Šta je novo?

LCD TV LG LH2000/LH3000/LH4000/LF2510 (uključivanje DivX podrške)

bolje bi ti bilo da si ostao na 3.47 posto je sigurno bolji od 3.40
i da si ga otkljucao sa daljincem/telefonom (po upustvu)

ovako si rizikovao da zakucas televizor, a i nemas vise novi firmware...

sta znam... rizikovao si, a nisi morao.. a opet si stepenicu ispod
 
GAdafi neznam šta ti radiš, a meni je išlo sve na prvo.
Ja znam šta radim :)
Imajući u vidu loša iskustva nekih ljudi u stranim zemljama, nisam ni probao da downgradujem firmware.
Drago mi je da je tvoj TV preživeo tu operaciju, ali, kao što reče xWolf, bez potrebe si rizikovao.
 
ma nema veza, a imam hd i divx podrško! :) A update sam radio na LCD-ju od kolege :). Ja imam 37lf2500 i isto išlo bez problema.

A novi sw če biti uskoro na www. Samo treba malo sačekat.
 
BRAVO za mene.
Posle dva dana i neprospavanih noci moja Nokia 6600 je postala servisni daljinac za moj LG32LH2000.USB radi i odusevljen sam.
Ne pitajte me kako jer i sam neznam.Sutra kad mi se razbistri u glavi pokusacu da objasnim ako nekome treba.
Po drugi put zahvaljujem na pomoci xWolfu i Gadafiju.
Boban-Pirot
 
Kod mene je 3.40
Ako neko nadje noviji(3.47-8) neka javi.
Laku noc...
 
bok cerovac!

Ja imam nokio 5500 i IR i mislim, da bi išlo to i na mojoj nokiji. Kaži postupak i koje fajlove treba sev. Puno ti hvala!

joe
 
Pozz.Joe
Kod tebe je novija verzija Symbiana,verzija 3.xx.Nije isto kao kod mene,probaj neku verziju Novii-ja i codebase koji je za tvoj mobilni,mislim da je isto kao za Nokiju N95,a o tome imas dosta na ovom topicu.Sigurno ces uspeti.
Kad moze moja Nokia 6600,koja je stara kao biblija, garant moze i 5500.
Samo prati uputstva za N95 jer i u njoj Symbian 3.xx
Javi se ako negde zapne.
 
dzabe mu je sad
trebao je to da radi dok je imao firmware 3.47
a ne sad kad ima fw 3.40 i to jos hakovan/otkljuchan...

ne znam samo sta ce mu sad telefon/daljinac, osim ako ne misli da fascinira drugare koji tek planiraju da kupe neki LG televizor
 
servisni meni

Ljudi, odlepio sam!!! Kako da uđem u servisni meni na lg42lh3000. Ubacio sam firmver 3.40, ali nikako da nađem kako da uključim USB port!
Pomažite... poludeh... :)

Hvala unapred!
 
Poslednja izmena:
10 read $whole_topic
20 if read $whole_topic=end then goto 40
30 goto 10
40 end

:D
 
Nemoj da misliš xW0Lf-e da nisam čitao šta si napisao, ali na žalost nema šanse da nađem neki drugi fon sa windosom i infra redom... ****ga, imam omniu ali nema infra red... ima li neki drugi način da se pristupi ovom meniu?
Dobio sam uz TV plejer lg dvx492h, ali ni on ne pušta mkv gajlove pa sam sei zato iznervireo...

Hvala unapred...
 
Poslednja izmena:
Za Branislava:Ne mora daljinac.Odradi ga kao i mnogi sto su uradili, dok nije "izmisljen"daljinac.
Vrati ga na fw 3.15,odradi USB,pa opet na 3.40.Detalje imas na topicu.
 
Uh...

Uvek promakne čoveku prva rečenica u topic-u... :)
"pritiskom na OK na televizoru i OK na daljincu se aktivira servis meni"....

Valjda je to to... Probaću...
Ako nisam skontao neka me neko opomene... :D

Hvala puno...
 
Uspeo sam sve da odradim na mom LG LF2500 i to tako sto sam Firmware prvo vratio sa 3.40 na 3.15 otkljucao divx i naravno vratio stari firmware.

Hvala svima na savetima koje sam procitao na ovoj temi.:D

Sta mislite da li bi se ovaj program mogao iskoristit da oni koji nemaju telefon sa Ic-om pomucu PC-ja udju u servisni meni?

http://www.wdpsoftware.com/
 
Poslednja izmena:
Da li ovo moze da se uradi (ukljucivanje divix) i sa televizorom 32lg3000-za
 
Zvuk

Imam jedno pitanje... Uspeo sam sve da rešim, samo mi je problem zvuk... Povezao sam TV sa pojačalom preko optičkog kabla, ali kada pustim film u mkv ili avi formatu koji u sebi ima ili acr ili dts 5.1 (nije bitno) ne daje mi 5.1 signal na pojačalu iako pojačalo ima svoj dekoder. Kada mu dam signal sa kompa preko klasičanog S/PDIF-a pojačalo dekoduje zvuk i pušta ga u 5.1...

Dali se neko pozabavio ovim do sada...
 
Hvala Cerovac pomoglo mi je da vidim gde da čitam... :) Otključan TV, a sada onaj gore pomenut problem 5.1 zvuka...
 
Poslednja izmena:
Bok!

A ja imam problema kada pustim film u mkv. Javi mi, da je fajl oštečen i da ga ne može prikazivati. Ali film na PC radi bez problema. Uspio sam da startam jedino jedan mkv fajl, ovaj testni sa divx7 stranice (big buck buny). Ostali divx, dvd... fajlovi rade bez problema. Imam lg 37lf2500, usb odključan.

joe
 
Kod mene sve radi normalno, probao sam preko 15 mkv-ova... Sve ok, samo ništa 5.1... samo suvi stereo...
 
ljudi, DTS ne radi na nivou samog televizora. tj. softwer u njemu odbija da obradjuje DTS audio (jedino ga prepozna kao takvog i tu se sve zavrsi)... nebitno je da li koristite ugradjene zvucnike, audio-out, opticki izlaz....

zasto ne radi DTS je stvar diskusije. moje licno misljenje (i misljenje mnogih na stranim forumima) je da DSP u televizoru moze da "pojede" DTS signal za doruchak, ali je blokada softwerska (slicno kao i usb/divx) jer ne zele da plate licencu za koriscenje DTS-a (a koja je inache izuzetno skupa) jer bi time podigli cenu televizoru.
Dok neko ne uhakuje firmware i ukljuci iskljuceni DTS, necemo se 'leba najesti, a da li ce se to desiti i kada, niko ne zna...
 
Zdravo Forumaši!! Evo kako sam ja zvezao svoj tv (LG LH375000 TruMotion 200Hz) na ELTAX dvd home cinema 5.1 sa aux-činč zvućni ulaz. Najbolji način i najednostavnije (bar meni) kupio sam audio converter (Optični v Koax) ovaj pretvornik ima sa jedne strane digitalni ulaz a sa druge strane obični (Cinch izlal ,crveni bjeli kabel) pretvornik ima el.adapter i zvuk radi fenomenalno na 5.1. A šta se tiče dts zvuka je to najbolje pretvoriti u ac3 i mirna glava. ps:Forum vam je stvarno jak tema izuzetna-koristna pozz iz SLO
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam lf2510 da bi mi bio primarni monitor i cini mi se da je slika malo bljestava (kao da je u pitanju osvezenje od 10Hz)! Ima li neko taj problem?
 
Imam LG 32LH3000 (FW 3.24). U univerzalni daljinski - Philips SRU7140 uneo sam kod za TV: 0119 (donja tabela), pritisnuo taster INFO (gore, levo na daljinskom, pored GUIDE) i dobio sam prozor za unos šifre. Dalje sam koristio samo LG daljinski (nemojte da se igrate sa SRU7140 jer mu nisu sve komande uredno aktivirane): uneo sam šifru (0000) i dobio servisni meni! Zatim Tool Option3, pa EMF(JPEG,MP3) na 1, Divx na HD, Return (na LG daljinskom) i gotovo. Sve radi savršeno, bez izmene FW.
PS
Probao sam i sve ostale kodove za LG TV na SRU7140, ali samo 0119 funkcioniše za LH3000.

Daljinski Philips SRU7140 (www.urc.philips.com/)
Philips universal remote controls can operate audio and video devices of almost any brand. For each of your audio/video devices, you have to enter a Device Code in the universal remote control. This search tool can help you find the right Device Code for your equipment.
ENTER YOUR DEVICE INFORMATION
Your remote: SRU 7140
Device type: TV
Device brand: LG
Device model: General

YOUR DEVICE CODE(S) IS/ARE:
(IF SEVERAL CODES ARE LISTED, TRY ALL TO FIND THE BEST MATCH)
0084, 0119, 0129, 0149, 0019, 0003, 0051, 0088, 0131, 0169, 0171, 0009, 0261, 0093
 
ljudi, DTS ne radi na nivou samog televizora. tj. softwer u njemu odbija da obradjuje DTS audio (jedino ga prepozna kao takvog i tu se sve zavrsi)... nebitno je da li koristite ugradjene zvucnike, audio-out, opticki izlaz....

zasto ne radi DTS je stvar diskusije. moje licno misljenje (i misljenje mnogih na stranim forumima) je da DSP u televizoru moze da "pojede" DTS signal za doruchak, ali je blokada softwerska (slicno kao i usb/divx) jer ne zele da plate licencu za koriscenje DTS-a (a koja je inache izuzetno skupa) jer bi time podigli cenu televizoru.
Dok neko ne uhakuje firmware i ukljuci iskljuceni DTS, necemo se 'leba najesti, a da li ce se to desiti i kada, niko ne zna...
xWolfe, šta misliš dali se možda negde u servisnom meniu nalazi i ta opcija za DTS signal? U suštini, meni ni AC3 na pušta u 5.1 zvuku. Zvuka ima i na DTS-u i na AC3-u ali u oba slučaja 2.0.
Tamo su na forumu rekli za servisni meni "uradi to i to i ne diraj ništa drugo!!!" pa se nisam ni upuštao u preturanju po ostalim opcijama...

Pozdrav...
 
veruj mi.. da ima toga u servisnom meniju (mozda i ima, ali je zakamuflirano nekim kripticnim imenom), to bi odavno svi rastrubeli po stranim forumima...
i fora za usb/divx/mkv je odjeknula kao bomba, tako da mislim da bi i ovo.

u svakom, slucaju - to jos niko nije otkrio, sto ne znaci da i nece. ponavljam ja pripadam onoj grupi koja veruja da je DTS isprogramiran u firmwareu i predvidjen inicijalno, ali je naknadno iskljucen (softwerski) zbog problema sa licencom.

ljudi koji su uspeli da dekompajliraju i analiziraju firmware su nasli gomilu referenci za DTS u okviru modula koji je zaduzen za multimetijalne fajlove sa USB-a, ali chak i da provale kako da re-ukljuce DTS, jos niko nije pronasao nacin da otpakovane fajlove iz firmware-a vrate u prvobitni format (*.epk)....

tako da... za sada mrka kapa.. nema sanse da ti izbacis DTS kroz opticki izlaz.... ako vec ne radi.
ustvari, nisam se mnogo interesovao za opticki izlaz, tako da nemam nista pametno ni da ti kazem
 
Nazad
Vrh Dno