Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Hmm, ne vidim nigde na sajtu tu opciju, a moj broj GM545322949111570802 ne nalazim u običnoj pretrazi na DHL-u.
Kad ti nećeš da poslušaš i potražiš evo ti:
DHL express uvek i za sve pošiljke kod nas koje su do 50€ plaća sam PDV o svom trošku. To ne važi samo za SD,nego za bilo koji paket koji ide preko njih.

Iz nemačke šalju DHL-om, ali ne kao DHL Express, već kao običnu pošiljku, preko obične pošte i to naplaćuju 20€! A to znači da se tretira kao obična pošiljka i da se plaća PDV i carina kao je išlo bilo kojom drugom poštom!

To je tzv. DHL Paket International usluga koju koristi standardna nemačka pošta (koju je kupio DHL, pa otud to ime) i nema veze sa Express uslugom DHL-a i njihovom kurirskom službom.
Takav paket iz Nemačke stiže na našu carinu (a ne u naš DHL), pa zatim u našu poštu, čiji je poštari i uručuju. Znači, isto kao da vam neko šalje paket preko USPS-a, HK Post i ostale obične pošte. I, naravno, putuje mnogo sporije.

Za ovakvu pošiljku dobija se dvanaestocifreni broj za praćenje (za razliku od desetocifrenog DHL Express broja) i može da se prati samo na sajtu nemačke pošte, a ne na globalnom i našem DHL sajtu, jer nema veze sa njima. Na taj dvanaestocifreni broj dobija se i odgovarajući UPU code / matchcode u formi CLxxxxxxxxxDE, i onda može da se prati i na sajtu naše pošte.
 
Nemačka pošta = DHL, a tamo nema informacija o pošiljci. 17Track je pronašao ovo što si mi iz DHL-a već javili, da je pošiljka poslednji put viđena 19.10.
Anyway, čekaću da se Rumuni smiluju i procesiraju pošiljku ovih dana.
 


Mmmm lepa. :)
 
Poslednja izmena:
Meni ruzna, ali opet o ukusima netreba raspravljati ,)
Naravno, o njima treba argumentovano razgovarati. Zato smo tu, da vidimo sta kome lezi, mozda se neko pronadje pa kupi sutra neki proizvod o kome pricamo na forumu, generalno tastaturu. :)))

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Evo jedna, više nego pristupačna cijenom - svega tridesetak dolara.

 
a gde je uzeti?
 
Evo danas ne "Black Friday" u Kini, 11.11. pa su cene na AliExpresu niže. Ima i Ajazza i drugih.
 
Video sam i ja na amazonu iz linkka klipa, ali nije da mogu da uzmem.
Verovatno ce uskoro biti pun ebay.

Ja se sve nadam da ce se neka ovakva tastatura pojaviti i imati ISO standard jer me nervira mali enter. Sve mi je ostalo ok, ali mali enter mi bas smeta. Mada cu verovatno da odustanem od potrage i uzmem nesto ovako cim bude dostupno.
 
Pa ima tih kineskih tastatura za tu cenu od četrdesetak dolara. Bas sam danas gledao na gearbest. Kod ove mi se ne sviđa što nema one nogice pa ne može da se poveća nagib. Meni bi to smetalo, mali enter mi ne pravi problem. A i većinom se custom keycapsi prave za ovaj layout.
 
Pa ima motospeed sada na backorder-u u gearbest za 39,56€ ima "nogice" sa gumama. Baš je merkam. Stavio sam se na čekanje u compland za redragon kala ali je pitanje kada će stići novi kontigent kako mi rekoše poručen je i na putu je.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Pa ima motospeed sada na backorder-u u gearbest za 39,56€ ima "nogice" sa gumama. Baš je merkam. Stavio sam se na čekanje u compland za redragon kala ali je pitanje kada će stići novi kontigent kako mi rekoše poručen je i na putu je.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
I ja sam na cekanju. Rekose sredinom ovog meseca stizu.
 
Sad pitanje šta uraditi, čekati da stigne u compland kala ili uzeti sada CK104? Cenovno izađe isto ako tačno obračunaju pdv na paket.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ne znam. Meni je ck104 lepsi, jer nema wrist rest, ali mi redragon deluje kao ozbiljniji proizvodjac i ovde ces ostvariti garanciju ako zakaze. Ako ti motospeed rikne, najvise mozes da ocekujes par dolara da ti vrati kinez.
 
Upravo tako, zato imam dilemu.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Sta tacno da rikne? :(

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Kod g710+ riknjava sve. xd Ne znam da kinezi imaju problem sa tim. Mislim da ce se drugari slozoti.

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Za DOA ili neki problem tokom transporta na Gearbest je 1,7€ garancija. U slučaju oštećenja, gubljenja pošiljke, DOA. Dobiješ novu bez ikakvih troškova.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Sigao mi je Varmilio prošle nedelje. Caps su baš tanki, pa nemaju tako prijatan zvuk kao na tastaturi sa kvalitetnijim capsovima.

Danas sam poručio ove backlit sa printom napred.

http://s.aliexpress.com/nUJrArEN

cfa743478fbef1df123241c8bfbb0ff8.jpg
 
Ne vidim što nije praktično i da su blanko tasteri kakve veze ima ako se slepo kuca. Samo da F,J imaju ispupčenja, kao i 5 na num padu.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Koje tastere ima ovaj model?
Ok izgleda, samo koliko je prakticno to je pitanje.
Moj model je Varmilo VB87M, sličan je ovom na slici, ali sam okačio sliku gore jer je to slika tih tastera sa prodavčevog sajta.

Varmilo
large_1673_V873.jpg


Što se praktičnosti tiče, ako ćeš gledati u tastaturu kao ja, u kosim položaju, ona je lakše imati ih sa strane :) Jedino je problem što nisi transparentni, pa sam uzeo nove tastere koji jesu, jer u mraku ni svetlo sa ekrana ne dolazi do njih, a osvetljenje tastature ne pomaže uopšte, štaviše odmaže, jer je u kontri.

Varmilo ima dosta plitke markere na F i J, za mene bi bili neupotrebljivi da se oslanjam na njih :)
 
Moj model je Varmilo VB87M, sličan je ovom na slici, ali sam okačio sliku gore jer je to slika tih tastera sa prodavčevog sajta.

Varmilo
large_1673_V873.jpg


Što se praktičnosti tiče, ako ćeš gledati u tastaturu kao ja, u kosim položaju, ona je lakše imati ih sa strane :) Jedino je problem što nisi transparentni, pa sam uzeo nove tastere koji jesu, jer u mraku ni svetlo sa ekrana ne dolazi do njih, a osvetljenje tastature ne pomaže uopšte, štaviše odmaže, jer je u kontri.

Varmilo ima dosta plitke markere na F i J, za mene bi bili neupotrebljivi da se oslanjam na njih :)
Nemoj da te niko truje, ako kucas slepo rokni blank i uzivaj, izgleda prelepo i jedinstveno. Not noobfriendly.
Mislim da cu odraditi slicno sa TK, a ju.

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
jaka tastatura, koja je cena?
Jaka i cena, 150e za tastaturu (dosta je otišlo na poštarinu, jer kad šalju bilo šta sa Li-Ion baterijama iz USA onda naplate transport papreno) plus još 20e za carinu.

Nemoj da te niko truje, ako kucas slepo rokni blank i uzivaj, izgleda prelepo i jedinstveno.

Da, da, biće Blank, samo transparentne napred, da vredi taj backlight kad za zatreba.
 
Nazad
Vrh Dno