Šta je novo?

LG G3

pa da, večito mora nešto da se "odrađuje" :)
 
Da bi rutovan telefon potrebno je elementarno znanje engleskog jezika :)
A može i bez ruta...

pa da, večito mora nešto da se "odrađuje" :)

Objasni ti ljudima kako da sklone ANT+, Knox i ostala Samsung sranja bez ruta i gubitka garancije :)
 
Poslednja izmena:
Evo malo pre se o5 zagrejao i upalio sam OS monitor.... Pise da McAfree Security zauzima od 38 do 47%. Moguce da zbog njega greje? Video sam na netu da neki likovi odma obrisu antivirus programe... Stavi mislite o tome?

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/general/guide-root-lg-firmwares-kitkat-lollipop-t3056951

i onda obriši mcafee


@danilo ne može bez roota mcafee da se obriše. ant+ imaš i ovde lol. nije tema o samsungu, ne znam što ga pominješ stalno :)
 
Poslednja izmena:
Danilo, nisi trebao da kupiš Samsung. krastavac, ne ide, voliš LG i to je to...trebao si toga da se držiš...svaki drugi post, knox i root, LG samuraj, Samsung gowno, krastavac...
 
To tako ti vidiš, kao i neke reči koje si ubacio :)
Poenta priče je da je mcafee na g3 isto što i knox na svim samsung telefonima (samo što uz samsung dobiješ još brdo đubreta) ...
Na LG-u lepo rutuješ, obrišeš aplikaciju i to je to, na samsungu imaš knox 0x1 i gotovo .

@Gruja93 možeš i da ukloniš "administration rights in menu/settings/security" ili da im pošalješ mejl i da tražiš uninstall code , mada moja ti je preporuka da rutuješ, skloniš sve što ti ne treba, instaliraš AdAway i uživaš ;)
 
Poslednja izmena:
Danilo, nisi trebao da kupiš Samsung. krastavac, ne ide, voliš LG i to je to...trebao si toga da se držiš...svaki drugi post, knox i root, LG samuraj, Samsung gowno, krastavac...

al neverovatno, kao da samo dva proizvođača postoje na svetu, čim se napiše LG đubre on odma skače A ŠTA KAKO SAMSUNG :)

u principu meni nije jasno kako neko može da gotivi bilo kog od ta dva proizvođača, samsung je samo ekrane imao dobre i ok kamere, lg samo kameru na g3 i g4, u prevodu od njih dvoje ne može pola krštenog telefona da se napravi :) bude poneki izlet tipa baterija na G2 i S5 i tako to ali... dva najgora UI koja postoje, samsung sa igračka izradom do skoro, LG koji appleu prodaje ekrane od kojih padaš na dupe a u svoj flagship stavi ovu kantu koju ima G3 i tako neke nebuloze, neverovatne stvari.

evo vidim pretekao me sa odgovorom, opet samsung i knox u g3 temi :D
 
Samsung botovi ne staju G2/G3/G4 tema - istih 10 ljudi pljuje i spamuje u LG temama :)
 
Samsungov Knox bar ne vuce bateriju i pregreva telefon kao taj AV.
 
Skup je m8 :D ovo mi ispalo nesto povoljno pa da se raspitam

U poslednjih 100 strana 80 je otislo na ovakve rasprave a od tih 80 strana bilo je 5 normalnih, objektivnih, komentara, problem je sto na ovoj temi 50% ljudi nema telefon ali ce ti oni prvi dati utiske o njemu i onda krece rasprava... Svaki telefon/proizvodjac ima nesto sto treba da se "sredjuje", ja sam potpuno zadovoljan telefonom, jeste on rutovan ali bio mi je rutovan i svaki prethodni kao sto ce biti i svaki sledeci bez obzira na proizvodjaca jer kakav god da je moze biti malo bolji...
Ti sada trebas da izvagas sta je tebi bitno, izgled, dimenzije, iskoricenost, velicina ekrana, UI, i sto je cesto najvaznije a svi to skoro da ne uzimaju u obzir cena...
Moji utisci su sledeci, dobar ti je i M8, verovatno radi fluidnije ali sve ostalo mi je losije, izgled, dimenzije, iskoriscenost, kamera, ekran je mozda dobar ali meni G3 2k ekran ipak lepse izgleda, i jos je jeftiniji od M8...
A G3 mi radi lepo, zalaguje po nekad, ali mi je baterija ok, drzi mi u proseku dan i po, ekranom sam zadovoljan ja bar primetim razliku kad uporedim sa ne 2k ekranom, i o ovom je bilo reci, po suncu mogu sve lepo da vidim, kamera je odlicna... Po meni softver treba jos malo doterati, za sta ima prostora a uzimajuci u obzir cenu dobijas najbolji harver za te pare.
 
Rasprave i treba da postoje, tome i služe forumi, ako si očekivao samo normalne, objektivne komentare, a tebi su takvi komentari, samo oni koji isključivo hvale G3, nadji negde neki test gde je G3 nahvaljen i to je to. Ovde ne očekuj takvu stvar. Nije čak ni čudo što se svuda pojavljuje Samsung, krastavac, kao VW [emoji4], zaslužili su pojavljivanje u svakoj temi i predstavljaju odredjenu referencu, i sasvim je normalno da ljudi porede odredjene aspekte jednog telefona, sa odredjenim aspektima drugog. Samo što je nekima lepo kad napišu, kamera rastura, imao sam i S5, ne može da pridje ovoj, i to je ok, ali kad neko napiše, ekran na G3 je na dnevnoj svetlosti truba, na S5 je puno bolji, odmah kreće kuka i motika i to je ok, diskusija, ali nije ok, kada se krene u fazonu, ne, ja imam G3, ovo je moja tema, moj deo foruma, ostali koji nemaju G3, iš...
Rezime, kritičari G3 priznaju mu realne prednosti i pohvale ga, ljubitelji ne priznaju mane, već ih predstavljaju kao neke sasvim normalne osobine u okviru klase.
 
Treba da bude rasprave, ali konstruktivne, i kako ti mozes da izneses utiske koriscenja telefona kad NEMAS telefon?? Sad cu ja tebi da pricam kakav je Golf 5, za odrzavanje, u voznji, posle 10k kilometara, a nisam ga nikada vozio i raspravljam se sa vlasnikom i kazem da je Citroen C4 bolji i to je cinjenica jer ga ja imam...
A da, objektivan komentar je npr. da se unutra na ekranu nista ne vidi ako ne stavis osvetljenje na 100%, samo se meni ne svidja jel?
Naravno da treba da bude poredjenja, prednosti i mana, ali kad ti dodjes i napises moj Samsung je odlican G3 je njesra samo zato sto ti imas Samsung samo ces zapoceti beskrajna beskorisna prepucavanja na 10 strana... I to ne izgleda kao konstruktivna rasprava vec namerno zapocinjanje svadje...
 
Poslednja izmena:
Je l me zezaš, treba da posedujem telefon da bih mogao da napišem utiske?
Nadji mi sada, jedan, jedini primer, gde je neko uleteo i ispljuvao G3 bez ikakvog razloga, i jedan primer gde je vlasnik Samsunga ispljuvao G3, samo zato što mrzi LG(jer eto, LG je veliko zlo na ovom svetu)...
Problem je ta poslednja rečenica koju sam u prethodnom postu napisao.
 
Pozdrav ljudi,danas sam narucio nov G3 ,pa bih vam postavio par pitanja -

1. Kako vam se cini baterija,da li traje isto kao i sa G2 ili slabije?
2. Da li je potrebno rutovati telefon?
3. Na sta bih posebno trebalo da obratim paznju?

Da napomenem da je verzija od 16GB bele boje.
 
1) slabije 2) zavisi od tebe 3) u kom smislu? Uzeo si nov telefon, ne treba da ga zagledaš i analiziraš ako si na to mislio
 
Je l me zezaš, treba da posedujem telefon da bih mogao da napišem utiske?
Nadji mi sada, jedan, jedini primer, gde je neko uleteo i ispljuvao G3 bez ikakvog razloga, i jedan primer gde je vlasnik Samsunga ispljuvao G3, samo zato što mrzi LG(jer eto, LG je veliko zlo na ovom svetu)...
Problem je ta poslednja rečenica koju sam u prethodnom postu napisao.

Ne mozes da napises utiske, mozes samo misljenje, jer prilikom koriscenja stices utiske... Ajmo opet malo drugacije, hoces da kupis Golfa 5, hoces pitati za utiske druga koji ima Golf 5 ili koji ima Opel Astru?
Ja ne znam da sam rekao da je neko ispljuvao G3 zato sto mrzi LG, ne znam odakle ti to, rekao sam da neko kupi drugi telefon i dodje ovde da kaze kako je taj drugi bolji, eto tako da bi se bolje osecao...
 
3) u kom smislu? Uzeo si nov telefon, ne treba da ga zagledaš i analiziraš ako si na to mislio

Pa ono,koje aplikacije treba da ugasim da ne rade u background,sta sve treba uraditi da bi baterija duze trajala..Inace kupujem ga u Italiji,sa 2 godine garancije,trebalo bi da je garancija ostvariva u Srbiji?

PS- Al si me bacio u bedak sad sto se tice baterije :(

Valjda moze da izdrzi jedan dan uz neko heavy koriscenje?
 
Poslednja izmena:
Heavy je relativan pojam :) ne znam koje si telefone imao jer najbolje je uporediti bateriju u odnosu na druge modele da bi neko ko nema tel stekao utisak, slabija je od G2, od S5, tačnije slabija je od svih konkurentskih modela sa S801, tu je negde kao Nexus 5, možda mrvicu jača od njega, dosta jača od S4 npr itd...

Obriši mcafee, onaj MLT servis, LG health... U principu obriši sve što ti ne treba :)
 
Moji utisci su sledeci, dobar ti je i M8, verovatno radi fluidnije ali sve ostalo mi je losije, izgled, dimenzije, iskoriscenost, kamera, ekran je mozda dobar ali meni G3 2k ekran ipak lepse izgleda, i jos je jeftiniji od M8...
A G3 mi radi lepo, zalaguje po nekad, ali mi je baterija ok, drzi mi u proseku dan i po, ekranom sam zadovoljan ja bar primetim razliku kad uporedim sa ne 2k ekranom, i o ovom je bilo reci, po suncu mogu sve lepo da vidim, kamera je odlicna... Po meni softver treba jos malo doterati, za sta ima prostora a uzimajuci u obzir cenu dobijas najbolji harver za te pare.

prvi bold, ne verovatno nego 1000%. m8 je uz nexus najfluidniji android na trzistu. da ne pricam sto u igrama jedini radi priblizno kao iphone.

drugi bold. ekran nije mozda dobar nego jedan od najboljih ips na trzistu. stavis ga pored g3 i g3 bacis u kantu ( licno video jedan do drugog)
na trzistu ima par ips koji valjaju. m7,m8,ip6,xiaomi mi note ,huawei p8 i eventualno g4.

kao sto rekoh m8 je toliko skuplji od g3 jer je toliko i bolji mob.
 
Poslednja izmena:
Ne mozes da napises utiske, mozes samo misljenje, jer prilikom koriscenja stices utiske... Ajmo opet malo drugacije, hoces da kupis Golfa 5, hoces pitati za utiske druga koji ima Golf 5 ili koji ima Opel Astru?
Ja ne znam da sam rekao da je neko ispljuvao G3 zato sto mrzi LG, ne znam odakle ti to, rekao sam da neko kupi drugi telefon i dodje ovde da kaze kako je taj drugi bolji, eto tako da bi se bolje osecao...
Utisci i jesu mišljenja, zato i postoje termini, prvi utisci, utisci posle šest meseci, itd...
Probao sam to, i to, utisak mi je ovakav, onakav, vlasnik sam toga, probao sam G3, moj utisak je...itd...
Analogija sa automobilima nije na mestu. Ova tema nije savetnik za kupovinu.

Edit
Sad vidim, baš si isti izraz upotrebio kod M8.
 
Poslednja izmena:
Utisci i jesu mišljenja, zato i postoje termini, prvi utisci, utisci posle šest meseci, itd...
Probao sam to, i to, utisak mi je ovakav, onakav, vlasnik sam toga, probao sam G3, moj utisak je...itd...
Analogija sa automobilima nije na mestu. Ova tema nije savetnik za kupovinu.

Edit
Sad vidim, baš si isti izraz upotrebio kod M8.

Tako je, prvi utisci, polsle 6 meseci...itd. A kako mozes da imas utiske posle 6 meseci ako nemas telefon, evo posle 6 meseci nemanja telefona ovo su moji utisci...
Ne, ja nisam ostavljao utiske za M8, nego za G3 coveku koji je hteo da ga kupi (i da, rasprava je pocela jer je covek trazio savet zbog kupovine), za M8 sam dao misljenja, pisao sam verovatno i mozda...
 
Poslednja izmena:
Da si probao M8, mogao bi i utiske da napišeš, eto. [emoji4] Naravno da se kod utiska posle 6 meseci podrazumeva da je telefon kod tebe bio 6 meseci.
Problem je što ne možeš da razumeš da postoji termin, prvi utisci, iliti, First Impressions.
 
Da si probao M8, mogao bi i utiske da napišeš, eto. [emoji4] Naravno da se kod utiska posle 6 meseci podrazumeva da je telefon kod tebe bio 6 meseci.
Problem je što ne možeš da razumeš da postoji termin, prvi utisci, iliti, First Impressions.

Ih, pa to kad ga probas u prodavnici ili od druga na 5 minuta nije relevantno i pretpostavljam da znas to iako neces da napises... ;)
 
Za odredjene osobine telefona naravno da je dovoljno samo par minuta. Ali dobro.
 
Izgleda da sam uspeo da ugasim McAfree, ne greje se vise toliko... Kada ga otvorite udjete na automatsko skeniranje i to iskljucite. Evo vec pola sata cackam fon i ne greje se vise kao pre...a izgleda da i baterija manje trosi... Videcu ovih dana kako funkcionise pa cu vam pisati.
 
Mozda je bolje da sam uzeo S5.Videh probleme sa baterijom koja je dosta losija od G2-ke :(
Smorih se.
Ali opet nakon Optimus 2x ja cu progledati..3 godina patnji je pri kraju..
Optimus 2X vs G3 kao Fica vs Ferrari.
Uzeh belu verziju btw..
Koliko kostaju one circle futrole malo boljeg kvaliteta?
 
Poslednja izmena:
Pozdrav
Ti problemi sa baterijom i nisu toliki, jeste veća potrosnja od kad se prešlo na Lolipop , generalno Lolipop i G3 nisu bas najbolje usaglašeni , ali šta je ,tu je .
Moje misljenje što se tiče da je S5 bolji , nije , (moje misljenje) , ja imam G3 godinu i mesec dana kod sebe a moja žena otprilike isto toliko S5 , još se nije desilo da njena baterija izdrži duže , opet i to je subjektivno jer zaš koliko žene vole da ga drže u rukama :),:-devil-:, i naravno posle toliko korišćenja ne bih menjao g3 za S5 nikad ..... Koristim Nillklin futrolu sa circletom sto ti kažeš "Saxon01" cena je od 1700 rsd pa na vise ali mirna glava ja ne razmišljam .. al sam se raspisao previše
 
Nisi pogrešio, S5 je bolji uredjaj, ali toliko jeftino izgleda, da je po tom pitanju nenadmašan, postoje kineske igračke koje su bolje odradjene...jedan od retkih flagship uredjaja za koji nikad ne bih odvojio pare...G3 je lepotica, G3 uvek pre es petice...
 
Nazad
Vrh Dno