Šta je novo?

LG Nexus 4

Ja sam svoj pre sedam dana prodao za 140 e. Uzeo odmah posle N5. I mogu reći da mi je N4 bio najbolja kupovina ikada, od svih stvari na struju...
 
Zetu na N4 nece da otvori dialer, probao factory reset, probao drugu karticu, kad se udje u phone i klikne na onu ikonicu za dialer nista se ne desava. Moze da pozove bilo koji broj iz contacata, moze da primi poziv, radi sa drugim dialerom koji je skinut sa ps al stock nece da prikaze brojeve, jel neko imao slican problem?
 
^ Vrlo čudno. Pa pošto ste već radili fabrički reset i obrisali podatke, flešuj mu novi factory image sa 5.1.1 i rešićeš sigurno problem.
 
Nisam napisao da su i to odradili, samo ja nisam bio tu pa mozda su i zeznuli nesto ili nije uspelo a oni misle da jeste...
 
Ovo za wifi -> data mora da ima veze i sa aplikacijama. Neko gore pomenu "ubitacnu" kombinaciju, TP-Link, MTS. Tako je i kod mene i zeza. Ne uvek, ali zeza. Probacu ujutru kad krenem na posao da testiram, izadjem iz dometa. Od svih apps, nekako sam suzio na B92, iako ne vidim kako moze da ima veze.
U firmi nisam primetio. Tu je sve Cisco oprema, nikada nisam primetio problem. Okaci se i na komsijske mreze u firmi, ne znam sta imaju od opreme, opet sve OK.
Stoji da do 5.1 ga nije bilo i da, sudeci po tome, mora biti do Androida. Ljudi koji se po svetu zale na to isto, verovatno su kod provajdera "slicnog" MTSu.
Za 5.1.1 mozda je subjektivno, ali kao da brze radi, mada je dovoljno brzo bilo i na 5.x.
 
Poslednja izmena:
Ovo za wifi -> data mora da ima veze i sa aplikacijama. Neko gore pomenu "ubitacnu" kombinaciju, TP-Link, MTS. Tako je i kod mene i zeza. Ne uvek, ali zeza. Probacu ujutru kad krenem na posao da testiram, izadjem iz dometa. Od svih apps, nekako sam suzio na B92, iako ne vidim kako moze da ima veze.
U firmi nisam primetio. Tu je sve Cisco oprema, nikada nisam primetio problem. Okaci se i na komsijske mreze u firmi, ne znam sta imaju od opreme, opet sve OK.
Stoji da do 5.1 ga nije bilo i da, sudeci po tome, mora biti do Androida. Ljudi koji se po svetu zale na to isto, verovatno su kod provajdera "slicnog" MTSu.
Za 5.1.1 mozda je subjektivno, ali kao da brze radi, mada je dovoljno brzo bilo i na 5.x.

I kod mene je kombinacija TP-Link + MTS i muku mučim. Što se tiče B92 aplikacije, takođe mi je instalirana.
 
Nema jos preko OTA.
Meni je stigao OTA 5.1.1

9d1781db3fa93f93c136345a5cccdbce.jpg
 
I kakav je 5.1.1? Jel to dodje na isto kao 5.1.1 romovi što su imali pre zvaničnog updatea.
 
Definitivno je brzi i to fino. Videcu da li ce da se nastavi problem sa 3g-wifi sada na 5.1.1
 
Ja nisam primetio neke razlike u odnosu na 5.1,mozda je za nijansu brzi.
Mali je to update, 18MB.

Mali u MB ali veliki softverski. 5.1.1 je update da fiksira "curenje memorije" na and. LP. Uredjaji koji imaju LP i 1gb sistemske memorije imaju veliki, mozda neresiv problem. Sa ovim update "malo" se resava problem. Na N4 ce sve biti OK jer ima 2bg memorije.

Do pre neki dan sam imao Galaxy Nexus (crkla ploca) bio sam prezadovoljan. Posto ne znam ja se cudim kako neki pisu da im treba "brza masina". Meni nije jasno sta to stari GNex nije mogao da uradi kao "brze masine". Uzeo sam polovan N4 iz dva razloga: sto je Nexus i sto ima 2gb rama sa LP. Nekima je i N4 spor, pa molim nekoga ko se razume, da mi objasni sta to N4 ne moze da uradi, odradi, .... gde je to spor.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, telefon je na Wi-Fi i normalno srče bateriju, međutim kad se prebaci na 3g u 10 minuta svuče i do 30% baterije. Da li ima još neko ovakav problem i ima li kakvog rešenja. Telefon je na 5.1 stock i bateriju sam stavio novu pre pola godine. Hvala unapred.
Evo i slike:

11271361_10205833371544897_13682268_o.jpg

11286511_10205833372304916_133124894_o.jpg

11303892_10205833370424869_1456750152_o.jpg
 
Mali u MB ali veliki softverski. 5.1.1 je update da fiksira "curenje memorije" na and. LP. Uredjaji koji imaju LP i 1gb sistemske memorije imaju veliki, mozda neresiv problem. Sa ovim update "malo" se resava problem. Na N4 ce sve biti OK jer ima 2bg memorije.

Do pre neki dan sam imao Galaxy Nexus (crkla ploca) bio sam prezadovoljan. Posto ne znam ja se cudim kako neki pisu da im treba "brza masina". Meni nije jasno sta to stari GNex nije mogao da uradi kao "brze masine". Uzeo sam polovan N4 iz dva razloga: sto je Nexus i sto ima 2gb rama sa LP. Nekima je i N4 spor, pa molim nekoga ko se razume, da mi objasni sta to N4 ne moze da uradi, odradi, .... gde je to spor.

Ja imam N4 već dve godine i što se tiče performansi prezadovoljan sam. Igrao sam povremeno Real Racing 3, GTA SA i još par nekih i nije bilo nikakvih problema, sve ide glatko. Jedinu zamerku imam na bateriju. Na 4.4.4 stock androidu nisam imao nikakvih problema a android 5+ je već diskutabilan.
Pozdrav.
 
Ja sam dobio ota 5.1.1 ali kad krene da se instalira nedje na 30% izbaci error i nikud s mjesta... resenja?
 
@ no-mercy
Mozes "seljacki" sa file managerom obrisi sve fajlove i foldere. Onda odes i uradis reset. Kas se podigne zakaci se na WiFi i instalacija ce proci bez problema.

Nesto sam predosecao a sad sam i procitao da "nece biti nikakvih problema da se novi Android M portuje na N4" :)
 
Dobio ili ne dobio M ovaj Nexus vozim dok ne crkne. Strašna sprava. Meni dimenzije taman, najnoviji sistem, sve radi glatko i bez problema. Ništa više mi nije potrebno što se tiče jedne spravice..
 
Ja, evo, već dve godine vozim N4. Smučio mi se, istina, ali radi posao, a i nisam pri parama za upgrade... Po svemu sudeći, koristiću ga i ja dok ga ne iscedim u potpunosti.
 
Ja sam moj menjao za Nexus 5 i taman je veci koliko mi je "falilo" i malko brzi. Jedino sto mi nedostaje kod N4 je kvalitet izrade i upotrebljeni materijali.
 
Nazad
Vrh Dno