Šta je novo?

Laptop Kupovina laptopa u 2024

Koji laptop kupiti?

Zekovic

Cenjen
Učlanjen(a)
29.06.2017
Poruke
2,574
Poena
175
Pošto se bliži 2024 a ja bih kupio u 2024 možda neki laptop za 400 do 500 evra najverovatnije na leto , 11 generacija Intelovih procesora će u 2024 biti stara 4 godina tako da bih gledao od 12 generacije pa na gore a što se tiče Ryzena Ryzen 5500U će tada isto biti star 3 godine ali mislim da će i u 2024 biti sasvim solidan procesor za multimediju , hoće li izlaziti neki Ryzen procesori u 2024 godini kakva je priča što se toga tiče AMD Ryzen™ 7 7730U je dobar ali su mnogo skupi laptopovi u Srbiji sa tim procesorima jedino ako je neki na akciji , da li ce do leta biti bogatija punuda laptopova i procesora ili ne?


Novi intelovi procesori za laptop https://beebom.com/intel-14th-gen-meteor-lake-laptop-cpu-models-revealed/

Moguci Ryzenovi novi procesori za laptop u 2024 https://www.pcworld.com/article/216...laptop-processors-with-a-renewed-ai-push.html

Novi Acer model za 2024 https://www.notebookcheck.net/Acer-...ra-7-impresses-with-its-AI-core.783349.0.html procesor

Intel Core Ultra 7 155H​

 
Poslednja izmena:
To je 200€ više ... plus nije domaća garancija, plus možda nekima ne odgovara takva kupovina ... plus nije na stanju, mora da se proveri tj poruči. A onda će biti preko 1000€ koliko ga inače i prodaju, jer ni na iPonu nije iše povoljan (1169€)
 
Pozdrav svima !
Moze li neka generalna preporuka za polovni laptop do 500 evra ? Npr, koje modele izbegavati ili ako ima neki koji su se pokazali dobro u smislu pouzdanosti hardvera i ekrana. Laptop bi mi sluzio za svakodnevni rad na poslu i neki lagani online gejming. Hvala unapred za svaki savet !
 
Previše uopšteno pitanje
Za taj novac nov
 
Pozdrav svima !
Moze li neka generalna preporuka za polovni laptop do 500 evra ? Npr, koje modele izbegavati ili ako ima neki koji su se pokazali dobro u smislu pouzdanosti hardvera i ekrana. Laptop bi mi sluzio za svakodnevni rad na poslu i neki lagani online gejming. Hvala unapred za svaki savet !
Vidi neki sa i5 1335u imas i na kp jedan Hp sa tim procesorom 8 jezgra na 4.6GHZ
 
Hvala ti za ove linkove. Naravno, moze i novo. Nisam do sad imao potrebu za laptopom, koristio sam desktop racunar pa nisam bas upucen. Vec nekoliko dana istrazujem po netu koja je najbolja opcija za taj novac i naleteo sam tako na misljenja, da je, mozda, bolje kupiti neki jaci model star nekoliko godina, nego nov sa slabijim ekranom, kvalitetom i sl.
Kazem, opet, poptuni sam laik i zaista cenim svaki savet i preporuku.
 
Hvala ti za ove linkove. Naravno, moze i novo. Nisam do sad imao potrebu za laptopom, koristio sam desktop racunar pa nisam bas upucen. Vec nekoliko dana istrazujem po netu koja je najbolja opcija za taj novac i naleteo sam tako na misljenja, da je, mozda, bolje kupiti neki jaci model star nekoliko godina, nego nov sa slabijim ekranom, kvalitetom i sl.
Kazem, opet, poptuni sam laik i zaista cenim svaki savet i preporuku.
Slazem se sa ovim razmisljanjem. Ne isplati se uzimati ovo jeftino smece, bolje premijum laptop koji je star X godina a dobro ocuvan nego novo sa dna liste. Ne znam dal ima nesto sa rtx 2060. 500e je onako bas tanko. Drugar prodaje HP sa 2070 ali i on ti je nekih jos 190 evra preko tvoje cene, pa zato kazem vidi nesto sa rtx 2060 da se lepo igras. Ili mozda 1660 ti.
 
500€ nije malo, a pomenuti modeli nisu smeće
Zasvisi od potreba, afiniteta i budžeta, a onlajn igrice (tako je rekao pitalac) gotovo i da ne zahtevaju grafiku

Premijum koštaju mnogo mnogo više, ne palite se. I kao polovni nisu ni najmanje jeftini. Imamo jedan na oglasima
Nov košta skoro iljadarku više

Inače davno prošla priča da je viša klasa (ne premijum, nije taj cenovni razred) od pre 5 god bolji od srednjaka
Svojevremeno je i ovde bio članak da naprimer poslednje generacije i3 pokazuju bolje performanse od omatorelih i7. A gde je čipset, ssd i ostalo. Plus potrošenost baterije
Da biste potrefili odličan polovnjak, potrebno vam je mnogo mnogo sreće ili da ga kupite od poznanika
 
Poslednja izmena:
Poštovani

uzimajući u obzit da je ASUS N76V posle 12 godina otišao u večna lovišta neplanirano ( taman sam nabavio pastu da zamenim i da ga očistim):oops:
Potreban mi je novi laptop . budžet bi bio oko 120.000,oo rsd. Kupovina ovde (garancija a i na firmu ide) Može i bez operativnog sistema jer isti imamo.

Razmišljao sam LENOVO ili ako ima TOSHIBA tecra neka ili nešto treće.
Bilo bi lepo da je veći ekran i da ima grafiku odvojenu. I numerički deo tastature

Pa ako je neko tražio ili ima neki predlog dobro došao je.
 
Hvala ti za ove linkove. Naravno, moze i novo. Nisam do sad imao potrebu za laptopom, koristio sam desktop racunar pa nisam bas upucen. Vec nekoliko dana istrazujem po netu koja je najbolja opcija za taj novac i naleteo sam tako na misljenja, da je, mozda, bolje kupiti neki jaci model star nekoliko godina, nego nov sa slabijim ekranom, kvalitetom i sl.
Kazem, opet, poptuni sam laik i zaista cenim svaki savet i preporuku.
Нема то - овај бренд добар, други не ваља. Све зависи од модела до модела.
Препоручујем ти да узмеш половни са писменом гаранцијом од годину дана. Постоје радње које продају лаптопове, видиш, упалиш и носиш.
Предности - можеш наћи квалитетнији екран и ако имаш среће и квалитетнију тастатуру (видећеш кад будеш нашао неки стари Thinkpad или Ideapad).
Нови лаптопови су брзи и танки, али тастатуре су углавном плитке и лоше осим на неким екстра скупим гејминг варијантама.
Тако да ако ти не смета мало слабији процесор, можеш да идеш на половно.
Не заборави - регуларна радња, писана гаранција и то је то.
Poštovani

uzimajući u obzit da je ASUS N76V posle 12 godina otišao u večna lovišta neplanirano ( taman sam nabavio pastu da zamenim i da ga očistim):oops:
Potreban mi je novi laptop . budžet bi bio oko 120.000,oo rsd. Kupovina ovde (garancija a i na firmu ide) Može i bez operativnog sistema jer isti imamo.

Razmišljao sam LENOVO ili ako ima TOSHIBA tecra neka ili nešto treće.
Bilo bi lepo da je veći ekran i da ima grafiku odvojenu. I numerički deo tastature

Pa ako je neko tražio ili ima neki predlog dobro došao je.
Тошиба је пропала фирма, то заборави. Ниси рекао шта ти је приоритет, екран, процесор, хард диск, тастатура ? Батерија, тежина ?
Preporuka za laptop za žensku osobu
Oko 500e

Alu kućišta ili imitacija
Backlight tastatura u boji kućišta
Zoom
PowerPoint
Word
Sto bolji ekran
Ако тражиш нов, за тај новац екрани су слаби, алуминијум не постоји у тој ценовној равни.
 
Ovaj uzmi https://www.eponuda.com/nesortirano...-6-fhd-ips-i5-12500h-16gb-512gb-cena-23562738 odlican laptop ali nema svetlecu tastatuuru ali dizajn je ok.
Tреба питати још једном, и проверити да ли је IPS, oвај лаптоп се продаје у две верзије једна је IPS, друга није. Дакле ако се одлучиш за ово тражи да провере да ли је IPS.
 
Burn-in misliš? To i dalje aktuelno? U 2024
Da.
Kako misliš mozda može Word? Nije dovoljno jaka?
Да би се одржавао такав панел потребно је скинути таксбар, ставити црну позадину и не користити статичке слике.
Гледај на то овако - ако има IPS и ако "убоде" добру серију, лаптоп може да траје 5 година а може и 10 година.
Ако планира да има лаптоп 2-3 године онда и може да купи OLED. Не кажем да ће лаптоп да се поквари тј. да ће екран имати burn-in, само да то зависи највише од употребе.
Неко има један исти лаптоп 10 година, неко хоће да купи нешто ново. Сви смо различити.
Постоји идеја да су новији OLED бољи и квалитетнији и да нема burn-in-a као раније, али да ја купујем лаптоп, не бих ризиковао. Опет неко често мења лаптопове па му је свеједно.
 
Da.

Да би се одржавао такав панел потребно је скинути таксбар, ставити црну позадину и не користити статичке слике.
Гледај на то овако - ако има IPS и ако "убоде" добру серију, лаптоп може да траје 5 година а може и 10 година.
Ако планира да има лаптоп 2-3 године онда и може да купи OLED. Не кажем да ће лаптоп да се поквари тј. да ће екран имати burn-in, само да то зависи највише од употребе.
Неко има један исти лаптоп 10 година, неко хоће да купи нешто ново. Сви смо различити.
Постоји идеја да су новији OLED бољи и квалитетнији и да нема burn-in-a као раније, али да ја купујем лаптоп, не бих ризиковао. Опет неко често мења лаптопове па му је свеједно.
kada vidim 250 cd/m2 i 45% boje nije mi dobro..malo mi je muka od tih "ispranih" ekrana i ne bih mogao nikome da preporucim, imao sam par HP pod rukama vrednost oko 400-500e, zali boze para, moze da ima najbolji proc ako su boje kao da je '98

Za koje laptopove znas da imaju dobre IPS da su ok za multimediju?
 
kada vidim 250 cd/m2 i 45% boje nije mi dobro..malo mi je muka od tih "ispranih" ekrana i ne bih mogao nikome da preporucim, imao sam par HP pod rukama vrednost oko 400-500e, zali boze para, moze da ima najbolji proc ako su boje kao da je '98

Za koje laptopove znas da imaju dobre IPS da su ok za multimediju?
Има их више, али прелазе буџет као нпр Ideapad 5 pro.
 
Тошиба је пропала фирма, то заборави. Ниси рекао шта ти је приоритет, екран, процесор, хард диск, тастатура ? Батерија, тежина ?
Izvinjavam se što nisam predložio šta sam mislio. prioritet da je veći od 14, HDD nije bitan uvek može se dokupiti.Da je minimum 16 ili 32 RAMbrz procesor i odvojena grafika, težina baterija nebitna, jer je statičan mahom Ekran da je ok primarna upotreba je ACAD owrd excel PS
 
Izvinjavam se što nisam predložio šta sam mislio. prioritet da je veći od 14, HDD nije bitan uvek može se dokupiti.Da je minimum 16 ili 32 RAMbrz procesor i odvojena grafika, težina baterija nebitna, jer je statičan mahom Ekran da je ok primarna upotreba je ACAD owrd excel PS
Јеси размишљао о Леново Yoga 7 ?

За процесор не брини. Одвојена графика и јак процесор пребацују твој буџет, осим ако не планираш куповину у иностранству.
 
razmišljao sam da uzmem LENOVO, ali ispada da 120k rsd sada nije dovoljno za nešto veće od 14inča i generalno da bude dobar računar . Pogledaću, mada sm mislio da idem na neki ThinkPad
 
razmišljao sam da uzmem LENOVO, ali ispada da 120k rsd sada nije dovoljno za nešto veće od 14inča i generalno da bude dobar računar . Pogledaću, mada sm mislio da idem na neki ThinkPad
Око 100.000 су најјефтинији модели Thinkpad-a. Не надај се моћном процесору и врхунском екрану за тај новац. Јога ти даје бољи екран и процесор.
 
Meni bi trebao lap top za multimediju (kućno-poslovna varijanta), u smislu da može da ima otvoren MS office, koji tab za surf, neke laganije programe za slike, gledanje filmova, yt i sl... Takođe, da mogu male igre kao što su plants vs zombies na primer, ili angry birds...

Našao sam ovu Lenovo konfiguraciju koja košta oko 350€ pa ako možete da mi kažete da li bi mogla ispuniti zahteve:
Ryzen 3 7320U/8GB DDR5 5500MHz/512 GB SSD M.2/Radeon 610M grafika/15.6" 1920x1080.
CPU je 4c/8t, panel je TN, 220 niti, anti glare.

To je ovaj lap top:


Da li je okej, ili da se ide na nešto drugo/bolje?
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno