Šta je novo?

LG Optimus L9

Nema svoj podforum L9 jos, na xda, ali glasaju da ga dobije, i bice sigurno mnogo ROMova za njega jer je hardver kao na LG Prada 3, Optimus 3D-u i Nexusu.

To nema nikakve veze, l9 ima zaključan bootloader, što znači da neće biti ozbiljnih romova. I 4x ima temu na xda i isti hardver kao i Nexus 7, pa ne postoji ni jedan rom za njega
 
NIKAKO nije isti hardver. Tako i mnogo tableta ima Tegru 2, kao i O2X, pa to nije moglo biti upotrebljeno za njega, jer tableti nemaju radio.

Root postupak za L9 ima, a u toku je nagovaranje Ricarda Cerqueire da otkljuca bootloader za L9. Tako da ima sanse da bude svasta.

I da se razumemo - meni je i P1 super telefon, cak sam razmisljao jedno vreme da ga uzmem. Ipak, nekako mi nesto fali kod njega, ne znam ni sam sta... A u ovom fajtu - skuplji je dosta.
 
Slike na L9 su zaista lose medjutim video je dobar. Moguce da je problem u softveru.
 
Mene od LGja za sada samo kamera odbija za koju u testu na GSMareni kažu da je katastrofalna a kada pogledate sample slike vidite da nisu daleko od istine

imam l7 i po testovima foto kamera skoro pa ni ne moze da napravi sliku. medjutim uopste nije tako. l7 ima potpuno upotrebljivu kameru. nije s3, nije ni p1 (po mraku) ali nije ni kao sto pisu po testovima. ti gikovi sto pisu te testove su sviknuti na klasu s3 telefona i misljenje im je bazdareno prema tome, pa je tako i lg l7 bezveze telefon. sto u praksi nije ni blizu istine.
kacili smo slike u l7 forumu pa moze da se vidi.
 
Poslednja izmena:
NIKAKO nije isti hardver. Tako i mnogo tableta ima Tegru 2, kao i O2X, pa to nije moglo biti upotrebljeno za njega, jer tableti nemaju radio.

Isti su u onoj meri u kojoj su "isti" i g nexus i l9, koji nemaju skoro nista isto (cak ni cipset, koji je slican ali nije u potpunosti isti, u Nexusu je TI OMAP 4460, a u l9 TI OMAP 4430), da ne pominjemo razlike u kameri, ekranu, prednjoj kameri i jos gomili drugih stvari. Bez podrske proizvodjaca nema ista od modovanja, to se najbolje vidi na primeru LG-ja
 
imam l7 i po testovima foto kamera skoro pa ni ne moze da napravi sliku. medjutim uopste nije tako. l7 ima potpuno upotrebljivu kameru. nije s3, nije ni p1 (po mraku) ali nije ni kao sto pisu po testovima. ti gikovi sto pisu te testove su sviknuti na klasu s3 telefona i misljenje im je bazdareno prema tome, pa je tako i lg l7 bezveze telefon. sto u praksi nije ni blizu istine.
kacili smo slike u l7 forumu pa moze da se vidi.

Video sam te slike još ranije dok sam pratio temu o L7 i izgledaju mi daleko bolje nego ove od L9. Da li su ovi sa arene nešto prčkali oko podešavanja slika ne znam....
Jel ima neko voljan da napravi neke fotografije "kod nas" pa da vidimo....
 
Isti su u onoj meri u kojoj su "isti" i g nexus i l9, koji nemaju skoro nista isto (cak ni cipset, koji je slican ali nije u potpunosti isti, u Nexusu je TI OMAP 4460, a u l9 TI OMAP 4430), da ne pominjemo razlike u kameri, ekranu, prednjoj kameri i jos gomili drugih stvari. Bez podrske proizvodjaca nema ista od modovanja, to se najbolje vidi na primeru LG-ja

Svi LG telefoni koji imaju ICS dobili su i CM10 posto razlike u driverima nema (O2X Optimus Black O3D...). A L9 ima ICS fabricki, tako da bi trebao da bude neproblematican.

A to koliko je chipset slican je dovoljno da se portuje na njega (L9) postojeci softver sa Gnexa. Dakle, sve je na dobroj volji RC-a (da otkljuca BL) i zajednice da prilegne na posao... :)
 
Ne znam sto ste se toliko uhvatili za kameru,kamera k'o (svaka 5mpix) kamera,dobra je para koliko kosta,slike su solidne,nisu kao sa dslr aparata,ali su daleko od losih.
Ja sam fonom prezadovoljan,pogotovo baterijom,prosek mi je 2 dana,ispod toga nije isla..
Sto se tice podrske,nadam im custom romovima,pogotovo MIUI-ju.
 
Telefon je extra za ove pare,veliki ekran,baterija koja moze da izgura i po tri dana.Kamera kao i svaka druga,bitno je da vrsi posao kad zatreba.Kome trebaju extra slike neka nosi fotoaparat :)Ja sam telefonom prezadovoljan
 
Ja za ovih 9dana pd kad sam vlasnik obog telefona, nisam primetio nikakvo razlivanje boja niti bilo sta slicno. Sve pohvale od mene veclzane za displej.
 
U pitanju je samo ugao pod kojim su namestili kameru kojom su snimali pa je LG dobio i šarene pruge boje duge.
 
Zna li neko od korisnika ovog telefona kako se dolazi do USB mass storage moda?

Instalirao sam drajvere ali osim LG PC suita dalje nisam makao, kao da nema tu mogucnost?
 
system settings/ connectivity/ USB connection type

podesi na MTP i u okviru opcija pod tim menijem mozes da odcekiras "ask on connection" da te ne smara svaki put kad ga nakacis.
 
podesi na MTP i u okviru opcija pod tim menijem mozes da odcekiras "ask on connection" da te ne smara svaki put kad ga nakacis.
Vec mi je cekirano media sync (MTP) - transfer files or synchronise with windows media player ali se nista ne desava?
 
Telefon se pojavi kao uredjaj, ne kao dodatni drajv, tako da ga recimo total commander ne vidi. Mozda je to problem?
Kad dvokliknes na njega u win exploreru, onda ti ponudi sd karticu i internu memoriju kao dve particije.
 
Telefon se pojavi kao uredjaj, ne kao dodatni drajv, tako da ga recimo total commander ne vidi. Mozda je to problem?

Da, to mi je bio problem.
Ne kapiram sto su ovako naopako napravili... znaci ne moze fon da se koristi kao obicni usb storage?
 
Dakle, sve je na dobroj volji RC-a (da otkljuca BL) i zajednice da prilegne na posao... :)

Nije sve tako jednostavno, gomila developera i armija HTC fanova ima One X, pa jos uvek nije izasao S-Off za njega. Jednostavno, bez fabrike sve to ide mnogo teze, a LG najmanje saradjuje sa developerima od svih popularnih proizvodjaca.
 
Nije sve tako jednostavno, gomila developera i armija HTC fanova ima One X, pa jos uvek nije izasao S-Off za njega. Jednostavno, bez fabrike sve to ide mnogo teze, a LG najmanje saradjuje sa developerima od svih popularnih proizvodjaca.

Slazem se da su djubrad, ali bar sa RC-em saradjuju, a on je dobra polazna tacka. Covek je madjionicar za Android.
 
Ja sam na telenorov L9 nije rootovan i ne treba to da se radi :)
 
Pozdrav svima!

Razmišljam se da uzmem kod VIPa ovaj telefon zbog uslova, cene na slobodan ugovor koji imam kod njih, ali bih ga koristio sa Telenorovom karticom, dakle njihovim brojem.

Je li može L9 da se otključa za sve mreže i koliko bi me to izašlo?

Molim vas za odgovor, pošto bih požurio koliko sutra ga ga ćapim. Hvala vam unapred! :)
 
Da pozdravim društvo i da se prijavim od prekjuče sam zadovoljni vlasnik L9-ke.
Uzeh ga u vipu sa paketom smart 2500+50% više novogodišnja akcija i doplatom od 6000din.:)

Pošto mi je ovo prvi android vrlo sam zadovoljan inače sam se lomio izmedju njega i Xperie P koja je po meni dosta bolji telefon ali...
od nje me je odbio mali kapacitet baterije jer u toku dana baš imam puno razgovora+plus Wireles itd,sigurno mi ne bi izgurala dan1250mah... 2150 na L9mi je veća sigurica.

Nisam previše očekivao čitajući razne testove po netu imedju ostalog i GSM areni medjutim telefon me je prijatno iznenadio svojim glatkim radom
perfektan je za net surfovanje,skype,FB,pretraživači ....sve glatko radi čak i neke 3D igrice koje sam skidao sa neta rade savršeno.Grafika i ekran su stvarno fantastični.Kamera je shit video snimci ok.
Što se mene tiče meni završava posao a to je pre svega Surf,Skype,gmail sve radi perfektno a pri tom nejegov veliki ekran je stvarno za pohvalu,nisam nikakav stručnjak ali meni je ovaj telefon delovao kao prilično dobra kupovina za ove novce u vipu.
Vidim da je bilo reči o tome dali ima ili ne GG evo našao sam nešto juče sa LG.com/usa:

LG Optimus L9 has a sophisticated, slim design that easily fits in your purse or pocket, and high-end features you can take with you anywhere.
LG Optimus L9 (P769)

ANDROID™ 4.0 PLATFORM (ICE CREAM SANDWICH)
4.5" qHD Corning® Gorilla® Glass 2 Display
Powerful 1 GHz Dual-Core Processor
Sleek, Standout Design and Slim Profile

Ovaj iz vipa ima oznaku P760 ali staklo na njemu deluje stvarno kvalitetno i rekao bih da jeste GG nisam imao ekser pri ruci ali probaćemo:D
meni ceo fon liči na mali televizor-look.
Što se tiče futrolice za njega pazario sam sa aliexpress.com ovako nešto

http://www.aliexpress.com/item/High...se-For-LG-Optimus-L9-P765-Free/714514912.html


Toliko za sada..
 
Poslednja izmena:
L9 ima 2 varijante, jednu za Evropu, drugu za Ameriku i ne radi se o istitim telefonima, otuda i razlika u P760 koji se mogu maći ovde i P769 kojih ima preko bare i mislim u T-Mobile mreži negde u Evropi, al to nije ni bitno.

Kako si zadovoljan futrolom, mislim na rupice sa strane, jer su izrezani otvori, ili je stanjena plastika na mestima gde su dugmići?
 
Futrola će stići tek za mesec-mesec ipo dana juče sam je "kupio" preko aliexpressa...videćemo
za sada ga nosim u nekoj kožnoj čisto da ga ne bi muljao po džepovima golog.
 
Nazad
Vrh Dno