Šta je novo?

LG G4

Moj je po seriji godinu i sest meseci iako nije kod mene toliko,do sada nije bilo, al sad mi vec nije svejedno :)
 
Nisam ja ni mislio da ćeš priznati da nisi u pravu. Ali to sad nije bitno, jer je ceo forum video da nisi.

Da, za aplikaciju sam i rekao da treba samo ako se aktivira samo jedno jezgro, i da nema potrebe ukoliko se aktiviraju automatski 4.

A za zamrzivač (i rernu), to se koristi kad ne može da se uradi telefon samo isključivanjem jezgara, kad su oštećena i mala jezgra. Ne bi verovao, ali i to se dešava (čak šta više, često). To što ti lično ne znaš da je na forumu nekom otišlo svih 6 jezgara, ne znači da nije (kao što si pričao i da ne crkava svaka, jer tvoja nije, kad ono međutim). Ali, da vidiš da ne lupetam gluposti i pravim se pametan, učini mi uslugu i kucaj na Google "LG G4 qhsusb". Videćeš gomilu post-ova, od kojih je 90% hard-brick, iliti nema pomoći isključivanjem jezgara. Onih 10% su softver zeznuli na telefonu pa došli dotle, i to se može rešiti, a ostalima su otišla svih 6 jezgra, i tu jedino duvaljka pomaze (privremeno)...

Sad ćeš verovatno opet ti terati po svom, i dalje. Ali ja se isključujem iz dalje rasprave i pratim forum da bih nekom pomogao (kao tebi, jer ipak si tražio i ovde i na xda pomoć oko toga kako ide procedura) ukoliko je potrebno. I PS. Za moju mogucu teoriju, i dalje stojim pri tome, i i dalje kažem da nije uopšte sigurno da bi pomoglo (da ne pokrenes oko toga raspravu)

Sent from my ZTE A2017U using Tapatalk
pa sad, ko je u pravu, a ko nije - mi smo prepisku vodili prije svega oko toga da li ima vajde od preventivnog gasenja jezgara, i ne vidim kako ovo sto se meni desilo potvrdjuje teoriju da je to pametan potez. Takodje, to sto je i mene strefio ILAPO me nece navesti da kazem da ce sve G4-ke da strefi ILAPO. Svakako cu i razmotriti opcije da zamijenim maticnu za dz u nekom ovlastenom servisu :)
Pratim ovu temu od sad i cekam da ovaj joriq ili kako vec se javi sa porukom "Evo i meni crkao moj G4"
mislis skroz crkao? Opet, nikome na ovoj temi, da ja znam, a pratim je punih godinu i po, nije skroz crkao, samo ILAPO problemi. No, i bez ovoga sam aktivno razmatrao opcije za zamjenu, a na vrhu liste, vjerovao ili ne - G6 :D
602, pregurao godinu :D pa videcemo na dalje

mojoj prijateljici koja je u UK mijenjala plocu stavili 602. Da cuknem u drvo, sve joj fino radi
 
Bez uvrede ali nemas pojma koji filing kad sam video da si napisao da ti je g4 usao u bootloop posle svih onih poruka i svog onog pametovanja uff


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Meni je crkao skroz, barem ja mislim da je crkao skroz, nisam ga nigde slao, ali taj fix sa 4 jezgra nije radio, na cpuz pise samo 4 rade i odma se posle toga vratio u loop.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
@zmajjic - hvala. Čoveku pokušavaš da objasniš, ali on se drži svog, ma koliko da nije u pravu. I da, ukoliko tot fajl ne pomogne, onda su oštećena i mala jezgra, i jedino duvaljka/rerna/zamrzivač pomaže, ili pritisak na procesor, ali sve to privremeno

Sent from my ZTE A2017U using Tapatalk
 
Bez uvrede ali nemas pojma koji filing kad sam video da si napisao da ti je g4 usao u bootloop posle svih onih poruka i svog onog pametovanja uff


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
da, i? Da sam poslusao tebe i tebi slicne, jedina razlika je sto bih ranije ugasio 2 jezgra, koje sam eto ugasio juce. Posto sam vec odradio root i unlock bootloader, cijela procedura, ali cijela je trajala 2 minuta, po uputstvu sa XDA :)
Meni je crkao skroz, barem ja mislim da je crkao skroz, nisam ga nigde slao, ali taj fix sa 4 jezgra nije radio, na cpuz pise samo 4 rade i odma se posle toga vratio u loop.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
zasto ne pokusati zvanicne kanale? Eto iskustava ljudi sa foruma da i u Srbiji bez ikakvog papira mijenjaju maticne, jer je opstepriznat problem?
@zmajjic - hvala. Čoveku pokušavaš da objasniš, ali on se drži svog, ma koliko da nije u pravu. I da, ukoliko tot fajl ne pomogne, onda su oštećena i mala jezgra, i jedino duvaljka/rerna/zamrzivač pomaže, ili pritisak na procesor, ali sve to privremeno

Sent from my ZTE A2017U using Tapatalk
to ili ovlasteni servis :D :D :D A ja opet radije ovlasteni servis, za dz, nego duvaljka/rerna/zamrzivač pomaže, ili pritisak na procesor. Evo iz UK, telefon ko sto rekoh kupljen u Podgorici, na crno, polovan:
lg servis uk censored.jpg

LG Srbija. Njih je kontaktirao. Ne znam detalje. Pitaću ga.

Tapatalked from LG V10

ajd pitaj, bice od koristi mnogim forumasima, nadam se, kad je vec sve zavrsio bez zvanicne garancije! :) A zlu ne trebalo, mozda i tebi, jer je V10 pogodjen istim problemom
 
Poslednja izmena:
pokusah da im posaljem email, sve odradim, i registraciju i sve, i onda zapnem kod klikanja na "prosledi", jednostavno se nista ne desava
https://www.lg.com/rs/podrska/kontakt/chat-email/email

mozda je do Firefoxa, probacu IE

edit: radi preko IE. Da vidimo da li ce i sta ce odgovoriti
 
Poslednja izmena:
Dobijas jednu ovakvu :D
ss lg.jpg
 
zakazao sam i telefonski razgovor :D Najgora varijanta - kad mi drugarica bude opet isla za UK, posaljem po njoj da tamo zavrse sve :p
 
Nisam siguran da li je ovo botchat od****tis, ili će Mobis biti poslovan :). Zbog svih nas, nadam se da je ovo drugo

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
zvao me neki Madjar iz LG-a ranom zorom :D Uputio me na Mobis, rekao da ovo jeste poznat i priznat problem i da bi Mobis trebalo da odradi popravku i ako nemam garanciju. E sad, BG mi je malo daleko, pokusacu prvo da vidim kakva je situacija da se opravka izvrsi u Podgorici. Ako ne, onda BG. Ako ne ni BG, onda UK. Svakako, zamjena ce biti uradjena o trosku LG-a, ne zvao se ja joriq :D
 
Pa jel imas neku garanciju ili onako cisto i da li ti telefon sada uopste radi?
 
Sa otključanim bootloaderom, i plus bez fiskalnog, u BG-u, teško... Sa otključanim bootloaderom teško i u UK, a tek u Srbiji nikako...

Sent from my ZTE A2017U using Tapatalk
 
Pa jel imas neku garanciju ili onako cisto i da li ti telefon sada uopste radi?
nikakav papir. Naveo sam u mejlu LG Srbija da sam telefonu otkljucao bootloader i privremeno ga osposobio sa LG UP, lik koji me je nazvao jutros nije A rekao povodom tog pitanja, jer ovaj problem nema veze sa softverom
Sa otključanim bootloaderom, i plus bez fiskalnog, u BG-u, teško... Sa otključanim bootloaderom teško i u UK, a tek u Srbiji nikako...

Sent from my ZTE A2017U using Tapatalk

problem je hardverske prirode. Ako su ovoj drugarici u UK zavrsili sve bez racuna, garancije, i jos je lokalni servis nesto prckao (pretpostavljam to sto si ti pominjao, duvaljke, prelemljavanje i sl), pa joj je telefon radio par dana i opet otisao u bootloop, racunam da ce zavrsiti i meni, kojem niko telefon nije otvarao. Pride, njen je dosta iscukan, moj je bez ogrebotine.

Evo cak i u PG kontaktirao servis, rekli da ce odraditi za DZ ako im LG Srbija potvrdi. Sad, mogu to zavrsiti za par minuta ako hoce, ili da se igramo gluvih telefona.
 
Ne pokušavam da kontriram zbog rasprave, samo govorim iz iskustva. Jeste problem hardverske prirode, ali oni uvek gledaju, na žalost, razlog da te odbiju. Nemam ništa protiv tebe, daj boze da ti srede telefon, ali sumnjam...

Sent from my ZTE A2017U using Tapatalk
 
Meni riknuo i drugi g4 dao bog da uzmem neki drugi

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Ne pokušavam da kontriram zbog rasprave, samo govorim iz iskustva. Jeste problem hardverske prirode, ali oni uvek gledaju, na žalost, razlog da te odbiju. Nemam ništa protiv tebe, daj boze da ti srede telefon, ali sumnjam...

Sent from my ZTE A2017U using Tapatalk
UK uvijek ostaje kao zadnja, najsporija opcija. Ili neka druga EU zemlja, ako ja budem išao.
Meni riknuo i drugi g4 dao bog da uzmem neki drugi

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
koja serija? I kad kažeš "riknuo", jesi probao ovaj ILAPO fix sam da uradiš?
 
Ne znam više koja je serija nisam pratio nakon što mi je riknula prva ploča mislim da je bio neki 6x
Prvo bio boot loop sad kad sam ga stavio na punjač više ni to

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Eto, o tome pričam. Vrlo se često dešava da se ne može srediti isključivanjem jezgara... Bar svaki treći telefon koji je bio kod mene nije se mogao tako srediti... Stoji, moguće da su neki od tih bili i u rerni ili ko zna šta su im radili, ali svakako ih ima i koji se ne mogu srediti isključivanjem jezgara

Sent from my ZTE A2017U using Tapatalk
 
ja nisam iz ovog posta siguran da je koleza i pokusao da uradi ilapo fix? Samo kaze da se nista ne desava ni kad ga stavi na punjac...
 
ja nisam iz ovog posta siguran da je koleza i pokusao da uradi ilapo fix? Samo kaze da se nista ne desava ni kad ga stavi na punjac...
Pa, da bi se uradio "ilapo fix", kako ga ti zoveš, mora da se pokrene download mode, jelte? Da bi se pokrenuo download mode, telefon mora biti "živ", i da pokazuje LG logo kad se ukljuxlči punjač, tako da iz posta koji je čovek napisao se može videti da se ne može primeniti "ilapo fix"

Sent from my ZTE A2017U using Tapatalk
 
ja sam nesto kontao da je receno da tel ne moze ni da se puni, ako je usao u bootloop?

elem, mozda cu ovih dana imati priliku da se poigram sa jos par G4-ki koje su mrtve, da ucinim ljudima uslugu i vratim ih u zive, uz malo srece :)
 
Ne može se puniti, jer čim se ukljici punjač, telefon krene da se uključi, i ulazi u bootloop. Kad uđe u bootloop, krene da se pregreva, i troši više baterije nego što se puni...

Sent from my ZTE A2017U using Tapatalk
 
Zna li neko ima li neke fizicke razlike izmedju H810 i H815 modela? Tj. izmedju americke i eu verzije?
Imam jedan g4 koji je totalno crkao i ne pokazuje nikakve znake zivota ni kad se puni, pa sam mislio da kupim neku od ovih ploca sto su iskljucena 4 jezgra i da zamenima sa ovom.
 
I meni je poceo da baguje telefon, sto znaci mogu svemu da se nadam uskoro.
Pre neki dan se restartovao sam od sebe, rekoh to je to, gotov je, medjutim jos radi. :D
 
I meni je poceo da baguje telefon, sto znaci mogu svemu da se nadam uskoro.
Pre neki dan se restartovao sam od sebe, rekoh to je to, gotov je, medjutim jos radi. :D
Nemas sad pravo da se zalis. Dobils si upozerenja i bila si svesna u sta ulazis kad si ga kupila ali nista ne se ne boj tu je joriq da popravi.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno