Šta je novo?

Kurirske službe

Ja sve gabaritnije stvari saljem Post expresom kao CC paket, nisam bas velike kao dusek, ali foteljice saljem uredno, em duplo jeftinije nego ostale kurirske sluzbe...
 
IKEA dušeci stignu urolani, bude to težak paket al dimenzije su adekvatnije u odnosu na raširen :D S tim što ga oni upakuju u taj najlon koji nije baš da pravi vakuum ali dobrano ga kompresuje.
 
Znaci li ovo da nije istina?

city.png

Ne bi trebalo da postoji problem slanje duseka,ako normalno se salju bicikle i gume od traktora,pa nije dusek puno veci.
 

Prilozi

  • posteksress.png
    posteksress.png
    12 KB · Pregleda: 29
PE više ne preuzima pakete na adresi?
Hteo danas nešto da pošaljem, nisu se ni javili ni došli! Ranije, tipa pre 4-5 meseci su mi obično javili "e neću stići, gužva je" ovo ono a sad ništa!
 
Da li je normalno za paket od 2.8kg preko pošte da mi bude poštarina 1750 dinara , u pitanju je CC paket? Otkupnina je 40.000
 
Da, provizija za povracaj novca PostNet uplatnicom je 1000din a po tezini kao CC paket sa otkupom postarina je 648din. Znaci 1648din ako je paket predat na salteru. Dodatnih 100din ako je kurir isao na adresu po paket, ukupno 1748din.
 
Po njihovom kalkulatoru bi trebalo da je manje.
 
PE više ne preuzima pakete na adresi?
Hteo danas nešto da pošaljem, nisu se ni javili ni došli! Ranije, tipa pre 4-5 meseci su mi obično javili "e neću stići, gužva je" ovo ono a sad ništa!
Ja sam načuo da opet oće u neki štrajk, da ne plašim narod ovde tako mi rekao moj PE kurir sa kojim radim dugo.
Kaže da ne poručujem ništa neko vreme da ne stoji paket u magaicnu, pregovaraju da li će stupiti u štrajk ili će uspeti nešto da dogovore.
 
Možda je bilo negde ranije, ali nisam pronašao. Kako tehnički funkcionišu poštini paketomati, obzirom da na njima nema ništa da se ukuca?
Tamo piše da se pozove neki broj npr. i šta se onda desi? Ukuca se u taj automat telefonom neki broj i on se otvori? Da li je to neki lokalni broj u Beogradu? ČIsto me tehnički zanima, pošto nikako da nešto dobijem preko PE pa da isprobam.
 
Možda je bilo negde ranije, ali nisam pronašao. Kako tehnički funkcionišu poštini paketomati, obzirom da na njima nema ništa da se ukuca?
Tamo piše da se pozove neki broj npr. i šta se onda desi? Ukuca se u taj automat telefonom neki broj i on se otvori? Da li je to neki lokalni broj u Beogradu? ČIsto me tehnički zanima, pošto nikako da nešto dobijem preko PE pa da isprobam.
Dobijes link u poruci, otvoris link, ides next, pojacas zvuk na max i prislonis slusalicu telefona na paketomat. Posle par sekundi otvara se kutija.
 
Može i NFC, ukoliko telefon podržava.
Dobiješ poruku sa detaljnim uputstvom.
 
Šta se dešava sa city express kurirskom službom? Poslala sam prekjuče paket, danas je još uvek u skladištu a s obzirom koliko je sati neće biti dostavljen ni danas.
 
AKS, nakon više od godinu savršenog rada, u poslednjih mesec dana, nekoliko paketa nam zaturiše na nekoliko dana. Ajde da razumem kada zature nešto sitno, ali nedavno su zagubili na 7+ dana pravilni kadar 100x100x25cm. 10kg, lako nosi jedan čovek, ali prokleto ogromna stvar da se zaturi.

Sreća da smo treći dan shvatili da to neće stići na vreme, pa smo našli alternativni način da isporučimo proizvod.
Kada su nam vratili paket naredne sedmice, faktirisali nam i povratni transport. Koleginica je baš rešila da im ništa više ne pusti, pa se dopisivala sa njima i za svaki sporan paket koji nam se vrati traži stroniranje troška.

Evo i danas vidim u zajedničkom inboxu mail traže opis nekog paketa. Valjda im je opet pisala za neki paket.
 
Jel se ovde piše i za DHL Express ili ima posebna tema? Pretraga ne pomaže kod 3 slova "dhl"
Zanima me jel se plaća nešto oca opcija odlaganje dostave do 30 dana zbog odmora? I u čemu se razlikuje u odnosu na opciju promena datuma isporuke, deluje mi kao podksup jer može do 5 dana da se promeni?
 
Poslednja izmena:
Koliko znam, nema posebna tema. Kakvu god informaciju ovde da dobiješ, obavezno pozovi DHL i pitaj. Nisam ih mnogo koristio, ali su bili prilično profesionalni i u konunikaciji i u najavi isporuke i samoj isporuci.
 
Poslala sam neki paket preko city express-a pre 5 dana. 3 dana im je trebalo da dostave paket a onda su ga u 15 do 6 uveče pokušali dostaviti ali čovek nije bio kući i paket je vraćen u skladište. Danas više nemam statusa te pošiljke na sajtu. Zna li neko jel se taj paket vraća meni pa su promenili broj pošiljke ili šta?
 
Jel se ovde piše i za DHL Express ili ima posebna tema? Pretraga ne pomaže kod 3 slova "dhl"
Zanima me jel se plaća nešto oca opcija odlaganje dostave do 30 dana zbog odmora? I u čemu se razlikuje u odnosu na opciju promena datuma isporuke, deluje mi kao podksup jer može do 5 dana da se promeni?
Ima ova, nema nesto mnogo poruka doduse.
 
Da li City Express informiše preko sms ili Viber poruke da će porudžbina biti dostavljena datog dana, kao što Daily radi recimo?
 
Da ako posaljilac to navede kao opciju , dosta puta mi je stizao paket bes sms-a
 
Stizalo mi samo preko Viber-a od City.
Daily mi nikako nije stizao.
Samo moraš da imaš omogućen onaj Biznis u Viberu, tu stiže te poruke.
 
Meni jedino GLS salje SMS, svi ostali salju samo na Viber.
 
Upravo je bio kurir PE koji poseldnjih godinu dana sakuplja naše pakete, kaže Pošte u Vojvodini su danas u štrajku. Sutra kreće Niš, a sasvim moguće i Beograd.
Da planiramo da može biti zastoja sa isporukama.

Jel može neko od zaposlenih u Pošti da potvrdi ili demantuje?
 
U city express napisali da je posiljku preuzela maja a moja keva nema pojma ko je ta maja niti im je rekla ime danas kad je preuzela posiljku niti se zove maja.
 
Nazad
Vrh Dno