Šta je novo?

LG G3

Još se natežete sa nitrom :D

Sta ce ti iGO, skini MAPS.ME i uzivaj.

Kakav crni maps.me...
Nađi iGO ili ako si manje zahtevan korisnik skini HERE sa marketa.

Jel mozete da mi date neki iGO koji radi na ovom fonu? Drugu izbacuje da ne moze zbog rezolucije ekrana da udje,

Poslaću ti ja moj za Note 4 - sve je isto samo treba u sys.txt fajlu da izmeniš red

has_physical_home_button=1 u has_physical_home_button=0 jer imaš softverske navigacijske dugmiće ;)
 
Poslednja izmena:
E jbga ,ja se taman navikao da ne citam ovu temu,sada cu opet morati )

Neces morati, I'm back, evo opet pocelo samo od sebe. Od 15:12 kada sam postovao do sada 16:38 - nisam koristio fon, ode 20% baterije... Drzao ga awake citavo vreme iz nekog nepoznatog razloga... Ima li ikakav app da vidim sta ga drzi awake, a da pri tom ne mora da se root-uje telefon za koriscenje istog? Koliko sam upoznat za to nemas user permission ako nisi root, ali neka me neko ispravi ako gresim?
 
probaj GSAM battery monitor mada ne verujem da ćeš dobiti korisne informacije... BBS je majka
 
Neces morati, I'm back, evo opet pocelo samo od sebe. Od 15:12 kada sam postovao do sada 16:38 - nisam koristio fon, ode 20% baterije... Drzao ga awake citavo vreme iz nekog nepoznatog razloga... Ima li ikakav app da vidim sta ga drzi awake, a da pri tom ne mora da se root-uje telefon za koriscenje istog? Koliko sam upoznat za to nemas user permission ako nisi root, ali neka me neko ispravi ako gresim?
Sta si od aplikacija instalirao u medjuvremenu? Da li si probao da se vratis na stock prateci XDA temu koju sam linkovao pre nedelju-dve (ne treba ti root ili custom recovery)? Jesi li probao da koristis drugu bateriju za G3? Treca nedelja kako koristim telefon bez ikakvih vecih primedbi koje sam procitao ovde. Cak sam i prekjuce zbog postova bio radoznao, skinuo futrolu i uzeo malo jace da stiskam back na istom mestu kao na okacenom video snimku i nikakvog krckanja nije bilo.
 
8ce8bb3e62bbc9a1b0c4442d2bf190f1.jpg


2e14ceb57af9539fd126201c37b7849e.jpg


a22004d42beeb7ad416de0a58468697a.jpg


b6c9e952329551b49ba06be36da45f36.jpg


Chupa Chups 2.1 kernel, deadline / ondemand.
 
Sta si od aplikacija instalirao u medjuvremenu? Da li si probao da se vratis na stock prateci XDA temu koju sam linkovao pre nedelju-dve (ne treba ti root ili custom recovery)? Jesi li probao da koristis drugu bateriju za G3? Treca nedelja kako koristim telefon bez ikakvih vecih primedbi koje sam procitao ovde. Cak sam i prekjuce zbog postova bio radoznao, skinuo futrolu i uzeo malo jace da stiskam back na istom mestu kao na okacenom video snimku i nikakvog krckanja nije bilo.
Lepo sto ti ne krcka :)
Do baterije sigurno nije, jer baterija ako ode ne moze cas normalno da radi, cas ne, a i jasno vidim da kada mi je battery drain da ga nesto drzi awake tu u battery.
Nisam vratio na stock kitkat, ali mozda budem.
Od aplikacija: izbrisao sam Messenger od google, i Yahoo Weather za svaki slucaj, ali nije pomoglo.
Ostale aplikacije: Hangouts, Slack, Tapatalk, Blic, Telegraf, 111 Meni, Telenor Banka, Skype, Facebook, Facebook Messenger, Speedtest.net, Viber, WhatsApp, Flickr, eBay, Deezer, Canon Easy-Photoprint, Novinarnica, Google Camera, Google Authenticator, Twitch, ostalo je sve sto dodje uz telefon a sto ne moze da se obrise bez root.
 
Ja naguram 3 dana sa baterijom :D

Screen 3.5 sata taman kad je radno nemam vremena igrati se..

Prije na S4 iste upotrebe 2 dana bez punjaca sada vidno vise izguram :)

Nadam se opet nekom updateu samo nek ide na bolje..
 
Misterija se nastavlja - kad sam postovao - pobrisao sve aplikacije sem stock aplikacija - i dalje vukao 20% satu iako je u standby. Restartujem ga i nista nisam usao sem settings jednom, nije potrosio ni 1% za sat vremena. Dakle nesto sto koristim iz sistema u normal use mu ne da u sleep da ode i stalno ga drzi awake...
 
Izvadi SD karticu, ako je imaš. Probaj bez nje, a kasnije je formatiraj na računaru i vrati. Ako nije to, onda je telefon hardverski neispravan.
 
Jel zna neko gde ima da se skine mts stock rom? Ja sam guglao malo i nisam nista nasao, odnosno nasao sam za 855 evropsku verziju ali nije naznaceno za koju je zemlju ili operatera.
 
Izvadi SD karticu, ako je imaš. Probaj bez nje, a kasnije je formatiraj na računaru i vrati. Ako nije to, onda je telefon hardverski neispravan.
Nemam SD karticu. Objasni mi kom logikom je telefon HW neispravan? Kojom to logikom se telefonov HW pokvario bas u toku update-a i to sa v20e na v20f?
Za sad i dalje sve normalno - instaliracu app po app i koristiti neko vreme dok ne vidim da ne ide u sleep...
 
Ne postoji root za g3 na 5.0 ?

Edit: videh da nema. Nista ,dok ne izadje root moraces da se mucis..
 
Poslednja izmena:
Objasni mi kom logikom je telefon HW neispravan?

Logika je da samo ti imaš taj problem od desetina ljudi na ovoj temi sa svim mogućim romovima. Da je do sw još bi neko imao taj problem sa 20f.
 
Jel ti znas da koristis Google? (probaj npr. LG G3 lollipop battery drain, ili samo lollipop battery drain pa ces videti koliko ima threadova po svim forumima)
Ono sto ja sumnjam je da ga neki app drzi awake, mada me cudi sto ne bi onda prikazivalo to kroz taj app, mada ko zna... Opet sumnjam i na Quick Circle koji sam isto ugasio...
 
Poslednja izmena:
Si probao da ubijes McAfee ? To kada vidim na laptopu povraca mi :)
 
Poslednja izmena:
Brate n1tr0 toliko se cimas sa tim telefonom i razbijas mozak... Telefon mora da radi fabrički kako treba i tu je kraj, tvoj očigledno ne radi kako treba, ne znam zasto ga jednostavno ne posaljes, zamenis sta god vec se cimas tako "mozda je ovo" "mozda je ono".
 
Jel ti znas da koristis Google? (probaj npr. LG G3 lollipop battery drain, ili samo lollipop battery drain pa ces videti koliko ima threadova po svim forumima)
Ono sto ja sumnjam je da ga neki app drzi awake, mada me cudi sto ne bi onda prikazivalo to kroz taj app, mada ko zna... Opet sumnjam i na Quick Circle koji sam isto ugasio...

Pa ono, nešto znam, nisam baš ekspert poput tebe. [emoji1]
Ozbiljno, šta kažu Google, xda, šta je uzrok, ima li nešto specifično za G3? Ima još ljudi na ovoj temi koji imaju taj lollipop, pa nemaju drain, jedino moguće objašnjenje je da je do hardvera telefona, ili do nekog podešavanja /aplikacije koju samo ti imaš.

Uradi reset i koristi telefon neko vreme bez dodavanja Google naloga.
Ako su ti nudili Z2 kao zamenski, daj to na servis, ja ne bih sa time lupao glavu ni jedan dan.
 
Kao novopeceni vlasnik G3 koga sam uspešno rootovao pre iroota zanima me jel mogu da pobrišem bloatware sa telefona ili ipak da samo zamrznem aplikacije koje mi ne trebaju?

Pitam jer sam svojevremeno imao problem sa tabletom da nije hteo da uradi update jer su neke bloatware aplikacije bile pobrisane..
 
Pa ono, nešto znam, nisam baš ekspert poput tebe. [emoji1]
Ozbiljno, šta kažu Google, xda, šta je uzrok, ima li nešto specifično za G3? Ima još ljudi na ovoj temi koji imaju taj lollipop, pa nemaju drain, jedino moguće objašnjenje je da je do hardvera telefona, ili do nekog podešavanja /aplikacije koju samo ti imaš.

Uradi reset i koristi telefon neko vreme bez dodavanja Google naloga.
Ako su ti nudili Z2 kao zamenski, daj to na servis, ja ne bih sa time lupao glavu ni jedan dan.

Ja se moram pohvaliti da mi baterija drzi vise nego na 4.4.2. Sinoc sam pred spavanje imao 76% bateriju! Jeste da je bila nedelja pa nisam radio ali jesam surfovao, telefonirao, slao poruke... Koliko god da je malo koriscen, to mi se nikad nije desilo pre prelaska na 5.0
 
Uradi reset i koristi telefon neko vreme bez dodavanja Google naloga.
Ako su ti nudili Z2 kao zamenski, daj to na servis, ja ne bih sa time lupao glavu ni jedan dan.
Uradio sam bio reset, i sve sam objasnio ranije.
Nego nesto mi je cudno - ja pobrisao sve app-ove i za sada skoro sve install i nema jos drain (mislim obican reboot sam uradio posle brisanja). Da nije nesto vezano za quick circle i futrolu koja nije originalna G3? (mada kontam palio bi se ekran da ona pravi problem)
 
Videcemo do cega je. Mada pre nisam imao case pa je bio drain, ali je onda taj factory reset resio drain i pojavio se tek sa circle case. Sve vise sumnjam na taj circle case i auto brightness.
 
Kao novopeceni vlasnik G3 koga sam uspešno rootovao pre iroota zanima me jel mogu da pobrišem bloatware sa telefona ili ipak da samo zamrznem aplikacije koje mi ne trebaju?

Pitam jer sam svojevremeno imao problem sa tabletom da nije hteo da uradi update jer su neke bloatware aplikacije bile pobrisane..

ako si ga rutovao onda možeš da obrišeš sve što ti ne treba ali ako brišeš dobro bi bilo da znaš šta brišeš a ako nisi siguran onda ih zamrzni ili odradi sa ovom aplikacijom jer pravi bekap pa posle možeš da vraćaš ako si preterao.........

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jumobile.manager.systemapp&hl=en
 
Sta ti je sa signalom ? Ne postoji...

@rastafarian

Ne znam,ima dosta ljudi na xda kojima se to s%anje penje na..
 
Poslednja izmena:
To se gubi hsdpa u prizemlju pa ga nestane pa prebaci na full signal edge...
 
Isprobah sve i svasta i izgleda da ga notification led ili wifi blokiraju za sleep.
 
Nazad
Vrh Dno