Šta je novo?

Mali vodič vodenih hladjenja (CLC)

Meni treba onih 5 ili nešto stepeni koje smanjuje sproću starog 360 na Ryzenu, da može da stne uzeo gih 420.
 
u HWBusters test-u, nema problema na Intel-u:


Cak i u GamersNexus test-u, nema problema na Intel-u, u praksi:



Sve navedeni problemi sa Arctic Contact plate-om, ne vide se u praksi u ova dva review-a (Ne mogu da se setim koji drugi reviewer je "nasao" problem na Intel-u, al znam da mi je bilo malo sumnjivo)
 
Jedini problem bi bio ako nije prezizno napravljena, šteta što nema i za Ryzen, izgleda solidnije sa njom. Ja sam stavio Thermalrigh-ovu.
 
Baš loša sreća. Nesporazum sa prodavcem "mađarom", sada mi se javio kurir sa pošiljkom LF III 360 a on mi nije ništa javio pa nisam imao 10 530 din (zajedno sa poštarinom i otkupom) u kešu pa sam morao da mu kažem da vrati. Obično veće sume uplaćujem preko računa a ne držim mnogo keša. Poslato Brzom poštom, neznam koliko treba vremena za tu proceduru. Valjda će stići u petak. Znači ima ih u iponu za dobru cenu samo treba poručiti na vreme, brže nego od Arctica.
 
Na Artic.de se vecina novih modela rasprodala, a cudno je da su spustili cenu samo novim modelima.

Stare modele prodaju i dalje po punim cenama.
 
Rasprodalo se zbog uvoznika i prodavaca kao Ipon. za to i služe promotivne cene i takozvani "Loss leaders" kada se prodaje po fabričkoj ceni proizvoda ili čak nižoj za neko vreme da se pročuje. Tako vrate bar deo investicije za kratko vreme. Švabe su to, znaju kako se naj bolje posluje.
 
Evo stigao LF 3 360, danas ga montiram umesto LF2, izgleda brže preko "mađara", kao što sam i mislio, Arctic-u se izgleda više isplati da prvo proda na veliko,
 
Na iPon Freezer 36 skoro 5K dinara, ovamo na sajtu direktno 3K. Kako se onda vise isplati preko madjara? Plus ako se KP ugradi? Gde si uzeo na KP po snizenoj ceni?
Ja planiram da narucim 36 i vodeno novo 280-cu.
 
Meni je LF III ispao 10 500 sa poštarinom od jednog "Mađara", jeftinije nego Ipon jer oni dobijaju jeftinije i odbijaju poreze. Direktno od Arctic-a je možda jeftinije tamo ali ako te dohvati carina i porez onda i nije toliko.
 
Meni je jutros tek stigao LF III 420 u Srbiju, sad se ceka carina kod koje moze da se zadrzi danima.

Sreca pa mi se ne zuri jer cekam jos jedan ventilator za Corsair 7000D kuciste da stigne pa da sve prebacim u njega, inace u drugom slucaju bih sigurno porucio preko madjara, do sada bi vec odavno stiglo.
 
Poslednja izmena:
Evo upravo sam završio instalaciju. Stvarno je bilo malo muke oko šrafljenja pumpe, šrafovi malo prekratki baš su mogli da daju mm ili 2 i duže. ima još skoro santimetar do ploče. Ostalo je sve lako. Da se malo slegne pa da istestiram. Pasta je MX 6.
 
Stigao i meni jutros Artic III 420 RGB. Naplacena je carina i pdv u iznosu od skoro 4.000 dinara.

Sta je tu je, pozurio sam sa narucivanjem, moglo je to preko KP-a, izaslo bi jeftinije i stiglo bi na kraju pre nego ovako. Skoro mesec dana sam cekao od datuma porucivanja. Greske se uvek placaju.

Ovih dana montiram i javljam rezultate.
 
Porucio sam 3x Arctic P14 Max za push&pull varijantu LF III 420 RGB. Da li njih montirati kao push ili pull, s’ obzirom da mogu da se vrte do 2800 RPM, dok fabricki koji idu uz radijator mogu do 1900. Jel bih stvorio los protok vazduha kroz radijator ako bi ih montirao u pull polozaju?
 
Jok, potpuno je svejedno kako vazduh prolazi kroz radiator. Važnije je pozicioniranje radiatora. napred kao ulaz ili gore kao izduv.
 
Napokon sam sastavio masinu. Da napomenem da je Arctic Liquid Freezer III 420 RGB u Push&Pull, sa dodatnim 3x Arctic P14 Max montirani u pull-u. Sve ovo sam uspeo da spakujem u Corsair 7000D, kome su pored standardne 3x14ice napred dodate jos jedna 14ica pozadi i 4x12ice bocno, takodje Arctic P12 koji ubacuju svez vazduh.

Ovih dana cu testirati ceo sistem i postavicu temperature pod opterecenjem kako procesora, tako i grafike u temama predvidjenim za to. Pa da vidimo koliko se dobijaju nize temperature za moje komponente u provetrenijem kucistu.

IMG_1600.jpegIMG_1603.jpegIMG_1606.jpegIMG_1592.jpeg
 
@Alister
Hocu.

@jurodivi
Ne mogu jos nista reci, probao sam ih na 20-ak minuta. Bucni su pri max obrtajima, a i kako i ne bi kada se vrte na 2800 rpm.

U mirovanju se ne cuje PC, impresivno s’ obzirom da imam 15 aktivnih ventilatora u kucistu.
 
Imaju fenomenalan airflow, medjutim poprilicno su bucni na 100%. Na nekih 50% su podnosljivi, medjutim i dalje su nekako bucniji od drugih ventilatora koje imam u kucistu, a koje se vrte na max pri loadu. Recimo P12 pwm pst na 100% se cuju manje nego P14 Max na 70%.

Ovo je samo odokativno, ne stizem od obaveza da se pozabavim testiranjem. Kada se bude ukazala prilika sve cu detaljno istestirati i javiti utiske.
 
Jel neko narucivao Liquid Freezer II ili III direktno sa Arctic sajta? Narucio bih crni LF III 360 A-RGB dok je jos po promo ceni, a i trenutno ga imaju na stanju. Svestan sam da bi mi najverovatnije bila naplacena i carina kao i PDV, ali i u tom slucaju bi jeftinije izasao nego u nasim radnjama (a trenutno ga ni nema kod nas). Madjari imaju samo beli model.
 
Jel neko narucivao Liquid Freezer II ili III direktno sa Arctic sajta? Narucio bih crni LF III 360 A-RGB dok je jos po promo ceni, a i trenutno ga imaju na stanju. Svestan sam da bi mi najverovatnije bila naplacena i carina kao i PDV, ali i u tom slucaju bi jeftinije izasao nego u nasim radnjama (a trenutno ga ni nema kod nas). Madjari imaju samo beli model.
LF III 360 A-RGB ima da se poruci u domacoj prodavnici za 17500 din, n*v*c*mp

naspram ~16500 din ako narucis direktno
 
LF III 360 A-RGB ima da se poruci u domacoj prodavnici za 17500 din, n*v*c*mp

naspram ~16500 din ako narucis direktno
Da, vidim da imaju taj model, ali zašto daju samo dve godine garancije? :unsure: Kod Mađara je pet godina (mada trenutno nemaju crnu A-RGB 360-icu), a u domaćoj radnji koja se slično zove kao ta je LF II 360 A-RGB 15.900 din. na akciji, a garancija je 72 meseca (tj. šest godina). Dužina garancije od samo dve godine me najviše odvraća od kupovine kod njih. Opet ako bih naručio direktno sa Arctic-ovog sajta ukoliko bi se javila potreba u nekom momentu za reklamacijom, morao bih njima da šaljem AIO na popravku.
U ovom slučaju bih svakako pre kupio LF II 360 A-RGB sa šest godina garancije nego LF III 360 sa dve godine.
Isplati se dati +1000 din da ga dobiješ za par dana, uz garanciju i bez plaćanja PDV-a...
1000 din. razlike u ceni naravno da nije problem, ali garancija je samo dve godine, a PDV bih svakako platio.
 
Nazad
Vrh Dno