Šta je novo?

Meet Mr. Bitcoin: The Man Who’s Got Bitcoin Under His Skin [split]

Ono sto sigurno znam tj video dokumentaciju i "pacijente" zahvaljujuci prijateljima na vodecim pozicijama na nasim poznatim klinikama,promena pola u Srbiji (cini mi se i svugde u svetu ali to ne mogu da tvrsim) je nemoguca "iz hira" rade se visegodisnji psiho,hormonski i genetski testovi i "pacijent" prvenstveno mora imati genetsku "predispoziciju" suprotnog pola,u protivnom na prvu naznaku "hira" paijent se odbija...
 
Verovatno mašim suštinu, ali zakon protiv samoubistva postoji, naravno kazna sledi samo ako samoubica preživi :p.

Postoji kazna za nagovaranje i pomaganje samoubici, ali sam samoubica ne snosi pravne posledice ukoliko ne uspe u svojoj nameri (ako ne napravi neku stetu), osim sto ga posalju malo u ludaru, pa kad tamo obogati svoje zivotno iskustvo, sledeci put sigurno nece osljariti :-devil-:
 
Negde sam bio pročitao da ih u nekim zemljama kažnjavaju i robijom ako prežive. Ali stvarno zvuči kao fora, jer kako kazniti nekog ko je već odlučio da se sam kazni najstrožom kaznom... Zar za njega ne bi onda najgora kazna bila život?
 
Ljudi, ne skačite po živcima "OT policiji"! :d Istražujte regulativu oko suicida na drugom mestu, ovde je samo pomenuta uzgred i na tome treba da se završi. :)
 
Koliko ovde ima logickih gresaka :d

[YOUTUBE]K1nvBf8U1aI[/YOUTUBE]
 
Postoji kazna za nagovaranje i pomaganje samoubici, ali sam samoubica ne snosi pravne posledice ukoliko ne uspe u svojoj nameri (ako ne napravi neku stetu), osim sto ga posalju malo u ludaru, pa kad tamo obogati svoje zivotno iskustvo, sledeci put sigurno nece osljariti :-devil-:

Svasta se pisalo u ovom thread-u, revnosno ste brisali ...ali, ostaviti ovakvo " razmisljanje" je sramotno :S:
 
Posto sam bunovan, nisam stigao da se rasanim, te nisam siguran da li je negde napomenuto:

Sa ciste tehnicke strane, mislim da sve vreme promasujemo bitnu stavku - kakva je mogucnost pracenja cipa bez sopstvenog napajanje? Nikakva. Samo registrovanje uz pomoc senzora iz neposredne blizine. Pracenje cipa od strane nekog super-mocnog satelita ili ne-znam-cega deluje kao pracenje glavice kupusa. Ah, da, cip je metalan - onda mogu i ekser da prate.

Ugasen mobilni telefon (sa potpuno praznom ili izvadjenom baterijom) ne moze NIKO da prati. Moze, ako vidi da ga nosis, pa te juri.

Minijaturne baterije velike snage se koriste, na primer, u pejsmejkerima. Elektricni impulsi koje oni salju su male snage, te baterija jako dugo traje. Isti je slucaj i sa kardioverter defibrilatorima.

Da je moguce pracenje necega sto nema napajanje, zasto crne kutije u najmodernijim avionima imaju 30-ak dana na raspolaganju da budu nadjene? Zato sto im toliko traje baterija koja im odaje polozaj. Mala li je ta crna kutija u odnosu na sim karticu, cip, implant?

Stranu ljudske lenjosti, moderno doba raznoraznih "gedzeta", mogu donekle i da razumem, a za filozofsku raspravu sam vise raspolozen uvece :)
 
Moguce je postaviti checkpointe kroz koje prolazi mnogo ljudi pa hvatati te chipove. Chipovi bi trebalo da imaju dozvolu vlasnika da se javljaju.
 
Pokušavali smo to više puta da objasnimo, ali ne vredi. Definitivno će da te prate bez obzira što ne može, čak šta više, zato što ne mogu da te prate, onda će da te nateraju da uradiš čip kojim će da te prate, i nosiš akumulator u rancu, obavezno po ustavu mora da bude bar na dve crtice, inače te apse. Eto, to je sudbina koja nas sledi, a par dana kasnije nastupa Matrix, tj prvo Judgment Day sa terminatorom.
 
Ako vas je strah od praćenja, ne brinite, vec vas prate. Zakoni su tu da informacije koje prikupe ovi sistemi tek sa sudskim nalogom mogu biti isporucene bezbednosnim sluzbama. Sud može doneti takvu odluku ako postoji osnovana sumnja da je pocinilac izvrsio neki prekrsaj ili krivicno delo.
Sa ili bez chipa kamere za nadzor su sasvim dovoljne za pracenje u gradskim sredinama. Ukrstanjem vise izvora informacija, vec danas moze da locira bilo ko.
Mogucnost praćenja kao jedan od argumenata protiv chipa je prilicno tanak.
 
Zakoni su tu da informacije koje prikupe ovi sistemi tek sa sudskim nalogom mogu biti isporucene bezbednosnim sluzbama. Sud može doneti takvu odluku ako postoji osnovana sumnja da je pocinilac izvrsio neki prekrsaj ili krivicno delo.
Ovo je mrtvo slovo na papiru u svakoj drzavi na svetu, apsolutno svakoj. Ko veruje u ovo, njemu je i Paja Patak stvaran lik.
 
Stvarno ne kapiram ove likove koji ubacuju bus plus pod kožu. :d Pre otiš'o kod neurologa ako je razlog zaboravnost. :) Razumem taj kiborg fazon, nemam ništa protiv, ali ovo nema veze s tim. Nisi "živi robot", nego si "živa bus plus kartica", mnogo manje romantično. To više ima veze s tetovažama, body modding-om i ostalim furry-jima. :d

Što se tiče praćenja kada to nije namena čipa, nego neželjeni efekat argument "i onako mogu da te prate" je dobar samo ako prihvatimo da je alternativa nemoguća. A cenim da bi se ispostavilo da je praktično nemoguća. I da je uvek bila nemoguća, kamoli sad. Zato, ponavljam, zaista trenutno ne vidim smisao čipovanja, ni dobrovoljnog, kamoli obaveznog. Osim, eto, ličnih razloga, koje ne moram da razumem, srećno im bilo.
 
Ja bih uradio isto da umem.
Što bi rekli u rahmetli Top Gear-u, how hard can it be?! :d

Kakav je uopšte protokol za Bus Plus? Jel može da se razbije bar toliko da se napravi programabilan čip? Bezveze je da moraš da ga vadiš kad istekne važnost. :)

U svakom slučaju, što ne probaš da eksperimentišeš neko vreme sa karticom i par flastera? :d
 
Zalepi na celo i kad udje udari glavom u validator da se validira :d
 
Pomislice ljudi da imam neke specijalne moci ako se validiram rukom. Komunalci bi mi prvi zvali muriju i apsili bi me zbog svercovanja. Na kraju bi ispalo da sam ja njih napao :d
 
Pustio sam staru, kartonsku da odstoji u WD40. Onda se lako skine papir, a ostane providna folija sa odštampanom antenom. Čip je ~0.5x0.5 mm, nakačen naknadno, što me iznenadilo. Mislio sam da će i on biti odštampan direktno na foliju i zaliven. Tako da je problem samo smanjiti antenu. Probaću posle da je presavijem na 4, da vidim kako se ponaša.

Btw, kartica je izgleda MIFARE Ultralight, original (MF0ICU1), ne naknadne revizije. Čudi me da bilo ko plaća prevoz kod nas. :d

5jo8nwz.jpg


Evo kako izgleda. Kurajber, glat ovo možeš da zalepiš negde i šokiraš babe po prevozu! :d
 
Poslednja izmena:
Te kartonske više ne važi, sad su samo one pvc.
Što se tiče hakovanja dotične, treba probati, samo je pitanje oko njihove zaštite, jer ti kad upišeš nešto na nju, tj dodaš joj kredit, kredit je samo na njoj, nije i u njohovj bazi. Stoga ne znam kako bi se ponašala cela situacija, jer je sada karta vremenska, tako da lako mogu da te "navataju" jer ti se voziš sa imaginarnim kreditim 90 min. Plus što on na svom čitaču vidi tvoje predhodne validacije(kako retardirana reč), tako da ne znam kakva je situacija. Inače sada skoro svaki telefon može da pročita sve sa kartice putem NFC-a, i isto tako da upiše nešto na njega, sad sve se svodi na probu....
 
Eh... Proverio sam plastičnu, kaže MIFARE Plus (MF1SPLUS60), ništa od laganog rešenja... :d
 
Probaj da umesto codea ubacis sql hijack... Npr "drop table users;", onda se validiraš i ako si ubo pravu stvar, upucao si ceo bus plus. :)
 
Joj kad bih znao o cemu pricate pa i ja da se poigram :)
Lepo ja rekoh da se ne razumem u to. Moracu sad kad odem na odmor malo da se informisem.
 
Treba da produžim ličnu kartu pa me interesuje da li ima nekih prednosti ako uzmem sa čipom? Do sada sam imao biometrijsku, ali bez čipa.
 
Ima.. Ako menjas mesto stanovanja ne moras vadis novu licnu
 
Jedna od prednosti je da ne izradjujes novu lk ako promenis adresu.
Ako nemas cip mora nova lk za svaku promenu adrese.
 
Zgodno je i kad treba negde da ostaviš kopiju lične karte. U čitač, pa se odštampa, kulturiška. :d

EDIT: Vratio sam obrisane postove. Rek'o ako je nekome teška savest da ima na šta da referencira ako bi hteo da je olakša izvinjenjem. Vatromet kreće od 19-te strane. :d
 
Poslednja izmena:
Aha, sjajna stvar. Ja juce dao licnu, ocitali mi, odstampali i usput mi zena kaze, gospodine, vama je istekla licna karta. Fuuuuuuck! Ja sam bio u onoj turi kad su izdavali na 5 godina a nisam ni znao.
 
Vrh Dno