Šta je novo?

LG G3

Ja sam ga uzeo u Vipu uz Nova 3 1690 pretplata, tada je 15k razvuceno na 24 meseca sto mu dodje 625 dinara mesecno... Po meni je izrada dobra tj. svidja mi se, alu ivice, plasticna ledja, tanak... Kirin 650 proc octa core 4x1.7ghz + 4x2.0ghz

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ne mogu da editujem gore post...
Veoma lep...
Nervira me malo sto kada vibrira, iznutra se cuje zveckanje ili tandrkanje ako moze da se tako kaze, kao da element za vibriranje nije lepo fiksiran i pomera se u lezistu i pravi to zveckanje i ne prenosi lepo vibracije... Brz je, fluidan nije bilo nekog ozbiljnog kocenja, par puta nije hteo da se probudi, pritiskanje power dugmeta ali nista tako i sa senzorom otiska... par sekundi kasnije se budi... kamera mi se ne svidja, g3 ima bolju ali prednja je po meni bolja... G3 mi se svidja sto ima zajednicu i romove, ovaj za sada nema nista... ne znam da li ce biti romova pa da telefon potraje neko vreme duze posto je iz nizeg segmenta... malo me to brine..

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Je l zna neko kako da refresh ****ni player ...nikako da uhvati novi album koji sam down
 
Jel primetio neko da je sa xceed kernelom slabiji malo signal? Meni je na poslu inace ocajna mreza, kad sam na xceedu jos gora je cini mi se. Inace je sa njim baterija brutalno dobra.
 
Ne koristim sada. Ali bila je poslednja zvanična verzija koja je izasla u maju ili tako nesto. Mozda probam i tu beta verziju.
 
Trebalo bi ortaku da rutujem 30b. Je l' preporucujute stock kernel ili neki custom, posto se dosta greje telefon?
 
Uspesno root-ovan, pa je na kraju ubacen xceed mm kernel, naravno wipe dalvik i cache odradjeni.

Sve super radi, samo sto ne cita kontakte sa SIM kartice. Ne vidi kontakte i ne mogu da se sacuvaju na SIM, ne nudi opciju. Probao sam drugu karticu, isto se ponasa.

Mreza radi. Sta je problem?
 
Hvala puno.

Xceed kernel je zeznuo nesto oko boja na ekranu.

Udjem u podesavanja i izadjem i boja je normalna ali se za par sekundi pojaca boja. :( Ne osvetljenje, vec boja. Cudno, vratio sam stock kernel za 30b pomocu nekog boot.img + ramdisk zip fajla i dalje je isto. Moguce da su ostale modifikacije u sistemskoj particiji ako je xceed nesto menjao.

Ne znam kako da popravim ovo.
 
Dirty flash roma ako na to sumnjaš... Imaš flashable zipove stock romova na xda
 
Hvala, probacu i to. Ako to ne pomogne onda kdz.

Je l' su pouzdani oni kdz fajlovi sa StorageCow-a od hyelton-a? Ovaj 30b europe trazim.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Default max cpu freq je nabio na skoro 2.7GHz, kakav kernel :D
 
Cpu spy pokazuje 2.649 MHz. Gledam na gsm arena, 2.5GHz. Bilo bi dobro da se telefon ne greje.
Sa ovim kernelom se manje greje. Postavio sam max 2.265MHz, gpu 462MHz, –50mv, -12mA.
Lepo radi, nema restarta ni zamrzavanja. To je na Fulmics-u.
Tu bi bilo posla za tebe da eksperimentišeš. Osim malog broja likova što su uz tvorca kernela, ostali samo kukaju : freeze, bootlop. .
Treba u toj temi nezavisan dobar znalac da uvede red.
Kairi_zeroblade neće da stavi na prvu stranu test verzije kernela (samo finalne) pa u pola postova ljudi pitaju na kojoj strani je link da skinu tb. Kaže da se mora čitati sve, preko 300 strana.
Uzmi g3 pa ih nauči pameti.
 
Drugari, ne znam kako da iskljucim ovaj blic pozadi kad me neko zove ili kad mi svira alarm i tako to. Samo od sebe mi se to podesilo, a bas me iritira kad me neko zove svetli mi cela soba. Jel zna neko mozda kako to da iskljucim?
 
Drugari, ne znam kako da iskljucim ovaj blic pozadi kad me neko zove ili kad mi svira alarm i tako to. Samo od sebe mi se to podesilo, a bas me iritira kad me neko zove svetli mi cela soba. Jel zna neko mozda kako to da iskljucim?
Settings/General/Accesibility/Hearing/Flash Alerts
 
Cpu spy pokazuje 2.649 MHz. Gledam na gsm arena, 2.5GHz. Bilo bi dobro da se telefon ne greje.
Sa ovim kernelom se manje greje. Postavio sam max 2.265MHz, gpu 462MHz, –50mv, -12mA.
Lepo radi, nema restarta ni zamrzavanja. To je na Fulmics-u.
Tu bi bilo posla za tebe da eksperimentišeš. Osim malog broja likova što su uz tvorca kernela, ostali samo kukaju : freeze, bootlop. .
Treba u toj temi nezavisan dobar znalac da uvede red.
Kairi_zeroblade neće da stavi na prvu stranu test verzije kernela (samo finalne) pa u pola postova ljudi pitaju na kojoj strani je link da skinu tb. Kaže da se mora čitati sve, preko 300 strana.
Uzmi g3 pa ih nauči pameti.

Xda smaraci su to.

Nije se mnogo grejao na 2.659MHz ali ne radi nista bolje.

Drugo, samo mi menja boje kao lud. Mislio sam da tripujem, ali nije. Nesto mi je zeznuo sistem.

Nemam prostora za zezanje, nije moj telefon. Inace, da mogu, pobegao bih od stock rom-a momentalno. Ortaku je gotivan rom i ne zali se, a vidi ta seckanja i zeli samo stock. Ovo stvarno lose radi, pogotovu 30b. Secne wipe kartica u recents, secne scroll u recents-u, los odziv u settings aplikaciji. Nekad gnjavi sa otvaranjem odredjenim aplikacijama.

Ne znam kakav je fulmics, verovatno je bolji taj custom, ali ne menjaj ga.

Sad da probam prvo stock 30b zip u TWRP da flesujem, pa da vidim stanje sa bojama. Ako to ne pomogne onda kdz.

Vidim da postoji TOT varijanta. Sta je bolje i sigurnije?
 
I on secka? Au.

Pa valja mu fon. Da li nesto tripuje onda. Vraticu stock rom, da se ogradim. Nervira me sad ovo.

32gb radi kdz ok? Jedan Kdz je za obe verzije?
 
Ako sam dobro razumeo, pitaš može li isti .kdz build na 16gb i 32gb verzije telefona.
V32gb ima svoj koji nije za v16gb. Pogledaj gore na link koji sam postavio.
 
E to me je interesovalo. Hvala jos jednom, pogledacu.
 
Samo sam vratio onaj stock kernel i stanje se stabilizovalo. Samo sto zabada telefon :D

I stock zabada, ali ovaj vise. Posle silnih flesovanja, ko zna sta je. Neka ga tako, ne zna on sta hoce, pa neka uziva.
 
Ljudi jel ima razlike i kako mogu da se razlikuju telefoni koji su bili proizvedeni s onom greskom gde kuciste prsne kod mikrofona, ir blastera... tj da li je to reseno nekako pa da se ta serija razlikuje po nekom broju ili nesto od drugih g3 posle toga? Ili su problem resili samo zamenom lajsni koje su iste kao prve pa opet prsnu... dok sam imao g3 i meni se to desilo, odneo u vip i zamenili, cinilo mi se da je lajsna drugacijeg kvaliteta, al ajde sad, mozda je to bio samo subjektivni osecaj...

Via Huawei P9 Lite
 
Imam G3 već 14 meseci i nije mi pukla lajsna kod mikrofona. Serija 412 u pitanju

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno