Šta je novo?

LeTV Le 1 X600 Custom romovi

Naruči i trakice za lepljenje ekrana, trebaće ti sigurno, neko je ovde na forumu spomenuo da ih nije dobio uz ekran. Pokušao sam jednom na nekom alkatelu da menjam samo digitizer ali se nije slavno završilo, jednostavno ne ide lako pošto su sada ekrani u potpunosti slepljeni sa digitizer-om.

Hvala na savetu onda cu morati da kupim ceo ekran. Danas cu da rasturim ekran da vidim da li ima 6 ili 8 pinski konektor da bih znao sta da narucim.

Reci mi samo kako se na engleskom zovu te trakice da ih nadjem na aliju pa cu i njih da narucim, sto je sigurno sigurno.

I za kraj. Ima li neko resenje kako da se isljuci zastita od biranja iz džepa. Posto je pukotina preko senzora sada mi stalno javlja da je telefon u džepu i ne može da se koristi?
 
Menijao sam i jedne i druge ekrane i digitajzere.

Sve moze da se zameni, i kad su slepljeni i kad nisu.
Noviji telefoni su po pravilu svi slepljeni, i naravno lakse je kad zamenis komplet.

Najveca razlika kod slepljenih je sto je potreban i opticki gel i UV lampa za ucvrscivanje gela, ali i to se lako resava, a sam gel je jeftin, a moze i bez lampe i bez gela za neku zbudz varijantu :)
 
A reci mi kada kupim komplet ekran sa digitajzerom cime se lepi ekran za kuciste. Jel po pravilu na ekranu postoji lepljiva traka ili je potrebno i to nabaviti uz ekran?
 
Potrebno je nabaviti. Mada meni sto ke dosla od prodavca nije valjala. Losa. Pa sam ja odneo u servis i platio 10 eura da covek zalepi. Neko od kolega je rekao da mora posebno lepilo za to, da te trake sto se dobiju ne valjaju.

Sent from my Letv X500 using Tapatalk
 
Obicno se ne dobiju te trakice, ako idu posebno.
Ali ima ekrana na kojima je to zalepljeno, najbolje ces videti na slici toga sto porucujes ili proveri sa prodavcem.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Ja sam pisao za trakice. Obavezno naruci. Obrati paznju da ekran ne dolazi sa mrezicom koja ide preko zvucnika, ja sam zaboravio da je lrebacim sa starog pa mi zvrji rupa, takodje, prilikom lepljenja trakivmca sam prekrio neke otvore pa svetlo vise ne prolazi kroz njih. Na primer led lampica indikator da je stigla nova poruka.

Sent from my x600 using Tapatalk
 
Drugaru je puklo staklo na x500 pa sam mu narucio x600, medjutim u medjuvremenu se odlucio da je bolje da samo zameni staklo tako da sada imam na prodaju x600 u beloj boji 3gb rama i 16gb roma.

Ako je neko zainteresovan neka mi posalje PM.
 
http://g3.letv.cn/234/9/16/letv-hdt...2S-5.8.017S.zip?b=123456&platid=5&splatid=500
rom 017s ,ko ima 016s prvo odmrzne kineske apk,u twrp3.0 wipe cache i devilk i instal 017s pa pokrenete rom.Izgubicete twrp i root a gapps i ostalo ce ostati.
017 je odlican i dosta su doradeli no procitajte i sami:
[Mail]
Added Cloud Attachment Which Allow Up To 2GB Single File and 50GB in Single Mail
[Calendar]
Added Task Event
[Gallery]
Added Mosaic Effect in Photo Editor.
[System]
Added Very Large Font
[Setting]
Added Fingerprint App Lock
[Phone Manager]
Added App Battery Usage Alert
Added App Warehouse
Added access to App lock and Privacy Lock
[Fast Transfer]
Added Fast Transfer
[Clock]
Added Dual Clock widget
[Gallery]
Added Hide Album Feature
[Message]
Added Hide Message Feature
[Setting]
Added Dolby Atmos Setting
Added Separate Ringtone setting for each SIM.
Added Privacy Lock
[Screenshot]
Added Three Finger Screenshot
[Note]
Added Rich Text Edit Function
[System]
Optimized System Energy Consumption.
Release Note
EN
[System]
Added Very Large Font
Added Android Dynamic Permission Management
Added Battery Consumption Curve View
Added Battery Temperature Indicator
Updated Google Security Patch to 1st June
Optimized APP start up speed.
Optimised System Energy Consumption.
Optimised continuity when switching between apps.
Added access to settings for some Apps.
Added Small Font option.
[Phone Manager]
Added App Battery Usage Alert
Added App Warehouse
Added Excess Trash Alert
Added App WIFI Connection Control
Added access to App lock and Privacy Lock
[Contact, Call]
Added Favorites Contact
Added Merge Same Contact in Different Account
Added Call Widget
Optimised Call log loading speed.
Optimised Call log and Dialer number string display to local customs.

Optimized Mail Loading Speed
Changed Mail Sent Notification to Sending Progress Bar
Added Cloud Attachment Which Allow Up To 2GB Single File and 50GB in Single Mail
Added New Mail Homepage
Optimised homepage loading speed.
Optimised interaction when quitting mail edting.
Added Cloud Attachments detail page
[One Touch Restoration]
Added One Touch Restoration
[Gallery]
Optimized UI Visual Effect.
Added New Photo Display Page, Categorize Photo by Time and Location
Added Recycle Bin
Added Mosaic Effect in Photo Editor.
Optimized ‘Long Press’ interaction in Album page
Optimised Gallery performance.
Added Hide Album Feature
Added Watermark Feature
Added Album Whitelist and Blacklist backstage management.

[Message]
Added Message Delivered Alert
Optimized message list loading speed
Added Private message feature
Added ‘The number of forwarding message’ Switch
Added default message sending SIM option

[Setting]
Added Do Not Disturb
Added App Lock
Added Dolby Atmos Feature
Added Separate Ringtone setting for each SIM
Added Privacy Lock Feature
[Sound & Vibration]
Added SMS, Notification Tone Customization.
Added Vibration Alert When Silent Mode Turned On
[LeCloud]
Optimised Cloud Sync Function and Data Usage Control
[Calendar]
Added Task Event
Launcher]
Optimized Folder Background Color that will Change According to Wallpaper Colour.
Added Desktop Order Re-arranged
Added Pinch Gesture to enter Desktop Management
 
Ja presao na 017s ;)

Rista koliki ti je antutu?

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
7e8ed6bf544f863cd92f6355f9ffa134.jpg


Sent from my x600 using Tapatalk
 
Šta je naibolje od custom romova? Jel izbacio bb72 16s verziju?
 
Mislim da je tip prešao na lemax2 te videćemo za sada nema 016 od bb72.Što ne staviš official 017s stvarno je unapređen.

Sent from my x600 using Tapatalk
 
ljudi kako da apdejtujem tel x 500 kad nemam opciju za apdejt, a tel nije rutovan?
 
nigde mi se ne pojavljuje sistem update? molim pomoc
Care, lik ti je stavio link gde možeš da nadjes sve što ti treba, ne mogu da verujem da si toliko lenj.
Nemaš sistem update jer kinezi to izbacuju kada stavljaju svoje multilanguage romove.
 
Jedno pitanje. Uzasno me nervira sto mi se telefon automatski konektuje na otvorene wifi. Odem negde, on nadje otvorenu mrezu, koja trazi registraciju i automatski sam offline.
Pokusavam da izguglam resenje ali ga ne nalazim. Jel neko ima isti problem?

Sent from my x600 using Tapatalk
 
izgasi wifi kad ides negdje.. :) nema bas rijesenja za to ako drzis stalno upaljen wifi.. mozes u advanced opcijama stavit da ti se gasi sam ako je to vec problem..

from my Leagoo M5 on TT
 
izgasi wifi kad ides negdje.. :) nema bas rijesenja za to ako drzis stalno upaljen wifi.. mozes u advanced opcijama stavit da ti se gasi sam ako je to vec problem..

from my Leagoo M5 on TT
staviti da te ne obaveštava, meni je to jedna od prvih stvari koje pdesim na novom telefonu.
 
Stigao mi je X500 koji sam porucio pre oko mesec dana za sestru.
Na njemu je instaliran neki 10S. Kako da ubacim TWRP i koji je najbolji ROM za njega?
 
Ja imam x600 i twrp sam ubacio preko adb a inace za and6 trebas da ubacis twrp 3.0 i mozes odmah na 017s ali ja bih ti preporucio 016s jer 017s ima nekih problema sa notifikacijama,ubacis twrp i rom 016s u telefonu ides u twrp na wipe system,data,cache i devilk pa instal rom.To bi trebao da bude neki redosled a clan sasha poseduje bas x500 i on moze da ti tacno sve objasni.
 
Ja imam x600 i twrp sam ubacio preko adb a inace za and6 trebas da ubacis twrp 3.0 i mozes odmah na 017s ali ja bih ti preporucio 016s jer 017s ima nekih problema sa notifikacijama,ubacis twrp i rom 016s u telefonu ides u twrp na wipe system,data,cache i devilk pa instal rom.To bi trebao da bude neki redosled a clan sasha poseduje bas x500 i on moze da ti tacno sve objasni.

Onda cu probati prvo sa KingRoot da rutujem, onda cu instalirati Flashify i preko njega ubaciti TWRP 3.0 za koji se nadam da je na engleskom. Pa cu onda flesovati 016S.
Hvala! :)

Dok mi se skine 016S nadam se da ce se @sasha javiti da kaze kako i sta i da li moze ovako kako sam ja zamislio.
 
Poslednja izmena:
@MasterChief2 Leeco preporucuje prvo ubaciti 13s pa onda MM romove ali ima ljudi koji su isli direkt na 16 ili 17 bez problema.. ubaci ovaj TWRP :
https://drive.google.com/file/d/0BzOQU9DKFzSvajBLX1hPY3puX2s/view?usp=drivesdk
pomocu one metode sta sam napisao na TK forumu.. samo zamjeni ovaj TWRP sa onim iz onog linka, moras ga isto nazvat.. nakon toga rootoj sa ovim SuperSu kroz TWRP https://drive.google.com/file/d/0BzOQU9DKFzSvUnRRNXNieGk0dDg/view?usp=drivesdk
sad su rootan i imas TWRP pa mozes ubacit sta hoces, preporuka 16s jer 17 ima problema sa notifikacijama..
napravi backup prije sa svim odmrznutim aplikacijama..

from my x500 on TT
 
ako ides ubacit s onom metodom.opisanom na TK forumu tamo kad raspakiras dobijes dva recovery.img.. jedan se zove TWRP recovery.img, e tog zamjenis s ovim sa ovog linka sta sam ti tu stavio i odradis dalje kako pise..

from my x500 on TT
 
Izvini sto smaram toliko, ali da proverim za svaki slucaj..
Znaci ovaj recovery.img zamenima sa onim sto sam skinuo sa linka sto si postavio?
A onaj folder META-Inf on mi nije potreban?

 
ne taj.. skini onaj zip TWRP i root sa TK foruma.. prvi po redu, unutra imas TWRP recovery. img , taj mjenjas s onim TWRP sta sam stavio..

from my x500 on TT
 
Ubacio sam ga. Ali je na kineskom, kako da ga prebacim na engleski?

Uspeo sam... Nisam mislio da ce biti ovako lako.. Sada skidam 016S, ali ne znam sto mi ide ovako sporo, skida svega 100KB/s...
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno