Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

Crypto exchanges choose ‘financial freedom’ and refuse to block Russian users

BINANCE: We will not unilaterally freeze millions of innocent users’ accounts.

COINBASE: A blanket ban would “punish ordinary Russian citizens enduring historic currency destabilization as a result of their government’s aggression against a democratic neighbor.”

KRAKEN: We cannot freeze the accounts of our Russian clients without a legal requirement to do so.

©️Cryptocurrency Inside

Daj boze da je tako...

Naleteo sam na ovu vest na twiteru.
 
Naveo i član ispred mog posta.
Moje mišljenje je da crypto pada u vodu ako to urade, jer se gubi smisao.
To je bila želja, ali je daleko od realnosti..
Lol, zašto? Čak i ako blokiraju centralizovane menjačnice, trgovina licem u lice će nastaviti da funkcioniše normalno, plus decentralizovane menjačnice
 
Lol, zašto? Čak i ako blokiraju centralizovane menjačnice, trgovina licem u lice će nastaviti da funkcioniše normalno, plus decentralizovane menjačnice
Tačno, tu je i DEX.
Mislim da je bio neki zahtev da se blokiraju ruski nalozi, kao mera sankcija.. ali to je generalno palo u vodu jer oni to ne žele da urade.
 
Koliko treba da padne BTC da majneri pocnu da prodaju svoje rigove i kartice posto zasto? :D
 
Mnogo
Veliki BTC majneri imaju jako povoljnu cenu struje i sto se njih tice BTC moze jos dosta dole da ide pre nego dodju na granicu profitabilnostu u USD. Znao sam tacnu cifru, ali sam zaboravio.

Sto se tice ETH-a, hashrate treba da se poveca za 25-30 % od trenutnog (znaci da hashrate bude cca 1.3 Ph/s) pa da postanu neprofitabilni u USD. Sve ovo ako racunamo cenu struje 0.1 usd po kW/h

Edit: ovo vazi ako je vrrdnost BTC par hiljada ispod 40K i ako je vrednost ETH par stotina ispod 3K. Naravno ako, vrednost BTCa i ETHa skoce onda se i granica pomera
 
Poslednja izmena:
Lol, zašto? Čak i ako blokiraju centralizovane menjačnice, trgovina licem u lice će nastaviti da funkcioniše normalno, plus decentralizovane menjačnice

To što DEX može da menja kriptovalute međusobno je nebitno, prava korist nastaje tek kad taj partizanski fiat može da se zameni za državni fiat koji može lako i da se potroši. Slabo mesto kripto sveta su uvek bile menjačnice, bez njih korist od kriptovaluta drastično opada, što bi se reflektovalo i na njihovu cenu. Kad vlasti budu krenule da se obračunavaju sa kriptovalutama, one će izvesno prvo udariti na menjačnice.
 
To što DEX može da menja kriptovalute međusobno je nebitno, prava korist nastaje tek kad taj partizanski fiat može da se zameni za državni fiat koji može lako i da se potroši. Slabo mesto kripto sveta su uvek bile menjačnice, bez njih korist od kriptovaluta drastično opada, što bi se reflektovalo i na njihovu cenu. Kad vlasti budu krenule da se obračunavaju sa kriptovalutama, one će izvesno prvo udariti na menjačnice.
Ko im je kriv kad ne zive u Srbiji i ostalom slobodnom svetu, gde jos ima fiata u rukama gradjana. Ovako kod ovih koji zive u zatvoru, sve je u banci na racunu, pa sad strepe bilo ako ucine neku glupost ( kao u kandi protest kamiondzija gde su blokirali racune im ), ili CEX menjacnice gde moras postalti sve podatke KYC i onda nije tesko kontrolisati. Banke i bankari su zlo ovog sveta, i treba sve da se pozatvaraju.
 
Screenshot_20220306-174227_Brave.jpg



Fino oni izlaze zadnjih 30 dana
Screenshot_20220306-174227_Brave.jpg



Fino oni izlaze zadnjih 30
 
Suska se da bi neke menjacnice mogle da zamrznu naloge iz Rusije i Belorusije.
Nadam se da do toga nece doci, ali nikad ne reci nikad.

Moguce da ce odredjeni broj ljudi povuci svoj kripto se menjacnica na cold wallete, pa bi to trebalo da utice na cenu.

Vec sam pisao, pa bih vas podsetio.
Iako ce se mozda pokazati da je ovo lazna vest za Coinbase, vrlo lako moze stvarno doci do ovoga.

Ipak i te menjacnice imaju nekoga iznad sebe i trpece ogromne pritiske, ne zele ni one da im USA zabrani poslovanje na svojoj teritoriji..

Mozda je pametno povuci sve ili bar deo sa menjacnica na cold wallete.
Ulazimo u extremno nepredvidljivo vreme i zaista je sve moguce..
 
Monero
Dash
Zcash
Beam

beam se kopa sa 4gb karticama, uvek medju prva 3 bio po isplativosti imaš ga svuda bas..
monero moze sa cpu/gpu da se kopa
 
Monero korapnje sa GPU nije isplativo. Samo sa Ryzenima i M1 procesorima je isplativo. :D
 
I koliko ti treba da kopas da bi isplatio M1 Macbook Air recimo, par godina?
 
U medjuvremenu, na oglasima," kupujem Threadripper 3990x, poželjna domaća garancija"! :)
 
Nazad
Vrh Dno