Šta je novo?

LG Televizori

Jedno pitanje,u vezi eArc povezivanja...,naime,tv mi ima jedan eArc hdmi slot,medjutim,nikako ne uspevam da posaljem originalni HD zvuk do AVR-a (dolby true HD/DTS HD master)...da li i AVR mora da ima eARC? ili samo negde gresim u konfiguraciji zvuka na TV-u? Konkretno,tv povuce film iz mreze sa HD zvukom,hocu samo taj signal zvuka da posaljem na dalju obradu u AVR. Nije mi bas jasno kako to sljaka.
DTS uopste nema podrsku, a od dolby imas samo EAC3. Dakle sa tv-a nista direkt na AR/soundbar, treba ti neki Shield/Android box/apple Tv
 
Ma imam vec Fire Stick 4k+HTPC sa kog pustam REMUX-e,nego sam mislio da izbacim nesto od toga ako prolazi ova varijanta sa eArc,ali nema veze. Hvala na odgovorima svakako.
 
Hteo bi da kupim LG 43UQ75003LF Smart TV 43", samo me interesuje ako neko moze da mi potvrdi da li ima EON aplikacija na LG smart televizorima, za ovaj ili slican model. Na nekoj recenziji sam video da ima klasicne sve youtube, spotify, hbo max itd al EON ne vidoh.
 
Ima EON na WebOS-u
 
Kod mene na 65 UQ7500 ima instaliran EON
 
na svakom webosu ima eon
 
Stigao mi je danas LG 43UQ75003LF Smart TV 43", e sad kad stavim nozice i usrafim sigurnosne srafove koje ih drze, gornji deo tva kao da je tltovan vise ka zidu. Jel imao neko slican problem ili su falicne nogare pa da ga vracam?
 
Stigao mi je danas LG 43UQ75003LF Smart TV 43", e sad kad stavim nozice i usrafim sigurnosne srafove koje ih drze, gornji deo tva kao da je tltovan vise ka zidu. Jel imao neko slican problem ili su falicne nogare pa da ga vracam?
Pa jesi pokusao da ih uporedis? Ja bih svakako to montirao na zid pre nego na one njihove ruzne nogare.
 
Nemam mogucnost da okacim na zid. Citao sam na net da imaju ljudi problema sa tim, cak i na vecim lg televizorima 55", 65". Tako da ga vracam.
 
Drustvo,imam jedan poprilicno iritantan problem vezan za ARC finkciju na tv-u....naime,tv je povezan sa AV risiverom preko ARC-a,i sve sljaka kako treba ( Risiver i tv se pale i gase istovremeno,Netflix i ostale app sa televizora salju audio signal kako treba u risiver) sve do momenta dok ne ubodem neki dodatni uredjaj u AVR (pc ili neki android box) od tog momenta gubi ze ARC funkcija,i tv vise ne vidi risiver kao ARC uredjaj....znaci dok god nemam nista ubodeno u risiver osim tv-a,sve sljaka kako treba. Jel ima neka caka ili je ARC jednostavno previse bagovit?
 
Drustvo,imam jedan poprilicno iritantan problem vezan za ARC finkciju na tv-u....naime,tv je povezan sa AV risiverom preko ARC-a,i sve sljaka kako treba ( Risiver i tv se pale i gase istovremeno,Netflix i ostale app sa televizora salju audio signal kako treba u risiver) sve do momenta dok ne ubodem neki dodatni uredjaj u AVR (pc ili neki android box) od tog momenta gubi ze ARC funkcija,i tv vise ne vidi risiver kao ARC uredjaj....znaci dok god nemam nista ubodeno u risiver osim tv-a,sve sljaka kako treba. Jel ima neka caka ili je ARC jednostavno previse bagovit?
Mislim da nije arc bagovit, to je protokol, zna se kako je definisana komunikacija. Pre mislim da je to limit samog risivera, pokusaj da nadjes manual za njega i deo koji se tice arc kanala.
 
Imam C2 vec nekih 6 meseci, os je radio kako treba u pocetku, sada radi kao traktor, laguje, spor, EON mi redovno puca, ja ne znam da li je do mog tv-a ili je njihov os krs kako neki pisu?
 
Imam C2 vec nekih 6 meseci, os je radio kako treba u pocetku, sada radi kao traktor, laguje, spor, EON mi redovno puca, ja ne znam da li je do mog tv-a ili je njihov os krs kako neki pisu?
Kao svaki OS na tvu, sve je to zalosno.
Zato je najbolje uz tv kupiti neki box kao Firestick, Mi stick 4k ili Apple tv i miran si.
 
Ne znam šta imate instalirano ali meni na C1 radi bez greške a imam Netflix, HBO Max, Plex (njega koristim i najviše), EON, niti jedno pucanje aplikacije za godinu i dva mjeseca a radi prilično fluidno, bez zamjerke ikakve. Tj prilično fluidno dok otvori aplikaciju a u aplikaciji bukvalno bez ikakvog laga.

Na A2 radi za nijansu sporije čini mi se ali i tu nikakve zamjerke nemam, tj. ni govora da bih ubacao neki android box.
 
Meni na obicnom IPS-u UM serija 7300, webOS radi stvarno ok. Ali cujem da se ljudi sporadicno zale, mozda moze da ima veze do internet konekcije?
 
Meni na C1 od kad sam ga kupio Netflix zna da zabode sam od sebe i da se restartuje. Ne desava se cesto ali se desi.
Youtube, Disney+, Amazon Prime, Hbo, Orion TV, EON TV, Supernova TV - sve koristim i radi bez greske.
 
Kod mene na B1 i C1 eon, Disney, Sky, Prime, Netlix i Duplex, i sve radi kao i prvoga dana
 
Eon, Supernova, Netflix, Disney, HBO, Sky, Prime i njegove fabricke.

Ma u pocetku je bilo sve fluidnije, sada koci, bas primetno. Eon konstatno mi nesto zabada, izbacuje neki connection error, pa sa vremena na vreme i skroz zabode da ne moram da se izlogujem pa da se ulogujem ponovo. A radio je bez greske, ajde da je takav od pocetka, nego je bilo sve ok. Pritom, nije star 6 godina vec 6 meseci.

Imam i Samsung, star 5 godina, radi kao i prvog dana, sve kako treba. To je izgleda od tv-a do tv-a... Nazalost
 
Može li neko da mi kaže gde se nalazi u operativnom sistemu opcija da kada nestane struje i po dolasku ostane isključen. Na Hisensu ima i to je po difoltu a ovde me nervira. Ubih se tražeći...
 
Pozdrav drustvo! Imam LG smart TV 32LF632V, model iz 2016. godine koji kada se apdejtuje softver ostaje na Webos 2 veziji. Meni je potrebna Webos 3 verzija da bih mogla da instaliram EON. E sad mogu da skinem instalaciju na USB, stavim u TV i tako instaliram (postoji uputstvo na netu), ali se plasim da ne napravim problem (da niti uspem da instaliram niti da vratim na staro posle) jer ova verzija TVa nije namenjena za naprednije verzije od Webosa 2.
Da li je neko mozda pokusavao nesto slicno ili zna da li je moguce ili ne?
HVALA!
 
Alexajlo: kupuj dok ima, proveri samo da TV nije bio reklamni, na oglasima je ta cena sa 2god. garancije, ovde 2+3god garancije.
 
Nemam mogucnost da okacim na zid. Citao sam na net da imaju ljudi problema sa tim, cak i na vecim lg televizorima 55", 65". Tako da ga vracam.
I ja sam pre nedelju dana uzeo 43uq8000, i isti slucaj, vrh monitora je blago nagnut unazad.
Resio sa podmetacima za namestaj (onim plasticnim u vise nivoa). Mislim da to nije falinka nego je tako napravljeno jer su komode za tv uglavnom nize od glava gledalaca.
 
Kad otvoriš link lepo piše da je C1 i ne briši post bez potrebe !!!!!!!!!!!!!!!
Mislio sam na C22, greška moja
 
Vrh Dno