Šta je novo?

LCD TV LG LH2000/LH3000/LH4000/LF2510 (uključivanje DivX podrške)

posto je ovo vrlo posecena tema,malo oftopica,jel mogu ovi nasi televizori da citaju BDAV kontejnere direktno sa diska na usb,mislim mkv,mp4 idu bez problema a dal moze bdav remux ,da ne skidam ako ne moze posto su jako veliki
 
Nijedan televizor ne cita .m2ts preko usb-a.
 
Imam lg 32lh2000 televizor na koji sam otklucio filmove i sve to radi odlicno. Ali zbog ne tako dobrog zvuka koji vadi ovaj TV odlucio sam da priklucim moje zvucnike iz DVD
(Panasonic HT-535). Kad gledam obican TV zvuk je 2.1(Mislim da ova standardna TV i ne moze reproducirati 5.1).

Kad pustim neki film zvuk je 5.1 ali zadnji sateliti su jaku slabo izarazeni, jedva se cuju. Zvucnike sam povezao preku izlaza za slusalice. Sa ovim kablom
370A7A3.jpg


E sada citao sam da se sa povezivanjem preko optickog izlaza mnogo dobija bolji zvuk. Moj DVD je malo stariji model i nema opticki izlaz. Jel ima neki konverter da ovo povezem ili neki drugi nacin da dobijem izrazeniji 5.1 zvuk.?
 
izlaz sa slusalice je stereo only (sto je i logicno)

to sto ti mislis da si dobio 5.1 je mozda vise eho prednjih zvucnika i/ili efekat koji se dobija u pojacalu kad je stereo surround u pitanju...
 
izlaz sa slusalice je stereo only (sto je i logicno)

to sto ti mislis da si dobio 5.1 je mozda vise eho prednjih zvucnika i/ili efekat koji se dobija u pojacalu kad je stereo surround u pitanju...

Sad sam pogledao u prirucniku o DVD u pravo si. Uklucena je opcija Super Surround(Adds surround effect to stereo sound )

Nasao sam ovo na forumu. Jel postoi ovaj konvertor i dali je to resenje mog problema?
Zdravo Forumaši!! Evo kako sam ja zvezao svoj tv (LG LH375000 TruMotion 200Hz) na ELTAX dvd home cinema 5.1 sa aux-činč zvućni ulaz. Najbolji način i najednostavnije (bar meni) kupio sam audio converter (Optični v Koax) ovaj pretvornik ima sa jedne strane digitalni ulaz a sa druge strane obični (Cinch izlal ,crveni bjeli kabel) pretvornik ima el.adapter i zvuk radi fenomenalno na 5.1. A šta se tiče dts zvuka je to najbolje pretvoriti u ac3 i mirna glava. ps:Forum vam je stvarno jak tema izuzetna-koristna pozz iz SLO
 
Jel moguce da ovaj tv nema analog out?
 
poz
ako moze pomoc
za vikend sa instalirao win7 i tu nastaju problemi
pre na xpu sam povezao tv i komp i radilo je bas onako kako sam i hteo,monitor mi je bio 1 a tv 2
a filmove sam pustao preko gom playera i to cim pustim film on se pojavi na tvu a na kompu si mogao da radis druge stvari,koliko se secam bio je podesen klone ili tako nesto
sve sam to hteo sad i na win7 da namestim ali nigde nema klone opcija ,niti mi gom player pusta filmove vec mi se filmovi pustaju preko windows media playera,sto ja necu
e da koristim atijevu grafu 4850 ,predpostavljam da bih u cccu trebao nesto da podesim ali ne znam sta
hvala svima na omoci
 
@Gizmor,znaci ovo ne ide na usb iako je kodek VC-1
Качество: Blu-Ray
Формат: BDAV
Видео кодек: VC-1
Аудио кодек: AC3, TrueHD.
Видео: VC-1, 23.976 fps, 1920х1080, ~18564 kbps
 
Ne ide nikako.

lh32.jpg


When playing MKV or AVI files with DTS sound, you will get a message Unsupported Audio!
This is because LG doesn't support DTS Audio.

Now that's tough hearing after you've downloaded a 8GB 1080p MKV movie and realizing you can't hear the sound.
But, there's a remedy to that.
You need to download the MKV Audio Converter and follow this tutorial to convert the DTS sound so that you can play it on your LG.
Follow that tutorial and you'll need 15-30 min (depending on your computer power) to convert an 8GB movie.
After the conversion is done, the movie will play seamlessly on your LG LCD TV.
 
Od kako sam otkljucao USB na svom LG32LH2000 vise ne mogu rucno da rasporedjujem kanale.
Npr stavim RTS1 da mi bude pod brojem 1, RTS2 na br 2, kad se vratim na 1 kanal vise nije RTS1 vec neki tamo drugi. Ranije nisam imao ovih problema. Rasporedjivao sam kanale, kao sto i sad radim, ali uzalud. Jel imao neko slicnih problema?
 
onda full hd verovatno trpi samo mkv sto ce reci skidaj mkv u kome je h264 ili avc , audio nije bitan posto se lako konvertuje.Samo sto nisu bas cesti mkv u 1920x1080,obicno umesto 1080 ide 800 i sl pa imas crne trake gore i dole...
 
kada stavim da mi je zemlja Svedska ili Finska zbog digitalne nemam nasa slova u titlovima dok gledam filmove preko usb-a, jel moze to nekako da se podesi?
 
poz
ako moze pomoc
za vikend sa instalirao win7 i tu nastaju problemi
pre na xpu sam povezao tv i komp i radilo je bas onako kako sam i hteo,monitor mi je bio 1 a tv 2
a filmove sam pustao preko gom playera i to cim pustim film on se pojavi na tvu a na kompu si mogao da radis druge stvari,koliko se secam bio je podesen klone ili tako nesto
sve sam to hteo sad i na win7 da namestim ali nigde nema klone opcija ,niti mi gom player pusta filmove vec mi se filmovi pustaju preko windows media playera,sto ja necu
e da koristim atijevu grafu 4850 ,predpostavljam da bih u cccu trebao nesto da podesim ali ne znam sta
hvala svima na omoci

Nema potrebe da podešavaš grafičku karticu.

Otvoriš Control Panel\All Control Panel Items\Display\Screen Resolution i na kartici multiple displays podesiš na duplicate these displays.

Što se tiče puštanja filmova preko Gom playera, samo trebaš da ga podesiš da ti bude default player za vrstu fajlova tj. filmove.

Malo smo off topic, ali to ti je jedostavno rešenje.
 
Kupio externi hd Hitači,NTFS file system,al kad ga ubodem u tv ništa.HELP
 
Kupio externi hd Hitači,NTFS file system,al kad ga ubodem u tv ništa.HELP

Da li taj externi hd ima svoje napajanje ili se napaja iz USB porta?
Ako je ovo drugo onda verovatno nece da radi, jer ne dobija dovoljnu struju.
Ako je ovo prvo, onda ne znam u cemu je problem. U kompjuteru radi kad se ukljuci?
 
Da li taj externi hd ima svoje napajanje ili se napaja iz USB porta?
Ako je ovo drugo onda verovatno nece da radi, jer ne dobija dovoljnu struju.
Ako je ovo prvo, onda ne znam u cemu je problem. U kompjuteru radi kad se ukljuci?
Sad radi,prvo sam ga ubo preko usb-a produžnog al ga tv nije registrovao,kad ide direkt u tv onda radi.Kupio drugi produžni usb i sad radi i preko ovog.Napaja se iz usb-a.U svakom slučaju hvala:)
 
Oprostite sto nisam procitao cjeli post ali molim vas ako neka zna da kaze dal je moguce se otkluciti usb na LG TV 32LD420, i kako. Hvala unapred
 
Sad ovako sa TV 32LD420 i Psiloc IrRemite Control na nokia n95 radim sve kako je objasnjeno i nikako da izadze lock menu, gde gresim oko nokia.
 
Hvala puno resio sam problem, evo ovako sa nokia n95 sam otklucio usb na TV 32LD420 ali morao sam da izvadim cjeli poklopac jer preko njega infrared nije radio. Hvala opet
 
Pozdrav. Uh tema je dugacka, pa ne znam da li ima negde pozadi, pa ako moze pomoc ili neki link. Naime, otac je u stanu koji iznajmljuje kupio LCD LG 32LH200 i Blu-ray player LG HB45E. Fora je ta sto kad pustis film preko playera 5.1 zvuk radi (na zvucnicima koji dolaze uz player), medjutim kada na tv-u prebacite na neki kanal, zvuk odmah prelazi na zvucnike od televizora (player je i dalje ukljucen)

Da li postoji nacin da zvucnici budu u upotrebi kako na playeru, tako i na TV-u kad se gleda neki kanal?

Unapred hvala
 
Pozdrav. Uh tema je dugacka, pa ne znam da li ima negde pozadi, pa ako moze pomoc ili neki link. Naime, otac je u stanu koji iznajmljuje kupio LCD LG 32LH200 i Blu-ray player LG HB45E. Fora je ta sto kad pustis film preko playera 5.1 zvuk radi (na zvucnicima koji dolaze uz player), medjutim kada na tv-u prebacite na neki kanal, zvuk odmah prelazi na zvucnike od televizora (player je i dalje ukljucen)

Da li postoji nacin da zvucnici budu u upotrebi kako na playeru, tako i na TV-u kad se gleda neki kanal?

Unapred hvala

Ovako kako ti je trenutno spojeno plejer šalje samo video signal ka TV-u a zvuk direktno šalje na zvučnike. To znači da nemože da dobija zvuk sa TV.
TA mogućnost postoji jedino ako na plejeru ima audio in priključak, pa da iz televizora izvedeš zvuk sa audio out koji će ići na plejer pa preko pojačala za zvučnike (iako čisto sumnjam).
 
Ovako kako ti je trenutno spojeno plejer šalje samo video signal ka TV-u a zvuk direktno šalje na zvučnike. To znači da nemože da dobija zvuk sa TV.
TA mogućnost postoji jedino ako na plejeru ima audio in priključak, pa da iz televizora izvedeš zvuk sa audio out koji će ići na plejer pa preko pojačala za zvučnike (iako čisto sumnjam).

Znaci u principu nece da moze...:S:

Ok hvala ti.
 
^ Pa hoce da moze, samo treba da spojis kako ti je covek napisao. Pise da taj player ima aux in, a TV ima audio out (makar sa SCART-a)...
 
Uradio sam downgrade na lg32lh3000,preko usb sa 3.24 na 3.15,otkljucao sam zakljucane funkcije i sve sljaka ok.Interesuje me Na koju verziju softvera da apdejtujem,da li na 3.55 ili neku drugu i odakle da skinem softver?Naravno a da ne izgubim otkljucane funkcije.
hvala!
 
Nazad
Vrh Dno