Šta je novo?

LCD TV LG LH2000/LH3000/LH4000/LF2510 (uključivanje DivX podrške)

Napokon sam i ja svoj 42LH3000 raspakovao i stavio u funkciju.

Novosti:
1. Nova verzija firmware-a 3.63!
2. Sa brzom promenom kanala (kada se otkljuca) ide istovremeno i BRZA promena zvuka, tj. na nekim kanalima cak mi se cini da zvuk ide brze od slike.

Panel je LGD, izgleda original, mada imam i malu sumnju.
Kada sam menjao panele, video sam da je identicna slika i sa CPT (sta je ovo) i vrlo malo se razlikuje, beznacajno sa Sharp i CMO (malo tamniji prikaz), AUO (nije)?
Ako bih sacuvao npr. opciju Sharp, ispada da je panel Sharp za onoga ko to ne zna.
Sta je u stvari istina, mada iskreno, nije mi toliko ni bitno?

Otkljucan USB, "standardnom" procedurom (System/Channel Mute-->Off), (PDA Siemens Pocket LOOX 720 i Windows Mobile 2003) i sve radi.

TV je prozveden u februaru 2010.god.

Da li mogu ukljuciti Digital Eye i Bluetooth?
Da li je bluetooth hardverski ugradjen u TV a iskljucena funkcija u Setap-u zbog skupljih modela ili je firmware opsteg tipa i za skuplje modele pa ima i ovu funkciju?
 
Napokon sam i ja svoj 42LH3000 raspakovao i stavio u funkciju.

Novosti:
1. Nova verzija firmware-a 3.63!
2. Sa brzom promenom kanala (kada se otkljuca) ide istovremeno i BRZA promena zvuka, tj. na nekim kanalima cak mi se cini da zvuk ide brze od slike.

Najzad... jos samo da neko pronadje na netu;)

http://s5b.directupload.net/file/d/2093/wj8efcl2_jpg.
 
Poslednja izmena:
mala dopuna:

Posto sam nocas ostao kasno da "provaljujem" i ostale opcije, primetio sam sledece.

Kada sam skenirao sve kanale sa DVB-C tunerom, nasao mi je
DTV: 86 kanala (osnovni paket IKOM + pay kanali)
Radio: 16
TV: 73

Kartica iz dekodera mi je u PCMCIA Conax modulu u TV-u, slika je dosta bolja (skoro ista kao na CRT-u), dekoder sam izbacio, sve je na daljinskom od TV-a, EPG radi (veceras cu probati snimanje), jedino u ovome slucaju kada se menjaju kanali, slika i zvuk se menjaju sa zadrskom.
Pretpostavljam da je ovo zbog digitlne televizije (slicno sam video na Open IPTV Telekoma) i da ovo nema veze da TV-om,...., mozda neko ima drugo objasnjenje.

Ukoliko se koristi klasicna pretraga (kao sto sam ja uradio pri inicijalnom ukljucivanju TV-a, analogni kanali) kanali se brzo menjaju sa zvukom.
 
KrisFil kako si ukljucio radio.Mene to interesuje i da li to moze kod mene,imam 26LH2000.
 
Zdravo Forumaši!! Evo kako sam ja zvezao svoj tv (LG LH375000 TruMotion 200Hz) na ELTAX dvd home cinema 5.1 sa aux-činč zvućni ulaz. Najbolji način i najednostavnije (bar meni) kupio sam audio converter (Optični v Koax) ovaj pretvornik ima sa jedne strane digitalni ulaz a sa druge strane obični (Cinch izlal ,crveni bjeli kabel) pretvornik ima el.adapter i zvuk radi fenomenalno na 5.1. A šta se tiče dts zvuka je to najbolje pretvoriti u ac3 i mirna glava. ps:Forum vam je stvarno jak tema izuzetna-koristna pozz iz SLO

Gde si kupio ovaj konvetor. Mozda bi mogao da okacis sliku da vidimo kakao izgleda.
 
Hard disc

Nego, kao sto rekoh imam Toshiba eksterni hard od 250GB koji se napaja preko USB-a, ali ga tv nikako ne prepoznaje. Ne znam sta moze da bude razlog?
Radi li svima HD bez problema?
 
Sve je ljudi sada manje bitno od toga da li može da se nađe negde na NETu novi firmware 3,63 !
Uspeva neko nešto da pronađe?
Deo vezan za brzo prebacivanje kanala veoma me zanima.
 
Nego, kao sto rekoh imam Toshiba eksterni hard od 250GB koji se napaja preko USB-a, ali ga tv nikako ne prepoznaje. Ne znam sta moze da bude razlog?
Radi li svima HD bez problema?

Jesi li probao neki flash drive radi li on, ili neki drugi USB HDD ?? Meni Transcend 320GB, WD 160GB i Verbatim 500GB rade bez problema. Može da bude dužina kabla zato poneki diskovi koji dolaze sa dužim USB kablom imaju tzv. Y završetak
usb_a_to_mini_b_cable.jpg

Pošto TV nema dva USB-a kratak kabl završava posao

Sve je ljudi sada manje bitno od toga da li može da se nađe negde na NETu novi firmware 3,63 !
Uspeva neko nešto da pronađe?
Deo vezan za brzo prebacivanje kanala veoma me zanima.

Brzo prebacivanje kanala može da se namesti i na ranijim firmware-ima imaš upustvo na predhodnim stranicama
 
Jesi li probao neki flash drive radi li on, ili neki drugi USB HDD ?? Meni Transcend 320GB, WD 160GB i Verbatim 500GB rade bez problema. Može da bude dužina kabla zato poneki diskovi koji dolaze sa dužim USB kablom imaju tzv. Y završetak
usb_a_to_mini_b_cable.jpg

Pošto TV nema dva USB-a kratak kabl završava posao



Brzo prebacivanje kanala može da se namesti i na ranijim firmware-ima imaš upustvo na predhodnim stranicama

Ma probao sve, i kratki i dugi kabl, i ntfs i fat, ali ne sljaka. Probacu neki drugi hard pa da vidimo da nije do toga. Mada ovaj radi kada se nakaci na DVD player.
 
mislim da scart ima u sebi video out signal (analogni) i s-video chak
pod uslovom da je full-scart
a jedan od ona 2 jeste

proveri...
 
mislim da scart ima u sebi video out signal (analogni) i s-video chak
pod uslovom da je full-scart
a jedan od ona 2 jeste

proveri...

Mislim da imam full scartove (2kom.) oba su 25 pin-a, placeni skoro 1000.din, medjutim ni jedan od ta dva mi moj media player ne vidi. Obrnuto, slika i zvuk sa plejera se vide na TV-u. U specifikaciji TV-a ne pise nigde na TV-u da je nesto od konektora OUT, sve je IN.

Sta mislis za bluetooth?
 
bluetooth

to ima na skupljim modelima...

na jeftinijim televizorima (lh2000/3000... pa i lh4000) bluetoth fizicki ne postoji (nebitno sta stavio u servisnom meniju)..

sa druge strane, bluetooth je spor za video... dobar je za transfer malih fajlova i zvuka (kompresovani formati)..

to mu je i namena.. eventualno remote kontrola i slicne stvari (misevi, naprimer wireless)
 
bluetooth

to ima na skupljim modelima...

na jeftinijim televizorima (lh2000/3000... pa i lh4000) bluetoth fizicki ne postoji (nebitno sta stavio u servisnom meniju)..

sa druge strane, bluetooth je spor za video... dobar je za transfer malih fajlova i zvuka (kompresovani formati)..

to mu je i namena.. eventualno remote kontrola i slicne stvari (misevi, naprimer wireless)

Hvala!
Mislio sam na bluetooth zbog slusalica.

Koje postavke imas za TV? Je'l one sa pocetka teme?
 
Vezano za 5.1 zvuk sa tv-a i ja sam danima razbijao glavu kako povezati 5.1 zvucnike na tv i na kraju digao ruke od svega. Prodao sam moj stari 5.1 sistem za 5000 dinara i kupio samsung kucni bioskop HT-Z210R koji ima opticki ulaz + HDMI sa veoma kvalitetnim upscalingom na 1080p. Inace kucni bioskop sam platio 9900 din i vredi svaki dinar jer bar sto se mene tice fenomenalno se cuje. Mislim da je model za 2008 godinu zato je i tako jeftin.
 
Poslednja izmena:
a kako ces na tom samsungu da pustis .mkv fajlove u 720/1080p rezoluciji? :)
 
Je'l probao neko kod EPG-a funkciju snimanja?

Sta se moze koristiti kao medij za snimanje i preko koje veze?
 
Poslednja izmena:
pojasni to u vezi EPG sto si pitao

deluje zanimljivo...
 
Tako je vezano i meni, vezani su mi aktivni zvucnici 2.0, ali mi se javlja mala asihronizacija zvuka na televizoru i zvucnicima, odnosno kao da ima eho. Sad mislio bih da to mora tako da predhodno nisam imao 37LG5000 koji je sa istim zvucnicima bio vezan na isti nacin i zvuk je bio savrsen. Kod muzike se ovo kasnjenje zvuka i ne primecuje, ali kod govora zvuci kao eho. Cak imam utisak da kasni zvuk na televizoru, a ne na zvucnicima
Kako radi kod tebe?

KAŠNJENJE ZVUKA NA TV-u: Postoji opcija u MENU+MENU servis meniju, SYSTEM-LIP. SINC. ADJUCT: Tu se podešava kašnjenje zvuka prema otvaranju usta. Kada vratite na 0 (ili malo prepodesite po sluhu prema spoljnim zvučnicima) dobićete sinhroniaciju zvuka na TV-u sa spoljnim zvučnicima.

Još jedan info: Prilikom izbora DTV kanala treba ukinuti unapred čekiranu opciju "Automatsko numerisanje".
Nakon toga MOŽETE MENJATI RASPORED memorisanih kanala po želji bez upotrebe TLLEDIT programa. Pošto se ne mogu preimenovati kanali, bespotrebno je skidati tll fajl i uz pomoć programa menjti željeni raspored.
 
Poslednja izmena:
pojasni to u vezi EPG sto si pitao

deluje zanimljivo...

Kada udjes u EPG (taster EPG) mozes pogledati programsku semu na kanalima (imas dve opcije gledanja, u dve kolone ili za par dana unapred). EPG je programski vodic. Pretpostavljam da ovo znas.

E, sada imas i opciju kada sa udjes u EPG (zuto dugme) da napravis sebi podsetnik da u odredejeno (podeseno) vreme i sa izabranog kanala nesto hoces da gledas (bez obzira sta gledas, TV ti prebaci na zeljeni kanal u zeljeno vreme) i ono sto mene interesuje a to je da izabrano mozes da snimis na neki eksterni uredjaj za snimanje. Konkretno kod mene na IAM NTR83. Medjutim, kod mene ova veza ne funkcionise, ne znam zbog cega, pa zato i postavljam ova pitanja obo povezivanja i EPG. Ono sto mogu, to je da pritisnem dugme REC na NTRR83 i on snima ono sto gledam,...., ali ja bih da zadam vreme i kanal i da uopste ne budem pored ili da gledam nesto drugo a on snima ono stao sam zadao.
 
a kako ces na tom samsungu da pustis .mkv fajlove u 720/1080p rezoluciji? :)

Nisam uopste rekao da cu na samsungu da pustam .mkv fajlove vec na TV-u 42LH3000 koji je povezan optikom sa kucnim bioskopom. Mislim da je ovo ubedljivo najeftinije resenje za sve koji hoce da dobiju 5.1 zvuk sa LG tv-a.
 
Nisam uopste rekao da cu na samsungu da pustam .mkv fajlove vec na TV-u 42LH3000 koji je povezan optikom sa kucnim bioskopom. Mislim da je ovo ubedljivo najeftinije resenje za sve koji hoce da dobiju 5.1 zvuk sa LG tv-a.
Reci nam samo imas li zvuk na eksternim zvucnicima kada pustis film preko USB-a sada kada si povezao tv i kucni bioskop preko digitalnog izlaza?
 
KAŠNJENJE ZVUKA NA TV-u: Postoji opcija u MENU+MENU servis meniju, SYSTEM-LIP. SINC. ADJUCT: Tu se podešava kašnjenje zvuka prema otvaranju usta. Kada vratite na 0 (ili malo prepodesite po sluhu prema spoljnim zvučnicima) dobićete sinhroniaciju zvuka na TV-u sa spoljnim zvučnicima.

Još jedan info: Prilikom izbora DTV kanala treba ukinuti unapred čekiranu opciju "Automatsko numerisanje".
Nakon toga MOŽETE MENJATI RASPORED memorisanih kanala po želji bez upotrebe TLLEDIT programa. Pošto se ne mogu preimenovati kanali, bespotrebno je skidati tll fajl i uz pomoć programa menjti željeni raspored.

Otisao sam u mali minus (-5) i mislim da je dosta bolje. Hvala.
Da nemas mozda i ideju zasto mi ne vidi hard disc?:crash:
 
Poslednja izmena:
Reci nam samo imas li zvuk na eksternim zvucnicima kada pustis film preko USB-a sada kada si povezao tv i kucni bioskop preko digitalnog izlaza?

Da ako je film sa 5.1 zvukom cuje se zvuk na svim zvucnicima a ako je stereo normalno samo na prednjim stim sto na kucnom bioskopu moze da se ukljuci DOlby PrologicII koji rasiri zvuk na svih 5 kanala ali samo ako je zvuk koji dolazi kroz optiku Stereo.
 
nesto je procurelo na ruskom sajtu http://forum.ixbt.com
u pitanju je 3.63 firmware na sledecem linku

http://files.mail.ru/S4VXU8

ALI!!

u prilozenom txt fajlu pise da je to firmware za novi model za 2010. godinu SL80.

u cemu je fora?

LG je izbacio SL80 i SL90 (izbacio je on jos stosta, ali ova 2 su zanimljiva)

SL80 je redizajnirani fullHD televizor koji ispod novog dizajna krije isti hardwer kao i cuveni modeli iz 2009. godine (titan6) i pozadinsko osvetljenje je klasicno ..
SL90 se razlikuje od SL80 jer je duplo tanji i koristi LED osvetljenje (mnogo bolja slika), verovatno isto kroisti titan6 hardwer, ali nije potvrdjeno (za SL80 JESTE)
ovo moze znaciti da su napustili (pustili niz vodu) 2009. modele... ali ne mora da znaci...
ovo je jedini procureli 3.63 firmware za sada (oficijalno za SL80 - koji je u osnovi isto sto i lh2/3/4/5xxx modeli.... samo u novom ruhu) i vrlo verovatno radi i na modelima iz 2009. godine.. ali treba neko da stisne m*da i proba (ja nisam imao petlju)...

jos nisam nasao potvrdu.. samo spekulacije...
ovo postavljam da bi ljudi imali da skinu novi firmware (za koji kazu da ima neka poboljsanja oko brzine promene kanala, pauza i jos kojechega).. za slucaj da se utvrdi da je firmware univerzalan (kao i do sada)

znaci, NEMOJTE OVO FLESOVATI u svoj TV ako niste sigurni.... ako neko ima hrabrosti da proba i sve bude u redu, neka potvrdi i opise svoje iskustvo.. pa da to isto uradimo i mi ostali...

ja sam vam upozorio... ali se nadam da ce neko ipak probati (za dobrobit nas ostalih)
 
Zasto bi iko fleshovao i rizikovao svoj televizor od vas kad mozete da sacekate da neko sa stranog foruma uradi isto :D
 
Vrh Dno