Šta je novo?

Kurirske službe

La-la-lagali su! Moji paketi 20.dan zaglavljeni u mojoj pošti. Nisu otišli (ni) danas.
U nedelju sam pozvao Bex i D Express preko app/sajta, niko danas nije zvao, niti se pojavio da pokupi paket (ostavljen kod komšinice penzionerke koja je uvek tu).
Nisu lagali, ja otvorio sanduce kad ono dva racuna😄
 
Da li je neko u novembru kupovao veš mašinu, frižider... gabaritniju stvar, koliko je čekao, i da je unutrašnjost Srbije?
 
U petak poslato iz BGa gabaritna posiljka preko DExpresa upravo stize na adnresu u PozarevAc!
 
Slao sam i ja gabaritniju stvar preko DExpresa prosle nedelje, poslato u sredu, stiglo u petak, Bg...
 
Nesto se u Posti desava, upravo sam nasao u sanducetu paketic iz Kine.
 
  • GPC je definitivno zakucan
  • CC paket poslat preključe danas uredno stigao, relacija UE-Jagodina
  • AKS juče primio pošiljku danas za sutra bez problema, danas već isporučeno, relacija UE-Bečej
 
1700576537010.png
Zvali me upravo sa broja 0113607788 da mi kazu da je posijka neuspesno dostavljena i da treba da platim 837 dinara ako je zelim nazad...
Ja pisao coveku kome sam poslao, sa tonu izvinjvanja jer mi je covek unapred platio 5000 dinara, on kaze niko nije ni bio, i sad dolazim u problem sa tim covekom oko vracanja novca, zbog glupe poste...
 
Struja je još uvek na ime mog pokojnog brata-
I nasa je na pokojnu svekrvu, ne znam kako da vidim racun. Nikako da prebacimo, nadam se da nema nekih kazni, iako znam da je zakonski rok 15 dana od promene statusa.
Apropo kurira, da ne budem off, preko aplikacije pozvala Dexpress u nedelju, kurir dosao u ponedeljak, a posiljka jos uvek stoji u magacinu danas. Beograd za Beograd.
Nemam pojma zasto i da li ce sutra biti isporuceno, a imam otkup.
 
I nasa je na pokojnu svekrvu, ne znam kako da vidim racun. Nikako da prebacimo, nadam se da nema nekih kazni, iako znam da je zakonski rok 15 dana od promene statusa.
Apropo kurira, da ne budem off, preko aplikacije pozvala Dexpress u nedelju, kurir dosao u ponedeljak, a posiljka jos uvek stoji u magacinu danas. Beograd za Beograd.
Nemam pojma zasto i da li ce sutra biti isporuceno, a imam otkup.
Za struju napravis nalog sa svojim emailom, onda dodas racun tako sto upises broj sa racuna (bilo koji prethodni koji imas) i jmbg osobe na koji se vodi (iako je preminula).
 
Ja cveće aksom poslao paket u ponedeljak danas oko podne stigao na adresu, juče mi se žalio kurir da imaju mnogo više posla zbog štrajka pe.
 
za on-line račune za struju postoji tema
 
Drugari!

moji Post Express paketi koji su bili blokirani u mojoj maloj pošti u centru Beograda od prvog novembra - danas su svi isporučeni na potpuno različite lokacije! Preko GPC BG.

Da li je sada ponovo sigurno da pošaljem gomilu paketa preko Post express-a ili da se cimam sa D Express ili bex-om gde su mi jasno rekli da u Novom Sadu nemaju kurire i da stranke mogu da dođu samo po paket u njihov paket shop. D Express mi je za Novi Sad rekao da su im svi paketomati po pumpama stalno puni jer svi preusmeravaju na paketomate, tako da bi primalac trebalo da se iscima a ja imam primaoce koji su ili glupi ili ne žele da se cimaju.

Danas neću ništa da šaljem ali sve je pripremljeno i mislio sam večeras da pošaljem pozivnice za DExpress kurira preko aplikacije. Dok jutros nisam video da su ovi Post Express paketi uručeni.

Da li mi to savetujete ili da predam u pošti kao post express? Ili...?
Post Express, ako radi, bio bi meni ubedljivo najlakša opcija kao i primaocima.
Znam da nemate kristalnu kuglu i odgovore, i da te odgovore neću dobiti ni u pošti ako budem predavao.

Hvala veliko što ste pročitali moju nedoumicu! 🥸
 
Hvala!
Strah me je još uvek malo jer tolike pošiljke čekaju u GPC BG, može da se desi čep zbog velikog broja pošiljki i njihovog umanjenog rada, i da opet ne znam kada će biti isporučene i da me ljudi zovu i pitaju kada će da stigne kao da to od mene zavisi.

Evo jutros sam ponovo zvao D express i Bex i istu priču su mi ponovili da u Novom Sadu nemaju kurira i da mora da se dođe do njihovih paket shop ova da se preuzme ili putem paketomata koji su svi puni. A da li bi kurir uopšte došao da pokupi od mene - zavisi kom kuriru bih bio dodeljen.
 
Sacekaj do sledece nedelje da se Post Express malo rasteriti sa tim paketima koji su stajali u magacinu za vreme strajka pa sledece nedelje posalji.
Kada budes otisao da posaljes pitaj ih da li ce paketi stici na vreme, ako vidis da prevrcu ocima i cudno klimaju glavom onda ces znati da nesto nije kako treba.
 
Мала помоћ ако може, коју курирску службу користити док је пошта у штрајку?
 
Sretoh jutros poštara, donese račune... Rekoh mu da očekujem 10+ paketa iz Kine. Kaže da će biti uskoro. Dok se sve raskrči, počeli su da rade.

Prihvatio odmah 20 000, povećanje odmah 10%, i još 10% u januaru.
 
@sekula30 @zexxxx
Hvala lepo! Onda da ne pokušavam večeras da preko aplikacije pozovem D Express ili Bex? Već PE recimo u petak-ponedeljak? Čekaju me ljudi, zovu svaki dan.
 
Gde to ljudi prevrcu ocima?
Kod mene u Somboru.
Od 2012 do 2019 godine sam slao skoro svaki dan i tada sam se nagledao svega i svacega u Posti.
Svi koji cimaju kurire i mislie da se sve odvija kako treba, nije bas tako.
Prvo su na salteru poceli prigovarati svakome ko salje vise od 2 paketa kako to ne treba da donose u pustu zbog stvaranja guzve nego da zovu kurira da dodje po to. Zatim su odbijali da prime vise od dva paketa na salteru, samo kazu "zovi kurira da dodje po to" pa kad je neko intervenisao onda su primali prevrcuci ocima i preko one stvari (znate svi na sta mislim 😅). Posle toga kada su napravili aplikaciju i kad sam pokusao da im olaksam posao, kuci sve popunio preko aplikacija, njihovo je bilo samo da kucaju ID broj i stampaju adresnicu, radnici na salteri nisu imali pojma sta je to, nisu znali da to postoji ni kako se kuca. Nakon toga kada otvoren webexpress i za fizicka lica, kada sam poceo sam da stampam adresnice i sve sta treba, a njihovo je bilo samo da potpisu i preuzmu, ni tad nisu znali nista o tome, nego su prebacivali na sefa pa kad im je sef objasnio da samo trebaju potpisati i nista vise onda su primali sve bez problema.
Jedno vreme je cak i bilo da doneses paket sa popunjenim adresnicama, radnik na salteru potpise i gotovo. Posle su uveli da radnici na salteru ne mogu vise to da rade nego da sve sto dodje na salter moraju kucati u kompjuter, a potpise su mogli davati samo kuriri terenci pa su nekima izlazili u susret tako sto preuzmu pakete sa popunjenim adresnicama i kazu dodju tad i tad po tvoj primerak kad dodju kuriri sa terena onda ce potpisati.
A ne pricam o igranju fudbala sa paketima.
 
Zatim su odbijali da prime vise od dva paketa na salteru, samo kazu "zovi kurira da dodje po to" pa kad je neko intervenisao onda su primali prevrcuci ocima i preko one stvari (znate svi na sta mislim 😅).
То је безобразлук, не смеју то да раде, мрзи их. Знам да им понекад треба предах, раде и они пуно, али морају да поштују клијенте и опције које постоје.
Виђао сам и на Карабурми наелектрисане службенице које су тотално незаинтересоване да помогну, већ им је лакше да кажу "не може". А наравно има и љубазних и коректних.

Нпр. ево једном сам хтео да пошаљем пакетић величине киндер јајета, мало старија службеница ми каже не може, нити каже зашто, нити шта треба, само не може и како они у пошти никад нису примили тако мали пакет. После мојих 5 зашто и инсистирањем да пошаљем то, она нити ми сугерише да купим њихову коверту, нити хоће да прихвати пакет, показује ми да је налепница постекспреса већа у односу на пакет и да не може да се залепи (ето зашто) :ROFLMAO:. На крају је тако послато, са купљеном ковертом, и то на моје инсистирање да купим ту коверту.
 
Poslednja izmena:
Koji je tacno razlog sto ni jedna jedina kurirska sluza ne prima kartice kao vid placanja? Mislim, je l' toliki problem da imaju POS terminal kod sebe i da naplate ljudima tako? Brate, 2023. godina..
Malo pre mi stize paket od Bex-a, pre toga mi stize poruka koja pocinje sa 'Placanje VISA i MASTERCARD karticama!' - pitam kurira moze li kartica, kaze ne. Reko' brate, sto pise u poruci da moze - kaze zato sto su moroni..
 
Koji je tacno razlog sto ni jedna jedina kurirska sluza ne prima kartice kao vid placanja? Mislim, je l' toliki problem da imaju POS terminal kod sebe i da naplate ljudima tako? Brate, 2023. godina..
Malo pre mi stize paket od Bex-a, pre toga mi stize poruka koja pocinje sa 'Placanje VISA i MASTERCARD karticama!' - pitam kurira moze li kartica, kaze ne. Reko' brate, sto pise u poruci da moze - kaze zato sto su moroni..
Nije tačno, Dexpress prima kartice, svaki kurir nosi bežični POS terminal kod sebe, više puta sam tako platio...
 
Ne rade sve dostavne poste u Novom Sadu.
 
iz kog razloga Dexpress kurir trazi licnu kartu pri preuzimanju paketa? :) da li to rade bex i aks?
 
Nazad
Vrh Dno