Šta je novo?

Kurirske službe

Gospoda iz CityExpress-a nisu u stanju da dostave posiljku Novio Beograd - Beograd 15 dana.
2020-05-14 14_29_56-Praćenje pošiljaka – City Express.png

Pri tom, u detaljima pracenja posiljke lazu da je primalac odsutan. Radim od kuce i sva tri puta kada je dostava navodno pokusana sam bio kuci.
Prosli utorak (05.05.) sam dobio SMS da ocekujem isporuku u toku dana. Na telefon se ne javljaju, na prigovore preko sajta ne odgovaraju.
 
Koliko se obicno ceka za pare od otkupa kod AKS-a?
 
Za uplate preko računa, jedan dan nakon isporuke. Retko kada dva. Za povrat u kešu, ako si predao paket u paket shop, verovatno 1-2 dana I uzimaš tamo. Ako si paket predao kuriru, srećno :)
 
koristio sam uslugu paketomat od DExpress.
Ideja je ok, ali realizacija je krajnje trapava i treba da se doradi.
Kako su se začepili čekao sam paket 10 dana, i na sajtu prebacim da mi se ne isporuči na adresu već u paketomat, misleći da ću da ubrzam to. Nažalsot nije bio slučaj. Uglavnom na sajtu ukucaš broj tel, oniti posalju sms kod, ti uneseš taj kod i prenese pošiljku. I kažu da sačuvaš kod zbog preuzimanja.
E pa nije baš.
SLUČAJNO pogledam na telefonu u petak i vidim da sam dobio VIBER poruku (šta ako neko ne koristi ovaj servis, ili nema pristup netu u tom trenutnku) od DExpressa sa pitanjem da li želim da je otvorim.
Unutra se naalzio šestocifreni kod (koji nije isti kao onaj iz sms, tja je bio alfanumerički) sa info da mogu da pokupim svoju pošiljku u roku od 3 dana. Uz dodatnu rečenicu da ležarinu i sve troškove mogu da platim na nis pumpi uz taj broj (ja nisam imao troškova, u pitanju je generička poruka, ali je nekog mogla da zbuni)
odem do lokacije, gde me automat pita za BAR KOD (koji naravno da nemam) i za kod.
ukucam kod, traži broj telefona na koji je kod posla, unesem i otključa pretinac.

Dakle ideja je ok, ali im treba dosta koraka da prevaziđu ove neke stvari koje nije baš da su nanjjasnije prosečnom korisniku.
 
Koliko dugo Pošta čuva pakete koje nije uspela da isporuči (konkretno sa AliExpress) jer nikoga nije bilo na adresi?

Još nešto, da li je poštar u obavezi da ostavi na adresi onaj papirić koji služi kao obaveštenje da je nešto pristiglo?
 
1. pet radnih dana. Pošiljke iz inostranstva ponekad čekaju i duže ali najbolje da se ne oslanjaš na to.
2. u principu jeste ali u poslednjih godinu-dve to često ne rade. Izgleda da zavisi od poštara.
 
Djpaan, hvala na prenetom iskustvu.
Da li na samom paketomatu ima skener (pomenuo si bar kod). Ja se i dalje nadam da ce na jedan QR kod moći da se reši i plaćanje usluge i preuzimanje paketa.

Tiha, za nije 5 dana za Post Express pakete i pismonosne pošiljke? Za pakete iz inostranstva mi je nesto u sećanju da ih za 30 dana vraćaju nazad. Imao sam neki paket za koji sam išao u postu da potpišem da neću da ga primim i da ga pošalju nazad, jer su mi rekli ako ne dam tu izjavu, paket stoji 30 dana I onda ide nazad. Nemac mi nesto poslao greškom, pa me zamolio da odbijem paket.
 
Djpaan, hvala na prenetom iskustvu.
Da li na samom paketomatu ima skener (pomenuo si bar kod). Ja se i dalje nadam da ce na jedan QR kod moći da se reši i plaćanje usluge i preuzimanje paketa.

Da, da, ima skener odmah na sredini ispod monitora. Ali govorno uputstvo ti ne govori da ne moras da imas taj bar kod za preuzimanje. Vrv je on sad u uportebi za kurira da ocita taj kod da bi otvorio i napunio paketomat.
 
Tiha, za nije 5 dana za Post Express pakete i pismonosne pošiljke? Za pakete iz inostranstva mi je nesto u sećanju da ih za 30 dana vraćaju nazad. Imao sam neki paket za koji sam išao u postu da potpišem da neću da ga primim i da ga pošalju nazad, jer su mi rekli ako ne dam tu izjavu, paket stoji 30 dana I onda ide nazad. Nemac mi nesto poslao greškom, pa me zamolio da odbijem paket.

Možda su povećali otkada ne ostavljaju izveštaje :d Ne mogu da nađem na sajtu zvaničnu informaciju a koliko se sećam za duže su ljudi morali da traže onaj Post-restant. Ja sam jednom došao po pošiljku iz USA peti dan i jedva su je pronašli pošto je već bila u kutiji za vraćanje. Doduše, ima par godina od toga i tada još nije bila tolika navala pošiljki iz Kine.
 
Zovem call centar Aks-e da pitam u vezi paketa, nisam završio ni jednu desetinu rečenice likuša mi spusti slušalicu. :mad:

Izgleda da je neko kolektivo besnilo uhvatilo ove kurirske službe na svim radnim pozicijama.
 
To sa spuštanjem slušalice je neka fora oko merenja učinka. Recimo DHL centar mi u 90% slučajeva spusti slušalicu i prebaci na čekanje koje nikada nisam dočekao (čekao i duže od 5 minuta). Valjda im se to računa da poziv nisu odbili, što znači efikasan call centar ;)
 
Da li DExpress i dalje šalje SMS na dan dostave? Ili je to neka dodatna usluga?
Čudno mi da Beograd-Pančevo od petka danas ne stiže. Da sam krenuo pešaka po paket stigao bi isti dan.. Izgleda da su i dalje puni ko brod pošiljkama.
 
Prosle nedelje mi DExpress nije slao sms ali pre nekih 6 meseci jeste.
 
Gospoda iz CityExpress-a nisu u stanju da dostave posiljku Novio Beograd - Beograd 15 dana.
Pogledajte prilog 285170

Pri tom, u detaljima pracenja posiljke lazu da je primalac odsutan. Radim od kuce i sva tri puta kada je dostava navodno pokusana sam bio kuci.
Prosli utorak (05.05.) sam dobio SMS da ocekujem isporuku u toku dana. Na telefon se ne javljaju, na prigovore preko sajta ne odgovaraju.
Isto. Ne znam kako firme mogu da sarađuju sa njima. Ako se ovo naziva kurirska služba onda smo mi za posmatranje.
2c786428ed949d78c52fa9d90bcf50f3.jpg


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Moraju saradjivati, nemaju drugog izbora.
A svi su isti, tako da se niko ne plasi da ces otici kod konkurencije. Ne zan se koji su gori.

A kako drugacije da firma recimo iz Subotice dostavi robu za Nis, i to za 200-300din.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Pa nisu svi isti.
Nije isto kad ti Aks, d express ili Beks kasne po dan, dva pa ovde drvlje i kamenje na njih i kad ti niko nista ne javlja 20 dana za posiljke. I to nije prvi put, city express je poznat po tome.
Nije isto kad odes do Poste posle 5 i uzmes paket i kad ne mozes da odes u city jer ti se niko ziv ne javlja na telefon, ne odgovaraju na mejl itd.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Da li DExpress i dalje šalje SMS na dan dostave? Ili je to neka dodatna usluga?
Čudno mi da Beograd-Pančevo od petka danas ne stiže. Da sam krenuo pešaka po paket stigao bi isti dan.. Izgleda da su i dalje puni ko brod pošiljkama.
Meni je poslednje tri pošiljke (u doba vanrednog šta ja) obaveštenje da će doći pošiljka stizalo NAKON uručenja. Dakle do kurira zavisi da li će ds klikne ili ne.
 
Evo kako Aks zavrsi u susednoj Bosni.
70c0af14c025d1b50fae45002a64108e.jpg


Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Izgleda da su ispostavu AKS u BiH držali neki Zvornički prevaranti.

Ljudi idu i traže pakete po lokalnim magacinima, a u normalnim uslovima su ti magacini svako veče prazni, jer je sve otišlo u centralni magacin.
 
Ako ta vest o AKS-u dospe kod nas u štampu ima da nastane opet haos oko pošiljki..

Kad već pominjete centre, da li je moguće otići u Dexpress centralu (valjda je to lokacija "Zage Malivuk 1") i preuzeti paket za područje Beograd-Pančevo? Status i dalje stoji "Pošiljka je preuzeta od pošiljaoca" tako da pretpostavljam da i danas nema ništa od dostave.
 
Izgleda da su ispostavu AKS u BiH držali neki Zvornički prevaranti.

Ljudi idu i traže pakete po lokalnim magacinima, a u normalnim uslovima su ti magacini svako veče prazni, jer je sve otišlo u centralni magacin.
Jeste u Zvorniku su registrovani, u kojoj su vezi sa nasim Aksom, ko zna..
Al da su u vezi vezi su.
http://www.infobijeljina.com/vijest...ez-novca-i-robe-na-telefone-se-niko-ne-javlja

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Moze. Ali moras reci kuriru kako bi on stavio taj status i kako posiljka ne bi bila sortirana za dostavu vec za magacin. Kada do magacina bez pola sata ne racunaj da ces završiti, tu je obezbeđenje, procedura, nosiš karticu da si posetilac, najava da dodlazis, moras da imaš broj pošiljke, čekaš kod obezbeđdnja svd dok neko tamo ne nađe tu pošiljku,kamioni izlaze i ulaze...

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Auu kakva zezancija da se podigne paket.. Hvala miki, onda bolje oni mene neka jure. Doduše koliko posla imaju, verovatno ih baš boli uvo za većinu klijenata.
Sad je pravo vreme otvoriti još neku kurirsku službu izgleda!
 
Od 2 paketa poslatih sa iste adrese na istu adresu, jedan se vratio pošiljaocu a drugi nije. Niti su pokušali ljudi iz Dexpressa uručenje, niti su vratili oba paketa već samo jedan. Zašto su to uradili nemam pojma, ali izgleda da nemaju vremena da prebace 2 paketa 15km 5 dana.

U svakom slučaju najbolje je u narednom periodu izbegavati D Express. Jedini normalni su post express iz mog nekog iskustva, ove nazovi kurirske službe su prilično neodgovorne. Razumem ja da imaju previše posla, ali u tom slučaju stopiraš prijem pošiljki dok ne rešiš trenutno stanje.
 
Smradovi iz kurirskih službi uvek pokušaju da ukradu na poštarini. Poručio sam nešto kevi i poštarina je trebala da bude 930 din., a lik je naplatio 1.270 din. Lagano 340 din. više.
Zvao sam AKS, reklamirao, moraće da se vrati na adresu i vrati razliku u novcu. Mene su pokušali nekoliko puta da urade,ali nisu uspeli. Ne razumem to..radiš,a kradeš!?
Zašto onda uopšte radiš, zašto samo ne kradeš, u čemu je razlika? Čarapu na glavu i samo napred, a ne da vaćariš žene u godinama. Bedni smrad.
I još ga ova iz call caentra brani,kao..pogrešno je obračunao????Šta ima kurir da obračunava. on isporučuje, a cene se unapred obračunate.
Dobro nije rekal i da ima vagu u kombiju i da meri težinu paketa. A da ne pričam o tome što se paketi "danas za sutra" čekaju po nedelju dana, iako je prošlo vanredno stanje na koje su se do sada vadili za kašnjenja.
 
Ne znam da li je pravo mesto za ovo pitanje, ali u zadnje vreme cesto vidjam "saljem ali posle uplate", jel neko imao problem sa kurirskim sluzbama pa im ljudi ne veruju ili?

Nema to veze sa kurirskim službama, već sa kupcima koji odustaju od kupovine, pa prodavac mora da plati 2 poštarine da bi dobio nazad svoj predmet koji je prodao.
 
Koji su ovi diletanti ovi iz AKS-a. Juce na tracking-u vidim paket u isporuci pa vracen u magacin a niko me nije zvao, danas opet paket u isporuci. Verujem da ce tako jos 5 dana da me driblaju
 
Nema to veze sa kurirskim službama, već sa kupcima koji odustaju od kupovine, pa prodavac mora da plati 2 poštarine da bi dobio nazad svoj predmet koji je prodao.
Ili to ili jednostavno neće prodavac da se maltretira sa kurirom oko vraćanja novca a videli smo da je to isto velika boljka kurirskih službi.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Post Ekspres ponvo prima pakete sa isporukom do 12h. Baš da vidimo kada će ga i doneti.
 
Koji su ovi diletanti ovi iz AKS-a. Juce na tracking-u vidim paket u isporuci pa vracen u magacin a niko me nije zvao, danas opet paket u isporuci. Verujem da ce tako jos 5 dana da me driblaju

Kurir ima veliki broj paketa, pa ne uspeva da podeli sve u radno vreme. Na kraju dana sve vraća u magacin.
Verovatno ti donosi sutra. Retko kada ga voza duže od dva dana. Mada je nama rekord bio pet dana :zgran:
Paket je bio toliko mali, da je izgledalo kao prazna kesa. Sreća da ga nisu izgubili.
 
Nazad
Vrh Dno