Šta je novo?

LG Nexus 4

Vezano za moj slučaj od prije 15-tak dana, samo da javim da sam danas dobio telefon sa servisa i da je zamijenjen displej, stvarno sam bio nestrpljiv i pored toga što sam imao solidan zamjenski telefon, Nexus je Nexus [emoji106]
Čini mi se da ovaj zamjenski displej nije 100% identičan onom koji je došao uz telefon, veća je notifikacijska lampica, ali što se boja tiče ja i ne vidim promjenu, možda kad bi stavio neki drugi Nexus 4 pored ovog svog da bi primijetio.
Sve u svemu prezadovoljan sam, nabacio stock 5.0, uradio root i vidjet ću u ovo dan-dva kako se baterija ponaša.
 
Primetio sam cudno ponasanje posle update-a (trenutno sam na liquidsmooth) - naime kada ugasen telefon povezem sa punjacem, on se posle 30tak sekundi ukljuci, tj nemoguce je da telefon ostane ugasen a da se puni. Da li je ovo neki novi 'feature' ? :)
Da, jos jedan bug, koji je postojao i na KK u pocetku. Kada wifi ostane ukljucen, a trenutno nema konekciju - dobar dan wakelock-u

PS. Moze upload tog velocity na dropbox ili negde, da ga isprobamo? Slabo su krenulo nesto romovi, nadao sam se vecem izboru :trust:
 
Veliki je ovo update, trebaće vremena
 
Sta znaci uzvicnik pored ikonice za signal mobilne mreze? To mi se pojavilo jutros posle update-a na 5.0. Sve je stock, nisam jos stigao da odradim Factory reset. Planiram kad dodjem kuci s posla. Inace Telenor mreza je u pitanju.
 
Mislim da se to javlja kada nemaš pristup internetu. Kad se povežeš na wifi, onda nestane uzvičnik kod mobilne mreže.
 
Jel ti radi radi net tad? Ako radi onda nemaš vezu sa Google serverima. Obriši proxy u podešavanjima apna ako već nisi.
 
Posle update-a mi se prebacio na default telenorov apn i google servisi nisu radili. Sad sam obrisao proxy i radi. Mada i dalje stoji taj uzvicnik. U svakom slucaju, veceras cu da odradim factory reset pa cu videti. Hvala za savet :)
 
Znaci, nema nacina da dodjem do ROM-a?

Ima nacina, uploadovat ce neko ovdje.
Mada ako im lolipop kao i k.k onda ne propustas mnogo.

Nego mali update, na lp imam daleko bolji/jaci wifi signal nego na k.k.
A i baterija se polako stabilizuje, izvlacim komotno 4.30h sot
uz moje standarno koristenje.
Cekam jos taj Dzontra Voltra Google patch za dodatnih 10% sot-a.
SimpleAosp i hellscore
 
Da da ljuti se ctfrommn kad likovi shareuju Velocity mimo njegovog foruma, pogotovo na XDA. Sumnjam da ce to sve moci obuzdati i zbog prirode interneta i zbog prirode ljudi. Zbog toga hoce da zatvori forum i da ne dijeli vise materijal! :) Nesto slicno je radio SimpleAOSP i njegov tim, zatvorili bila pa otvorili. Ma ne mogu tih labilnih licnosti i ROM-ova, kod kojih zavisi jer developer ustao na lijevu nogu. :D Hajde vise SLimLP-u, ne znam ni sam sta da radim sad kako nema Slima :)

Najkorektniji mi je onaj Spanac/portugalac sta li je sa Nexus eXperience ROM-om, hvale ROM, ima sve skoro dodato, a covjek izlazi u susret preko G+ nesto poput Stratoska. :)
 
Poslednja izmena:
Možda je on labilna ličnost, ali pravi najbolje i najstabilnije ROM-ove još od PSX-a. Btw, SimpleAOSP je isto odličan, preporuka.
 
Šta je kod tog roma posebno pa nije za svačije oči?
 
Šta je kod tog roma posebno pa nije za svačije oči?

+1

Ko fol drugi ROMovi nisu stabilni. Pa ko da on to sam pravi, vec koristi i znanje zajednice pa medjusobno shareuju materijal svi zajedno. Kad sam ono procitao sta pise ne koristi mi se taj ROM, pa koliko god mi se svidjao, iako sam ga flesovao, brisem ga! Yebem ti te ljude, koji se samo ljute i nesto ko fol kriju i siromase zajednicu, iako od iste te i vise uzimaju.

Trazim alternativu, pa kakvu god...
 
Poslednja izmena:
Lik samo deli ROM koji je napravio za sebe, sa svojim toolchain-om i kernelom, ne dodaje opcije po zahtevima korisnika, zato je i batalio XDA...
 
Pa prave i drugi ROMove i za sebe i za zajednicu i korisnike. I, sta fali dodavati opcije po zelji korisnika, ono koliko se moze, i koliko je funkcionalno da se ne narusava stabilnost sistema. Pa i postojanje i Google-a i telefona i svega ostalog i jeste zbog korisnika i ljudi. I zivot zivis zbog ljudi, djece i zajednice.

*ebes taj njegov toolchain i kernel, svakako ima boljih kernela, sa mnogo vise opcija, i sa bolljim performansama ibattery life-om :)
 
Теленор нема везе са апдејтом.
Ако те мрзи да чекаш, ти ручно убаци...
 
Ma ne mrzi me da cekam ionako sam malopre tek 4.4.4 update-ovao, nego generalno pitam jel neko ko je uzimao telefon kod nasih provajdera dobio update
 
Instalirao sam matorom na N4 Lollipop sa ovog sajta,
https://developers.google.com/android/nexus/images
Koristio sam Nexus Root Toolkit i sve je proteklo bez problema, posle instalacije odradio i ROOT i TWRP istim programom. Dve stvari sam primetio, nemam transparent nav i status bar (bez obzira sta koristio za pozadinu) sto mi je veoma iritirajuce za oko i druga stvar, ovo doduse samo kada sam prebacivao podatke uz pomoc app SuperBeam, izbaci mi uzvicnik pored ikonice za signal mreze i kada spustim sa dva prsta status bar vidim da je ista situacija i sa wifi. Onda idem na ponovo konektovanje (na wifi) i sve bude ok!? Ne znam da li ce se ovo ponavljati u svakodnevnoj upotrebi, ako je samo sa SuperBeam nije problem jer ga matori ni ne koristi. Vise me nervira ovaj nedostatak Transparent nav i status bar-a.
Na Youtube vidim da opcija postoji. U cemu je problem?
Screenshot_24.png

Evo sad pogledah i na nexus 7 (2012), ista situacija...
 
Poslednja izmena:
Ja upravo dobio OTA update za 5.0 Lollipop.. sjutra ce da se to sve instalira natenane kad bude baterija puna :D konacno :D
 
Milko iz koje aplikacije postavljaš wallpaper? Skini zedge pa probaj neki iz njega npr
 
Da, sa Google Now Launcher radi tj providni su barovi. Znaci to nikom sa difoltnim 5.0 launcherom na N4 ne radi ili je to samo kod mene slucaj?
 
Nazad
Vrh Dno