Šta je novo?

LG Nexus 4

N4 je nenadyebiv, dzaba trujete temu sa N5 :)
 
Je l' realno da telefon ovako dobro radi (izuzev par bagića na 5.1.1)? Izuzetno sam prijatno iznenađen androidom i to na telefonu koji već ima godina. Dugo sam koristio i Htc One M7 koji je po meni možda najlepši telefon ikada i plus radi odlično, ali nexus ga jednostavno gazi.
 
Ja sam zbog buga sa data konekcijom presao na 4.4.4 purity. Sve mu to dodje na isto.
 
Meni radi odlicno sa Euphoria-om. Ažuriram svaki put kad izadje nova verzija i svaki put je sve bolji i bolji. :)

Jedino sto mi smeta zadnjih skoro pola godine je sijenka koja mi se pojavila na vrhu ekrana. Tacno po sredini notification bar-a. Kad slikam ss, ne vidi se. Sta može bit to?
 
Meni radi odlicno sa Euphoria-om. Ažuriram svaki put kad izadje nova verzija i svaki put je sve bolji i bolji. :)

Jedino sto mi smeta zadnjih skoro pola godine je sijenka koja mi se pojavila na vrhu ekrana. Tacno po sredini notification bar-a. Kad slikam ss, ne vidi se. Sta može bit to?

Problem sa ekranom. Vrv nesto oko pozadinskog osvetljenja
 
U subotu sam slomio ekran na mom N4 pa imam pitanje da li je neko kod nas radio zamenu u servisu? Ja sam zvao par, zamena je 80 evra, malo puno sa obzirom da sam telefon vredi neznatno vise od toga... A na Aliju ima ekran za 40$... Zna li neko neki servis, ili da porucujem sam i cekam?
 
Poslednja izmena:
U subotu sam slomio ekran na mom N4 pa imam pitanje da li je neko kod nas radio zamenu u servisu? Ja sam zvao par, zamena je 80 evra, malo puno sa obzirom da sam telefon vredi neznatno vise od toga... A na Aliju ima ekran za 40$... Zna li neko neki servis, ili da porucujem sam i cekam?
Najskorije da mogu da nadjem ovako nabrzaka.

Ljudi, treba mi pomoc, polomio mi se ekran na mom n4. Jel moze neko da mi da savet da li da narucim sa interneta(i odakle) ili da nosim negde u servis?

Prelistaj odgovore ispod mozda nadjes nesto pametno ili pitaj coveka na pp.
 
Da li sam ja ćorav ili šta, nigde ne mogu da iskopam link za download najnovije Kataklizme (5.1.1) za N4. Jel moze neko ko nije obnevideo da mi pomogne?
 
Razmišljam se da prvi put otkad imam N4 stavim custom rom, recimo Euphoria. Interesuje me da li odmah dobijam wake on double tap, ili moram kernel isto da menjam?
 
Hvala na brzom odgovoru. A za update ROM-a neki alat da to radi automatski ili tako nešto?
 
I to je ugradjeno u rom...
9ac104430510dca08b0e364dc6b9b0fa.jpg
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje.Zna li neko da mi kaze kako na Euphoria romu da aktiviram double tap to wake?Kad udjem u podesavanja pa u displej,postoji opcija touch control,tu aktiviram double tap ali cim izadjem odatle ugasi se opcija(kao da je nisam ukljucio) i double tap ne radi.
 
Ako ti je aktivan root, prvi put kad udjes u opcije pojavi ti se prozorce sa pitanjem.

91027c71c1354d71f9e68b5ba123a0cf.jpg
 
Pozdrav ljubiteljima nexusa,naleteh danas na ovaj telefon za neku smesnu cifru tako da nisam mogao a da ga ne kupim.Kako sam do sada koristio samo iphone prijatno sam iznenadjen kako dobro radi ali mi par stvarcica smetaju i nisu mi jasne pa ako moze odgovor da li je to normalno.Kad udjem u kameru za trenutak se zamrzne,baterija opada neravnomerno,npr,15% pa 8 pa se vrati na 13 i onda se telefon ugasi na nekih 5-6%.Desilo mi se da se samo jednom izgubi zvuk kad zvoni telefon.Inace u n jemu je bio 5.1.1 i nemam njegov originalni punjac.
 
Kad udjem u kameru za trenutak se zamrzne,baterija opada neravnomerno,npr,15% pa 8 pa se vrati na 13 i onda se telefon ugasi na nekih 5-6%.Desilo mi se da se samo jednom izgubi zvuk kad zvoni telefon.

Nije normalno. Verovatno je baterija istrošena.

Desilo mi se da se samo jednom izgubi zvuk kad zvoni telefon.

Ni to nije baš normalno, ali mogli bi da pripišemo nekom bagu.
 
Postoji li neka aplikacija da proverim bateriju.Ima li kakve veze to sto nije njegov originalni punjac.Mozda su glupa pitanja ali prvi put koristim android.
 
Poslednja izmena:
Postoji li neka aplikacija da proverim bateriju.Ima li kakve veze to sto nije njegov originalni punjac.Mozda su glupa pitanja ali prvi put koristim android.

Ne postoji aplikacija. To što si opisao je jasan znak da je baterija u lošijem stanju. Nema veze što nije njegov originalni punjač (osim ako on nije uzrok za brže stradanje baterije, ali to trenutno ne možeš da znaš). Koristio si uređaje sa baterijom do sada, svi funkcionišu na istom principu. :)
 
Hvala za pomoc,koristicu ga ovako kao drugi telefon pa ako bude potrebno kupicu drugu bateriju. Inace je punjac original od samsunga S2 tako da pretpostavljam da on nije problem.
 
Hvala za pomoc,koristicu ga ovako kao drugi telefon pa ako bude potrebno kupicu drugu bateriju. Inace je punjac original od samsunga S2 tako da pretpostavljam da on nije problem.
Ako je ispravan ne moze da mu smeta, ali ako nije moze da bude uzrok zasto je baterija u stanju u kom jeste.

Meni je na alcatelu 995 pravio problem usb kabal, tada to nisam znao i mislio sam da je baterija riknula, pa sam je silio dok nije i ona posustala. Nabavio drugi usb i on je bio problematican, stoji mi sad na poslu kabal za nedaj boze, tj kad bas moram da dopunim N4.

Kad punjac neodgovara obicno se tripuje touch dok se puni, a kad je problem do usb-a onda se random puni, nekad brzo nekad citavu vecnost i baterija po istom principu traja (random), barem iz mog iskustva sa zadnja dva android telefona. Tako da ako se tako bude ponasao i sa novom baterijom ili nekim drugim telefonom koji ima normalnu bateriju menjaj i punjac. Ako ne mozes da nadjes originalan, od S4 pasuje bez problema njih bar ima.
 
Poslednja izmena:
Na kom custom ROM-u od 5.1.1 ne posotji bug sa data konekcijom? Izludeo me je ovaj problem koji je počeo od 5.1...
 
Nazad
Vrh Dno