Šta je novo?

Lumia 950 , 950 XL

Ne znam za to, samo se pajerom naziva prvi čovek ekspedicije... Recimo... Vodič... Divljina, mačeta... Taj rad...
Ajde sad malo o lumiama, dosta offtopica...
 
Luminance - osvetljaj, lumia je samo izveden termin iz toga u zenskom rodu jer je i NOKIA zenski rod. Tako da je Lumia brend medju telefonima trebao da bude nesto kao lucifer medju andjelima al' na kraju ispade ista prica :D Nokia prosvetljena windows OS-om :D Znam da je moja teorija ispravna i najbolja pa prema tome svaka dalja rasprava moze da prestane i da se vratimo na temu o tome kako je 950 najbolji telefon svih vremena ikad :)
 
Luminance - osvetljaj, lumia je samo izveden termin iz toga u zenskom rodu jer je i NOKIA zenski rod. Tako da je Lumia brend medju telefonima trebao da bude nesto kao lucifer medju andjelima al' na kraju ispade ista prica :D Nokia prosvetljena windows OS-om :D Znam da je moja teorija ispravna i najbolja pa prema tome svaka dalja rasprava moze da prestane i da se vratimo na temu o tome kako je 950 najbolji telefon svih vremena ikad :)

JA bih se slozio sa ovim poslednjom delom, kako je 950 najbolji telefon svih vremena ikad :)
 
Haha... Daleko da je najbolji, ali meni završava sve, jedino što bi voleo... HP probati, posedovati... Samo mi sad glupo... Ovaj nemam pola godine... ☺
 
Dok taj HP dođe kod nas, proći će bar još pola godine, tako da će ti tada biti taman vreme za promenu. :)
 
Ovo sto zaxknez kaze. A ako se nekim slucajem i desi da se neko od operatera zezne pa ga stavi u ponudu ocekujem cenu od barem 100k uz neki paket od 20e mesecno.
 
23884843031_88e7bdf049_o.jpg fotka napravljena lumiom 950 na koju sam nabasao na netu pa rekoh da podelim sa drustvom mogucnosti najgoreg flagshipa :D
 
Shut up and take my money! :-D Još samo da imam te pare. :-D
 
Pa ovde se vidi da je slika doradjena u kompu, ovaj lens blur gore i dole je naknadno dodat vidi se iz aviona.
 
A exif bi pokazo neki Canon od 3000 eura [emoji23]

Ova slika je obradjena samo tako.
 
Dobro, ja to ne vidim, preko telefona sam. Mada svakako ima dobre slike, što smo videli na slikama nekih od nas.
 
ja sam preko telefona video taj neprirodan blur. ako ga je vec dodavao, mogao je da doda kako treba. :( slika nista spec. 1020 i 808 mogu bolje. ali ovo je dovoljno dobro i svakako je ok, samo nije vau.

ne znam cemu komentar da je u exifu dslr. pa time samo dajes kompliment.
 
Mogu vise na rucnim podesavanjima. Automatika na L950/XL je dosta volja od 1020 a pogotovo od N808
 
:-( koja crna automatika, gde je tu skill da lepu fotku uhvatis na manual ;-) 1020 a pogotovo 808, bas je bio izazov da experimentises... Automatika :p fuj.
 
auto mod na 808 je dovoljno dobar. koliko god losu sliku 808 da izbaci uvek mozes da je doradis da izgleda mnogo bolje nego bilo koja auto slika na 950. jednostavno, imas sa cime da radis. 4 puta veci senzor nije mala stvar.

u stvari 808 samo ima auto mod :( glavna mana, pored nedostatka raw.
 
Poslednja izmena:
Ja bih rekao polu automatik. Ipak mozes da menjas par stavki koje uticu na konacan ishod.
 
pa da, naravno, sve možeš da menjaš, i da utičeš na konačni ishod, ali posredno. fokus samo tap, nema manuelno podešavanje, na shutter speed utičeš preko exposure compensation, nema manuelno podešavanje....
 
Pa eto vidis da nije automatika cista. Moze tu mnogo sta da se cacka ;)
 
tako je, ali osediš dok slikaš onako kako ti hoćeš, a ne onako kako on hoće :d
 
pa zar su toliko probirljive?
Volu da bude sve kako one hoće. :) Barem se mi tako zezamo na račun sremica, kako u braku hoće sve da drže pod kontrolom.

Ima vic na račun sremica, kad pitaju Lalu da li bi pre da dobije tumor ili sremicu za ženu, pa ovaj:
-ipak tumor...
-pa što, Lalo?
-tumor može da bude dobroćudan.
 
Jel moze neko ko ima 950 xl da mi kaze da li mu radi FM radio, posto sam čuo da na 950ki ne radi?
 
Ah, bezveze. Nadam se da ce ga omogućiti kad tad, jer koliko sam video, hardverski je podzan.
 
Ako je podržan hardverski, jel si probao sa nekom third party aplikacijom? Što se Microsoftove aplikacije tiče, ona na Redstone svakako nije više prisutna.
 
Nazad
Vrh Dno