Šta je novo?

LG 42LM615S i LG 42LM620S

Hvala, još me samo jedna stvar zanima. Imam gomilu 3D filmova, svi su half sbs i u pitanju je jedan mkv fajl za svaki film. Nije kao ranije left\right podeljeno u dva mkv fajla. Zanima me da li to 620-ka pušta bez problema? Samsung es6100 pušta, taj imam u stanu a ovaj LG bih uzeo za kuću jer ima lepši dizajn. Osim tog wireless-a i magic daljinca nema većih razlika Između 660 i 620 modela. Možda Cinema Screen ali meni je to plus sto ga 620 nema jer vise volim mat od glossy-ja.
 
Jel to znaci da je i 640s glossy posto je on Cinema Screen ?
 
Vi koji ste skoro kupili LG 42LM620
Šta ste od kablova dobili uz njega
Ako je neko povezivao tv na net preko WiFi adaptera da opiše kako radi kog je protaka adpter u Mb/s
Koja mu je snaga u W
Neznam da li će meni taj wifi njihov probiti 3zida do rutera
Za komp imam TP link onaj mali beli sa antenom 150Mb/s i on super odradjuje posao. Kakva su vam iskustva sa tim LG WIFI adapterom. Da li adapter AN WF100
ide za taj model 620. Pitanje za magični daljinski jel postoji sam 1model za sve smart LG televizore onaj neki model sa oznakom 300
 
Nov sam na forumu pa bih se malo informisao, konkretno sam se zagrejao za model lg 42 lm 660s i evo pitanja za one koji ga poseduju kakva su vasa iskustva sa ovim modelom? Vidim po forumu da se ljudi zale na titlove u 3d formatu da li i ovaj model prati isti problem i ako je istina da li postoji mogucnost da se taj problem resi. Zamolio bih vlasnike da u kratkim crtama navedu mane i prednosti ovog modela ?
 
Koja je stvarna (realna) hercaza kod LG 42LM640S posto je MCI 400 hz. I da li radi na ovom modelu TrueMotion? Interesuje me zbog gledanja brzih scena kao na primer fudbalske utakmice.
 
Za pravu hercazu ne znam, pretpostavljam da je stotka, a TrueMotion radi, mada je kod mene stalno iskljucen, posebno su u filmovima i serijama nerealni pokreti
 
Za pravu hercazu ne znam, pretpostavljam da je stotka, a TrueMotion radi, mada je kod mene stalno iskljucen, posebno su u filmovima i serijama nerealni pokreti
Hvala na odgovoru, pretpostavljam i ja da je 100 hz.
 
http://www.tehnomanija.rs/adapteri_587/lg-usb-adapter-an-wf100.html

zvanično u specifikacijama adaptera ne piše da li radi ili ne sa LM620s ali na gomili UK AV forma sam pročitao da baš taj koriste za 620-ku tako da ipak radi. samo jedan magic remote ali on se dobija tek od 670-ke pa nadalje ali radi i sa 620 modelom

cena u EU 30€ http://buy.fudzilla.com/757226
cena kod nas 55€ http://www.tehnomanija.rs/lg-daljinski-upravljac-za-smart-tv-an-mr300.html

A na par mesta je neko pisao da se od 660 dobija i daljinski kao i wi-fi u potpunosti. :/ U tom slucaju se i ne isplati doplata za 660 u odnosu na 620. :|
 
Jel neko koristi LG AN WF100 wifi dongle na svom televizoru. Konkretno me zanima hoće moći da probije 3zida jer ruter mi je kod brata 2sprata niže u istoj zgradi. Wifi na kompu radi savršeno sa običnim wifi adapterom Tp link koji je kostao 12tak €
 
Ja bih uzeo 660 pored 620 samo makar zbog dizajna :D
 
Sve za kalibraciju ces pronaci na hdtelevizija.com forumu.. Ja sam kupio 765s i prezadovoljan sam svim aspektima.. A podesavanja sam uradio po njihovim savetima i razlika je osetna.

Gde si nasao kalibraciju a drugo jel tv iz Madjarske i jeli toliko bolja slika za sd kanale od 42LM660
 
Ja imam LM640S i SD kanali nisu istog kvaliteta. Najbolji su kod Prve , b92 i neki strani dok na primer ArenaSport nije nista naročito mada mislim da to zavisii od operatera.
 
Primetio sam unazad 7dana da se počela smanjivati razlika cene LM620,LM640 sad je kod nekih trgovac iz Madjarske razlika ova dva modela 30€ što je razumno. Dok LM660 još uvek drže dosta visoku cenu. Možda je neko bolje upoznat od mene pa da pitam. Može li se u skorije vreme to jest oko nove godine očekivati značajniji pad cena LG televizora zbog rasprodaja u Madjarskoj. Verujem da moraju ići cene na dole. Jeli neko ima informaciju kad izlazi nova LG serija modela za 2013 godinu i koju slovnu oznaku će imati pored slova L* ?
 
Gde si nasao kalibraciju a drugo jel tv iz Madjarske i jeli toliko bolja slika za sd kanale od 42LM660

2D

Energy Saving: Off
Picture Mode: Expert 1
Backlight: 40
Contrast: 81
Brightness: 52
H Sharpness: 10
V Sharpness: 10
Colour: 50
Tint: 0
Expert Control -
Dynamic Contrast: Off
Super Resolution: Off
Colour Gamut: Standard
Edge Enhancer: Off
Colour Filter: Off
Gamma: 1.9
Colour Temperature: Warm
Method: 2 points
Points: High
Red 0
Green 0
Blue -3
Points: Low
Red: 0
Green: 0
Blue: -14
Method: 20 Point IRE
IRE: 100
Luminance: 130
Red: 26
Green: 0
Blue: 0
IRE: 90
Red: 28
Green i Blue: 0
IRE: 80
Red: 18
Green i Blue: 0
IRE: 10
Red: 1
Green i Blue: -1
Blue: 13

Colour Management:
Red
Saturation 0
Tint 18
Luminance -4
Green
Saturation 1
Tint 11
Luminance -6
Blue
Saturation 0
Tint 0
Luminance 3
Cyan
Saturation 0
Tint 2
Luminance -9
Magenta
Saturation 0
Tint 0
Luminance -7
Yellow
Saturation -6
Tint 0
Luminance -1

3D

Energy Saving: Off
Picture Mode: Expert 1
Backlight: 80
Contrast: 80
Brightness: 51
H Sharpness: 10
V Sharpness: 10
Colour: 50
Tint: 0
Expert Control -
Dynamic Contrast: Off
Super Resolution: Off
Colour Gamut: Standard
Edge Enhancer: Off
Colour Filter: Off
Gamma: 1.9
Colour Temperature: Warm
Method: 2 points
Points: High
Red 0
Green 0
Blue -3
Points: Low
Red: 0
Green: 0
Blue: -17
Method: 20 Point IRE
IRE: 10
Red: -14
Green: -11
Blue: 2
IRE: 90
Red: 23
Green: 0
Blue: -2
IRE: 100
Luminance: 130
Red: 7
Green: 0
Blue: -20

Colour Management:
Red
Saturation 0
Tint 0
Luminance -18
Green
Saturation 0
Tint 14
Luminance -2
Blue
Saturation 0
Tint 0
Luminance 3
Cyan
Saturation 0
Tint 0
Luminance -1
Magenta
Saturation 0
Tint -2
Luminance -3
Yellow
Saturation -11
Tint 0
Luminance -6
 
@MegaSkot
Da li ova podešavanja važe samo za model LM660 ili su primenjivi i za 640 i 620. Gde si našao ta podešavanja i šta znači ono prvo 2d
 
Da li neko ima 3d naočare za dual play igranje. Vredi li to čemu. Kad već budem poručivao Tv da naručim i njih. Cena im je oko 35€ pa da neuzimam ako nevredi. Deca igraju često igrice. Jeli to može da se igra iz 2d konvertuje u 3d pa se onda koriste te dual play naočare
 
@MegaSkot
Da li ova podešavanja važe samo za model LM660 ili su primenjivi i za 640 i 620. Gde si našao ta podešavanja i šta znači ono prvo 2d

Posebno podešavaš 2D i 3D. Podešavanja su inače za model LM670 ali vrede za sve LM serije. Podešavaš 3D dok ti je uključen neki 3D video file, recimo. Imam LM640.
 
Skoro sam kupio lg lm 620lm i jako sam zadovoljan.Nisam neko ko se posebno razume u tehniku pa sam poslusao prodavca koji ima isti model i zesce ga je nahvalio.Ima par stvari koje mi nisu jasne ,ali cu izdvojiti jednu.Kada pustim neki film na lap topu i reprodukujem ga wifijem na tv,nece da mi ucita prevod.Na lap topu mi je win 7 i nisam instalirao neki poseban program za strimovanje.Moze li mi neko reci kako da pustim prevode i ako treba,koji pogram da skinem da bih imao potpun dozivljaj...Hvala!
 
@MegaSkot
Jel možeš druže da objasnis kako uneti sve ove parametre koje si napisao za podešavanje. Podesio sam prvih 10-15 a ostali neznam gde se nalaze. Inače pazario sam tv LG42LM660 o kupovini samoj gde i za koliko € sam pisao na temi
Televizori iz Mađarske strana 44. A imam i pitanje: kad sam uključio tv uključio sam da automatski memoriše tv kanale izmemorisao ih je 70 sa kablovske SBB. Hoću kanale da poslažem nekim redom kako to učiniti? Na primer rts1 je na 15 a hoću da je na P1, rts2 je na P54 a hoću da ga prebacim na P2.
 
Imam SBB D3, tamo ima opcija favorites, iako ni to ne koristim, ali ima rešenje i za tvoj problem, samo treba malo "čačkati" opcije. Na starijim televizorima, uvek sam išao na manual search, da bi kanali bili po mom redu. U trenutnoj situaciji: znam da je Baby TV na 303 i više nam ne treba. :d

Gde se nalazi prvih 10-15, tu su i ostali, samo pažljivije gledaj. Koristi left/right navigacijske dugmiće.. ;)
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna kako se instaliraju aplikacije za LM620s jer je nemoguće registrovati se preko www.lgappstv.com i tamo preuzeti iste jer ne podržavaju Srbiju prilikom registarcije ?
 
Da li neko zna kako se instaliraju aplikacije za LM620s jer je nemoguće registrovati se preko www.lgappstv.com i tamo preuzeti iste jer ne podržavaju Srbiju prilikom registarcije ?

Meni je taj problem nastao kada sam se registrovao računarom na Web-u pa posle koristio te podatke na TV-u da se ulogujem. Onda sam kreirao novi nalog direktno sa TV-a i sve je prošlo bez problema. nije uopšte pitao za zemlju. Taj nalog mi radi bez problema, download aplikacija na TV-u itd.
 
Nazad
Vrh Dno