Šta je novo?

Meet Mr. Bitcoin: The Man Who’s Got Bitcoin Under His Skin [split]

@fkloznica

Ne znam dal' si pratio seriju Dr. House. On kad simptomi ukazuju na dve moguće bolesti, od kojih jedna ima neposredan, brz i neizbežan smrtni ishod, postavlja terapiju kao da se radi o drugoj, nesmrtonosnoj bolesti. Čak i kada bi ta terapija praktično značila još bržu smrt za pacijenta ako ima smrtonosnu bolest!

E tako i sa tim tvojim razmišljanjima. Čak i da je razumno verovati u to što ti veruješ, tj. da ima dokaza, da cela stvar prolazi okamovu britvu, itd. besmisleno je zadržavati se na tome. Pametnije je dijagnostifikovati promenljivo stanje i probati da ga promeniš, pa šta bude.

Jos jedno da napisem pa se vise necu javljati ovde
Ako vala, to ti je najpametnije, šta više ja bih te zamolio. Sa tim teorijama zavere, pa još i konstatacijama da neko drugi nešto ne shvata samo otvaraš mogućnost za priču o Daning-Kruger efektu. A to, iz iskustva, neće dobro da se završi...

EDIT: a ovako, na brzinu, i @Marti Misterija :D
 
Poslednja izmena:
@Marti Misterija

https://yourlogicalfallacyis.com/appeal-to-authority A posebno je nezgodno kad pokušaš da uspostaviš sopstveni autoritet neproverljivim CV-jem, čak se ni ne pozivaš na tuđi.

Ne mogu sada dublje da ulazim, ima puno teksta, ali za početak, čisto retorički, jel bi imao nešto pametno da odgovoriš ako bi ja tvrdio da ništa od toga što si napisao nije tačno? Pa, recimo, dokažeš mi da je razumno verovati u to što si napisao, ja te pitam ima li izlaza iz toga, konkretnog plana akcije?
 
Bahati,predpostavimo da govori istinu:

Marti, i opet se vracam na moje davno postavljeno pitanje: zasto 2 milijarde ljudi cuti.... a vecina zivi ko poslednji pacovi (Indija npr)
5% ljudi ne moze,20% moze da pokrene lavinu (neka moja procena poucen iskustvom) ali problem je sto nemamo ni 0.2%...
Rodjeni smo i umrecemo kao robovi u monetarnom sistemu,najbolje orudje za kontrolu na globalnom novou ikad smisljeno koje igra na sigurnu slabost svakog coveka a to je pohlepa i lenjost.Znam da ces se sloziti sa mnom,kao i vecina,ali mi, "pametni" i posmatraci sa "sirokim pogledom" tu ama bas nista nemozemo jer nas je premalo...
Totalnim iskljucivanjem monetarnog sistema mozda imamo sansi,ali zahvaljujuci prethodno navedenim slabostima,do toga nikda nece doci,bar ja mislim.... eventualno posle atomskog rata i Mad Max scenarija...
Mala vrata su odlican primer za moje postupke gde sam nekada na "mikro ekonommskom nivou "cesto pokusavao da se borim protiv vetrenjaca i najveci uspeh mi je bio zatvaranje jedne firme gde je vlasnik bio identican poslodavac pokretacu teme "Zastita privatnosti u firmi".
Ostali posmatraci/kolege su skupljenih jajca tapsali i bodrili sa strane,kao i uvek... toliko o tome...
Ta elita od 1% ce jos jako dugo vladati i podrzavam ih jer smo u globalu najobicnija stoka,nista vise,sto i istorija potvrdjuje...

Ali bih opet koristio taj chip jer bi mi olaksao dosta stvari kao robu,sto svi i jesmo jos od momenta rodjenja...
 
Poslednja izmena:
@bahati - Osim tih jeftinih, patetnicnih, advokatskih fazona diskreditacije neistomisljenika, imas li nesto drugo da napises?
Ko si ti decko, cime se bavis u zivotu, koje su ti reference, koje ti je obrazovanje. Sve stavke iz bio mogu da dokazem, mozes li ti?

@DukeLander - nisam stoka, nismo stoka, ne slazem se, ima i previse dokaza za to ali oni nisu u medijima.
 
Poslednja izmena:
@bahati - Osim tih jeftinih, patetnicnih, advokatskih fazona diskreditacije neistomisljenika, imas li nesto drugo da napises?
Ko si ti decko, cime se bavis u zivotu, koje su ti reference, koje ti je obrazovanje. Sve stavke iz bio mogu da dokazem, mozes li ti?

@DukeLander - nisam stoka, nismo stoka, ne slazem se, ima i previse dokaza za to ali oni nisu u medijima.

VI kompleks...nikad cuo za taj izraz..ima li nesto o tome na netu jer mi G nista ne izbacuje?
 
Marti, svaka cast za post #410, postovanje.
 
Poslednja izmena:
Neverovatno je kako u 2015 godini, neverovatno veliki broj vas i dalje samo gomila useful *****a, kako se takvo ponasanje i stav definise u nekim krugovima! Naivna masa, bez trunke elemenata kriticke misli, intelektualnog razmisljanja i svega onoga sto coveka cini jedinstvenim bicem. Svi oni ovde koji misle da je pitanje implanta jedna benigna stvar, spadaju u sam vrh gore spomenute kategorije.

Moram mali background da dam, red je. Preko 25 godina se profesionalno bavim medjunarodnim politickim, ekonomskim i bezbednosnim pitanjima (sve je to oduvek jedno ali vole mudomrsci da to razdvajaju), imam neke skole domace i inostrane koje ima mali broj ljudi, iskustvo zivota i rada u inostranstvu dugi niz godina i profesionalno iskustvo o kome, bez lazne skromnosti, velika vecina ljudi u mojoj profesiji moze samo da sanja. Sve sto cu napisati, bez zelje da ulazim u diskusiju sa pojedincima, Jehovinim svedocima svih novih tehnologija, reci cu sa pozicije koja je njima u svakom smislu, pre svega strucnom i intelektualnom, nepojmljiva.

Implanti ne! Zasto? Evo zasto.
Planetom upravlja elita od 1% koja ima 90% svetskog kapitala, mogla bi da ima i ostatak da hoce, ali ovako ostavlja drugima iluziju da oni nesto imaju. Drzave i politicki sistemi su obicne medijske farse, sistemom planetarnim upravlja neobicno krupan i veliki kapital bez nacionalnih/drzavnih obelezja. Taj kapital postavlja vlade, upravlja medijima, kreira svaku vrstu paradigme u koju vi, kao useful *****i tako fanaticno verujete, jer je jednom jako lepom socio-medijskom zamenom teza, svako nekriticko misljenje u "nauku i progres" proskribovano kao retrogradno i politicki nekorektno.

Izmedju 85-90% naucnika na planeti danas radi u vojno-industrijskom kompleksu, direktno ili indirektno. Preko 90% naucnih fondova na planeti danas je direktno ili indirektno vezano za vojno-industrijski kompleks. Proces apsolutnog angazmana iole inteligentnog i svrsishodnog naucnog potencijala u vojne svrhe poceo je sa Sovjetskom imperijom. Ovakav model su kasnije preuzele sve sile tog vremena i nastavljen je do danas. Sva savremena tehniloska i tehnicka dostignuca poticu iz VI kompleksa, SVE! Postoji nekoliko kategorija tehnologija koje se danas upotrebljavaju u VI segmentu (SAD, RF, China, UK itd)- public domain, koja je for sale svima; restricted - tehnologija dostupna iskljucivo partnerskim drzavama; totaly restricted - namenjena iskljucivo upotrebi za domace oruzano-bezbednosne snage i ultra restricted - namenjena snagama koje nisu pod kontrolom bilo koje civilne institucije u drzavi. Tehnologija koja je nam svima dostupna kroz medije, koji su samo propagandne masine VI kompleksa, kasni nekoliko decenija za onim najnaprednijim, koje bi politicki korektan useful ***** lako otpisao kao science fiction. O njima cete citati i gledati ih za jedno 50 godina. Ono sto smatrate da je top tehnologija danas i da sluzi tome cemu ste uceni je nista drugo nego otpadak koji sluzi za odrzavanje iluzije tehnoloskog napretka u sluzbi civilizacije i coveka, a daleko je od istine kao i neki pojedinci ovde od zdravog razuma.

Tehnologija koju VI kompleks prosledi putem svojih korporacija, sa teskom iluzijom da su to komercijalne kompanije, naucne institucije i sta god vec, sluzi jedino i iskljucivo u odrzavanju statusa quo na planeti - 1% vlada, ostatak zivi u iluzijama koje im je socio-medijskim programiranjem populacije, taj isti VI kompleks usadio kao naucnu, sociolosku, kulturnu i svaku drugu paradigmu. Ogromna vecina tih tehnologija deluje u sinergiji, koju opet velika vecina uopste ne raspoznaje, jer je kroz svoje "obrazovanje" jedino stekla moc nekritickog razmisljanja. Uloga suzbijanja razvoja kriticke misli prepustena je u najvecem broju slucajeva bas tim useful *****ima, kojima je kroz njihovo "obrazovanje" i nametnutu "civilizacijsko-kulturolosku doktrinu" usadjeno politicki korektno razmisljanje, ponasanje i arogantan/agresivan stav prema svima koji se usude da dovedu u pitanje "naucni progres".

Cilj najveceg broja novih, javno dostupnih tehnologija, kao i onih koje se planiraju je kontrola populacije. Tacka! Neko ovde rece, naivno do imbecilnosti, da kada bi neko pokusao da zakonodavnim putem resi ugradnju implata u coveka, ljudi u SAD ili Rusiji bi izasli na ulice. Recimo da nosiocu ovakvog misljenja bih uskratio poslovnu sposobnost, jer stepen ljudske naivnosti da se veruje u ovako nesto se granici sa odredjenim medicinskim kategorijama. Bez ljutnje! Svaka nova tehnologija koja se uvodi u civilizacijski, javno dostupni domen, uvodi se uvek na mala vrata, najcesce kroz renomirane naucne institucije, koje su gle cuda direktno ili indirektno vezane za fondove koji svoj izvor imaju u VI kompleksu. Cista faktografija, koga zanima moze sam da istrazuje na tu temu. Takva tehnologija se obicno maskira u tehnologiju korisnu coveku, koja mu olaksava zivot, leci ga, omogucava lakse poslovanje, bolji protok ljudi, roba i informacija, sta vam padne na pamet. Sa druge strane, na mala vrata, najcesce putem akademskih krugova, tiho, van ociju javnosti oprezno se diskutuje moguca legislativa koja resava zakonsku upotrebu te tehnologije, korak po korak, opet napomiem na mala vrata, bez velike pompe u javnosti. Sve ove tehnologije, naravno imaju neke od ovih karakteristika, imaju odredjene pozitivne fukncije u yivotu obicnog coveka ali nikada vam se ne saopstava duboka pozadina njenog prisustva u vasem zivot i sinergija sa drugim tehnologijama. Nikada ne znate celinu i nikada nemate siru sliku. Imate ono sto vam se servira u jednom vrlo pazljivo osmisljenom programu informisanja ali najcesce u obliku plasiranja dezinformacija. Primer ovoga su npr frekvencije mobilnih mreza, hint 900mhz je jedna od glavnih frekvencija ljudskog genoma! Slucajno? Samo ako ste veverica, intelektualno, mentalno i duhovno. Secate li se kako je pre mnogo godina uvedeno obavezno cipovanje domacih ljubimaca i domacih zivotinja? E to je uvodjenje tehnologije koja ima duboke civilizacijske posledice ali na mala vrata. Krajnji cilj je covek, ne masa useful *****a ili useless eater-sa kako neki rekose, vec intelektualno kriticki samosvestan pojedinac, koji je u stanju da vidi siru sliku. Istorija pokazuje da je potrebno samo 5% takvih pojedinaca u drustvu da pokrenu lavinu u bilo kom smeru.

Papirni novac ce nestati, papirni dokumenti ce nestati, kljucevi (kako neko ovde rece) se biti stvar proslosti, sve cete to nositi ispod koze ako neko to zeli a cini mi se da zeli, jer ce vas onda vrlo lako kontrolisati, ali ne u smislu da zna gde ste i sa kime ste, zna se i sada. Npr. neko moze da odluci da vi vise nemate novac na racunu jer ste politicki nekorektni ili "drustveno opasni", jednim potezom odjednom nemate novac, ne mozete da kupite hranu, platite usluge. Neko moze, a hoce kad mu se ukaze prilika, istorija to sasvim lepo pokazuje, da vam uskrati sva vasa prava zarad "visih, opste prihvacenih, civilizacijskih ciljeva", naravno lazne paradigme nametnute od strane istih krugova. Leciti vas chip nece jer sta bi onda radila farmaceutska industrija vredna hiljade milijardi dolara godisnje, koja opet u vlasnistvu istog VI kapitala, malo vas leci a malo vise truje i intelektualno/mentalno anestezira. Sve cete kontrolisati putem cipa ali cete biti i kontrolisani putem chipa, ne u smislu fizicke prisutnosti ili nekog komercijalnog smisla, kako i koje frekvencije uticu na fizicko i mentalno raspolozenje, pa to je vec sada dostupna materijal. Mogao bih ja o tome jos mnogo ali mozda neki drugi put.

Ne treba se obazirati na neke ovde prisutne kvaziintelektualne siledzije i sveznalice, strucnjake, eksperte, egomanijake i nocioce raznih sociopatoloskih oblika ponasanja, koji nekom shatro intelektualnom diskusijom tipa - "daj dokaz za tu tvrdnju", su samo glupi ponavljaci nekih oblika ponasanja koje je za njih neko davno smislio, osmislio i realizovao. Oni su samo deo useful ***** kontrolnog sistema koji negira svaki oblik kriticne svesti i misli, lupajuci etikete retrogradnog, paranoicnog, teorije zavere, proruskog, proamerickog, prowhatever. Lepo je neko davno rekao da je idealni oblik ropstva onaj u kome rob misli da je slobodan, a misli da je slobodan jer je tako naucen od kad zna za sebe. Zatvor je u glavi, to nije stvar stvarnih resetki.

Da, koristim mobilni telefon, koristim net, imam elektricne aparate u kuci, ne nosim kapicu od alu folije, imam platne i kreditne kartice, ne zivim u pecini i ne mislim da je sve to zavera Vatikana i masona. Medjutim u politici (citaj ekonomiji, kulturi, nauci, sta god hoces), kako to lepo rece FD Ruzvelt, nista se ne desava slucajno, cak i kada to tako izgleda, to je samo iluzija.
Bravo marti !

Morao sam da qoutujem. Ti pises ono sto ja ne umem da iskuckam na tasti :)
 
@bahati - Osim tih jeftinih, patetnicnih, advokatskih fazona diskreditacije neistomisljenika, imas li nesto drugo da napises?
Ko si ti decko, cime se bavis u zivotu, koje su ti reference, koje ti je obrazovanje. Sve stavke iz bio mogu da dokazem, mozes li ti?
Ma kakvi fazoni i diskreditacija?! Jel sam ti rekao nešto lično ili nepotrebno dubiozno i cvetno kao ti meni?! Prosto ti tražim dokaze! Nema normalnije stvari u razgovoru! Ne kapiram šta nudiš kao alternativni način diskursa? "Ja sam autoritet, verujte mi na reč, pa kad vam nešto kažem verujte i to"? Pa gde to ima?!
Nebitno je ko si ti, nebitno je ko sam ja! Zašto ti to nije jasno, već nekoliko puta ti ponavljam? Ajde smiri se malo i daj te dokaze koje pominješ.

EDIT:

I, ispravi me ako grešim, ali da se pokaže da je realno stanje jednako onom koji opisuješ to će uticati samo na strategiju promene u željeno stanje? Ja mislim da je strategija preveliki zalogaj za ovu temu i nije posebno interesantna, već je bolje da se diskutuje o tom željenom stanju. Mislim da je tu lakše postići konsensus. Lakše ćemo onda strategiju, sa definisanim ciljem.

I specijalno za tvoje fanove, dakle ne moraš da odgovaraš, da ne bi išli previše u OT, samo skrećem pažnju:

Šta je cilj: "Osim tih jeftinih, patetnicnih, advokatskih fazona diskreditacije neistomisljenika, imas li nesto drugo da napises?", ako ne diskreditacija? Pokušaj da se nekakvi vrednosni sudovi predstave kao argumenti? Činjenice nisu, a i da jesu bile bi nebitne. Šta bi ja mogao pametno na to da odgovorim osim: "nije tačno". I čemu onda sve to? I odakle ti to da si "neistomišljenik"? Šta ja to mislim što se ne slaže s nekim drugim, osim, očigledno, šta se može, a šta ne u razumnoj, korisnoj diskusiji?
 
Poslednja izmena:
Ma kakvi fazoni i diskreditacija?! Jel sam ti rekao nešto lično ili nepotrebno dubiozno i cvetno kao ti meni?! Prosto ti tražim dokaze! Nema normalnije stvari u razgovoru! Ne kapiram šta nudiš kao alternativni način diskursa? "Ja sam autoritet, verujte mi na reč, pa kad vam nešto kažem verujte i to"? Pa gde to ima?!
Nebitno je ko si ti, nebitno je ko sam ja! Zašto ti to nije jasno, već nekoliko puta ti ponavljam? Ajde smiri se malo i daj te dokaze koje pominješ.

Sad ti mislis da cu ja da se upustim kao neki ovde u raspravu sa tobom na 20 strana i da se ubedjujem odakle ja znam ovo sto pisem i kao da tebi prezentujem ovde, na forumu, dokaze (mozda u formi atachmenta, ne znam, nisam siguran) neke "dokaze". Nije nebitno ko si i sta si. Bitno je, jer zelim da vidim koji si ti univerzali wikiexpert za sve, ne znam, znam sve ljude u Srbiji sa kojima mogu da egal porazgovaram o gore spomenutim temama a znam da ti nisi jedan od njih. Nameces se u ovoj temi na jedan siledzijski nacin kao vrhovni autoritet za sve i uzimas sebi za pravo da sve koji misle drugacije od tebe proglasavas nazadnim, retrogradnim, u najmanju ruku "trece oko ludacima". Eto reci ti nama retrogradnima, teoreticarima zavere, ko je Bahati sise i dupe, sa kojih on pozicija tvrdi ono sto je pisao na 20 strana.

Šta je cilj: "Osim tih jeftinih, patetnicnih, advokatskih fazona diskreditacije neistomisljenika, imas li nesto drugo da napises?", ako ne diskreditacija? Pokušaj da se nekakvi vrednosni sudovi predstave kao argumenti? Činjenice nisu, a i da jesu bile bi nebitne. Šta bi ja mogao pametno na to da odgovorim osim: "nije tačno". I čemu onda sve to? I odakle ti to da si "neistomišljenik"? Šta ja to mislim što se ne slaže s nekim drugim, osim, očigledno, šta se može, a šta ne u razumnoj, korisnoj diskusiji?

Ti kazes da je moja bio neproveriva, zar to nije pokusaj licne diskreditacije!?? Ja te pozivam da ti dokazes svoju ekspertizu! Koji si ti ekspert da necije kako ti kazes vrednosne sudove (a nisu vec faktografija kao proizvod visedecenijskog bavljenja mojim poslom) proglasavas da nisu cinjenice i jos ako jesu, onda su nebitne!??? Cekaj, ti si Bog!?? Ukoliko jesi, oprosti im Oce...
Bitno je da si ti procitao par recenica mog posta, video da je dugacak i skratio si pricu, odmah si udario podrugljiv smajli. Pravi intelektualac, sise i dupe sam si rekao.

Nikakav dokaz ja tebi niti zelim niti moram da podnosim, ti imas svoju paradigmu ja imam svoju. Moja je posledica profesionalnog bavljenja stvarima koje si ti video samo na filmu (ako si ga odgledao duze od prvih 10 min). Da li ces ti da u to verujes ili ne, najmanje me briga. Ono sto mi ovde smeta, zasto sam se ukljucio u ovu temu je da ti kazem da je tvoje moderisanje sramota Bencha, to je jedina sramota u ovoj temi, jer si uzeo sebi za pravo, ne znam kako kako i po kom osnovu da se igras Boga. Bez obzira sta ti mislio o tome, svaki korisnik foruma ima pravo da ti kaze sta misli o tvom radu ovde i evo ja mislim da je sramota!
 
Neverovatno je kako u 2015 godini, neverovatno veliki broj vas i dalje samo gomila useful *****a, kako se takvo ponasanje i stav definise u nekim krugovima! Naivna masa, bez trunke elemenata kriticke misli, intelektualnog razmisljanja i svega onoga sto coveka cini jedinstvenim bicem. Svi oni ovde koji misle da je pitanje implanta jedna benigna stvar, spadaju u sam vrh gore spomenute kategorije.

Moram mali background da dam, red je. Preko 25 godina se profesionalno bavim medjunarodnim politickim, ekonomskim i bezbednosnim pitanjima (sve je to oduvek jedno ali vole mudomrsci da to razdvajaju), imam neke skole domace i inostrane koje ima mali broj ljudi, iskustvo zivota i rada u inostranstvu dugi niz godina i profesionalno iskustvo o kome, bez lazne skromnosti, velika vecina ljudi u mojoj profesiji moze samo da sanja. Sve sto cu napisati, bez zelje da ulazim u diskusiju sa pojedincima, Jehovinim svedocima svih novih tehnologija, reci cu sa pozicije koja je njima u svakom smislu, pre svega strucnom i intelektualnom, nepojmljiva.

Implanti ne! Zasto? Evo zasto.
Planetom upravlja elita od 1% koja ima 90% svetskog kapitala, mogla bi da ima i ostatak da hoce, ali ovako ostavlja drugima iluziju da oni nesto imaju. Drzave i politicki sistemi su obicne medijske farse, sistemom planetarnim upravlja neobicno krupan i veliki kapital bez nacionalnih/drzavnih obelezja. Taj kapital postavlja vlade, upravlja medijima, kreira svaku vrstu paradigme u koju vi, kao useful *****i tako fanaticno verujete, jer je jednom jako lepom socio-medijskom zamenom teza, svako nekriticko misljenje u "nauku i progres" proskribovano kao retrogradno i politicki nekorektno.

Izmedju 85-90% naucnika na planeti danas radi u vojno-industrijskom kompleksu, direktno ili indirektno. Preko 90% naucnih fondova na planeti danas je direktno ili indirektno vezano za vojno-industrijski kompleks. Proces apsolutnog angazmana iole inteligentnog i svrsishodnog naucnog potencijala u vojne svrhe poceo je sa Sovjetskom imperijom. Ovakav model su kasnije preuzele sve sile tog vremena i nastavljen je do danas. Sva savremena tehniloska i tehnicka dostignuca poticu iz VI kompleksa, SVE! Postoji nekoliko kategorija tehnologija koje se danas upotrebljavaju u VI segmentu (SAD, RF, China, UK itd)- public domain, koja je for sale svima; restricted - tehnologija dostupna iskljucivo partnerskim drzavama; totaly restricted - namenjena iskljucivo upotrebi za domace oruzano-bezbednosne snage i ultra restricted - namenjena snagama koje nisu pod kontrolom bilo koje civilne institucije u drzavi. Tehnologija koja je nam svima dostupna kroz medije, koji su samo propagandne masine VI kompleksa, kasni nekoliko decenija za onim najnaprednijim, koje bi politicki korektan useful ***** lako otpisao kao science fiction. O njima cete citati i gledati ih za jedno 50 godina. Ono sto smatrate da je top tehnologija danas i da sluzi tome cemu ste uceni je nista drugo nego otpadak koji sluzi za odrzavanje iluzije tehnoloskog napretka u sluzbi civilizacije i coveka, a daleko je od istine kao i neki pojedinci ovde od zdravog razuma.

Tehnologija koju VI kompleks prosledi putem svojih korporacija, sa teskom iluzijom da su to komercijalne kompanije, naucne institucije i sta god vec, sluzi jedino i iskljucivo u odrzavanju statusa quo na planeti - 1% vlada, ostatak zivi u iluzijama koje im je socio-medijskim programiranjem populacije, taj isti VI kompleks usadio kao naucnu, sociolosku, kulturnu i svaku drugu paradigmu. Ogromna vecina tih tehnologija deluje u sinergiji, koju opet velika vecina uopste ne raspoznaje, jer je kroz svoje "obrazovanje" jedino stekla moc nekritickog razmisljanja. Uloga suzbijanja razvoja kriticke misli prepustena je u najvecem broju slucajeva bas tim useful *****ima, kojima je kroz njihovo "obrazovanje" i nametnutu "civilizacijsko-kulturolosku doktrinu" usadjeno politicki korektno razmisljanje, ponasanje i arogantan/agresivan stav prema svima koji se usude da dovedu u pitanje "naucni progres".

Cilj najveceg broja novih, javno dostupnih tehnologija, kao i onih koje se planiraju je kontrola populacije. Tacka! Neko ovde rece, naivno do imbecilnosti, da kada bi neko pokusao da zakonodavnim putem resi ugradnju implata u coveka, ljudi u SAD ili Rusiji bi izasli na ulice. Recimo da nosiocu ovakvog misljenja bih uskratio poslovnu sposobnost, jer stepen ljudske naivnosti da se veruje u ovako nesto se granici sa odredjenim medicinskim kategorijama. Bez ljutnje! Svaka nova tehnologija koja se uvodi u civilizacijski, javno dostupni domen, uvodi se uvek na mala vrata, najcesce kroz renomirane naucne institucije, koje su gle cuda direktno ili indirektno vezane za fondove koji svoj izvor imaju u VI kompleksu. Cista faktografija, koga zanima moze sam da istrazuje na tu temu. Takva tehnologija se obicno maskira u tehnologiju korisnu coveku, koja mu olaksava zivot, leci ga, omogucava lakse poslovanje, bolji protok ljudi, roba i informacija, sta vam padne na pamet. Sa druge strane, na mala vrata, najcesce putem akademskih krugova, tiho, van ociju javnosti oprezno se diskutuje moguca legislativa koja resava zakonsku upotrebu te tehnologije, korak po korak, opet napomiem na mala vrata, bez velike pompe u javnosti. Sve ove tehnologije, naravno imaju neke od ovih karakteristika, imaju odredjene pozitivne fukncije u yivotu obicnog coveka ali nikada vam se ne saopstava duboka pozadina njenog prisustva u vasem zivot i sinergija sa drugim tehnologijama. Nikada ne znate celinu i nikada nemate siru sliku. Imate ono sto vam se servira u jednom vrlo pazljivo osmisljenom programu informisanja ali najcesce u obliku plasiranja dezinformacija. Primer ovoga su npr frekvencije mobilnih mreza, hint 900mhz je jedna od glavnih frekvencija ljudskog genoma! Slucajno? Samo ako ste veverica, intelektualno, mentalno i duhovno. Secate li se kako je pre mnogo godina uvedeno obavezno cipovanje domacih ljubimaca i domacih zivotinja? E to je uvodjenje tehnologije koja ima duboke civilizacijske posledice ali na mala vrata. Krajnji cilj je covek, ne masa useful *****a ili useless eater-sa kako neki rekose, vec intelektualno kriticki samosvestan pojedinac, koji je u stanju da vidi siru sliku. Istorija pokazuje da je potrebno samo 5% takvih pojedinaca u drustvu da pokrenu lavinu u bilo kom smeru.

Papirni novac ce nestati, papirni dokumenti ce nestati, kljucevi (kako neko ovde rece) se biti stvar proslosti, sve cete to nositi ispod koze ako neko to zeli a cini mi se da zeli, jer ce vas onda vrlo lako kontrolisati, ali ne u smislu da zna gde ste i sa kime ste, zna se i sada. Npr. neko moze da odluci da vi vise nemate novac na racunu jer ste politicki nekorektni ili "drustveno opasni", jednim potezom odjednom nemate novac, ne mozete da kupite hranu, platite usluge. Neko moze, a hoce kad mu se ukaze prilika, istorija to sasvim lepo pokazuje, da vam uskrati sva vasa prava zarad "visih, opste prihvacenih, civilizacijskih ciljeva", naravno lazne paradigme nametnute od strane istih krugova. Leciti vas chip nece jer sta bi onda radila farmaceutska industrija vredna hiljade milijardi dolara godisnje, koja opet u vlasnistvu istog VI kapitala, malo vas leci a malo vise truje i intelektualno/mentalno anestezira. Sve cete kontrolisati putem cipa ali cete biti i kontrolisani putem chipa, ne u smislu fizicke prisutnosti ili nekog komercijalnog smisla, kako i koje frekvencije uticu na fizicko i mentalno raspolozenje, pa to je vec sada dostupna materijal. Mogao bih ja o tome jos mnogo ali mozda neki drugi put.

Ne treba se obazirati na neke ovde prisutne kvaziintelektualne siledzije i sveznalice, strucnjake, eksperte, egomanijake i nocioce raznih sociopatoloskih oblika ponasanja, koji nekom shatro intelektualnom diskusijom tipa - "daj dokaz za tu tvrdnju", su samo glupi ponavljaci nekih oblika ponasanja koje je za njih neko davno smislio, osmislio i realizovao. Oni su samo deo useful ***** kontrolnog sistema koji negira svaki oblik kriticne svesti i misli, lupajuci etikete retrogradnog, paranoicnog, teorije zavere, proruskog, proamerickog, prowhatever. Lepo je neko davno rekao da je idealni oblik ropstva onaj u kome rob misli da je slobodan, a misli da je slobodan jer je tako naucen od kad zna za sebe. Zatvor je u glavi, to nije stvar stvarnih resetki.

Da, koristim mobilni telefon, koristim net, imam elektricne aparate u kuci, ne nosim kapicu od alu folije, imam platne i kreditne kartice, ne zivim u pecini i ne mislim da je sve to zavera Vatikana i masona. Medjutim u politici (citaj ekonomiji, kulturi, nauci, sta god hoces), kako to lepo rece FD Ruzvelt, nista se ne desava slucajno, cak i kada to tako izgleda, to je samo iluzija.

Pod jedan, ne možeš imati razne škole. Možeš imati osnovnu i srednju školu, i jedan, eventualno dva fakulteta uz dodatne treninge i seminare iz oblasti koje su te zanimale ili iz oblasti u kojima si bio profesionalno angažovan.
To što pominješ da imaš razne škole može značiti samo dve stvari:
1. Da si dete veoma bogatog funkcionera i da si ceo život proveo na raznim školovanjima po belom svetu i da nemaš ni dan radnog staža, ili verovatnije pod dva....
2. Da u besmislenoj forumskoj raspravi želiš sebe lažno da predstaviš kao visoko kvalifikovanog i razdvojiš se od onih koje nazivaš google/wiki intelektualcima i iste/istog suptilno uvrediš.

Što se tiče ostatka tvog posta, ne predstavlja ništa više nego sopstvena pogrešna uverenja predstavljena kao znanje korišćenjem poluistina, odnosno gomila baljezgarija popunjenih delovima istinitih tvrdnji.

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Half-truth

Takav životni stav, iako primamljiv mnogima zbog ubacivanja istinitih tvrdnji, predstavlja veoma opasno i nesrećno stanje svesti, i karakterističan je za pripadnike društva/ekonomija bez perspektive, za ljude koji su izgubili životni optimizam i ne vide izlaz iz takvih nesrećnih okolnosti.
 
Poslednja izmena:
Pod jedan, ne možeš imati razne škole. Možeš imati osnovnu i srednju školu, i jedan, eventualno dva fakulteta uz dodatne treninge i seminare iz oblasti koje su te zanimale ili iz oblasti u kojima si bio profesionalno angažovan.
To što pominješ da imaš razne škole može značiti samo dve stvari:
1. Da si dete veoma bogatog funkcionera i da si ceo život proveo na raznim školovanjima po belom svetu i da nemaš ni dan radnog staža, ili verovatnije pod dva....
2. Da u besmislenoj forumskoj raspravi želiš sebe lažno da predstaviš kao visoko kvalifikovanog i razdvojiš se od onih koje nazivaš google/wiki intelektualcima i iste/istog suptilno uvrediš.

Što se tiče ostatka tvog posta, ne predstavlja ništa više nego sopstvena pogrešna uverenja predstavljena kao znanje korišćenjem poluistina, odnosno gomila baljezgarija popunjenih delovima istinitih tvrdnji.

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Half-truth

Takav životni stav, iako primamljiv mnogima zbog ubacivanja istinitih tvrdnji, predstavlja veoma opasno i nesrećno stanje svesti, i karakterističan je za pripadnike društva/ekonomija bez perspektive, za ljude koji su izgubili životni optimizam i ne vide izlaz iz takvih nesrećnih okolnosti.

Pre svega, odakle tebi pravo decko za jedno takvo uvredljivo licno obracanje? Sam ja sa tobom ovce cuvao?
Malo si prevrsio granicu pristojnosti decko! Bahatost i nevaspitanje nisu odgovor. Znam da te ne zanima, jer sve vec unapred znas, ali fyi imam visoko obrazovanje, formalno, fakultetsko sa nadrgradnjom u inostranstvu, na jednoj od dve najprestiznije specijalizovane visokoskolske ustanove na svetu! Nisam dete bogatog funkcionera vec postenog, zasluznog gradjanina i radnika, koji je ono sto u zivotu stekao samo svojim postenim radom. Prvi put sam uhapsen zbog politickog delovanja 1986 godine, a sta si ti decko radio te godine u Srbiji? Osim sto si vrhunski bezobrazan, imas li neki kvalitet?

Dakle sve sto si pretpostavio je pogresno jer pretpostavljanje je majka svakog zaheba, lepo kaze poslovica. Baljezgarije kazes, dobro expertu, ajde ti meni reci kad si vec takav strucnjak za medjunarodne poslove, bezbednosna pitanja i politike, a cime se ti bavis u zivotu i sta su tvoje reference. Ko si ti rodjache, koji si ti, osim sto si vrhuinski nevaspitan, da li si u necemu i vrhunski strucnjak.
 
@bahati - Osim tih jeftinih, patetnicnih, advokatskih fazona diskreditacije neistomisljenika, imas li nesto drugo da napises?
Auuu, brate, samo nemoj tu da ga diraš, to mu je osnovno oružje... :d Ja sam ga tu "čačnuo" i već mi je brisao postove i poslao upozorenje pod OT izgovorom. U poslednjem, sam ga zamolio da malo olabavi sa tom A-B-C-D onanijom, jer mnogi ljudi jednostavno nemaju intelektualno-literarni kapacitet da ga "logički" zadovolje kako bi on to želeo, pa se zato ni ne usuđuju da ponešto napišu, što nikako nije fer prema njima. Naravno, odmah sam obrisan.
U svakom slučaju, moji stavovi se podudaraju sa tvojima gotovo u potpunosti i sigurno neće moći baš sve nas da pobriše, postaće previše sumnjivo :) Tako da kad je opet "nestanem", braćo, nastavite borbu za ljudsko dostojanstvo i protiv onih koji lobiraju za čipovanje i žigosanje čoveka kao stoke! Osvetite me!!! :D
 
Pre svega, odakle tebi pravo decko za jedno takvo uvredljivo licno obracanje? Sam ja sa tobom ovce cuvao?
Malo si prevrsio granicu pristojnosti decko! Bahatost i nevaspitanje nisu odgovor. Znam da te ne zanima, jer sve vec unapred znas, ali fyi imam visoko obrazovanje, formalno, fakultetsko sa nadrgradnjom u inostranstvu, na jednoj od dve najprestiznije specijalizovane visokoskolske ustanove na svetu! Nisam dete bogatog funkcionera vec postenog, zasluznog gradjanina i radnika, koji je ono sto u zivotu stekao samo svojim postenim radom. Prvi put sam uhapsen zbog politickog delovanja 1986 godine, a sta si ti decko radio te godine u Srbiji? Osim sto si vrhunski bezobrazan, imas li neki kvalitet?

Dakle sve sto si pretpostavio je pogresno jer pretpostavljanje je majka svakog zaheba, lepo kaze poslovica. Baljezgarije kazes, dobro expertu, ajde ti meni reci kad si vec takav strucnjak za medjunarodne poslove, bezbednosna pitanja i politike, a cime se ti bavis u zivotu i sta su tvoje reference. Ko si ti rodjache, koji si ti, osim sto si vrhuinski nevaspitan, da li si u necemu i vrhunski strucnjak.

Nisam ti se ništa bezobraznije i bahatije obratio nego što si se ti obraćao drugima, izmedju ostalog i meni.

Da, jesam ekspert u oblasti u kojoj sam profesionalno angažovan ali tebe ni najmanje ne zanima moj backround niti imaš prava da se za isti raspituješ.
Reći ću ti samo da se ne bavim bezbednošću i politikom. Te dve oblasti kao i specifičan tip ljudi u njima me ni najmanje ne interesuju.

Nauči da poštuješ druge pa će i drugi tebe više poštovati i uvažavati.
Bezobzirno vredjaš i ponižavaš ljude a tražiš pravdu i poštovanje za sebe. Tipično ponašanje bezbednjaka i političara.
 
Poslednja izmena:
//
Familiju da ne spominjes ako hoces da ostanes na ovom forumu, prijateljsko upozorenje
//
Nisam ni bezbednjak ni politicar, bas si los sa pretpostavljanjem. Nisam ni specifican tip, bas si onako uskog pogleda na svet jbt, tuzno.
Iako te najmanje interesuju svetska politika, medjunarodni odnosi i bezbednost (u tvom prostom umu bezbednost=policijci/obavestajci), imas dovoljno pameti, da ne kazem muda da nekome kome je to profesija kazes da prica baljezgarije. To je decko vrhunski bezobrazluk. Ne vidis u takvoj tvrdnji neku logicku i intelektualnu nekonzistentnost, ako vec ne vidis onu koja se dovodi u vezu sa dobrim vaspitanjem!? Da jako me sad zanima tvoj profesionalni background, da vidim u cemu si ti to ekspert ako ja nisam u svojoj profesiji a ti kazes da nisam! Neces da kazes? Razumem te ali nije sramota...
 
Poslednja izmena:
Dajte lock. Tema je odavno izbegla kontroli i najbolje je da vise ne pricamo o tome posto kao grupa nismo sposobni za normalnu pricu.
Ja se povlacim iz ove price za sva vremena.
 
Chip nema bateriju. Može da se javi samo ako je u polju u kome ima dovoljno energije da indukuje struju i posalje signal. Taj signal je slab i moze da dobaci manje od pola metra. Hvatanje signala iz satelita... nema sansi.
Odeš u planinu i niko ne može da očita sadržaj chipa i ne može da ti ugrožava privatnost.
Rfid tehnologija je svuda.. Paypass ili contactless karice, bus plus, nfc, itd.. Ima ih svuda. Moze svako da ih ocita i dobije neki broj. Šta će sa tim brojem? Treba mu pristup bazi u kojoj ti brojevi nešto znače. Da li su svi čitači povezani u jedinstveni IT sistem? Nisu. Da li će biti povezani? Ne verujem.
Kamere danas snimaju, a racunari prepoznaju lica cak iako su maskirana. Namensko chipovanje ljudi je besmisleno jer zahteva promenu ustava i ljudskih prava. Razvoj tehnologije omogućava da se ukrštanjem podataka sazna sve sto treba. Kako su identifikovali onog koljača iz ISIS-a ispod maske?
Način govora, upoređivanje snimljenih telefonskih razgovora, način hodanja, itd. je dovoljno da suzi krug ljudi koje treba identifikovati.
Pored svega navedenog sto vec danas postoji i uveliko se koristi, neki se ovde plaše chipa koji nikome nije ugrađen niti postoji tendencija za tako nešto. Manite se tih teorija zavere.. To je sve zasnovano na poluistinama i pogrešnim tumačenjima raznih događaja i istraživanja.
Svima govorim, ne dozvolite da vas razni farbaju. Pamet u glavu i razmisljajte. Znanje iz osnove i srednje skole je sasvim dovoljno da se velika većina priča, događaja, otkrića i predviđanja budućnosti u potpunosti odbace.
 
Poslednja izmena:
Primer ovoga su npr frekvencije mobilnih mreza, hint 900mhz je jedna od glavnih frekvencija ljudskog genoma! Slucajno? Samo ako ste veverica, intelektualno, mentalno i duhovno.
Uglavnom sve sam čuo ranije, osim ovoga što sam citirao. Deluje mi kao tvrdnja do koje bi bilo nemoguće doći bez primene naučnog metoda, pa pretpostavljam da za nju ima i naučnih dokaza. Ne razumem da li genom proizvodi nekakve oscilacije ili rezonuje na toj frekvenciji, niti kako bi bilo šta od toga bilo fizički moguće, s obzirom na to da je, na brzinu proverena, dužina razmotanog ljudskog genoma oko 1,8m, a talasna dužina 900MHz ~33,3cm. Da li genomu smeta kada rezonuje ili kada se njegovo vibriranje ometa spolja RF talasima?

Ostatak priče je, koliko vidim, klasična teorija zavere, lako prepoznatljiva po izostanku i trunke dokaza. Bizarno je, u stvari, što se retko ko ne bi složio sa suštinom tog teksta, tj. konstatacijom da stanje stvari u smislu društava, država, monetarnog sistema, raspodele resursa i sl. nije optimalno.

Ne dopada mi se što odiše defetizmom, tj. "zajedničke neprijatelje" predstavlja kao toliko moćne da bi se mogao steći utisak da su nepobedivi, te da nema smisla protiv njih boriti se. A jedini deo koji liči na neko rešenje je nebulozan:
Krajnji cilj je covek, ne masa useful *****a ili useless eater-sa kako neki rekose, vec intelektualno kriticki samosvestan pojedinac, koji je u stanju da vidi siru sliku. Istorija pokazuje da je potrebno samo 5% takvih pojedinaca u drustvu da pokrenu lavinu u bilo kom smeru.
Tako nisam siguran kome je upućen i kakva je očekivana reakcija.

Bilo kako bilo, tačan opis trenutne situacije ne može da škodi, iako nema razloga da verujemo da je ovaj ponuđeni tačan, osim ako mu, o ironije, ne pristupimo nekritički. Ali mislim da bi to bilo trčanje pred rudu. Politika podrazumeva definisanje cilja i protokola/algoritma za postizanje tog cilja. Smatram da bi se lakše složili oko cilja, nego oko detalja trenutnog stanja, posebno u odsustvu dokaza.
 
Poslednja izmena:
Neverovatno je kako u 2015 godini, neverovatno veliki broj vas i dalje samo gomila useful *****a, kako se takvo ponasanje i stav definise u nekim krugovima! Naivna masa, bez trunke elemenata kriticke misli, intelektualnog razmisljanja i svega onoga sto coveka cini jedinstvenim bicem. Svi oni ovde koji misle da je pitanje implanta jedna benigna stvar, spadaju u sam vrh gore spomenute kategorije.

Moram mali background da dam, red je. Preko 25 godina se profesionalno bavim medjunarodnim politickim, ekonomskim i bezbednosnim pitanjima (sve je to oduvek jedno ali vole mudomrsci da to razdvajaju), imam neke skole domace i inostrane koje ima mali broj ljudi, iskustvo zivota i rada u inostranstvu dugi niz godina i profesionalno iskustvo o kome, bez lazne skromnosti, velika vecina ljudi u mojoj profesiji moze samo da sanja. Sve sto cu napisati, bez zelje da ulazim u diskusiju sa pojedincima, Jehovinim svedocima svih novih tehnologija, reci cu sa pozicije koja je njima u svakom smislu, pre svega strucnom i intelektualnom, nepojmljiva.

Implanti ne! Zasto? Evo zasto.
Planetom upravlja elita od 1% koja ima 90% svetskog kapitala, mogla bi da ima i ostatak da hoce, ali ovako ostavlja drugima iluziju da oni nesto imaju. Drzave i politicki sistemi su obicne medijske farse, sistemom planetarnim upravlja neobicno krupan i veliki kapital bez nacionalnih/drzavnih obelezja. Taj kapital postavlja vlade, upravlja medijima, kreira svaku vrstu paradigme u koju vi, kao useful *****i tako fanaticno verujete, jer je jednom jako lepom socio-medijskom zamenom teza, svako nekriticko misljenje u "nauku i progres" proskribovano kao retrogradno i politicki nekorektno.

Izmedju 85-90% naucnika na planeti danas radi u vojno-industrijskom kompleksu, direktno ili indirektno. Preko 90% naucnih fondova na planeti danas je direktno ili indirektno vezano za vojno-industrijski kompleks. Proces apsolutnog angazmana iole inteligentnog i svrsishodnog naucnog potencijala u vojne svrhe poceo je sa Sovjetskom imperijom. Ovakav model su kasnije preuzele sve sile tog vremena i nastavljen je do danas. Sva savremena tehniloska i tehnicka dostignuca poticu iz VI kompleksa, SVE! Postoji nekoliko kategorija tehnologija koje se danas upotrebljavaju u VI segmentu (SAD, RF, China, UK itd)- public domain, koja je for sale svima; restricted - tehnologija dostupna iskljucivo partnerskim drzavama; totaly restricted - namenjena iskljucivo upotrebi za domace oruzano-bezbednosne snage i ultra restricted - namenjena snagama koje nisu pod kontrolom bilo koje civilne institucije u drzavi. Tehnologija koja je nam svima dostupna kroz medije, koji su samo propagandne masine VI kompleksa, kasni nekoliko decenija za onim najnaprednijim, koje bi politicki korektan useful ***** lako otpisao kao science fiction. O njima cete citati i gledati ih za jedno 50 godina. Ono sto smatrate da je top tehnologija danas i da sluzi tome cemu ste uceni je nista drugo nego otpadak koji sluzi za odrzavanje iluzije tehnoloskog napretka u sluzbi civilizacije i coveka, a daleko je od istine kao i neki pojedinci ovde od zdravog razuma.

Tehnologija koju VI kompleks prosledi putem svojih korporacija, sa teskom iluzijom da su to komercijalne kompanije, naucne institucije i sta god vec, sluzi jedino i iskljucivo u odrzavanju statusa quo na planeti - 1% vlada, ostatak zivi u iluzijama koje im je socio-medijskim programiranjem populacije, taj isti VI kompleks usadio kao naucnu, sociolosku, kulturnu i svaku drugu paradigmu. Ogromna vecina tih tehnologija deluje u sinergiji, koju opet velika vecina uopste ne raspoznaje, jer je kroz svoje "obrazovanje" jedino stekla moc nekritickog razmisljanja. Uloga suzbijanja razvoja kriticke misli prepustena je u najvecem broju slucajeva bas tim useful *****ima, kojima je kroz njihovo "obrazovanje" i nametnutu "civilizacijsko-kulturolosku doktrinu" usadjeno politicki korektno razmisljanje, ponasanje i arogantan/agresivan stav prema svima koji se usude da dovedu u pitanje "naucni progres".

Cilj najveceg broja novih, javno dostupnih tehnologija, kao i onih koje se planiraju je kontrola populacije. Tacka! Neko ovde rece, naivno do imbecilnosti, da kada bi neko pokusao da zakonodavnim putem resi ugradnju implata u coveka, ljudi u SAD ili Rusiji bi izasli na ulice. Recimo da nosiocu ovakvog misljenja bih uskratio poslovnu sposobnost, jer stepen ljudske naivnosti da se veruje u ovako nesto se granici sa odredjenim medicinskim kategorijama. Bez ljutnje! Svaka nova tehnologija koja se uvodi u civilizacijski, javno dostupni domen, uvodi se uvek na mala vrata, najcesce kroz renomirane naucne institucije, koje su gle cuda direktno ili indirektno vezane za fondove koji svoj izvor imaju u VI kompleksu. Cista faktografija, koga zanima moze sam da istrazuje na tu temu. Takva tehnologija se obicno maskira u tehnologiju korisnu coveku, koja mu olaksava zivot, leci ga, omogucava lakse poslovanje, bolji protok ljudi, roba i informacija, sta vam padne na pamet. Sa druge strane, na mala vrata, najcesce putem akademskih krugova, tiho, van ociju javnosti oprezno se diskutuje moguca legislativa koja resava zakonsku upotrebu te tehnologije, korak po korak, opet napomiem na mala vrata, bez velike pompe u javnosti. Sve ove tehnologije, naravno imaju neke od ovih karakteristika, imaju odredjene pozitivne fukncije u yivotu obicnog coveka ali nikada vam se ne saopstava duboka pozadina njenog prisustva u vasem zivot i sinergija sa drugim tehnologijama. Nikada ne znate celinu i nikada nemate siru sliku. Imate ono sto vam se servira u jednom vrlo pazljivo osmisljenom programu informisanja ali najcesce u obliku plasiranja dezinformacija. Primer ovoga su npr frekvencije mobilnih mreza, hint 900mhz je jedna od glavnih frekvencija ljudskog genoma! Slucajno? Samo ako ste veverica, intelektualno, mentalno i duhovno. Secate li se kako je pre mnogo godina uvedeno obavezno cipovanje domacih ljubimaca i domacih zivotinja? E to je uvodjenje tehnologije koja ima duboke civilizacijske posledice ali na mala vrata. Krajnji cilj je covek, ne masa useful *****a ili useless eater-sa kako neki rekose, vec intelektualno kriticki samosvestan pojedinac, koji je u stanju da vidi siru sliku. Istorija pokazuje da je potrebno samo 5% takvih pojedinaca u drustvu da pokrenu lavinu u bilo kom smeru.

Papirni novac ce nestati, papirni dokumenti ce nestati, kljucevi (kako neko ovde rece) se biti stvar proslosti, sve cete to nositi ispod koze ako neko to zeli a cini mi se da zeli, jer ce vas onda vrlo lako kontrolisati, ali ne u smislu da zna gde ste i sa kime ste, zna se i sada. Npr. neko moze da odluci da vi vise nemate novac na racunu jer ste politicki nekorektni ili "drustveno opasni", jednim potezom odjednom nemate novac, ne mozete da kupite hranu, platite usluge. Neko moze, a hoce kad mu se ukaze prilika, istorija to sasvim lepo pokazuje, da vam uskrati sva vasa prava zarad "visih, opste prihvacenih, civilizacijskih ciljeva", naravno lazne paradigme nametnute od strane istih krugova. Leciti vas chip nece jer sta bi onda radila farmaceutska industrija vredna hiljade milijardi dolara godisnje, koja opet u vlasnistvu istog VI kapitala, malo vas leci a malo vise truje i intelektualno/mentalno anestezira. Sve cete kontrolisati putem cipa ali cete biti i kontrolisani putem chipa, ne u smislu fizicke prisutnosti ili nekog komercijalnog smisla, kako i koje frekvencije uticu na fizicko i mentalno raspolozenje, pa to je vec sada dostupna materijal. Mogao bih ja o tome jos mnogo ali mozda neki drugi put.

Ne treba se obazirati na neke ovde prisutne kvaziintelektualne siledzije i sveznalice, strucnjake, eksperte, egomanijake i nocioce raznih sociopatoloskih oblika ponasanja, koji nekom shatro intelektualnom diskusijom tipa - "daj dokaz za tu tvrdnju", su samo glupi ponavljaci nekih oblika ponasanja koje je za njih neko davno smislio, osmislio i realizovao. Oni su samo deo useful ***** kontrolnog sistema koji negira svaki oblik kriticne svesti i misli, lupajuci etikete retrogradnog, paranoicnog, teorije zavere, proruskog, proamerickog, prowhatever. Lepo je neko davno rekao da je idealni oblik ropstva onaj u kome rob misli da je slobodan, a misli da je slobodan jer je tako naucen od kad zna za sebe. Zatvor je u glavi, to nije stvar stvarnih resetki.

Da, koristim mobilni telefon, koristim net, imam elektricne aparate u kuci, ne nosim kapicu od alu folije, imam platne i kreditne kartice, ne zivim u pecini i ne mislim da je sve to zavera Vatikana i masona. Medjutim u politici (citaj ekonomiji, kulturi, nauci, sta god hoces), kako to lepo rece FD Ruzvelt, nista se ne desava slucajno, cak i kada to tako izgleda, to je samo iluzija.

Bravo druže! Odlično napisano, ali zaboravljaš da smo isto to napisali i nas par drugih i bez efekta. Jedini efekat su bleja i cenzura svega sa čim se ne slažu, dok sa druge strane ne vide i ne žele da vide alternative...
Ne možeš da ih ubediš da vide dalje od svojih trepavica, pa to ti je. Čak mislim da se oni plaše takvog razmišljanja. Kao u Matriksu, odlučili su da brane sistem u kom žive jer im je očigledno dobar. Ako pokušaš zdravo razumski da se raspraviš sa njima da ovako naizgled benigna stvar (čipovanje) nije dobra, samo ćeš da se iznerviraš zbog pokušaja, a oni će i dalje da bleje i da budu uporni u svom neznanju. Na kraju će društvo gde većina ovako (ne)razmišlja, čipovanje označiti kao obavezno za sve i uz drakonske posledice po sve one koji se sa tim ne slažu!

Uz brzu smenu generacija i sve više mladih koji se ne interesuju za širu sliku života, ovo je i više nego izvesno da će se desiti. Jedine korenite promene na bolje u našoj civilizaciji su se desile posle velikih revolucija i one se na svakom koraku gase posle nekog vremena, a sva genijalna pojedinačna unapređenja civilizacije su izvitoperena. Jedan od razloga zašto se o Tesli ne priča puno, kao i o njegovim željama da električna energija bude besplatna za sve. Zbog svog pozitivnog stava o svetu je umro sam i u siromaštvu, a to je nešto što više nikada ne bi smelo da dopustimo kao društvo da se ponovi.

Voleo bih da se mi misleći ljudi odvojimo od ovih blejača, ovakvih država i korporacija, da ih ostavimo prepuštne same sebi. Baš me zanima na koje totalitarističko društvo bi ličilo njihovo i koliko bi napredovali kao društvo uopšte.

p.s.
CIA Invention of the Phrase, ‘Conspiracy Theory’ to Block Questions on JFK’s Assassination, is “One of the Most Successful Propaganda Initiatives of All Time.”
“The CIA’s campaign to popularize the term ‘conspiracy theory’ and make conspiracy belief a target of ridicule and hostility must be credited, unfortunately, with being one of the most successful propaganda initiatives of all time.”
http://beforeitsnews.com/conspiracy...opaganda-initiatives-of-all-time-2453052.html
 
Poslednja izmena:
Bravo druže! Odlično napisano, ali zaboravljaš da smo isto to napisali i nas par drugih i bez efekta. Jedini efekat je bleja...
Ne možeš duduke da ubediš da vide dalje od svojih trepavica, pa to ti je. Čak mislim da se oni plaše takvog razmišljanja. Kao u Matriksu, odlučili su da brane sistem u kom žive jer im je očigledno dobar. Ako pokušaš zdravo razumski da se raspraviš sa njima, samo ćeš da se iznerviraš zbog pokušaja, a oni će i dalje da bleje i da budu uporni u svom neznanju.

Voleo bih da se mi misleći ljudi odvojimo od ovih blejača, ovakvih država i korporacija, da ih ostavimo prepuštne same sebi. Baš me zanima na koje totalitarističko društvo bi ličilo njihovo i koliko bi napredovali kao društvo uopšte.

Pa sto vi "pametni" vec jednom ne dignete revoluciju? :trust:

Tito je 1941. skupio muda i sa sakom jada krenuo protiv okupatora i domacih izdajnika - ko vama brani da se u praksi (van interneta) borite za to u sta verujete?
 
Pa sto vi "pametni" vec jednom ne dignete revoluciju? :trust:

Uz intelekt i mudrost koji su na višem nivou od proseka društva dolazi i interesovanje za saznanja naučena iz istorije i psihologije - da fizičke revolucije nemaju dugotrajnog efekta. Jedina revolucija koja može da ima smisla je revolucija našeg shvatanja sveta. Jedino što mi možemo da uradimo je počnemo da se pitamo zašto se sve oko nas dešava upravo na ovaj način na koji se dešava i da li postoji bolji način koji bi ostavio pozitivan trag u društvu? Kada osoba to počne da se pita, onda može da zna da je na pravom putu.

Problem je u tome što su ljudi previše sujetni i sa velikim egom. Što je intelekt niži i osoba nesigurnija u sebe, ego je veći, a takvima ubeđivanje ne pomaže jer će ih još više učauriti u njihov mali svet. Akcija - inat - reakcija. I tu dolazimo do paradoksa - kako neko ko ima veliki ego i ko je samim tim tvrdoglav i arogantan, može da dođe do stadijuma da počne da se interesuje za ideje dobre za čovečanstvo? Da li ima smisla "dizati revoluciju" kada znaš da će je takvi ljudi naslediti?

Jedino što možemo da uradimo je da pokušamo da vam usadimo pozitivne ideje u um i ako se te ideje prime kod dovoljno ljudi, neće biti potrebe za revolucijama kako ih društvo danas shvata, već će promena doći na prirodan i pozitivan način, a oni manjh umnih sposobnosti će kao i uvek pratiti većinu, ali ovaj put i za svoj benefit.

Već postoje društva koja streme takvim idejama:
 
Poslednja izmena:
@Marti Misterija:
O onoj tvom dugačom postu si izneo niz neistina i gluposti. Ako zaista veruješ u to što si napisao, onda si se džabe školovao i sveta proputovao, jer ništa nisi naučio.
Tvojim rezonovanjem bi se moglo objasniti da je internet izmišljen radi kontrole narodnih masa? Baš je neko u to vreme predvideo Twitter, Facebook, Google, web sockete i html5?
Tesla je izmislio naizmeničnu struju da bi kontrolisao narodne mase?
Penicilin je otkriven da bi kontrolisali narodne mase?
Avion, automobil i voz su izmišljeni da bi kontrolisali narodne mase?
Cak ni chipovi u uređajima nisu izmišljeni za to što ti tvrdiš.
Ne postoji nijedan dokaz da frekvencija od 900mhz ima bilo kakve veze sa ljudskim genomom, niti postoji bilo kakav dokaz o frekvenciji ljudskog genoma.
Svakodnevno srećem ljude koji tako veruju u neke zavere koje kruže internetom i uvek se zapitam da li imaju mozak ili su možda zombiji. Btw.. Moja definicija zombija je da su to ljudi koji su završili neke škole ili su se provukli kroz obrazovni sistem, ništa nisu naučili ili su naučili potpuno nepotrebne stvari i za sve neuspehe u životu su im krivi neki ONI. Takvih na ulicama ima zaista mnogo.
 
Marti, eto vidiš zašto ti kažem da nema poente da trošiš energiju.
 
A kako misliš da menjaš svet ako ne želiš da trošiš energiju?
 
@Marti Misterija:
O onoj tvom dugačom postu si izneo niz neistina i gluposti. Ako zaista veruješ u to što si napisao, onda si se džabe školovao i sveta proputovao, jer ništa nisi naučio.
Tvojim rezonovanjem bi se moglo objasniti da je internet izmišljen radi kontrole narodnih masa? Baš je neko u to vreme predvideo Twitter, Facebook, Google, web sockete i html5?
Tesla je izmislio naizmeničnu struju da bi kontrolisao narodne mase?
Penicilin je otkriven da bi kontrolisali narodne mase?
Avion, automobil i voz su izmišljeni da bi kontrolisali narodne mase?
Cak ni chipovi u uređajima nisu izmišljeni za to što ti tvrdiš.
Ne postoji nijedan dokaz da frekvencija od 900mhz ima bilo kakve veze sa ljudskim genomom, niti postoji bilo kakav dokaz o frekvenciji ljudskog genoma.
Svakodnevno srećem ljude koji tako veruju u neke zavere koje kruže internetom i uvek se zapitam da li imaju mozak ili su možda zombiji. Btw.. Moja definicija zombija je da su to ljudi koji su završili neke škole ili su se provukli kroz obrazovni sistem, ništa nisu naučili ili su naučili potpuno nepotrebne stvari i za sve neuspehe u životu su im krivi neki ONI. Takvih na ulicama ima zaista mnogo.

Cime se ti bavis u zivotu, da cujem, koje skole imas? Da cujem genije ko si, osim sto buljis u ekran 10 sati dnevno!
Karte na sto svi vi koji mi pricate da govorim gluposti! Da cujem sa kojih pozicija tvrdite da pricam gluposti?
Vrlo hrabre i bezobrazne licne opservacije. Nemam ja nameru da se ubedjujem sa tobom, samo se okani licnih opservacija i komentara, narocito izrade mog "psiholoskog i socijalnog profila" jer o tome niti ista znas, samo ponavljas neke uopstene jezicke akrobacije i floskule, a i u krajnjoj liniji, bezobrazno je!
Toliko te London, ako si u Londonu, morao nauciti.
OK?
Veruj su sta hoces da verujes, zivi svoj zivot i nauci se nekoj pristojnoj komunikaciji. Gde sam ja spomenuo automobil, penicilin i slicno!? Nigde, zato ne banalizuj moje reci, ne generalizuj stvari i ne stavljaj mi reci u usta koje nisam rekao/napisao. Ako vec hoces da me diskreditujes, moraces malo da naucis kako se to radi, ovako, dosta jadno to sve izgleda.

Da li sam ja zombi koji ima kriticki stav, misao i znanje/iskustvo u svom poslu ili si zombi ti koji verujes u sve sto ti mainstream mediji serviraju. Logicka konzistentnost? Poznat termin? Nije! Ne cudi me. Nastavi sa igricama...

@Vlasterx - Cim se usudis da kazes da nesto sto nije kao sto zvanicna verzija tvrdi da jeste, odnosno da ono sto su useful i.d.i.o.t.s. naucili u tim svojim smesnim skolama, oni vrsinu neeee... teorija zavere, to su sve ludaci, zombiji, fashisti, rusofili, jbt.
Sociomedijsko programiranje dovedeno do savrsenstva, populaciji ispran mozak, odsustvo kriticke misli, ultimativno limitirano znanje i obrazovanje i zivotno iskustvo za pola sata price. Nekada sam ih zalio, vise ne...
 
Poslednja izmena:
A kako misliš da menjaš svet ako ne želiš da trošiš energiju?

Ko kaže da ga ne menjam? Samo su me godine naučile da energija ne treba da se rasipa uludo na situacije gde nema šanse da se izrodi nešto dobro.

@Marti, dobra stvar je što postoje ljudi koji razmišljaju kao mi i što nas je sve više. Ne sumnjam da će takvo razmišljanje u nekom trenutku postati mainstream, ali sumnjam da ćemo to doživeti.
 
Marti,mogu i ja tako da tvrdim da imam iskustva,da sam u tim krugovima bla bla i da je sve to istina sto sam napisao i na kontra pitanja jer nikakav dokaz nije prestavljen odgovaram sa: dokazi prvo ko si ti...
I sam znas da to ne pije vodu...
Radi cuvanja svoje casti i karijere,ne moras svima,dosta je sa Bahatim preko PM da se "predstavite" jedan drugom i spasicete nas 30 strana offtopika...
 
Nazad
Vrh Dno