Šta je novo?

Lumia 950 , 950 XL

Ako planiras da slikas vencanja onda naravno da neces koristiti mobilni telefon ali za sve sto nije na tom nekom nivou profesionalizma Lumia 950 (i bilo koji drugi telefon sa odlicnom kamerom) je i vise nego dovoljna. Posmatraj kameru mobilnog telefona u domenu onoga za sta je namenjena. Uzmi u obzir ogranicenja poput velicine senzora, povrsine jednog piksela, to da nema zaseban objektiv i jos sto sta pa kad vidis kakve slike pravi reci ces jedno veliko WOW. I na sve to snima odlican 4k koji ne snima 90% fotoaparata koji kostaju preko soma evra. Ovde se radi o svestranosti na prvom mestu pa tek onda o kvalitetu. Ono za sta je namenjena ova kamera, ona taj posao radi odlicno i ponekad cak i prevazilazi ono sto bi covek ocekivao.
 
Nije bilo reci o profi upotrebi nego o spontanim - a pritom najcesce nastalim fotografijama...u bilo kojim situacijama kada vam je telefon pri ruci a 90% vremena i jeste pri ruci...
Za profi upotrebu se slazem, nema tu sta telefon da trazi.
 
Mada... Kad sam kupio L1020, nikon i gomilu filtera, objektiva... Ostavih kod kuće... Završavala mi je posao... Naravno... Pro oprema je...
 
Da, to jeste, mada taj telefon zastareva za nekoliko godina, a aparat koji ipak košta do oko 300 evra ili manje može da hvata slične slike.



Sa druge strane, to ja više onako samo kažem - kako iz perspektive čoveka koji želi taj uređaj da koristi i nakon četiri godine. Inače, ako bih, hipotetički, ostao zaglavljen u 2016. godini - znajući da l950 neće zastariti, pa bih uzeo l950. :) Ako imam uslove da i nakon tri četiri godine kupim kako l950, i onda bih isto kupio l950.
 
Mislim da je slikano sa minimalne udaljenosti koliko zizna tacka dozvoljava, i onda samo iseceno, posto je senzor nenormalne rezolucije, da izgleda kao da se slikano sa jos blize udaljenosti.
 
Jos jedno pitanje :) Da li baterija na 950 traje koliko i na XL verziji ili traje krace ako bi se telefoni koristili pod istim opterecenjem (a da izuzmemo standby koji bi trebao da bude bolji na XL) ? Ili na XL traje duze bez obzira na jaci hardver? Pitam iz razloga sto bih naredne sedmice trebao konacno da pazarim telefon a 950 nova je dosta jeftinija od XL.
 
Ja nisam koristio L950. Imam samo L950XL. Ali moje misljrnje je da baterija na L950 treba da traje isto ili cak bolje od XL varijante u rezimu koriscenja. Ima 0.5" manji ekran i stedljiviji procesor. Baterija na XL je sasvim ok i gura citav dan umereno zahtevnog koriscenja. Bez 4k videa ili igranja igrica
 
Ja nisam koristio L950. Imam samo L950XL. Ali moje misljrnje je da baterija na L950 treba da traje isto ili cak bolje od XL varijante u rezimu koriscenja. Ima 0.5" manji ekran i stedljiviji procesor. Baterija na XL je sasvim ok i gura citav dan umereno zahtevnog koriscenja. Bez 4k videa ili igranja igrica
Meni je blutut ukljucen ceo dan i onda mi se brze trosi.Evo,skinuo sam je sa punjaca u 8:30,sad je 10:40 i baterija je na 88 % - jos 14 h koriscenja.( L950 xl dual sim)
 
To ke tezak drain, bt ne utice na bateriju mnogo vise od recimo wifi-a, bt 4.0 lp zaista smesno skida od baterije, a problem je i dalje sto nema battery usage koji ce vam tacno ili priblizno reci sta tacno guta...
Meni na Z2 preko noci znaci posle 6 sati potrosi 5% a gps, wifi,bt i sinhronizacija ukljuceni..
W10M mora biti bolji od Androida sto se tice potrosnje baterije.
 
Poslednja izmena:
Enemoon, je l' koristis oba SIM slota? Nasao sam informaciju da se baterija dosta brze prazni ako su oba SIM slota zauzeta. Moguce da je zbog toga.
 
Да,оба користим али је ово мени после Galaxy note-a одлично,на њему ми је већ после неколико сати коришћења била празна.Иначе доста разговарам због посла и шаљем доста порука преко vibera,whatsappa,telegrama,messengera...
 
Pa to je onda ok potrosnja za 2h takve aktivnosti. Gde je Rotkod kad mi treba :D
 
Ja cekam sledeci zvanicni build. Smara to azuriranje aplikacija i vracanje podataka koje bas potraje. Nadam se da ce pustiti do sredine ovog meseca
 
Upravo sam preko wdrt ubacio na telefon novi firmver ,pronasao dupli pritisak u podesavanjima i naravno, radi :)
 
brate dupli pritisak...

ono...

aj iskuliraj više sa tim............. jbt!!
 
Ukoliko ga vec prevodite onda bi mnogo logicniji prevod bio dupli dodir, a ne dupli pritisak.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Problem je sto mnogi ne znaju sta znaci DTTW(Double-tap to Wake ) a kao "dupli pritisak" su ga preveli na sajtu Windows novosti...Izvinjavam se ako sam nekog povredio .
 
I ja sam danas prosao isto na L950, double tap to wake radi odlicno. Opet vratio zadnji redstone, kako vrijeme odmice telefon mi se sve vise svidja.
Evo jos par fotki od danas i jedan home screen ;)
7XWjDpR.jpg


NTwR4ri.jpg


qpop7dp.jpg





Sent from my Lumia 950
 
Aj neki upload sa one drive-a neki raw file tih slika, cisto da analiziram to [emoji41] prelepo izgledaju slike [emoji7]
 
mr.nice kako te sluzi baterija sa zadnjim bildovima?
 
Vrh Dno