Šta je novo?

Kurirske službe

2 dana je kao 5 minuta, moze da ti stoji po 10-20 dana bez problema
 
Nisam napiasao da je Postexpress. Nije mi se sa njima dešavalo takvo kašnjenje.
 
To je drugo onda, jos uvek se glave zbog strajka pa je moguce da jos uvek malo kasne.
 
Videh danas reklamu na tv za neki novi tip postinog paketomata koji moze da bude i za racune i za dhl posiljke, i izgleda manje od klasicnog. Na sajtu ne vidim nista o tome, ima li neko informacija o cemu se radi?
 
Pogledajte prilog 419172

Ovako stoji za moju porudžbinu u AKS-u nepromenjeno od 13.12
Zvao juče i danas da vidim šta je u pitanju, operater se oba puta pravi lud i kaže mi "nismo dobili povratnu informaciju od kolega, kontaktiraćemo vas".

Znači ovo je POSLEDNJI put u životu da mi je neko bilo šta poslao šugavim AKS-om, ja sam slepac što znam da su nikakvi i što nisam napomenuo da mi se ne šalje AKS-om.
Ne budu li dostavili zaključno sa petkom 22.12, neću ni preuzimati paket
Update: morao sam LIČNO da odem u CENTRALNI MAGACIN da bih preuzeo paket.

Da napomenem da operater u call centru mi govori da ne može da mi kaže da li se može lično preuzeti pošiljka u centralnom magacinu, dok tamo u samom centralnom magacinu stoji uredno napisano da je lično preuzimanje pošiljki moguće od 9:00 do 20:00 svakog radnog dana.

Uredno mi naplatili poštarinu, kao da su dostavili do mene paket.

SRAMOTA.

NIKADA više bilo šta preko AKS.
 
Da. Osim ako pošiljalac ne traži prevremeni povrat paketa.
 
Koliko vremena otprl. treba od prijema paketa do uplate otkupnine posiljaocu?
 
To je drugo onda, jos uvek se glave zbog strajka pa je moguce da jos uvek malo kasne.
Ne glave se, rade normalno, sve sta sam poslao u poslednjih desetak dana stiglo je na adrese primaoca odma sutradan.
Izuzetak je bio samo jedan paket koji je isao u neko selo gde nema isporuke svaki dan.
 
Šta se događa sa Post Expressom, zna li ko? Treći dan mi nisu došli da preuzmu paket:
  • prvi dan web express narudžbina, ništa.
  • drugi dan, poziv call centru i nova narudžbina, kažu doći će kurir do kraja dana, opet ništa.
  • treći dan, čekam kurira od juče, ništa.

Pokušavam D Express da nazovem, izbacuje me telefon posle par minuta čekanja. Pokušavam sa Bexom, naravno da kurir nije došao do kraja dana da preuzme.

Na kraju ću izgleda morati da sednem u kola i lično odnesem paket čoveku u Smederevo.
 
@Exodusbgd

A ne postoji opcija da ga predaš na šalteru pošte?
 
Ma nisam znao da je ovakva situacija, pa otišao bih davno da predam. Meni su uvek Post Express kuriri bili na kapiji max 2-3 sata nakon kreiranja naloga.
 
Jutros sam dobio sms da cu primiti otkupni paket postexpres i stavili su jednu ukupnu cenu. Na paketu ima samo jedna nalepnica unutra nema nikakva dokumentacija i tu pisu samo ove dve stavke

mlhjkp.jpg



Sto mu dodje ~150 din. manje nego sto sam platio (po ceni sa sms-a) Da li me je tu izjebo kurir za 150 din. ili su samo lose popunili uplatnicu ili ja tu nesto ne vidim? (ovo stiklirano mozda neki dodatni trosak?)

Sad, da je posiljac otkupninu uvecao za 50 din. (da uracuna sto ce mu uzeti za uplatu na tekuci), da su mu naplatili pakovanje, popunjavanje obrasca, licno urucenje i 1% vrednosti sve to zajedno dodje sa otkupninom ko na ceni sa SMS-a...ali to ne pise na paketu. A kako su dosli do ovih 568 din. nemam pojma, 550 na kilazu+? Jel to tako neka lokalno-interna praksa ili?
 
Šta se događa sa Post Expressom, zna li ko? Treći dan mi nisu došli da preuzmu paket:
  • prvi dan web express narudžbina, ništa.
  • drugi dan, poziv call centru i nova narudžbina, kažu doći će kurir do kraja dana, opet ništa.
  • treći dan, čekam kurira od juče, ništa.

Pokušavam D Express da nazovem, izbacuje me telefon posle par minuta čekanja. Pokušavam sa Bexom, naravno da kurir nije došao do kraja dana da preuzme.

Na kraju ću izgleda morati da sednem u kola i lično odnesem paket čoveku u Smederevo.
Moguce da su u guzvi i da ne stizu jer sad vlada praznicna euforija, salje se veliki broj paketa, a njima su prioritet ljudi koji imaju sklopljen ugovor sa njima.
Trebas uzeti i u obzir da je u utorak bio Sv.Nikola, slava koju slavi pola Srbije pa su mozda radili smanjenim kapacitetom, mozda je neko uzeo i 2-3 dana slobodno da se otrezni i pospremi sve po kuci posle slave.
Mada su meni uvek javljali kad nisu mogli doci, nazovu i kazu da odnesem u Postu na salter jer ne mogu stici da dodju.
 
Koliko sam video na face da nemaju u postama radnici tj ne raznose pakete uopste postari
 
Da li Postexpress tj Pošta Srbije radi normalno, treba da pošaljem paket za neki povrat novca, a najlakše mi je kod njih u poslovicu, ali sve nešto nisam siguran je l rade i ima li nekih problema?
Izvinjavam se ako piše odgovor negde gore, ali nisam uspeo da nađem
 
Radi Post Express
 
Koliko vremena otprl. treba od prijema paketa do uplate otkupnine posiljaocu?
Zavisi od više faktora a najviše od veličine masta gde je paket isporučen, recimo ako ide za BG, NS, KG, SU isl. znači veće mesto, uplata obično bude isti dan, isporuka paketa je tipa do 16h a uplata bude čim se kurir vrati sa isporuke za taj dan i dok "šalteruše" odrade uplate na račun.
Ako šalješ za neko malo selo, gde pakete isporučuje poštar koji isporučuje i sve ostalo onda može da potraje i 2 dana jer on ponese pakete kad krene kući pa ako isporuči taj dan super, ako ne onda će sutra pa kad završi i donese pare nazad u poštu to može da potraje.
Još ako se zadesi da je isporuka u petak ili subotu onda čekaš do ponedeljka minimum.
Najduže što sam čekao mislim da je bilo 3 dana ali obično bude isti dan.
 
Od nove godine novi cenovnik.
 

Prilozi

  • viber_slika_2023-12-25_12-57-46-941.jpg
    viber_slika_2023-12-25_12-57-46-941.jpg
    158.3 KB · Pregleda: 80
Imaju ona električna vozila i eto zelene nagrade.
 
Nekoliko puta sam slala pakete Postexpressom pre strajka i sve je uvek bilo ok. Uglavnom je otkupnina i uplata na racun bila.
E, pre neki dan mi posalje tip poruku, hoce neki luster. Sve regularno u poruci, podaci, sve kulturno.
Vidim iz Beograda je i pitam ga da dodje da uzme, jer je ipak lomljivo, odgovara mi posle 6,7h na poruku, kao kola su mu na popravci, zgodnije je kurirskom itd.
Ok, nije mi problem, nije prvi put da tako nesto saljem, upakujem u kutiju sve po ps-u i u petak posaljem.
Zovem da mu kazem, ne javlja se. Posaljem poruku, isto odgovara posle 5,6h, kao super, ocekuje paket itd.
Vidim na pracenju da je 2 puta bila pokusana isporuka, ali valjda ga nisu nasli, jer sada stoji samo da je zaduzen za isporuku, bez imena primaoca.
Paket ima otkupninu, inace.
Danas me zove drugi tip da pita za luster, kao renovira vikendicu, bas mu odgovara, a ja ne znam sta da mu kazem.
Obicno skinem oglas kad se paket preuzme, sad nemam pojma sta je ovo?!
Koliko taj paket uopste moze da ceka preuzimanje? Ne znam da li ovaj nije stigao da preuzme ili sta se vec desava.
Ne bih sad da smaram coveka, ali ovo mi se prvi put desava. Ne znam da li je do njega ili do PE.
 
Koliko vremena otprl. treba od prijema paketa do uplate otkupnine posiljaocu?
U 99% slucajeva saljemo Post Express, uplata na racun skoro uvek bude jutro nakon sto je predat paket, nekad se zadesi da bude i posle 17h istog dana kada je dostavljen paket. Mislim da to zavisi od toga kada se kurir vrati u magacin (ili gde vec) i donese novac.
Tokom strajka smo slali BEX-om, tu je bilo svega i svacega i nikako nismo mogli da shvatimo za koje pakete su legle uplate jer ih sve saberu i onda uplate ukupnu svotu, ali su i tu uglavnom 1-2 dana trebala za uplatu na racun nakon sto je isporucen paket.
 
Nama AKS uplaćuje novac jednom dnevno, ali nam svakog dana stigne automatski mail sa XLS i PDF tabelom, spisak brojeva pošiljki, imena, iznosi...

Ranije smo jednom mesečno dobijali račun za proviziju za transakcije, sa prilogom, spisak svih transakcija, sa provizijom po svakoj transakciji. Od kada stižu e-računi, ne dobijamo specifikaciju tih provizija, ali rekli su ds možemo da tražimo.

Trenutno imamo totalni hit sa jednim kurirom AKS iz Bora. Kada ukucaš adresu u AKS aplikaciju, odmah vidiš broj kurira koji isporučuje paket. Čovek uredno isporučuje pakete, ali evo već 20 dana ne predaje otkupnine, od pre nekoliko dana je prestao da čekira da je zadužio pakete za isporuku, a uredno ih isporuči i uzme novac. U komunikaciji sa kupcima, znamo da su sve pakete uredno preuzeli i platili.

Sada se dopisujemo sa AKS i centrala ne dobija nikakve odgovore iz Bora, a uredno im i dalje šalju puna vozila paketa. Poslednje smo tražili da nam vrate pakete, s obzirom da po praćenju nisu isporučeni danima. 🙄
 
Pa kad mu niko ne traži novac, što bi ga on dobrovoljno davao (prosečan rezon sitnog prevaranta). Jasno je da on taj novac ne drži kod kuće, već ga je na nešto spiskao. Ne kapiram da AKS ne provaljuje da ih kurir gura u ozbiljan problem.
 
Jedna od ideja je bila da kurir planira da napusti posao za novu godinu, pa u decembru sprema sebi otpremninu.

Ne mogu da zamislim broj tiketa koje svakog dana otvore na naše mailove sa reklamacijama, upitima, žalbama. Mi šaljemo baš mali broj paketa, evo danas recimo 12 kutija, 9 primalaca, a mislim da baš retko prodje 7 dana da se bar za nešto ne dopisujemo sa njima.


Prosle sedmice se zagubio jedan paket, bez otkupnine, plaćeno preko računa. Žena koja je trebalo da primi paket, Madjarica, jedva se sporazumevamo, kaže, nije bilo nikoga kod kuće. Pitam jel možda neko od komšija primio? Kaže nije sigurno, nema ko da preuzme.

Posle 3-4 maila sa AKS, dobijemo info da je kurir paket ostavio u stolarskoj radionici prekoputa, jer je broj primaoca bio nedostupan, a stolar je bio u fazonu da je on baš super sa komšinicom. Nisam proveravao da li i komšinica ima slično mišljenje prema tom odnosu.

U svakom slučaju, AKS je za tu reklamaciju razmenio sa nama nekoliko mailova i neko je morao da pozove kurira da pita gde je paket.

E onda stavimo u jednačinu pravna lica koja svakog dana pošalju trocifren broj paketa.
 
Nista me ne cudi za AKS, meni je jednom ostavio otkupninu od paketa u obliznjem vulkanizeru, nazvao me i rekao da nema goriva u kombiju da se vozika pa je ostavio u vulkanizer da dodjem i uzmem otkupninu.
Srecom vlasnici vulkanizera su roditelji od mog skolskog drugara pa me znaju i nije bilo problema.

Slucaj od danas, popunjavam podatke preko Web Express aplikacije i sve bude super dok nisam klikno na dugme za stampanje. Ostampam sve sta treba, krenem da lepim adresnicu na paket, kad primetim da je ostampana cena za dostavu 48,00 dinara :rolleyes:, odem tako sa tim u Postu, radnik na salteru nema pojma o cemu se radi, stornira sve, prekuca podatke i zalepi redovnu adresnicu kakvu stampaju u Posti.
Eto, nije vise sigurno popunjavati podatke preko aplikacaja jer znaju da brljave.
Meni se ovo prvi put desilo, a poslao sam paketa preko Web Express aplikacije jako puno.
Da li je neko imao slican slucaj?
 
Nazad
Vrh Dno