Šta je novo?

[m:tel cg] Internet u Srbiji vise nije neogranicen: diskusija

Kako vi izvlačite te brzine ja ne znam, meni nikad preko 7 mb
 
Ovo je mereno sa mifi ruterom Huawei E5730.
Imam i 4G modem pa cu meriti jos narednih dana.
Juce su mi tek stigle kartice.
 
4014479135.png

Prebacio sam PC na 0,5m od prozora i sa modemom Huawei E3251 dobio odličan download/upload . Hvala M:TS 064 što su postavili baznu stanicu na vrhu moje zgrade .
 
Ma kod mene net radi skroz ok kao i sms. Ali u ovom programcetu Mobile Prtner koje imam instalirano, nema opcija za pozivanje, pa trazim alternativu. Kad mi je kartica u mobilnom, onda sve sljaka sto je i razumljivo.
Sad sam probao Mobile Partner 23.009.09.02.910, ima glasovno pozivanje, pozvao sam mobilni srpski broj (nisam uspostavio vezu), ali telefon zvoni normalno. Onda sam uzvratio poziv, uredno izašlo prozorče na monitoru da neko zove. Modem Huawei E3131.
 
Vaze li ove promocije i za naredju godinu ili samo do kraja ove?
 
Do kraja ove a pod znakom pitanja je da li će nastaviti i sledeće godine i kada.
 
Zauzeta bazna stanica krastavac :) A ako je dobro izolovana zgrada, unutar nje ce signal biti uzas i na 5m od BS :)
Imam slicnu situaciju kao Nebojsa - u stanu mi se vuce na nekih 2-3Mbps, kod prozora vrti do 20. Ja sam doduse dosta udaljen od MTS bazne stanice.

Nebojsa, ja bi otkazao postpaid ADSL/cable na tvom mestu i uzeo najjeftiniji home internet, cisto kao bekap, i za igranje eventualno :D

Kako vi izvlačite te brzine ja ne znam, meni nikad preko 7 mb

Pogledajte prilog 158388

Prebacio sam PC na 0,5m od prozora i sa modemom Huawei E3251 dobio odličan download/upload . Hvala M:TS 064 što su postavili baznu stanicu na vrhu moje zgrade .
 
eto odakle kartice....

-.-
 
Nisam pratio temu redovno. O cemu je rec ?
Ovo za datum do kad vazi promocija sam licno proverio sa menadzerom u objektu. Ako vam treba jos nesto od informacija samo pitajte.
 
Poslednja izmena:
Dzaba njemu promena avatara, ima pecat heavy ugradnje koji je permanent :)

Inace koliko kosta taj modem sto dobacuje i do 40Mbps?
Netreba se zanositi da moze 40Mbps da se izvuce, ipak ne zivimo u Svedskoj... :)
Sto kazu u telekomu: Brzina prenosa od 42 Mb/s je ostvariva samo u idealnim uslovima.
Pogledajte prilog 158388

Prebacio sam PC na 0,5m od prozora i sa modemom Huawei E3251 dobio odličan download/upload . Hvala M:TS 064 što su postavili baznu stanicu na vrhu moje zgrade .
Mozda bi nebojsava@ izmerio 40Mbps da zivi u potkrovlju... :)
 
Poslednja izmena:
Pitanje:

kako ste se snašli sa SIM karticama, da li svi modemi (različitih proizvođača i generacije) prihvataju standardan SIM ili ima i onih koji prihvataju micro SIM, zatim kada prebacujete na fon koji ima micro ili nano SIM da li ste imali tu problema, kako ste se snašli kada ste sekli karticu, čime ste je sekli, običnim makazicama?

Sve u svemu dajte malo više informacija oko modema, fona/tableta i kartice....
 
Inace koliko kosta taj modem sto dobacuje i do 40Mbps?
Nema ih vise na KP, vec dugo vremena, a neki lik ih je prodavao po 2000. Dobio od MTSa nekako barem 28 komada (toliko je imao kada sam prvi put video oglas :D verovatno preko 50 ;)), pa je zato bila takva cena.

A sada vidim naidje poneki modem, cak i ovi slabi po 2-3000 traze... sve zbog vas archera mTel interneta :D Sto niste kao ja.... za razgovore od kojih ne boli glava, i obicnog neta na fonu, kad nema ADSL, a ne zamena za ADSL :)
 
Vi i dalje ne shvatate, zar ne ?
Ja ne, a primetices da sam probao biti ipak neutralan, tj. cutao. Objasni?

Pitanje:

kako ste se snašli sa SIM karticama, da li svi modemi (različitih proizvođača i generacije) prihvataju standardan SIM ili ima i onih koji prihvataju micro SIM, zatim kada prebacujete na fon koji ima micro ili nano SIM da li ste imali tu problema, kako ste se snašli kada ste sekli karticu, čime ste je sekli, običnim makazicama?
Po spec. onoga sto se prodaje kod nas, samo miniSIM idu u modeme. (mozda u neke novije, LTE modeme, idu nano SIM, ili u neke koji se ne nalaze kod nas)
Najbolja varijanta je ko ima one multi-size kartice, pa se dobija microSIM sa idealnim adapterom za miniSIM slot.

Ja sam nazalost morao iseci, zbog telefona, makazama, ali imam 3 microSIM kartice inace, ova je jedina bila miniSIM. I onda sam lako isekao makazama malkice vise, i isturpijao koliko je moglo. Najbolje da se ode u neki servis doduse, da to preciznije urade onim sekacem :)
Upada perfektno u adapter inace.
 
Ovako nesto ko se malo izbaci resio je problem za narednih 10god i za telefoniranje i za internet...
Download 100Mbps, Upload 50Mbps.
Samo da MTS pusti 4G/LTE na leto...
HUAWEI_B593_4G_LTE_CPE_ROUTER.jpg
Huawei B593 cena sitnica... kod kineza na Alli-u oko 140$...
 
Tesko da mobilni net moze da zameni adsl/kabl.
 
Ovako nesto ko se malo izbaci resio je problem za narednih 10god i za telefoniranje i za internet...
Download 100Mbps, Upload 50Mbps.
Samo da MTS pusti 4G/LTE na leto...
Pogledajte prilog 158460
Huawei B593 cena sitnica... kod kineza na Alli-u oko 140$...
Heh, to smo isto pricali za ADSL na 10Mbps, pa sada na 20Mbps.....

mikiPSY je napisao(la):
Ne vredi da objasnjavam :D
Pa onda cuti i prihvati kritike... smoren sam vise nego Telenorovci u Telenor threadu :D
 
Ja sam nazalost morao iseci, zbog telefona, makazama, ali imam 3 microSIM kartice inace, ova je jedina bila miniSIM. I onda sam lako isekao makazama malkice vise, i isturpijao koliko je moglo. Najbolje da se ode u neki servis doduse, da to preciznije urade onim sekacem :)
Мени је најлакше да свратим у Форум па ми у мт:с-у исеку па још и истурпијају. ;) Имају неку хефталицу, само убаце картицу и шкљоцну. Последњи пут сам питао да ми сецну још неке али су све биле са великим чипом а мрзело ме да чекам да их замене. Последња постпејд картица коју сам узео код њих је била сецнута.
 
šta je bolje ukucati kao parametre za internet u telefon? ono mtelinternet 068 068 ili telekomove parametre (ako uopšte mogu oni)
 
Moraju mTel
 
vodafone r206 ili ti huawei e5220 , alcatel y800z - svi su mobilni wifi ruteri i koriste mini sim ..
huawei e3251s mini sim ... i mogu reci da mi je najomiljeniji alcatel y800 -)))) (yjedno je i i lte uredjaj-)

a sto se tice lte u nasoj zemlji to nece pre sledece godine a i pitanje je sta ce prvo pokriti i kakvi ce biti paketi , no da sacekamo

i ove nova mtel kartica sto sam dobio je kombo verzija mini-mikro
 
Poslednja izmena:
alfaunits :

Samo mi kazi kada prodje ovaj paket za 1 GOD kako dalje baca se kartica od MTL CG ili ??
 
Ne baca se nista. Ostaje u tvom vlasnistvu. Samo redovno moras da dopunjavas kredit da bi ostala aktivna, to moras raditi bilo da ti je roming tiket aktivan ili ne. Mozda bude i sledece godine, pa da ne moras da kupujes drugu karticu :)
 
alfaunits :

Samo mi kazi kada prodje ovaj paket za 1 GOD kako dalje baca se kartica od MTL CG ili ??

Radis sta hoces sa njom posle :) Promocija trenutno vazi do kraja 2015. a da li ce je produziti kojim slucajem ne znam.
 
Da to je bilo do juna ove godine cena za paket do kraja ove godine. Verovatno je u pitanju nacin da se izboxuje veca dobit za ovu godinu.
Ne verujem da ce i za 2016. biti tako nesto.

Juri bre karticu:) mozda nece moci posle NG da se aktivira.
 
Da to je bilo do juna ove godine cena za paket do kraja ove godine. Verovatno je u pitanju nacin da se izboxuje veca dobit za ovu godinu.
Ne verujem da ce i za 2016. biti tako nesto.Juri bre karticu:) mozda nece moci posle NG da se aktivira.

Ne brini za karticu danas sve treba da se sredi ocekujem poziv iz CG :) ,nista onda nadam se da ce nastaviti tako mada pitanje je dokle to tako moze da traje mislim sto vise njih uzme karticu vise njih ce je koristit za Net ili neogranicenu pricu koliko oni to mogu da izdrze pre nego sto puknu tj kazu dosta ali ko zna..
 
Nazad
Vrh Dno