Šta je novo?

LG Nexus 4

Probaj da ugasis onaj wifi optimisation (ne znam da li to ima i dalje u podešavanjima na LP-u) , a ako to ne pomogne onda je ruter, možda da ga restartujes.

Ja sam stalno imao kašnjenja na N4 i to je jedan od razloga uz kameru zašto sam ga prodao.
 
Jedinu primjedbu imam na taj sms Messenger sto ima bug da mu treba sek-dvije da udje, i to samo prvi put kad se ulazi u aplikaciju, i kad ucita kad se udje u neko dopisivanje isto mu treba sek da ucita. Za sad nisam imao problema da mi salje poruku na drugi broj a danas sam razmijenio preko 40 poruka. Sto se baterije tice za sad mi se cini da je malo bolja nego na KK ali testiracu je ovih dana detaljnije. Sve u svemu fina promjena.
 
Nego, koji custom Lollipop preporucujete za N4?
Do sad sam probao samo sykov Frankenstein, bas lepo radi ali nema nikakvih custom opcija...
Šta imamo do sada za N4, Rastapop samo? Velocity, Slim, Cataclysm koliko vidim samo za N5...

Najbolje stock za sada, eventualno kernel custom. Napravio sam neke izlete, probao sto-sta ali ne vrijedi. Svi imaju po par opcija koje nisu od Bog zna kakvog znacaja, i dosta bagova. Dok ne izadje CM, Slim i slicni ne vrijedi se bakcati. To su pravi timovi cim ne izbacuju nedovrsene proizvode, dok se ne stvore uslovi... :)
 
Probaj da ugasis onaj wifi optimisation (ne znam da li to ima i dalje u podešavanjima na LP-u) , a ako to ne pomogne onda je ruter, možda da ga restartujes.

Ja sam stalno imao kašnjenja na N4 i to je jedan od razloga uz kameru zašto sam ga prodao.
Nema više te opcije.
Sjećam se da si ti ovdje spominjao taj problem, a evo i meni se počeo dešavati, samo zanimljivo da ga nisam imao sa AOSP verzijom 5.0 androida, a sa ovom zvaničnom 5.0 imam. [emoji19]
 
Imam problem od juce, u google prodavnici kao da mi je obrisan account, onda sam iz profila obrisao gmail profil i htio opet da ga dodam ali od tada mi izbaca ovo
ee2a2a4540542e747c1fb29c49db55c3.jpg

Uradio sam factory restore ali i dalje mi ovo prijavljuje... Pomoc?
 
Odavno se nisam igrao sa Antutu-om, kad ono... iz prve :d
 

Prilozi

  • Screenshot_2014-11-26-21-40-55.png
    Screenshot_2014-11-26-21-40-55.png
    133.2 KB · Pregleda: 169
drugaru stigao ota za 5.0 pita da li da instalira i sta preporucujete za backup svih podataka a da ne trazi root? :)
 
Rutovao sam stock samo flesovanjem zadnjeg supersu 2.30. Medjutim na custom kernelu nemam podrsku za init.d i za jos neke stvari, nesto zbog nakog SELinuxa. Morel se kako to srediti, za sta sluzi CF Auto Root. Na custom romovima je sve OK. U cemu je razlika? :)
 
Cf auto root samo rutuje telefon.
Ako si siguran da ti je SELinux problem skini sa store SELinux mode changer i prebaci ga na permissive.
 
Nema više te opcije.
Sjećam se da si ti ovdje spominjao taj problem, a evo i meni se počeo dešavati, samo zanimljivo da ga nisam imao sa AOSP verzijom 5.0 androida, a sa ovom zvaničnom 5.0 imam. [emoji19]

Stavi kustom kernel i provjeri da he c0 idle state iskljucen tj. da mob u deep sleep fazi ne ulazi u c0.
 
Ako možeš da koristiš Gmail na računaru verovatno ti nisu izbrisali, pretpostavljam da ti je rutovan mob pa probaj ovo *WORKS* Google Account Error Fix - Can't Establis…: http://youtu.be/Ug-WrG8VUUQ
 
Da li je glupo da pitam ima li ovde onih koji koriste stock Lollipop bar sedam dana pa da iznesu utiske? Pošto vidim da svi furate root i neke custom romove. Na temi o N5 vidim da se mnogi žale na ovo i ono a bacio sam samo malo pogled na XDA i čitao o nekim problemima na N4 oko WiFi, dalje nisam ni gledao kakvih sve problema ima.

Ako se ne varam brzo po izlasku 4.4 je izašao 4.4.1 ali ne vidim zvanične najave za 5.0.1 a izgleda da je po svemu što se čita potreban fix za mnoge stvari.

Prije desetak dana mi je stigao OTA za 5.0 ali je sledeći dan nestao da bi se opet nekidan pojavio, čitao sam da kad se klikne na "later" onda te ne gnjavi par dana. I tako meni već par dana u notifikaciji ponovo stoji OTA ali razmišljam da odgodim sa tim "later" kad vidim šta se sve piše a i zato što sam sa KitKat dosta zadovoljan, a nije da sam nešto nestrpljiv oko Lollipopa. Mnogo mi je važnija stabilnost, konstantna fluidnost (a ne da se memorija prepunjava pa da počne da trza) i naravno baterija da bar nije lošija nego na KitKat i to ne samo u Stand By nego u svemu. Šminka i tamo neki novi dizajn mi je najmanje važan.
 
Da li je glupo da pitam ima li ovde onih koji koriste stock Lollipop bar sedam dana pa da iznesu utiske? Pošto vidim da svi furate root i neke custom romove. Na temi o N5 vidim da se mnogi žale na ovo i ono a bacio sam samo malo pogled na XDA i čitao o nekim problemima na N4 oko WiFi, dalje nisam ni gledao kakvih sve problema ima.

Ako se ne varam brzo po izlasku 4.4 je izašao 4.4.1 ali ne vidim zvanične najave za 5.0.1 a izgleda da je po svemu što se čita potreban fix za mnoge stvari.

Prije desetak dana mi je stigao OTA za 5.0 ali je sledeći dan nestao da bi se opet nekidan pojavio, čitao sam da kad se klikne na "later" onda te ne gnjavi par dana. I tako meni već par dana u notifikaciji ponovo stoji OTA ali razmišljam da odgodim sa tim "later" kad vidim šta se sve piše a i zato što sam sa KitKat dosta zadovoljan, a nije da sam nešto nestrpljiv oko Lollipopa. Mnogo mi je važnija stabilnost, konstantna fluidnost (a ne da se memorija prepunjava pa da počne da trza) i naravno baterija da bar nije lošija nego na KitKat i to ne samo u Stand By nego u svemu. Šminka i tamo neki novi dizajn mi je najmanje važan.

Uvek mozes da se vratis ako ti se ne svidja. Ja mogu da kazem svidja mi se, ovaj drugi da kaze ne svidja mi se i doci ce tvoje pitanje PA STA JA ONDA DA RADIM?! I opet ces imati ista i ista pitanja. Tako da nista nije bolje od licnog utiska. Kao sto sam na pocetku i rekao probaj, ako ti se svidja ostani, ako ti se ne svidja vrati se. Simple as that. Nema ni kukanja ni mucenja ni nicega.
 
Razumijem na šta misliš i u osnovi se slažem ali nisam mislio na subjektivne utiske o dizajnu Lollipopa, mislio sam na konkretne probleme a stičem utisak da se više žale na N5 temi nego ovde na N4 (osim ako je to zato što mnogo više ljudi sada ima N5 nego N4) pa ako Lollipop bolje radi na N4 onda je prelazak bezbjedniji.

To oko vraćanja na KitKat je odlična stvar ali kao što vidiš nisam se na N4 igrao sa rootom i ROM-ovima, sve mi je stock, ne zato što se plašim toga (mijenjao sam ROM-ove na SGS) nego ne vidim posebnu potrebu na N4 jer apdejti dolaze za njega (nekim čudom čak i Lollipop iako je zvanična podrška trebala trajati 18 mjeseci) a ono što on na stocku nudi mi je dovoljno.
 
Možete li se vi javiti na ove gore tipke ispod Google search trake?
Meni dozvoljava samo da je kliznem u lijevu ili desnu stranu, isto se dešava i kad dobijem sms, ne mogu ga klikom otvoriti?
Stock je ali root-an
Edit:
Restart telefona pomogao
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1417094087600.png
    uploadfromtaptalk1417094087600.png
    900.6 KB · Pregleda: 145
Poslednja izmena:
@Vader
Ja koristim sve stock od kad sam kupio nexus 4, jer mi je i to zavrsava posao imam sve sto treba. Ugl 2 dana sam na Lollipop i za sad je sve super, i mogu reci da je malo i baterija bolja, sve leti, nema bagova, nikakav problem sa wifi, nego sam primijetio da je cak i kamera malo popravljena. Jednostavno mi slike bolje ispadnu, sinoc sam se bas iznenadio. Tako da moj ti je savjet slobodno predji samo poslije toga odradi factory reset i uzivaj. :)
 
Apdejtovao sam na Lollypop i sada mi ne radi Sygic, a bas sam se navikao na ovu navigaciju. Postoji li neka verzija koja radi na LP?
 
Apdejtovao sam na Lollypop i sada mi ne radi Sygic, a bas sam se navikao na ovu navigaciju. Postoji li neka verzija koja radi na LP?

Sta je problem?

***Meni jedino na stocku memorija ne ide u minus, i nemam leakova za sada. Misam primjetio nikakve bagove do sada na LPu. Jedino sto mi je malo cudno i smeta slajder za osvjetljenje ekrana. Ono ranije kao na KKu sam najvise voleo.
 
@Vader
Slobodno odradi OTA. Sve je manje vise isto, mislio sam da ce bar baterija biti gora ali nema razlike. Kamera je osetno bolja, tj slike su ostrije.
 
Nazad
Vrh Dno