Šta je novo?

LG G3

Ko u ovoj temi ne pljune Nitra, taj nije čovek, u poslednje vreme, likovi koji ga pljuju su jedno sto puta dosadniji od njega. Na svako njegovo pisanje, sledi reakcija koja priliči maloj deci, u fazonu, smaras, pali, a Nitro jako često ima vrlo smislene i tačne postove i puno šire znanje od mnogih sa foruma. Čoveka ne poznajem, ali smorili ste više, ne može čovek ništa da napiše, a da ga ne teraju iz teme. Just my two cents, i da post ne bude skroz off topic, ako neko ima direktno iskustvo G2 prelaz G3, da napiše utiske.

Iz istog razloga nisam ovde komentarisao G3. izuzetno sam razočaran telefonom. Displej napolju je tužan, mnogo slabo osvetljen. Pregrevanje telefona i smanjivanje osvetljenja...
 
Ko u ovoj temi ne pljune Nitra, taj nije čovek, u poslednje vreme, likovi koji ga pljuju su jedno sto puta dosadniji od njega. Na svako njegovo pisanje, sledi reakcija koja priliči maloj deci, u fazonu, smaras, pali, a Nitro jako često ima vrlo smislene i tačne postove i puno šire znanje od mnogih sa foruma. Čoveka ne poznajem, ali smorili ste više, ne može čovek ništa da napiše, a da ga ne teraju iz teme. Just my two cents, i da post ne bude skroz off topic, ako neko ima direktno iskustvo G2 prelaz G3, da napiše utiske.
Nisam ga terao i pljuvao, cak naprotiv s'neke strane delim tvoje misljenje i čovek je odgovorio na moj post pa mislim pa sam i ja njemu odgovorio sa ličnim iskustvom :)
 
Ko u ovoj temi ne pljune Nitra, taj nije čovek, u poslednje vreme, likovi koji ga pljuju su jedno sto puta dosadniji od njega. Na svako njegovo pisanje, sledi reakcija koja priliči maloj deci, u fazonu, smaras, pali, a Nitro jako često ima vrlo smislene i tačne postove i puno šire znanje od mnogih sa foruma. Čoveka ne poznajem, ali smorili ste više, ne može čovek ništa da napiše, a da ga ne teraju iz teme. Just my two cents, i da post ne bude skroz off topic, ako neko ima direktno iskustvo G2 prelaz G3, da napiše utiske.

U svakoj temi je ista prica. Ljudi dolaze ovamo da opravdaju pare koje su dali za telefon. Izjave poput "meni je vrhunski, zavrsava posao, lepo izgleda na stolu" ne bi trebalo da prolaze ovde. Benchmark zajednicu vidim kao mesto gde se skupljaju strucniji ljudi, vise upuceni u materiju...naravno da se prica o sitnicama i stvarima koje prosecan korisnik ne primecuje. Za ostale.. mislim da diskusije na mobsvet i blic.rs zavrsavaju posao.
 
Što se kastom ROM- a tiče nije baš neka velika ponuda posebno ne zasnovanih na stock fabričkim fimware-ima,nedavno je i poljak Seven otišao sa XDA verovatno jedan od najintrigantnijih developera za G3 .......što se RAM memorije tiče čini mi se da se isplati doplata za dodatnu gigu jer će i aplikacije i UI biti sigurno sve zahtevniji pa od viška glava ne boli a posle kada se prodaje uredjaj takodje se skuplje proda........
 
Sve je to ok, samo ne treba da se pise po 25. put jedno te isto. U odredjenim delovima teme Nitrov je bio svaki drugi ili treci post pa nije ni cudo sto izaziva takve reakvcije.
Sto se mene licno tice ja sam veoma zadovoljan g trojkom sa 32g i nisam imao ni jedan od gore pomenutih problema. Jedino je na KK za nijansu bole radio ali to ce se srediti s vremenom i mnogo mi je bio bolji task menadzer na 4.4.2 verziji...
 
Jos uvek nisam imao problema ni sa jednim "jedenjem baterije" ni na KK ni sada, upravo sad imam 58% znaci ladno 2 dana i izgura mi oko 4,5 H sot-a sto je meni i vise nego dovoljno dok npr kad sam u kolima skoli itd ide isti sot ali jedan dan izgura jer vise koristim tel
Prethodnih 6-7 sati sam spavao - a baterija i standby? Pojeo je opet iako sveze restartovan.
a931d1090fecc4867e6894e57efe90e0.jpg


A sad da ne bude da lazem najsmesnije - ko je pojeo? Pa android OS zbog memory leak.
d8e1cbbfcc9b7b17fc127012716adf14.jpg

3c9c5c13fe265b34b39b5ca272d2aca6.jpg
 
Poslednja izmena:
Da li imas memorijsku karticu, probaj da je izvadis...ili formatiraj internal...Probaj i clear cache iz recovery.
 
U svakoj temi je ista prica. Ljudi dolaze ovamo da opravdaju pare koje su dali za telefon. Izjave poput "meni je vrhunski, zavrsava posao, lepo izgleda na stolu" ne bi trebalo da prolaze ovde. Benchmark zajednicu vidim kao mesto gde se skupljaju strucniji ljudi, vise upuceni u materiju...naravno da se prica o sitnicama i stvarima koje prosecan korisnik ne primecuje. Za ostale.. mislim da diskusije na mobsvet i blic.rs zavrsavaju posao.
Bilo nekad...

A sad da ne bude da lazem najsmesnije - ko je pojeo? Pa android OS zbog memory leak.
Nije to zbog leaka.
 
Ma probao sam i factory reset - pisao sam vec, ne pomaze. Od update na L bateriju jede ko lud od prvog sata koriscenja, a pregreva se isto kao lud (mada manje u poslednje vreme) i to u standby. Sad mi pade na pamet da ce neko reci da pokazen screen time. Od 100% - 3%:
9b2fc1538b15c7064a017d0617367f2f.jpg

Dakle memory leak...
I da zahvalim ljudima koji su me podrzali, samo se trudim biti objektivan i da ukazem na probleme. Ja ne tvrdim da svako ima ovaj problem, ali ima pododsta ljudi koji ga imaju i nije neki hw malfunction.
 
ko ima iskustva sa rootovanjem ovog fona? da li se dobija nesto vise? tipa podesavanje soft key-eva itd ? msm jel ima kao i za g2 onaj g2 xposed itd?
 
Ma probao sam i factory reset - pisao sam vec, ne pomaze. Od update na L bateriju jede ko lud od prvog sata koriscenja, a pregreva se isto kao lud (mada manje u poslednje vreme) i to u standby. Sad mi pade na pamet da ce neko reci da pokazen screen time. Od 100% - 3%:
Dakle memory leak...
I da zahvalim ljudima koji su me podrzali, samo se trudim biti objektivan i da ukazem na probleme. Ja ne tvrdim da svako ima ovaj problem, ali ima pododsta ljudi koji ga imaju i nije neki hw malfunction.
Reci mi da li si isključio location reporting u Google settings aplikaciji?
All nisi, to ti pravi drain sigurno.
 
ko ima iskustva sa rootovanjem ovog fona? da li se dobija nesto vise? tipa podesavanje soft key-eva itd ? msm jel ima kao i za g2 onaj g2 xposed itd?
I ja sam isto zainteresovan za root, koliko sam uspeo da nađem nema root-a za 5.0 i ne moze kao na 4.4.2 sto je moglo da se odma ubaci custom recover preko onog android developera na pc, ako nađeš neko resenje javi posto sam hteo da ubacim onaj HD rom, a sad za 5.0 treba i root i custom recovery. :)
 
I da zahvalim ljudima koji su me podrzali

...biće od tebe predsednik opštine jednog dana...

A sad na mračniju temu. Uradio re-boot (nisam jedno 7 dana) i pojavilo se ovo ispod. Radio sam upgrade preko PC Suite-a. Meni se čini kao neki konflikt izmedju LG UI, 5.0 i provajdera. Samo se dešava pri restartu, ništa ne smeta, ali opet mi bode oči...Čekam novi apdejt...

Screenshot_2015-01-09-14-46-13.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja sam juce na vratio g3 na prvu verziju kitkata, tj. na v10a, root-ovao ga, instalirao twrp i ubacio cm12 rom.

Mogu reci slobodno, preporodio sam se, drugi telefon, i sto se tice fluidnosti i baterije, jedino sto ne radi qc futrola, ali evo odricem se nje pismenim putem u korist onoga sto sam naveo gore!
 
Reci mi da li si isključio location reporting u Google settings aplikaciji?
All nisi, to ti pravi drain sigurno.
Nope - location mi je uvek totalno off - ukljucujem ga bas ako se zagubim u nekom nepoznatom mestu...

...biće od tebe predsednik opštine jednog dana...
Nema potrebe druze, ja volim samo postene poslove i imam firmu koja se bavi takvima - development. To ostavljam nekima tamo glumcima sto spasavaju decu iz snega na TV i poziraju u camcima u poplavljenim podrucjima dok ljudi gledaju kako da spasu zive glave. ;)
 
Ja sam juce na vratio g3 na prvu verziju kitkata, tj. na v10a, root-ovao ga, instalirao twrp i ubacio cm12 rom.

Mogu reci slobodno, preporodio sam se, drugi telefon, i sto se tice fluidnosti i baterije, jedino sto ne radi qc futrola, ali evo odricem se nje pismenim putem u korist onoga sto sam naveo gore!

Da li mozete da postavite taj tutorijal koji ste pratili posto hocu sve to da odradim ali nvrjm da cu ici na cm12 ja bih radio onaj HD 8.0, interesuje me da li ste izgubili jos nesto sem podrske quick circle futrole jer je ni ne koristim. Sve najbolje :)
 
kod svih tih CM verzija do sada pored toga što rade lepo brzo i fluidno sa dobrim trajanjem baterije,zajedničko je to što doslovno unakaze kameru i performanse i dodatne opcije..........što se mene tiče to je i jedini problem pa ko je G3 kupio upravo zbog kamere ne preporučujem mu prelazak na Cynogenmod............. :)
 
Poslednja izmena:
Da li mozete da postavite taj tutorijal koji ste pratili posto hocu sve to da odradim ali nvrjm da cu ici na cm12 ja bih radio onaj HD 8.0, interesuje me da li ste izgubili jos nesto sem podrske quick circle futrole jer je ni ne koristim. Sve najbolje :)

https://www.youtube.com/watch?v=1WgXuxDbmbc
Ovo uradis prvo posle toga uradis root
https://www.youtube.com/watch?v=wJtz51KgxjM
Insatilras twrp
https://www.youtube.com/watch?v=fGGVqB5bI18
Skines rom koji hoces da instaliras
Takodje potvrdjujem G3 sa CM imao ocajnu kameru provereno
 
Poslednja izmena:
Opet L na delu. Znaci 33 minuta sam ukupno koristio telefon, i sa 100 ga potrosio na oko 90-85. Ostalo do 35% je pojeo za par sati standby. Ja znam da je do L jer nisam imao nikakvih problema do momenta update-a, ali stvarno cu morati nositi u Telenor i traziti drugi uredjaj. Ako opet taj bude zezao trazicu doplatu do nekog drugog, jer ne vidim poentu da toliko platim flagship i da na njemu ne mogu koristiti najnoviji OS ili da ga drzim stalno na punjacu...
a10e37953312bffd0d8de15b9c1bb37d.jpg

d76b09fd32ca0d1ae562cea79697b1e9.jpg
5992381a03bdbc1b6575e74a55415e8b.jpg
4b742bf6dbcf03294ba0ccf4f6e87a33.jpg
afb070c624ded368c098b6d600326246.jpg
 
Nitro jeste da te mnogi ne vole ovde, ali očigledno je da imaš velikih problema sa tvojim modelom. Ne razumem zašto još ranije nisi reklamirao telefon Telenoru? Ja imam G3 model od 16 Gb i nikakvih problema sa njim nemam. Telefon je daleko od sjajnog ali mi radi sve lepo. Ne pregreva se, ne troši bateriju tako brzo kao tebi a koristim lollipop. Najveća zamerka mi je bila sporost, međutim to su malo popravili sa novim updatom.
 
Dobro bre nitro, **** te lebac, znamo, skontali smo, užasan ti je telefon, ali mora li na svakoj ****noj stranici?!
 
Nitro jeste da te mnogi ne vole ovde, ali očigledno je da imaš velikih problema sa tvojim modelom. Ne razumem zašto još ranije nisi reklamirao telefon Telenoru? Ja imam G3 model od 16 Gb i nikakvih problema sa njim nemam. Telefon je daleko od sjajnog ali mi radi sve lepo. Ne pregreva se, ne troši bateriju tako brzo kao tebi a koristim lollipop. Najveća zamerka mi je bila sporost, međutim to su malo popravili sa novim updatom.
Druze, veruj mi da ne stignem od posla da odem do Telenora.
Sto se tice telefona - da bilo je krckanja i generalno ostalo sto sam se zalio je bilo sto je ekran po meni los na Suncu, kamera i slicno (sto je isto na svakom), ali nisam imao ostalih problema. Kada sam update na prvi update L-a telefon se odmah istog trenutka poceo pregrevati ali nije toliko crpeo bateriju. Ovaj poslednji update sto je bio - od tada mi u standby pojede bateriju za 8 sati - od 100% do 0% za 8 sati a da ne radim nista. Videcu sutra ne bi trebalo da imam posla verovatno pa cu skociti do Telenora da vidim sta mi predlazu kao resenje. Nadam se ako mi zamene da novi nece imati iste probleme.
 
Cim je Android OS toliki potrosac problem lezi u samom sistemu a ne u telefonu, barem moja iskustva tako govore...
 
Poslednja izmena:
+1, nema to veze sa primerkom, njegov telefon ne ide u deep sleep iz ko zna kog razloga, treba napraviti restart koji će 99% to srediti, ako ne onda BBS da se vidi šta ga tačno drži budnim.
 
Da ja sam tako koristio nemas programe kao za nexus , a i sigurnije ti je ovako "peske" nego preko nekih skripti.
Sve zavrsis za 15 min , vise ti treba vremena da poskidas sve programe i fajlove nego da odradis ovo.
 
Da ja sam tako koristio nemas programe kao za nexus , a i sigurnije ti je ovako "peske" nego preko nekih skripti.
Sve zavrsis za 15 min , vise ti treba vremena da poskidas sve programe i fajlove nego da odradis ovo.
Da vidim da ide dosta brzo, hvala puno, imam samo jos jedno pitanje, a to je, Nexus nije bio od Telenora ili neke druge mreze pa mi je bilo jednostavno ubaciti o5 stock kada sam ga prodavao da li cu preko prvog videa kada ubacim stock napraviti neku razliku u odnosu na stock koji sada koristim, da li Telenor ubacuje neke modifikovane verzije soft-a ?

Tipa da bude zakljucan na mrezu itd, primeito sam da na par telefona koji su sa Telenora uopste nisu bili zakljucani samo na Telenor, brat je uzeo Nexus 5 iz Telenora i ubacio mts karticu i koristi bez problema, doduse on ga je bio narucio jos u pre orderu pa mozda nisu inali vremena da cackaju bilo sta jer mu je odma stigao kuci ?

I za kraj kada budem prodavao telefon da li ako o5 uradim sve sa prvog videa vracam sve kako jeste i ne postoji sansa da Telenor ili neko drugi provali da sam bilo sta cackao posto LG nema brojac kao Samsung ?
 
Kada flesnes taj tot file bice ti verzija koliko se secam 10e preko ota updejutujes telefon i on ti je u potpunosti stock i niko ne moze da provali da je fon bio rootovan ili flesovan.
Nexus telefoni nisu zakljucani ostali, g3 jeste sigurno flesovanjem drugog firmware-a ne mozes da otkljucas telefon ako je zakljucan na mrezu.
Obavezno obrasti paznju da skidas tot file za tvoju verziju telefona nije isto za 16 i 32Gb verziju
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno