Šta je novo?

LG G4

Ne treba meni joriq kad imam garanciju... ;)
I nisam se zalila, samo napisah da ce i moj uskoro da se upise na spisak. :)
 
Nemas sad pravo da se zalis. Dobils si upozerenja i bila si svesna u sta ulazis kad si ga kupila ali nista ne se ne boj tu je joriq da popravi.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
bla bla... Mobis mi potvrdio da mogu da donesem telefon i da ce biti opravljen i bez garantnog lista, racuna i sl, jer je problem poznat i priznat
Ne treba meni joriq kad imam garanciju... ;)
I nisam se zalila, samo napisah da ce i moj uskoro da se upise na spisak. :)

kao prvo, ni garancija ti ne treba :)
Kao drugo, za bootloop nema najave, nema polakog otkazivanja, nema povremenih restarta, nego samo okine iz cista mira :d
 
Znaci opravice ti fon o njihovom trosku bez bilo kakve garancije i fiskalnog? To prvi put cujem...ali ako je tako to je onda super. I sam imam flex 2 koji takodje nije imun na crkavanje maticne, mozda ne u meri kao g4 ali svakako da je podlozan. I posto ni sam nemam garanciju to mi uliva nadu. Svakako pisi kako je prosla popravka...
P.S. I ako stvarno to bude tako ne znam onda sa kojim pravom vise pljuju lg.
 
Poslednja izmena:
Što ne poprave tako Nexus 5x ,to je isto njihov mob i ploče pucaju valjano ...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
I opet joriq nije u pravu. Dešava se da telefon par dana ne radi baš najbolje. Restartujte se, pa neće da se uključi dok ne izvadis bateriju. Pa kad se izvadi i vrati baterija radi dva-tri sata, pa opet restart, i na kraju ode skroz u bootloop.
Za Mobis, nadam se da si im pomenuo onaj tekst u gornjem levom uglu "bootloader unlocked"? Svakako, voleo bih da ti nameste, jer imam bar 3 ploče kod kuće sa bootloop problemom...

Sent from my ZTE A2017U using Tapatalk
 
Kod mene nije bilo nikakvih znakova da će da ode u bootloop. Jednostavno, jedno jutro kad sam ugasio alarm, samo se resetovao i to je bilo to.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
@Jozef nije bilo ni kod mene, prvi put se restartovao i nije se podigao više, ali su mi ljudi koji su mi slali telefone rekli par puta kako ih je zezao par dana pre nego što je pukao skroz.

Sent from my ZTE A2017U using Tapatalk
 
Ni kod mene nije bilo nikakvih znakova da ce se to desiti, samo se jednom resetovao i nije se vise upalio.
Ne rece mi niko mogu li ubaciti h815 eu plocu u americki h810 model?
Naizgled nema neke fizicke razlike.
Ova ploca je otisla nacisto izgleda posto ne reaguje ni na punjac, ne pokazuje ni da ga puni.
 
A reci mi moze li nesto da se uradi sa ovom mojom plocom?
Ne reaguje uopste, stavim na punjac ne sija led dioda za obavestenje. Znaci nikakve znake zivota ne daje.
 
Znaci opravice ti fon o njihovom trosku bez bilo kakve garancije i fiskalnog? To prvi put cujem...ali ako je tako to je onda super. I sam imam flex 2 koji takodje nije imun na crkavanje maticne, mozda ne u meri kao g4 ali svakako da je podlozan. I posto ni sam nemam garanciju to mi uliva nadu. Svakako pisi kako je prosla popravka...
P.S. I ako stvarno to bude tako ne znam onda sa kojim pravom vise pljuju lg.
ako si pratio temu, to cujes ne prvi, nego treci put :D
Jednom je za Mobis pomenuto konkretno, bez ikakvih papira, a ja sam postovao za UK servis papir koji to dokazuje. Najveći mi je problem za sada kako poslati telefon za BG i preuzeti ga nazad. Moraću još malo da pritisnem servis u Podgorici, koji se u načelu složio, ali traže da ih neko nazove iz LG-a i potvrdi da garancija nije potrebna.
A reci mi moze li nesto da se uradi sa ovom mojom plocom?
Ne reaguje uopste, stavim na punjac ne sija led dioda za obavestenje. Znaci nikakve znake zivota ne daje.

pa jesi probao ILAPO fix? Ili evo jednostavno kako ja mislim ćete znati ima li nade: izvadite bateriju, vratite, držite pritisnut volume up i uštekate fon kablom na PC. Ako uđe u download mode i ispiše da čeka firmware update, onda ima nade. Ako je mrtav, onda je mrtav. Ovo pričam na osnovu svog iskustva
 
A reci mi moze li nesto da se uradi sa ovom mojom plocom?
Ne reaguje uopste, stavim na punjac ne sija led dioda za obavestenje. Znaci nikakve znake zivota ne daje.
Može se srediti duvaljkom, pa nakon toga da se isključe jezgra (nakon duvaljke može da radi i na 6, ali verujem da će na 4 duže raditi nakon popravke). Ali nije to to. Mnogo je bolja i stabilnija ona varijanta. Ovo može da radi lepo, a može i da uđe u bootloop ponovo za nedelju dana. Bukvalno zavisi od telefona do telefona... Ako imaš neke bitne podatke, ovo je dobra varijanta da se izvuku podaci svakako...

Sent from my ZTE A2017U using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Joriq nadam se da ce ti srediti telefon,nije nemoguce da to urade bez racuna ili bilo cega drugog jer po samoj seriji telefona oni vide da li je u garanciji ,uostalom nije LG neka radnja u pasazu a problem sa plocom je opste poznat,ono sto po meni moze da bude problem je kad je bootloader otkljucan cak iako LG to zvanicno odobrava ali se i naravno ogradjuje http://developer.lge.com/resource/mobile/RetrieveBootloader.dev?categoryTypeCode=ANRS
Ako srede telefon bez garancije i sa otkljucanim bootloaderom svaka im cast...
 
ako si pratio temu, to cujes ne prvi, nego treci put :D
Jednom je za Mobis pomenuto konkretno, bez ikakvih papira, a ja sam postovao za UK servis papir koji to dokazuje. Najveći mi je problem za sada kako poslati telefon za BG i preuzeti ga nazad. Moraću još malo da pritisnem servis u Podgorici, koji se u načelu složio, ali traže da ih neko nazove iz LG-a i potvrdi da garancija nije potrebna.


pa jesi probao ILAPO fix? Ili evo jednostavno kako ja mislim ćete znati ima li nade: izvadite bateriju, vratite, držite pritisnut volume up i uštekate fon kablom na PC. Ako uđe u download mode i ispiše da čeka firmware update, onda ima nade. Ako je mrtav, onda je mrtav. Ovo pričam na osnovu svog iskustva
U svako slucaju javi kako je proslo, bas me zanima.
P.S. Kome si ti sve slao mail? Servisu u Pg u Bg ili LG-ju ili svima?
 
prvo sam kontaktirao LG Srbija preko forme na sajtu (slao sam već link), naredni dan me zvao neki Mađar i uputio na Mobis. Poslao sam mejl Mobisu, trebalo im je 3-4 dana da odgovore, rekli da pošaljem sa dokumentacijom. Napomenuo sam da nemam nikakve papire, na šta je odgovor bio da može i bez papira, jer je problem priznat. Još da pođem do servisa u PG i vidim da neće i naši da "postupe po naređenju". Ipak je BG koliko, 400-500km daleko, a neće mi to završiti isti dan...
 
Hm sad sam se čuo sa servisom menjaju ploču ali neće da mi zamene telefon za neki drugi model. Tako da igranka još 6 meseci dok ne crkne i nova ☺

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
pa mnogo trazis, da zamijene za drugi model za dž. :p
I ja bih ako moze staro za novo, 2 G4 za jedan G6 :D

Ja bio do podgoričkog servisa, ali šef im baaaaš danas otišao na operaciju i neđe ga biti nedjelju dana. :p
 
Nisam ja hteo za dž, hteo sam da doplatim da se dogovorimo ali prodavac nije hteo :)

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
ja da znam, jedini slican slucaj je bio za HTC One m7, problem sa ljubicastom kamerom, kada je HTC mijenjao M7-ice sa M8-cama, jer se M7 vise nije proizvodio. Ali ne bez garancije :) Ovo je ipak dovoljno dobar gest.
 
Uzeo sam jednu maticnu sto radi na 4 jezgra, i stavio u moj telefon. E sad radi sve normalno osim sto se recimo telefon ugasi ili resetuje svaki drugi put kad je ukljucen blic i slikam. Kad je ukljucena lampa normalno sija i ne gasi se. Zna li neko nesto o ovome?
I da dodam autofokus uzasno sporo i lose radi, problem mu je fokusirati, u vecini slucajeva moram da tapnem da ekrean gde zelim fokusirati, mada ovo pretpostavljam da ima veze sa kamerom.
 
Poslednja izmena:
prvo sam kontaktirao LG Srbija preko forme na sajtu (slao sam već link), naredni dan me zvao neki Mađar i uputio na Mobis. Poslao sam mejl Mobisu, trebalo im je 3-4 dana da odgovore, rekli da pošaljem sa dokumentacijom. Napomenuo sam da nemam nikakve papire, na šta je odgovor bio da može i bez papira, jer je problem priznat. Još da pođem do servisa u PG i vidim da neće i naši da "postupe po naređenju". Ipak je BG koliko, 400-500km daleko, a neće mi to završiti isti dan...
Nzm ja ako sam razumeo tebi su kazali da ce ti popraviti uredjaj bez papira? Ja prosto ne verujem jer sam imao problem sa Samsungom s6 edge (ekran imao one mrtve piksele) i Roaming mi je odbio popraviti jer nisam imao fiskalni racun vec samo garantni list. Mozda sam imao palravo da se zalim nekome ali nisam imao zivaca da se bakcem pa sam prodao

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
I ja sam tako shvatila, da ce popraviti bez papira. Nekako, nije mi to normalno. Ok, imaju serijske probleme, ali da nekome tek tako poprave telefon (pritom popravka kosta ~20.000 dinara)...
 
Daj boze. Mozda nesto po serijskom broju pa znaju koliko je star uredjaj. I ja imam g4 bez garancije
 
Uzeo sam jednu maticnu sto radi na 4 jezgra, i stavio u moj telefon. E sad radi sve normalno osim sto se recimo telefon ugasi ili resetuje svaki drugi put kad je ukljucen blic i slikam. Kad je ukljucena lampa normalno sija i ne gasi se. Zna li neko nesto o ovome?
I da dodam autofokus uzasno sporo i lose radi, problem mu je fokusirati, u vecini slucajeva moram da tapnem da ekrean gde zelim fokusirati, mada ovo pretpostavljam da ima veze sa kamerom.
Koliko traze za take maticne?

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Pa znaju sigurno koliko je star telefon ali mi i dalje ne ide u glavu da neko popravlja to tek tako, kao eto imamo serijski problem pa dajte da popravimo, dok nekome naplacuju u servisu. Da je to tako, niko ne bi uzimao stare maticne ili gasio jezgra da moze tako da se popravi. Zar ne? :)
 
reputacija je u pitanju, kad vec, kako mi rekose u servisu, oni koji su proizvedeni do novembra 2015-e masovno crkavaju. Na kraju krajeva, evo mejla:
servisni centar <[email protected]>
Apr 3, 2017, 4:14 PM


Postovani,

Kao sto je navedeno u prethodnom mail-u Vas uredjaj ce biti servisiran u okviru garancije tj. besplatno. Uvek je pozeljno da uz uredjaj dostavite odgovarajuju pratecu dokumentaciju, posto Vi istu nemate, uz odobrenje LG kancelarije Vas uredjaj ce ipak biti servisiran u okviru garancije

Hvala

Pozdrav

sad se nadam da ce i podgoricki servis dobiti isto odobrenje, da se ne akam do BG ili cimam nekoga da to nosi, ako vec u PG mogu sve da zavrsim, i to bez velikog cekanja, jer imaju maticne na lageru
 
No, da se nadovežem na svoj post https://forum.benchmark.rs/showthread.php?344857-LG-G4&p=4935236&viewfull=1#post4935236 , pošto mlađem klincu crkao LG Spirit, a pre 3 meseca sam se zezao sa ovim G4, uradio sam onu metodu zaključavanja bržih jezgara, ali telefon je radio ok samo par minuta. Danas rekoh da probam ponovo, uzeo sam redovan "fen", hehe


krenuo sam sa 220 stepeni, vremenski sve na otprilike, u roku od 5-6 minuta sam povećao do 300, ispod ploče sam postavio kovanice, pošto sam u dva navrata izvršio pririsak (preko neke plastike - zbog velike toplote) na dotični čip, sve je trajalo 5-7 min, pojma nemam, zatim sam isključio grejače i držao dok temperatura fena nije došla do 50 stepeni (dok se ne ohladi), ostavio sam još pr minuta da se potpuno ohladi, sklopio i evo radi...
Prvo sam spasio sve podatke sa telefona, a onda rekoh da vidim šta kaže... malo i testirao, da vidim koliko je oskrnavljen bez ta dva jezgra i da li će upošte raditi. Eto prošlo je par sati njkanja i maltretiranja, još uvek radi, a dokle će, ne znam. Podesio sam sve za klinca, nek koristi pa ćemo videti, ako prođe njegov test opterećenja, hehe, onde će raditi.

 
Poslednja izmena:
Meni je radio tako mesec dana i onda sam ga prodao. Nadam se da i dan danas radi [emoji1]

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
I to je ok, ako si upoznao kupca s problemom. Inače meni je "prijatelj" prodao, garancija šipak, ne bih da i ja nekog usrećim kao što je on mene. Ako radi ovako i dalje je vrhunski telefon, pogotovo za klinca, eto imao je LG Spirit i bio zadovoljan.
 
Nazad
Vrh Dno