Šta je novo?

LG Televizori

Pa zar nisu 50 i 60 inča VA a neparni 55 i 65 inča IPS?
 
Ips panel je los, to ne bi ni dzabe, taj sivi odsjaj na crnom necu. Samo VA , zglobni nosac i nema problema. Mislio sam da je 55NANO IPS panel?!
 
Nisu, 50 je AV panel, 55 je i AV i IPS panel i 65 isto, kako saznati pre kupovine objasnio dva posta iznad na kutiji pise c ili s to je AV panel, ako pise y ili bilo koje drugo slovo samo da nije C S onda je IPS panel
 
Pa onda taj 55NANO763Q vredi videti i uzeti. Koliko nit-a? Specifikacija neka?
Ja imam 55NANO763Q sa AV panelom i meni je super, uglovi gledanja nisu strasni, meni je slika super, na IPS panelu je nekako sve drecavije kao da su vestacke boje, meni vise odgovara AV panel. Sad stvar ukusa ko sta voli.
Ja ga uzeo za crni petak za 60000 din i registrovao sam ga i dobio potvrdu za 5 god garanciju.
 
Ja sam gledao uzivo 55nano i a7kq i meni bio bolji ovaj hisense ali je taj u radnji bio IPS panel LG. Nisam znao da ima VA panel. To je dobra vest. Zanima me HDR materijal, kako ti se cini u mracnim scenama generalno? Imas neke fotke
 
Ja sam gledao uzivo 55nano i a7kq i meni bio bolji ovaj hisense ali je taj u radnji bio IPS panel LG. Nisam znao da ima VA panel. To je dobra vest. Zanima me HDR materijal, kako ti se cini u mracnim scenama generalno? Imas neke fotke
HDR je super, nema ni jednu fleku ni tacku barem kod mene.
Ja nisam neki poznavalac televizora, ali mi je pomogla i naucila dosta LG podrska. Mozes i kpozvato radnim danima od 8 do 16h 0113630501
I pomociceti i sve objasniti, bas su ljubazni
 
Kada na računaru pokreneš LG Smart Share, daljinskim od TV izabereš ulaz (source) u mom slučaju LGPC Raša i u folderima koji ti se tad pojave pustiš film, isto mi je računar preko lan-a, TV preko wifi-ja, bez problema pušta i 4k filmove...
Kod mene nema ovih foldera. Sve sam sam isto uradio, ne znam u čemu je fora... Svakako ću da aktiviram stremio/rb ali i ovo je elegantno rešenje u nekim situacijama i kad radi :)
 

Prilozi

  • Screenshot_3.jpg
    Screenshot_3.jpg
    465.1 KB · Pregleda: 85
  • IMG_20231202_182612277.jpg
    IMG_20231202_182612277.jpg
    178.8 KB · Pregleda: 59
  • IMG_20231202_182801182.jpg
    IMG_20231202_182801182.jpg
    210.1 KB · Pregleda: 69

Prilozi

  • Screenshot_20231202_204625_Chrome.jpg
    Screenshot_20231202_204625_Chrome.jpg
    171.5 KB · Pregleda: 133
Kod mene nema ovih foldera. Sve sam sam isto uradio, ne znam u čemu je fora... Svakako ću da aktiviram stremio/rb ali i ovo je elegantno rešenje u nekim situacijama i kad radi :)
Moguće da ti problem pravi SMB protokol na tvom računaru? Turn windows features on or off, pa uključi SMB 1.0. Probaj i Serviio. kod mene radi kao sat.
 
Kod mene nema ovih foldera. Sve sam sam isto uradio, ne znam u čemu je fora... Svakako ću da aktiviram stremio/rb ali i ovo je elegantno rešenje u nekim situacijama i kad radi :)
Ne znam stvarno, možda je negde u Windowsu onemogućen pristup sa TV-a, kod mene radi sve super još od 2019-e...Win 7, Win 10...
Kada upališ TV treba sačekati 10 sekundi da nađe novi uređaj, i selektiješ LGPC _____ u tvom slučaju na TV/Inputs.
Pre 2 dana istalirao prvi put stremio, mislim da ti ne treba RD za 4K i 4K HDR filmove do 20Gb za početak.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima,

Kupio sam LG C3 55 inca pre nekih 10-ak dana, ali sam ga prvi put upalio tek prekjuce. Danas mi se pojavila bela vertikalna linija sa desne strane ekrana koja nece da ode ni posle pixel cleaninga.

Ima li jos neko resenje ili da reklamiram?
 

Prilozi

  • IMG_20231203_102318.jpg
    IMG_20231203_102318.jpg
    284.3 KB · Pregleda: 122
  • IMG_20231203_101651.jpg
    IMG_20231203_101651.jpg
    150.2 KB · Pregleda: 123
Deluje mi da se ovo neće povući. Ako nije makar malo smanjio tu liniju posle refresha reklamiraj.
 
Verujem ti. Moje misljenje je da je tv najbolje naruciti online, ali pokupiti u radnji, zbog eventualnih problema, a i zato sto sam jednom video kako salju i prevoze tv.
Kako si zadovoljan tv, sta si imao pre njega?
 
Verujem ti. Moje misljenje je da je tv najbolje naruciti online, ali pokupiti u radnji, zbog eventualnih problema, a i zato sto sam jednom video kako salju i prevoze tv.
Kako si zadovoljan tv, sta si imao pre njega?
Slazem se, ali je problem ako nisam iz Bg-a ili NS-a posto obicno se tamo pokupi.

Imao sam neki LG Nanocell od 49 inca. Mislim da je bio 8200 model ili nesto sl. Bio ok, ali su pocele neke sitne vertikalne linije da se pojavljuju na dnu ekrana.

Ovaj sam uzeo sa LG SC9S soundbarom i sa dodatnim zvucnicima nazad tako da ne znam za zvuk sa tv-a.
Slika je extra na novijim filmovima sa striminga (Netflix i HBO, Sky onako) i na PS5. Osetna je razliku u odnosu na prethodni na HDR sadrzaju. SDR onako.
WebOS me malo nervira jer je HOME preko celog ekrana sada.
 
Zna neko kako da iskljucimo HOME da ne bude preko celog ekrana, vec da se pojavi dole ikone dok gledamo tv
 
Mozemi neko reci po broju modela tip ekrana
Stariji model je u pitanju
Hvala
LG 43UK6200PLA
 
Tako sam i ja mislio ali pročitaj par posta unazad pa vidi šta je pisano.
 
Samo to se vidi na tv i ne mpze se videti drugo , nznmo koji je panel zato sam i postavio to pitanje . Kutije nema jer je to stariji model
 
Ako crna nije crna vuče na plavičastu IPS je, ako su boje isprane kad se gleda sa strane VA je, ako je crna crna i odlična slika onda je OLED,
ako ima prirodne boje i najbolju sliku QD Oled je :)
 
Samo to se vidi na tv i ne mpze se videti drugo , nznmo koji je panel zato sam i postavio to pitanje . Kutije nema jer je to stariji model
Stavi crnu pozadinu i nezno pritisni panel prstom,ako pravi odsijaj prilikom pritiskanja ona je AV panel, ako dotaknes a nista se ne desava onda je IPS panel.
E sad da ne bi nagadjali ovde koje panel, uzmi i pozovi LG podrsku izdiktirajim model i reciceti koje panel. Evo ti broj 0113630501
 
Mozemi neko reci po broju modela tip ekrana
Stariji model je u pitanju
Hvala
LG 43UK6200PLA
 
Vrh Dno