Šta je novo?

Logo za firmu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ShaX_91

Slavan
Učlanjen(a)
24.10.2007
Poruke
445
Poena
320
Ne znam da li je ova tema na dobrom mestu, ali mislim da je ovaj forum section nesto najblize ovoj temi.

Pozdrav svima! Otac otvara firmu koja se bavi uslugama spedicije (znaci posredovanje pri carinjenju robe prilikom uvoza, izvoza itd.), pa bi mu trebao neki logo. Ime firme je "PORTO - ŠPED d.o.o." (rec porto na latinskom jeziku znaci nositi).
E sad, posto nemam nikakvog iskustva sa crtanjem, dizajnom itd, ne mogu da nacrtam logo, pa bih zamolio vas da napravite logo za firmu, a uplaticu 500 dinara na ziro racun osobi ciji mi se logo najvise svidi, i logo te osobe cu koristiti za firmu.

E sad:

Nista sareno, maksimalno 2-3 boje, nista drecavo.
Nesto sto bi imalo veze sa nazivom firme, moze neki kamion, avion ili neko vozilo.
Najbolje bi bilo kad bi se ukombinovala neka tamno plava boja sa belom, ili sivom, znaci nista sareno, ali opet primetljivo.
Mi smo razmisljali o tome da jednostavno napisemo PORTO - ŠPED d.o.o. i umesto prvog slova "O" da ubacimo nasu voljenu planetu sa meridijanima i paralelama, i to sve sa nekim lepim fontom.
Eto to je neki moj predlog, ali slobodno pustite masti na volju.

Osoba ciji mi se logo najvise svidi dobija na ziro racun 500 dinara.

Puno hvala na vremenu koje ste izdvojili da me saslusate, i na vremenu koje cete mozda izdvojiti da napravite potencijalni logo za firmu. :)
 
Da li znas koliko kosta pravi logo? Verujem da ima ljudi koji ce se potruditi i napraviti to besplatno, ali mozes se i ti malo potruditi. Imas hiljadu sajtova sa gotovim sablonima za logo, na tebi je samo da ispises naziv firme i da odaberes boje.
 
Lepo objasnjeno, i ideja je OK, ali za 500 dinara ti niko ko ume da cita ovaj forum ... ma da pristupi internetu na bilokoji nacin, nece napraviti logo.
500 dinara je 8 pasteta. Imas dizajnzona.com pa pitaj tamo ali bolje nemoj nuditi 500 dinara.
Zapravo probaj u malim oglasima ovde, ima ljudi koji bi za 20 dinara...
 
Poslednja izmena:
A jbga sad ja sam dao otprilike neku cenu, ne znam ja za koliko para ljudi prave logo. Ne trazim da mi crtaju plamenove i animacije, trazim nesto jednostavno. Na SK forumu je jedan lik isto trazio 500 din, i nacrtali su mu fin logo, jednostavan, pa sam mislio da je to ok cena, ali ono, ako je 500 dinara malo, ko je voljan, moze da napravi logo, neka stavi watermark preko ili nesto, pa posle mozemo da se dogovorimo za cenu.
Ja sam samo okvirno stavio cenu. :)
Hvala na savetu za dizajnzonu. :)
 
upravo najjednostavnija rešenja su i najbolja i koštaju

mogu ti preporučiti čoveka koji to radi već skoro 2 decenije profesionalno

to što ti trba nije samo logo nego grafički identitet firme

to rade profesionalci viče od dve nedelje, u međuvremenu konsultacije itd

bitno je da shvatiš da ako sad štediš možeš se ubrzo pokajati

mislim da čovek koga znam može učiniti nešto za oko 20000 din a inače je cifra veća kad radi full uslugu a to podrazumeva sve, zaglavlja memoranduma , stranice vozila, vizitke, logo za ovo, logo za ono ((za sve reklamne proivode, hemijske , upaljače,....)

javi ako te zanima pravo rešenje , mogu ti ga preporučiti ako OZBILJNO razmišljaš
 
Hvala na ponudi, ali posto nemamo nameru da se sirimo, otvaramo zasad samo jednu filijalu, kasnije ako bude isao posao mozda otvorimo jos neku u drugom gradu, i ne nameravamo da budemo jedna od onih velikih spediterskih firmi koje imaju filijale sirom Srbije, nemam potrebe za takvom uslugom.
Cena verovatno jeste realna i sve to stoji, ali eto, zbog gore navedenih razloga nemam potrebe za tako necim (jos). Imamo svoju bazu klijenata gradjenu u prethodne 3 godine, i ne verujemo da ce se drasticno siriti u skorijem periodu.
Pozdrav!
 
Posto i sam radim u spediciji, mogu da Vam pozelim sve najbolje.
Ako mislite da ozbiljno pristupite pocetku poslu, na vizuelnom identitetu ne treba stedeti. Osim toga, pogledajte i saslusajte misljenja drugih o svim predlozenim resenjima logotipa, pa donesite zakljucak.
20.000 je realna cifra za non-template logo koji bi bio prepoznatljiv i originalan.
 
Tema "Logo za firmu" u sobi "Digitalni fotoaparati i kamere". Ajd, samo mi objasni kako. Samo mi reci kako si došao na ideju da ovde postaviš. :D
 
Poslednja izmena:
Za 500 dinara necu ni da palim Corel :) Ocigledno da ne kapirate koliko je vizuelni identitet bitan.
 
Poslednja izmena:
Inače, da se nadovežem, dok ova tema ne odleti u večna lovišta... Izrada logotipa, u studijima se kreće od 50 evra (donja granica) pa do nekoliko hiljada. Zavisno o čemu je reč i ko radi.

Ali 500 dinara... Epic fail.

Molim te, odgovori mi na prethodno pitanje. :)
 
Okej, slusajte ovako. xD
Otac radi u spediciji oko 4 godine, izgradio je sigurnu klijentelu, promenio je vise firmi, u koje ga je kompletna klijentela pratila. Sada mu je dosta svega, i odlucio je da otvori svoju firmu. Nervozni Postar, hvala na lepim zeljama. :)

Da, razumem da je identitet firme bitan i sve to, i ne razumem zasto ste tako napali sto sam stavio tu cenu za logo? Ne razumem se u materiju, deluje mi kao posao od pola sata, sat (okej razumem da vam je trebalo mnogo rada i truda da uopste naucite da radite na tako nekom programu), i ne trazim nista specijalno.

Temu sam stavio u kamere i digitalne fotoaparate zato sto mi je to nesto najblize. Mogao sam da stavim u obradu video materijala, ali ovo nema veze sa videom. Nisam primetio podforum u koji bih mogao da postavim ovu temu. Mozda sam preskocio neki. Sorry.

Kao sto rekoh ranije, ko je voljan, moze da napravi logo, neka stavi watermark preko ili nesto, neka postavi logo ovde, ili neka mi posalje na PM, pa posle mozemo da se dogovorimo za cenu ako mi se logo svidi.

Opet se izvinjavam ako je neko shvatio ovu cenu kao uvredu, stvarno nisam imao pojma kako se krecu cene, samo sam video jednog lika da je postavio istu temu na drugom forumu, iste pare je ponudio, i dosta clanova se javilo i napravilo mu potencijalni logo za firmu, a trazio je slicno kao i ja. Jednostavno, upecatljivo, bez sarenila.

Eto, ako je neko voljan, moze, ako nije, ne mora. Ako napravite logo, posaljite PM ili stavite ovde, pa cemo se dogovoriti za cenu. :)

EDIT:

Evo sad vidim da sam mogao temu da stavim u "windows aplikativni softver", ili u "programiranje", verovatno su to prikladniji podforumi za temu ovog tipa. Izvinjavam se.
 
Poslednja izmena:
Ne postoji forum/soba za grafiku na BECHu, tako da tema ne može ni da postoji. Eventualno si mogao da postaviš u Web razvoj, da si negde spomenuo i sajt.

Drugo, ovo je oglas.

Niko se ovde nije uvredio time što ti nudiš 500 dinara, ali za nešto što predstavlja indentite tvoje firme ti želiš/spreman si da platiš sumu koja iznosi 1/6 normalnog miša ili tastature?

Ovo me je oduševilo. :D Ti smatraš da je dovoljno da naučiš program i da ti to, po nekom zakonu logike, automatski omogućava da radiš logotipe, pripremu za štampu, web grafiku...
Po toj logici, svi što imamo tastaturu bi trebali da znamo da napišemo operativni sistem?

Prijateljski savet, postavi konkurs na DizajnZoni.
 
Ok. Hvala na savetu.

Eto, onda moze lock ili brisanje teme sto se mene tice. Nisam vas ni po koju potcenjivao podcenjivao, i potpuno shvatam trud i rad ulozen da biste mogli da radite ovako nesto.

Verovatno me nisi razumeo dobro. Ono sto sam mislio je da oni koji znaju da prave logoe i rade sa vektorskom, rasterskom grafikom sigurno nisu rodjeni nauceni za taj program, nego su ulozili odredjen rad i trud da nauce rad u tom odredjenom programu, a neki od njih mozda imaju i neki sertifikat za rad u tom programu.

No dobro, nema veze, u principu sam dobio odgovore. :)
 
Ne razumeš. Ne plaćaš ti to što je neko naučio da koristi taj program već njegovu veštinu da može da zamisli/reprodukuje ono što ti želiš ili ti treba.
 
Bolje je i ne imati logo, nego imati logo koji vredi 500 din. :) Bilo kakva da je firma i bilo kakva da joj je politika, ne moze se ici sa stavom "treba mi bilo kakav logo". Ako vam treba logo onda lepo odvojite malo vise para za to, ili jednostavno nemojte imati logo, ili jos jednostavnije, ako vam treba bilo sta, onda potrazi malo po googleu sajtove za pravljenje instant logoa.
Trebao si da das malo pojasnjenje kako mislis da taj logo treba da izgleda, nije dovoljno da bude malo boje i da bude kamion. Mogao bi dati primer nekog logoa koji ti se svidja, i na taj nacin pokazati u kom stilu zelis logo za svoju firmu.. Ako se das malo objasnjenje sta zelis, mozda se iscimam pa i napravim nesto.
 
Poslednja izmena:
@ driver
Naravno. :)

@ Switch
U pravu si. Nisam ja ni rekao da mi treba bilo kakav logo, dao sam neke okvirne uslove i ideje, ali eto, lose sam procenio cenu logoa zato sto nisam dovoljno istrazio kako se krecu cene, nego sam samo video nekog lika koji je toliko ponudio i dobio logo. No dobro. Nema veze.

Dosta spediterskih firmi ima za svoj logo zemaljsku kuglu, zato sto se radi uvoz/izvoz/transport robe kroz mnogo zemalja ovog sveta.
Tako nesto slicno bih i ja zeleo. Kao sto rekoh. Kombinacija bele i neke teget, tamno plave boje, ili nesto slicno.
Svidja mi se logo unicef-a, kao i ujedinjenih nacija, i nesto u tom stilu bi mi i trebalo. Hteo sam da umesto slova "O" u nazivu firme PROTO - ŠPED d.o.o. stavim zemaljsku kuglu slicnu kao na logoima unicef-a i ujedinjenih nacija. To je bila inicijalna ideja, mada su moguce varijacije, ili pak nesto potpuno drugacije.

Firma u kojoj je otac ranije radio, Vojvodinašped ima lep logo, jednostavan, bez suvise boja, ali opet nekako upada u oko, i to mi se svidja.

Nadam se da sam malo bolje objasnio.
 
Poslednja izmena:
Shta naravno, nisam nishta rekao ? :d

A shto se tiche Vojvodinasped logoa, ono je sve samo ne jednostavno, toliko ima linija i font je takav da ti treba 5 sekundi da prochitash natpis i kada znash shta pishe :d

Ovo je jednostavan i efektan logo
logo92x33.gif


Delim mishljenje sa ostalima, za 500 dinara necesh dobiti logo, to je isto kao da ga trazish za dzabe (mada to i radish :)). Mozda ce se neko naci sa vishkom vremena da ti neshto napravi, ali mi nije jasno ako ti je vec svejedno kakav ce logo izgledati, zashto jednostavno ne nadjesh logo na netu i napravish isti takav sa imenom caletove firme :) Ili je problem shto ti to ne znash da uradish ?
 
Daj bre driver, taj ikein logo je efektno s*anje, ne vredi ni 4e. :D
Lici mi na uvodne spice nasih serija sa pocetka devedesetih.
 
Kao sto rekoh ranije, ko je voljan, moze da napravi logo, neka stavi watermark preko ili nesto, neka postavi logo ovde, ili neka mi posalje na PM, pa posle mozemo da se dogovorimo za cenu ako mi se logo svidi.

Ne bih rekao kako je preporučljiva i dovoljna takva zaštita.
Mnogo je više onih koji nemaju ideja a imaju viškove slobodnog vremena.
Druga je priča kada se Watermark stavlja na osiromašenu fotografiju, umanjenu i mnogo lošije rezolucije.

Idejno oblikovanje vizuelnog identiteta je mnogo ozbiljniji posao od onoga na šta je nažalost takva delatnost spala, upravo zahvaljujući potražnji i ponudi ispod svakog mogućeg kriterijuma, koja se odvija najviše zahvaljujući takvim privrednicima i njihovim predstavama o vrednosti.

Valjda će jednog dana shvatiti poručioci da je njihova šteta veća od uštede, na stranu to što direktno utiču na razvoj talentovanih i vrednih dizajnera.
Talentovanih i vrednih mi je mnogo žalije ali će se oni već nekako snaći, bar navijam za to da kvalitet opstaje. Profitiraće neki nezasluženo, ajd' i to ali skrnav logo će ostati i nije ga praktično menjati jednog dana kada se uđe u posao.
 
@ driver

Lapsus, nisam tebi hteo da kazem naravno, nego @sirNemanjaPro
Pisao sam u 2 ujutru, tako da oprostices. :p

Nisam nigde rekao da mi je svejedno kako ce logo da izgleda. Da mi je svejedno, nacrtao bih ga u paintu.

Jednostavno nije moguce da izdvojimo 20 000 dinara ili nemam ni ja pojma kakvu sumu novca za logo za firmu, zato sto su sredstva koja su planirana za otvaranje firme vec manje vise rasporedjena. Caletov trenutni saradnik mu duguje poprilicnu kolicinu novca, pa bi iz toga moglo da se izdvoji, ali ne verujem da ce u skorije vreme uspeti da vrati dug, zato sto je lik duzan boga oca i drugim ljudima.

EDIT:

Postavio sam konkurs na DizajnZoni. :)
 
Idejno oblikovanje vizuelnog identiteta je mnogo ozbiljniji posao od onoga na šta je nažalost takva delatnost spala, upravo zahvaljujući potražnji i ponudi ispod svakog mogućeg kriterijuma, koja se odvija najviše zahvaljujući takvim privrednicima i njihovim predstavama o vrednosti.


S obzirom da privrednici u Srbiji polako stavljaju ključ u bravu, par hiljada evra za taj "vizuelni identitet" JESTE skupo.
 
Ma odvoj ti za sebe 2-3 meseca i nauci lepo da radis u PS-u i Draw-u... Onda proucis logo-e nekih popularnih firmi i sa calom napravite vas... Ne kosta te nista para (kosta vremena), ali naucis da koristis dizajnerske programe sto i nije los posao, kao sto vidis po ovde navedenim cenama...

Nemaju ti programi toliko opcija da ne mozes da ih naucis u 3 meseca truda...
 
moj predlog ti je da ides na warez-bb tamo ima dosto ljudi koji vezbaju i prave za dzabe... imaju neke bas cool logo-e...
 
ja imam jednu ideju kako mozes da odradis ali stvarno nemam vremena sad da radim :( traje mi ispitni rok ali evo za 10 min sta sam nabacao kako mozda moze da izgleda... naravno uz lepu obradu i detalje... jos jednom da napomenem ovo je samo koncept :p iskoristio sam neke tvoje ideje


img_021.png
 
Na brzaka sam ovo napravio, ima par verzija, cisto da vidis.













 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno