Šta je novo?

LG G5

Uživanje je koristiti g4. Kada uđeš u recent menu i pokreneš neku aplikaciju a ona se ne očitava iz početka... Milina jedna. [emoji106] Ne sumnjam da će g5 biti super telefon ali opet biće puno odličnih telefona. Možda htc iznenadi ove godine, njih su svi otpisali. Nexus 6p je odličan ko hoće da juri vanila Android ali će biti lošiji od 2016 modela zbog 810 vs 820.
 
Vojkane ne samo po meni, vec i po gomili drugih na sony forumu, novim firmwerom poprave jedno, a pokvare 3 druge stvari. Ja recimo nikada nisam hteo da predjem sa 4.4.4 na Lp dok sam nosio z3c upravo zbog toga. Takodje vrlo cesto izbacuju nedovrsene firmwere (iako su svesni greske da postoji oni furaju glavom kroz zid), pogotovo sada sa celom z5 serijom (koja do duse ima i hardverskih problema boga oca)...tako da mi to nista ne znaci sto su izbacili najnoviji softver kad ga posle krpe 6 meseci, a ja za to vreme izgubim i volju za zivotom, a kamoli telefonom. Generalno ni ostali nisu bolji (samsung na primer upropastio lowlight fotke na n4 i s5 prelaskom na 5.x itd). Vidim hvale sad ios 9.2 da je konacno dobar tj verzija kakva je 8mica trebala da bude, nesto se razmisljam da se vrnem u ios vode, sumnjam da je baterija na ip 6+ veci ocaj od ove na n4!

I meni nekad naidju takve misli. :D
Iskreno preko glave mi je Androida, malo me smorilo sve. Windows sam otpisao potpuno.
Ali ne mogu nikako da "prelomim" i da se odlucim za 6s nakon 5s koji me uopste nije odusevio.

Planirao sam 6P ali ih nema i preskupi su. Ili cekati februar/mart... ne znam sta da radim.

Meni LG G5 i Nexus 6P prve opcije...
S7 neću iz principa posle iskustva sa Samsung softverom, podrškom, a i ne sviđa mi se staklo nazad, cena, exynos...

Tako je svojevremeno izbor bio između LG G2 i LG Nexus 5 i odlučio sam se za prvi - ni malo nisam zažalio...

Ajde sa srecom. Pomolim se svako vece pred spavanje da ga uzmes kad izadje. :d
Ali nikakve vajde kad ces da nastavis da pises vise o Samsungu i iPhone-u. :D
 
Neko hakovao Emixov nalog. [emoji23] Nemoj jabuku, izvršiće samsungov "ceo" kompletno samoubistvo... [emoji12]
 
Lol, "Ako ne mozes da ih pobedis..." :D
Ne ozbiljno, rekao sam naidju mi nekad misli da predjem na iPhone, ne znaci da cu to da uradim.

A sto se Samsunga tice ne brini, i ti i ja i svi mi zajedno smo nista za njih, 0.00001% mozda.
Kad su Androidi u pitanju koristio sam ja sve i svasta, i HTC i Sony... sve je to manje vise isto.
 
Treba vas sve vratiti na dumb nokia telefon bar mesec dana pa da vidis kako se peva druga pesma. Pa vi ocekujete da kupite telefon i da ga narednih 5 godina proizvodjac softverski podrzava. Pa nije to lg u jedini telefon pa da se samo oko njega maltretira, ima jos 30 mid range modela plus novi flagship. Hoces novi sw uzmi novi telefon i cao. Ludi su sto uopste pustaju te usiljene updejtove i u 99% slucajeva uniste telefon. Treba lepo da kazu dragi kupci G4 dolazi sa androidom 5.0 i cao, ako hoces android 6.0 moras da kupis G6. Ako bas patite za updejtovima onda je jedini izbor nexus ili iphone pa kupite to.
 
Blago proizvođačima dok je takvih kao ti. Sindrom srbije, ćuti i...

Koga briga za 30 mid range telefona? Njih naplaćuju 150€, flagship 500€, ne može biti isti tretman.
 
Uvek se potencira ta baterija na G4, a meni koji sam sa Z3 presao na G4 baterija ne predstvalja nikakav problem, telefon isto koristim kao i Z3.

Meni bi predstavljala, mozda ne svih 7 dana u nedelji ali mi ne pada na pamet da ostanem bez krstene autonomije.

Tako je i jedan ortak kupio S6 jer je negde (verovatno u blic testu ili u ms komentarima :d) procitao da baterija kida (u sintetickim testovima stvarno kida) a u realnoj upotrebi oce da razbije telefon (pisao sam vec, putuje, koristi cesto, 3G uz ozbiljno variranje mreze i jako osvetljenje, tu retko koji telefon na trzistu ima sta da trazi). Isto tako neki pricaju da 6s gura kao Z3, mozda uz wifi u kancelariji na 10% osvetljenju pa uvece na punjac, sve to uz ajfonovski lazni ''sot'' od 10h :d

Tako da ne sumnjam da G4 opusteno moze da izgura 24h kucno-kancelarijske upotrebe uz slabije osvetljenje i wifi ali dok LG ne napravi flagship sa krstenom izradom (u skladu sa flagship klasom) i autonomijom kao na G2 uopste necu razmatrati kupovinu tih telefona ;)

Vidim pominje se ovde masovna selidba na iphone :d Moze, zasto da ne ali kada osnovni model ne bude imao smesnu baterijicu (koju ce GPS i jako osvetljenje da istope za 3h) dok je plus phablet skroz gotivna masina ali je stvarno preskup i treba malo da smanje kuciste i bezele, da je bar vodootporan pa da razumem, ovako je Apple stanjio telefone na bolesne vrednosti a bezeli im kao iz 2011 godine. Kod phableta je ta razlika itekako primetna jer su vec na granici da li uopste mogu da se nose u svakom dzepu i koriste jednom rukom.

A vidim ni novi iOS se nije proslavio kao ni novi WP ili kako god da se zove, to je ono sto odavno pricam - cim zatvoreni i ograniceni sistemi pocnu da dobijaju sve vise mogucnosti i funkcija - eto problema, lagova i bagova ;) E sad ako se WP na L950 raspada a novi iOS laguje na najbrzem hardveru sta onda ocekivati od Androida koji svaki poizvodjac bar malo zadjubri i treba da plasira na 10+ aktuelnih modela?!
 
Poslednja izmena:
Ako pod ovih 3 sata podrazumevas SOT, ba bih bio srećan da na g3 izvučem 3sata sot...pričam kada sam van kuće...znači 3g/4g i osvetljenje na 80% koliko trenutno držim.

Sada sa g3 i na tim vrednostim 1 i 45 minuta sot je maksimalno uz normalnu upotrebu...trajanje baterije oko 18-19h....

Meni bezeli ne smetaju mada mi ne 5s neprevazidjen što se dizajna tiče...šteta što na 6ici nisu zadržali taj dizajn
 
Ne mislim na sot vec da bi 6s baterija nestala posle 3h aktivnog koriscenja GPS-a uz osvetljenje na max i npr 2h sot-a sa upotrebom kamere. Dati tolike pare za hw najbrzi telefon bez krstene baterije je suludo po mom misljenju ali opet sigurno ima ljudi kojima bi i 1500 mAh baterija u ip6s bila dovoljna.

Bezeli mi uopste ne smetaju kod ovih ''telefona'', posebno ne ako su opravdani sa IP sertifikatom/stereo zvucnicima + ako su dobro uklopljeni u sam dizajn.

iP6s plus je stvarno odlican phablet ali su preterali sa bezelima/duzinom kucista, jos ima i najmanji senzor kamere od svih najnovijih phableta i nema IPxx zastitu pa opet ima preglomazno kuciste za 5.5'' ekran. Pogledaj Note 5 npr, ima i veci senzor kamere, krace i uze kuciste a 5.7'' ekran, za nijansu je ''deblji'' pa ima vecu bateriju. Apple je 6s+ stanjio na 7.3mm a bezeli im iz 2011.

Sve to pisem jer se prica o phabletu, uredjaju koji uopste nije lako koristiti jednom rukom i nositi po dzepovima. Dok mi kod htc M8 bezeli uopste ne smetaju jer tu su najbolji zvucnici a i sam uredjaj je manji, tu vise smeta onaj prazan (crni) prostor izmedju bezela i ekrana, sa htc natpisom.

U sustini LG tu ima najbolju filozifiju phableta, skoro pa maksimalno im smanje bezele i to je to, samo izradu/autonomiju da poboljsaju i imace vrhunski phablet.
 
Poslednja izmena:
Koristio sam Z3 godinu dana, presao na G4 zadnjih par meseci i uz isto koriscenje ja o bateriji ne razmisljam. Moje koriscenje podrazumeva oko 3.5-4h SOT-a dnevno, popaljeno sve zivo, osvetljenje na 57%[emoji1] , bluetooth itd...ali dobro, svako ima svoj nacin koriscenja i ne moze se generalizovati trajanje neke baterije.
 
Ne buljim ni ja duze od 4h dnevno u ekran telefona (retko kad) isto uz umerenu upotrebu ''od svega po malo'' i oko 30 min razgovora, sto se toga tice vecina novijih telefona moze to da izgura ali relativno cesto mi treba sto jaca baterija, posebno kada u isto vreme koristim i max. osvetljenje, GPS, kameru, 3G/2G signal se gubi a jacina znacajno varira.. e tu se i Z2 jedva izvlaci ziv i to sve zavisi koliko dugo sam van kuce.
Da ne pricam o nekom putu, koliko je bolje ne razmisljati o procentima baterije i potrosnji.

Uz to nigde nisam rekao da G4 ima losu bateriju, daleko od toga, ali je ocigledno bar malo losija od G2 svi su ocekivali bar da bude ''tu negde''.

Problem je sto na androidu uvek moze da se desi da neka app odlepi i posrce bateriju bez ikakvog razloga + tupavi LP bagovi sa gugl servisima, tako da je uvek bolje imati sto vise mAh a brza punjenja i nekakve stednje neka dodju kao bonus ;)

Uzmeš dodatnu bateriju za g4 i možeš da mu radiš šta hoćeš...

Da ugasim fon i prekinem sports tracker da bih zamenio bateriju? :D
 
Poslednja izmena:
Uzmeš dodatnu bateriju za g4 i možeš da mu radiš šta hoćeš...
 
To sa skidanjem poklopca i menjanjem baterije ja nikada nisam video kao preveliku prednost. Mozda kada bi izmislili menjanje baterije na dugme,otvori se deo moba i ona ispadne i samo stavis novu,kao sarzer na pistolju
 
Kako nije prednost? Normalnim korišćenjem g4 izgura dan kako god okreneš. Jedino ako provodiš više od 4 h sot, 100% osvetljenja na 3g. A ako nekome treba više od toga onda ima dodatna baterija koja se promeni za 10 sekundi. Ne vidim tu neku veliku filozofiju.. Da ne spominjem prednost ako počne baterija da otkazuje koliko se lako menja...
 
Mora baterija da izdrži bar 5h SoT-a, sve ispod toga je po meni loše...
Zato nisam ni uzeo G3 jer je baterija bila bolja na G2 telefonu.

G5 će skoro sigurno biti od metala = nema vađenja, pa ako baterija bude malo držala mogu da se pozdrave sa prodajom :)
 
Ne verujem da ce G5 imati losu autonomiju, prosecnu moguce ali ipak je S820 daleko bolji-brzi-stedljiviji cipset od S808/S810, uz to ce verovatno ugraditi i stedljiviji IPS panel a baterija nema sanse da bude ispod 3k mAh.
Sve to kada se iskombinuje eto autonomije koja ce biti veoma blizu G2.

E sad, uvek postoji mogucnost da se i LG upeca na pricu ''daj sto tanji telefon od 5-6mm to je sada in i cyber'' e onda je svasta moguce.

Znaci, autonomija blizu G2, premium kuciste i dobra kontrola kvaliteta uopste i G5 tesko da moze da ''omane'' a sigurno ce opet biti najjeftiniji po oglasima (LG telefoni su uvek bili jeftiniji od Samsunga iste klase a veoma slicni njima).
 
Poslednja izmena:
Koliko je retardiran taj trend smanjivanja debljine telefona jbt..
 
Lepo je kad je telefon tanak i fensi ☺
 
Ne verujem da ce G5 imati losu autonomiju, prosecnu moguce ali ipak je S820 daleko bolji-brzi-stedljiviji cipset od S808/S810, uz to ce verovatno ugraditi i stedljiviji IPS panel a baterija nema sanse da bude ispod 3k mAh.
Sve to kada se iskombinuje eto autonomije koja ce biti veoma blizu G2.

E sad, uvek postoji mogucnost da se i LG upeca na pricu ''daj sto tanji telefon od 5-6mm to je sada in i cyber'' e onda je svasta moguce.

Znaci, autonomija blizu G2, premium kuciste i dobra kontrola kvaliteta uopste i G5 tesko da moze da ''omane'' a sigurno ce opet biti najjeftiniji po oglasima (LG telefoni su uvek bili jeftiniji od Samsunga iste klase a veoma slicni njima).
Ista očekivanja imam :)
 
Jos neke informacije o 2016. flagship telefonima, navodno sa nekog T-Mobile eventa u Poljskoj:
Anyway, the latest news here, goes against the above rumour validating what we have already heard. T-Mobile Poland recently held a press conference and included one very interesting slide. It shows a plan of when new smartphones from Sony, Samsung, LG, Microsoft and HTC will launch during the first half of 2016.

The slide confirms that new Samsung Galaxy and Microsoft Lumia models will launch in the middle of Q1 2016, with a new HTC One model launching at the end of that quarter. LG will then launch new models at the start of Q2 2016, with finally Sony releasing two new Xperia devices at the end of that quarter i.e. not before June 2016.
 
Kad bi ubacili prednje stereo zvucnike :(
 
More importantly, the same source speculates that LG's 2016 flagship, the LG G5, will be unveiled sometime in late April 2016, which corroborates with our expectations for the announcement of the device. Let us elaborate: the LG G4 got official on April 28, 2015, while the LG G3 debuted on May 27, 2014, and if LG is to keep up with this trend, the LG G5 is quite likely to make the rounds in the same time window next year. According to some of the more recent rumors we heard, the LG G5 might turn out to be a metal device that comes with Qualcomm's promising Snapdragon 820 chipset paired with the Adreno 530 GPU, a 5.6-inch Quad HD display (a smidgen bigger than LG G4's 5.5-inch screen), as well as a 21MP camera at the back and a 8MP one up front for your selfie needs. 

Dobro je što se već znaju skoro sigurno komponente :)
 
Poslednja izmena:
LG-G5-5-770x433.jpg


Design: Unlike its plastic predecessors, the LG G5 will have a metal body, a first for LG since its "Shine" series of feature phones from the recent past.
Hardware: The Qualcomm Snapdragon 820 system chip is the one expected to power the LG G5. Iris scanning security is a legitimate possibility.
Display: A 5.6-inch, 1440 x 2560 resolution IPS LCD panel is expected. No Force Touch or other semi-unexpected surprises here.
Camera: 20MP rear cam with a sensor from Sony; 8MP front cam; Laser autofocus; Color spectrum sensor; Who knows what else — it's LG!
Release date and price: Q1 2016 announcement and release. Price tag north of $600. The LG G5 might be in initial production as we speak.


http://www.phonearena.com/news/LG-G...on-820-chip-and-iris-scanner-security_id76839
 
Poslednja izmena:
I baterija 3000 mah koja će trajati 4h sota u najboljem slučaju :)
 
U odnosu na konkurenciju i trend koji vlada i to je ok :D
 
Poslednja izmena:
"This is the device for people who want to upgrade from LG G2" - dozvali se pameti :)

- A full metal body is claimed, and shiny material is visible through the holes in the prototype casing
- A Snapdragon 820 chipset with 3GB of RAM
- Micro SD card and sim slot on the right
- 16mp + 8mp + heart rate+laser focus sensor in the back
- There is a fingerprint reader
- The LG UI no longer has an app drawer
- IR blaster on top


Sve je ok za sada, samo bateriju nigde ne spominju :)

dh74hz.png


Apps reported battery as 3880v not mah. There is no app drawer this time. 5.3 is very good easy to hold and stuff
It could be early build OS. But the entire OS feels like stock Android and very fast
I'm guessing lg gonna release a pro version of this with removable battery . just a guess
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno