Šta je novo?

Kurirske službe

Prvi put koristim WebExpress kod PostExpress-a, gde unos radim preko računara. Nije mi zgodno da štampam adresnice, želeo sam samo da mi da broj dolaznice koju bih izdiktirao u pošti (kao što daje mobilna app).
Ovde se dobije neki "broj zahteva" koji ima 7 cifara, dok iz Android aplikacije proj pozivnice (dolaznice) ima 8 cifara. Pretpostavljam da ovaj broj od 7 cifara (generisan putem Web Express-a PE) ne mogu da koristim prilikom predaje PE paketa na šalteru pošte?

Ako je tako, onda mi je Android app ipak korisniji.

Novosti:
Pojavila su se pakovanja PE-BOX: pakovanje do 5kg sa plaćenom poštarinom - 350din i koverat pakovanje od 250din (ne znam do koje mase - još nema u cenovniku, verovatno do 0,5kg). Kupovinom ambalaže plaća se poštarina, dok otkup (ako postoji) ide kao i do sada.

Usluga je nova, nemaju pojma ni u poštama i u kontakt centru si mi čitali sadržaj sa web stranice ("nova usluga, tek od petka krenula"), wow, 5 dana nije bilo dovoljno da se pročita, velika prednost je što sve može iz nove verzije app (unoštenje i broja LK, broja računa za otkup, vrednost otkupa, kao i skeniranje generisanog bar-koda), tako da je tako upakovanu pošiljku dovoljno samo ostaviti na šalteru, nije potrebno ništa davati i čekati službenika! :D
 
To znači da ne možeš više da kažeš "šaljem o trošku kupca" tj. preuzimaš troškove poštarine.
Ili da povećaš cene svih proizvoda koje prodaješ za 250-350 din a ako prodaješ stalno istu vrstu proizvoda sa istom cenom i
ako su ti kupci već navikli na cenu, neće biti srećni ako poskupiš za dati iznos, jeste da kupca to ne pogađa zapravo toliko
mnogo jer bi on to platio svakako ipak kad umesto 1000 din npr. piše 1250 din kupac to primeti i klasifikuje kao poskupljenje.
 
Sirius, ponekad nije loše pustiti tastaturu, dok razmišljaš naglas :)
Nova usluga. Ako ti nije potrebna, koristi ono što si koristio do sada.
 
Šta ti tačno smeta u mom komentaru? Jel nešto pogrešno zaključeno?
 
Komentar je preopširan za konstataciju da je voda vlažna ili verovatno mokra :)

Danas mi je jedan kupac posalo mail da ti paketi nemaju ograničenje na 60cm, ali je u pitanju stariji gospodin, koji ne govori najbolje srpski, pa postoji mogućnost da nije dobro shvatio.
Bilo bi dobro da se javi neko ko je probao uslugu, pa da čujemo iz prve ruke.

Ja sam danas uspeo da dobijem službu prodaje, pa su mi obećali aneks ugovora da možemo da šaljemo "vangabaritne" pakete.
 
U koje vreme DHL obično dostavlja pakete? Ne znam da li im dam kućnu adresu ili adresu na poslu...

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
Mislim da tu nema pravila. Meni je prošli put doneo neki njihov outsourceovani kurir oko 19:30 a bilo je slučajeva da donesu ujutru u 8h :trust:
 
Kaze mi prijateljica, koja radi u Posti, da posle izbora vise nece biti Pupsovci, da li ce to nesto promeniti, vreme ce pokazati.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
^+1000

Послато са SM-N970F уз помоћ Тапатока
 
Sve najgore o Bexu.

Popunio formular na njihovom sajtu u sredu oko 12 kako bih poslao paket.

Nisam bio siguran da li je primljen zahtev, pa pozovem juče Bex i pitam da li su dobili zahtev - devojka proveri i kaže da jesu. Pitam je da li će doći kurir do kraja dana da pokupi paket - kaže trebalo bi.

Petak, 18h - kurira još nema. Sreća pa sam u 12h nazvao PE kako bih poslao paket. Kurir je bio na adresi kroz 40min.

Nikad više Bex, izbegavajte ih u širokom luku.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Haha narucio Bex pre mesec dana nikad nisu došli
Pratio posiljku, aktivna bila
Pisalo sa jos nije preuzet paket...
 
bicikla da se salje/prodaje koji kurir salje i koja cena? (najbolja) hvala

Sta si napravio i kolika je bila postarina ?

Gledao sam te posebne usluge za bicikle i kod Beksa stoji da je za biciklu 1550 din a kod Aks-a 800 din !
Neverovatna mi je razlika, ima li ko iskustva kako da se posalje bicikla sada posto vise ne moze preko PE ( a pre sam slao ), a da bude najjeftinije ?
 
Meni posiljka nije stigla prosle nedelje a trebalo je.

Vidim da postoji opcija na statusu da se ona odbije, posto je kod kurirske sluzbe.

Jel to funkcionise, mislim samo kliknem i posaljem pin koji oni meni posalju?

Nema nikakvih postanskih troskova za to odbijanje?
 
Ne znam meni je SSD u roku do 24 sata preko bexa stigao , cak mi je bio ugasen telefon pa mi je kucao na vrata , sve zavisi od kurira.
 
Dal je normalno da mi paket stoji na sortirnoj traci u AKS-sabac od 10og juna?
Najradije bi odbio paket, ne znam kako to da uradim da vrate posiljaocu sad
 
Poslednja izmena:
Nista, samo kad te nazove kurir da ti donese, kazi mu da odbijas isporuku.
Meni su trodelne aluminijumske merdevine stojale od 1. juna u magacinu AKS-a u mom gradu, tek su juce isporucene.

I to sa otkupom od 14500 dinara, zamislite sad prodavca koliko vec ceka na novac, i koliko li ce jos cekati?!?
 
Poslednja izmena:
A moze to tako, da kazes kuriru ne, odbijam?

Jel moras da imas valjan razlog ili slicno?
 
Naravno da moze, sta kurira briga zasto ti odbijas? Ti posle navedi posiljaocu svoje razloge zasto odbijas paket (predugo cekanje ili sta god).

Mozes da odbijes i kad ti kurir pokuca na vrata sa paketom.
Niko ne moze da te natera da primis paket, a ako bas hoces mozes da kazes da ne znas sta je to, jer nisi nista narucio, ma mozes da mu kazes bilo sta, boli njega uvo.
Jos bolje ako mu kazes kad te nazove, onda ne mora da dolazi.
 
Poslednja izmena:
Nisam nikad odbio, iako sam zeleo par puta zbog bezobrazno dugog cekanja...

Vidim da Dexpress ima sada na trackingu opciju Odbijanje, i tu mozes da izaberes razlog, to deluje korisno.

Jedino ne znam da li moze to nekako da ti se obije o glavu, recimo vise puta tako da odbijes, a onda tvoje ime i prezime tj. adresu stave na neko block listu.
 
Zašto bi stavljali na crnu listu kad njihove troškove svakako mora neko da plati, u slučaju odbijanja prodavac. Znači može prodavac eventualno da te stavi na crnu listu :)
 
Niko nije u obavezi da plati postarinu ako i primalac i posiljalac odbiju paket.

2X sam odbio da prihvatim paket koji mi se vratio jer ga posiljalac nije primio, posto mi se nije isplatilo da placam duplu postarinu.

Ti paketi kod postexpress-a posle idu na javnu prodaju, a kod privatnih sluzbi nemam pojma gde zavrsavaju.
 
Update: zvao jedan kurir iz Bexa sedmog dana nakon podnošenja zahteva na sajtu a drugi kurir zvao osmog dana da preuzme paket.

Toliko o njima...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam danas odbio posiljku, i ne krivim kurirsku za to...
Prosle nedelje artikal porucen od strane radnika u maloprodajnom objektu, i garantovao je isporuku do petka proslog, tj. do kraja nedelje, a meni artikal bio potreban za poklon za rodjendan za vikend.

Naravno nije stigao, do danas... Rekao sam hvala, u medjuvremenu sam isti proizvod kupio sam, i odbio.
 
Kakva su vam iskustva sa webexpress? Tj. koliko se često dogodi da se kurir ne pojavi da pokupi?
 
Da pitam nešto ovako šašavo, da li je moguće poručiti nešto online iz neke maloprodaje a da ti taj paket ne stigne na kućnu adresu već na neku javnu, tipa možda Maxi, Ideaja... ili možda u lokalnom parku ili isred neke institucije ... da li je uopšte moguće poručiti da adresa primaoca bude tako neka?
 
Niko nema mogućnost isporuke na izmišljene adrese, jer obaveza kurira je da nekome preda paket i da mu neko potpisom razduzi isporuku.
 
Stavi adresu neke institucije, pa taj dan kad ti najave isporuku ti čekaj ispred kurira [emoji56]
 
Nazad
Vrh Dno