Šta je novo?

Komercijalna banka

Instant placanje uz manje provizije od platnih kartica. Platni promet koji radi vikendom otprilike.

Mada kod nas tesko da ce ista biti od toga. RF je probao PlatiMo jos pre 15 godina, cini mi se, a do sada samo ga Telenor koristi :)
 
Плаћање без картице,тј. нови начин онлајн плаћања.Мени би конкретно много олакшало живот да ЕПС уведе онлајн плаћање рачуна с њиховог сајта,картицом или на овај начин.Сврха?Шта знам,као и плаћање и дизање новца мобилним,ријетко се користи али неком и помогне.
 
Eps je lak za placanje, samo ponovis plaćanje u ebanku iz prethodnog meseca sa malo promenjenim iznosom.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Није поента у томе.Више људи има картице него ел. банкарство,а и нема провизије за плаћање картицама итд.
 
Teška priča kod EPSa to, nema teorije da daju par posto od računa na proviziju. :)

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Eps je lak za placanje, samo ponovis plaćanje u ebanku iz prethodnog meseca sa malo promenjenim iznosom.
To vazi za EDB trenutno, ali mislim da ne vazi za sve ostale ED po Srbiji.
Smesno je da EDB i EJ prihvataju placanje karticama preko POS terminala, bez provizije, a nemaju online placanje..

Sa ove tacke tesko da ce KOM4Pay zazhiveti, ali SofortUberveisung i giropay su presli granice Nemacke, i postali defacto nacin placanja u AT, DE i valjda CH. Mislim da se koriste vise od kartica cak i za online kupovinu.
 
Teška priča kod EPSa to, nema teorije da daju par posto od računa na proviziju. :)

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
То ме и живцира.Тако велика компанија којој би требало бити у интересу повећање наплате и што једноставније плаћање рачуна,ал...
 
^pa EPS daje par posto od racuna za proviziju :) Em mozes (barem EDB i JI Nis) da platis karticom bez provizije (samo na salteru) em su redje firme koje imaju sa svim bankama ugovor za trajni nalog, koji je isto besplatan u skoro svim ili svim bankama (mislim da se u Piraeus ipak placa, a drugde ne)
 
Secam se da sam naleteo na clanak u kojem je pisalo da banke razmatraju da pocnu da naplacuju odrzavanje tekuceg racuna cak i ako u posmatranom mesecu nije bilo ni priliva ni odliva.

Da li je Komercijalna to vec uvela?
 
Поставио си већ питање на претходној страни и одговорено ти је.:)
 
  • Like
Reagovanja: M J
Da li je moguce da mi neko posalje novac iz inostranstva na pripejd visu? Ako ne moze koja je procedura da mi neko uplati na devizni racun u komercijalnoj banci i da li neko zna kolike su provizije?
Izgubio sam par klijenata zbog WU i njihovih 15E provizije na 100E uplatu... U pitanju su online igre i nisu velike pare pa razmisljam da otvorim Paypal pa da kupujem neke gluposti iz Kine ako su velike provizije i cimanje...
 
PayPal ti jeste bolji za "sitnije" uplate, do tipa 100-150e, posle toga WU (ako su iz Evrozone, tj.salju EUR i primas EUR, inace ne - WU iz Evrozone je 5e fixno, za bilo koju sumu), i ako su random klijenti sa vecim sumama onda je wire jedino resenje.


Ako su digital goods u pitanju, ili neke IT usluge ili proizvodi, mozes preko Digital River servisa prodavati, mislim da cak ima i dalje micro-clients, za bas bas sitne naplate (za igre preko Play Store-a recimo cene kakve su, SwReg microclients su idealno resenje).
Ako su ti oko 100$ proizvodi, naplate ti 1.9-3.9%, zavisi sta zelis od usluga (meni prolazi sve uz 1.9%, nista vise mi ne treba), i kada se nakupi biras da li na PayPal ili wire-om.

PayPalom ti je sigurnija opcija na duge staze, nikome ne pravdas nista... samo ne cuvaj vece sume na PPalu za svaku slucaj!
 
Ne znam kako je fixno 5e covek iz Svabije slao 3-4 puta po 100E uvek bi provizija bila 15e za 50e je 9.9E... Jos su jednom liku pogresili podatke za slanje (pogresili njegovu adresu valjda i slovo zamenili u mom prezimenu) i izgubio je pare 59E...
A koliko sam skapirao ne moze da se podigne novac sa paypala kod nas?
Treba mi nesto sto jednostavnije i jeftinije (za provizije) da bi mi uplacivali ljudi, a kazem to su sume do 100E.
U komercijalnoj imam tekuci, visu pripejd i devizni pa ako je paypal bolji a mogu da se podignu pare u Srb onda mi je to najbolje resenje...

Edit: Prodajem u wowu neke gluposti tako da to ne mogu tako da prodajem kao sto si naveo.
 

Prilozi

  • thumbnail.jpg
    thumbnail.jpg
    227.8 KB · Pregleda: 71
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Код нас тамо преко Дрине и Саве :D већ дуже од годину дана постоји примање новца на картицу(обе врсте)Провизије су повољне(нпр. за 100 евра је 2,5 евра и слично,у КМ наравно)Пошто су и овдје недавно увели прилив на картицу(ТБ)претпостављам да је то то.Мало истражи и распитај се око тога.Банке би требале знати објаснити.На које начине се шаље из иностранства не знам,претпостављам исто онлајн уз регистрацију на сајту(Мастеркарда,Визе)Нисам користио само сам примјетио пратећи тарифе на сајтовима банака.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Nema primanja na MasterCard, osim refunds, ukljucujuci i VAT Refunds iz EU.
Jedino sa menjacnica, ali ne znam kako to funkcionise, posto ne koristim.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Nikako ne mogu da pristupim ebank ..mbank...jel radi kod vas?
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ne, vrti se sano posle unosa PINa
 
Nisam juče probao, sada radi.
 
Probao sam sada da popunim elektronski nalog za placenje struje (EPS racun) i kada kreiram nalog sistem mi izbaci poruku provizija 15 dinara.

Od kada se za placanje struje naplacuje provizija? To je do sada uvek bilo bez provizije

Isto mi je izbacilo i za fiksni telefon, telekom

Sad vidim da su od 1.4. ponovo vratili proviziju za placanje racuna peko e-bankinga
http://www.kombank.com/pdf/Tarife naknada_eBanka za fizicka lica_ 01 04 2018.pdf

I za prosli mesec su mi naplatili, a nisam ni primetio to.

Nema druge, gasim racun.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ima nekoliko meseci otkako su to uveli, ne bi li naterali korisnike da predju na SET pakete. SET je skuplji oko 100 dinara od "obicnog" racuna, ali ima nekoliko pogodnosti. Ako ti nista od toga ne treba, onda trazi drugu banku (imas ovde i temu o e-bankingu svih banaka za poredjenje).
 
Poslednja izmena:
Ja sam u set paketu, pa su mi naplatili 15 dinara za jedan nalog pripremljen u aprilu, a realizovan u maju.
Sramota za komercijalnu.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kako, zasto? Svakako imas SET i maju ako si ga imao u aprilu. Zali se, pisi chat podrsci za pocetak.
 
Ja sam u set paketu, pa su mi naplatili 15 dinara za jedan nalog pripremljen u aprilu, a realizovan u maju.
Sramota za komercijalnu.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Da nisi prešišao limit od 25 naloga mesečno?
Ako nisi, žali se...

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Нисам имао сет и наплатили су поштено налог(15 дин.),али код затварања сам морао ићи и други дан,јер не могу(неће) одмах да затворе док не добију сагласност из централе,а то буде сутрадан.Наравно одмах исјеку картице.Исто тако,кад се угаси рачун ,угаси се и ел. банкарство,па немате приступ ел. банкарству као код нпр. Интезе.
 
Probao sam sada da popunim elektronski nalog za placenje struje (EPS racun) i kada kreiram nalog sistem mi izbaci poruku provizija 15 dinara.

Od kada se za placanje struje naplacuje provizija? To je do sada uvek bilo bez provizije

Isto mi je izbacilo i za fiksni telefon, telekom

Sad vidim da su od 1.4. ponovo vratili proviziju za placanje racuna peko e-bankinga
http://www.kombank.com/pdf/Tarife naknada_eBanka za fizicka lica_ 01 04 2018.pdf

I za prosli mesec su mi naplatili, a nisam ni primetio to.

Nema druge, gasim racun.
Ja sam prešao u mts, u komercijalnoj ću ugasiti do kraja meseca jer su već naplatili održavanje za ovaj mesec.
I meni su rekli da dođem ranije za gašenje računa jer navodno traje.


Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
FYI, i u RF se ne gasi odmah :(
Mada to je obicno da provere da li da ponude besplatno odrzavanje racuna da bi ostali kod njih.
 
Nazad
Vrh Dno