Šta je novo?

Kurirske službe

Upravo je bio kurir PE koji poseldnjih godinu dana sakuplja naše pakete, kaže Pošte u Vojvodini su danas u štrajku. Sutra kreće Niš, a sasvim moguće i Beograd.
Da planiramo da može biti zastoja sa isporukama.

Jel može neko od zaposlenih u Pošti da potvrdi ili demantuje?
Novi Sad dostava je u obustavi danas, sta ce sutra biti videcemo.
 
Pocelo je i u Beogradu.
 
Ako potraje, ide domino efekat urušavanja, i ovako loših, ostalih kurirskih službi.
 
Mi smo danas sve preusmerili sa PE sem jednog koji je insistirao, pa koliko god da čeka. Sreća, ostao je za sutra. Ne šaljemo.

Vidim danas našeg kurira, iz firme preko puta, nosi pune ruke kesa. A sigurno ih je upozorio, kao i nas.
 
Poslao sam paket Post Ekspresom u ponedeljak u Beograd, kupac ga juče(po njegovim rečima) nije stigao podići.
Sinoć mi reče da će ga danas pre podne preuzeti u pošti, ali nije.
Na moje poruke preko Vibera i sms-a ne odgovara, a znam da ih je pročitao.
Da li je i dalje ležarina 15 dana?
Mogu li da zahtevam da mi se paket pošalje sutra nazad? Naravno da znam da se plaća dupla poštarina.
 
20 dana paket stoji u posti, lezarina je 15 din dnevno, stim da ko se paket vrati posiljaocu lezarina se ne naplacuje vec samo dvostruka postarina, a ako je posiljalac platio pri slanju postarinu, ne placa se nista. Bolje sacekati mozda se covek predomisli, ne placa se vise niti manje.
 
23.10 (ponedeljak) poslao sam posiljku za NS, ali u medjuvremenu je izbio strajk i po pracenju paketa vidim da je paket u Posti. Moje je pitanje, da li ce ga radnici Poste uruciti ako covek dodje na salter Poste?
 
Opet pitam, da li se može zahtevati da se paket vratii ranije, da ne stoji 20 dana?
 
ГПЦ Београд кренуо (сви пакети које сам послао синоћ су прошли ГПЦ БГ).

nNQZ2nS.png
 
Ja sam načuo da opet oće u neki štrajk, da ne plašim narod ovde tako mi rekao moj PE kurir sa kojim radim dugo.
Kaže da ne poručujem ništa neko vreme da ne stoji paket u magaicnu, pregovaraju da li će stupiti u štrajk ili će uspeti nešto da dogovore.
Samo da se pohvalim da sam vam najavio ovo 13.10. :ROFLMAO: a kolega sekula30 mi nije verovao :(

 
Nada umire poslednja. Verovali su da će da prođu bez štrajka, ali statistika je bila protiv tog verovanja.
 
Nebitno je to, pravo na najavljeni strajk I nezadovoljstvo imaju svi. Za to licno ne mogu nikog da okrivljujem Ili prozivam. Ja samo odgovaram na pitanja I primedbe na usluge same poste.
 
Poslednja izmena:
Има ли неко информацију шта сад мењају у вези Пост Експреса?
Са сајта Поште:

У припреми нове експрес и пакетске услуге
Директор Поште Србије Зоран Ђорђевић одржао је данас састанак са представницима функција услуга и поштанске мреже и представницима Синдикатa ПТТ Србије, Синдиката „Радник” и Синдиката ЈП ПТТ саобраћаја Србије „Независност”, поводом редефинисања пакетских и експрес услуга намењених грађанима и пословним корисницима.


„Предстојећи викенд протећи ће радно, како бисмо до краја дефинисали три услуге доставе пакета намењене приватним и пословним корисницима, о чему ћемо јавност обавестити већ у понедељак. Нове услуге ће, такође, поред користи за грађане, донети корист и нашим запосленима на пословима доставе, у виду додатне зараде“, рекао је Ђорђевић.

Састанку су присуствовали представници запослених на пословима доставе, како би изнели сугестије и активно учествовали у процесу, као што је и договорено на недавно одржаном састанку са достављачима.

 
Nebitno je to, pravo na najavljeni strajk I nezadovoljstvo imaju svi. Za to licno ne mogu nikog da okrivljujem Ili prozivam. Ja samo odgovaram na pitanja I primedbe na usluge same poste.
Sve super samo nisi morao da napises Dezinformacija...jer ce ljudi da pomisle da je sve pod konac sa radom poste
 
Sve super samo nisi morao da napises Dezinformacija...jer ce ljudi da pomisle da je sve pod konac sa radom poste
Ja nisam imao tu informaciju ni u najavi, cak sta vise pola radnika se i zacudilo, stoga sam to napisao jer nista zvanicno nije postojalo u najavi. Izvinjavam se ako sam bio neobavesten, nije namerno. A sve po konac nije u zadnjih 20 godina moram dodati.
 
24.10. poslat PE paket za Beograd,
Još ništa nije stiglo
Ovo može da potraje i ko je onda odgovoran za neisporučene pakete i probijanje rokova.
Očigledno niko, samo će korisnici usluga biti oštećeni
 
Posta je odgovorna strajk nije objavjen zvanicno, ja sam uzeo penale proslog puta kad je bila slicna situacija
 
Tako je jos su tad davali 5x vrednosti placene postarine, posle su smanjili sad je valjda samo osnovna postarina
 
Сада се за прекорачење рока уручења добија износ 3 поштарине.
Али је сада 3х више него раније 5х јер су у неколико наврата подизали цене.
 
Posta je odgovorna strajk nije objavjen zvanicno, ja sam uzeo penale proslog puta kad je bila slicna situacija
Da li mozes da napises vise informacija gde si se zalio? Posto imam istu situaciju, konkretno za NS da sam platio danas za sutra i da paket jos uvek nije urucen, primalac je bio do poste i nisu mogli da nadju paket a ima kod za pracenje paketa
 
Zalio sam se u glavnoj posti na salteru mada moze u svakoj posti valjda, posle jedno mesec dana uplatili su pare, doduse jednu zalbu od dve su odbili
 
Nazad
Vrh Dno