Šta je novo?

koliki vam je račun za struju?

Odma salji mail ako je to moguce.
Ako ti nisi vlasnik posalji mail kao da jesi.
mi ovako saljemo mail

Postovani
u Nisu, opstina Palilula ulica ta i ta, nije ocitano stanje sledeceg brojila
sifra kupca _____________
Ed broj __________________
Sifra mernog mesta ___________________
Zamolia bih za citanjne stanja.

Unapred Hvala

Kada sam posalo ovakav mail gde je stajalo moje ime od*ebali me rekli da ja nisam vlasnik brojla i onda zena poslala
Zar nije bolje odmah poslati ocitano stanje nego ih pozivati da oni to dodju da urade?
 
Nzm ni koji mail.. sredice se (y)
 
Screenshot_20230925-082605.jpg
 
Ne kapiram...
Pa gde vam je bandera?
Pa na ulici gde bi drugde, mi imamo tj.imali smo kljucic od ormarica samo da otvorimo i podizemo osigurace.
Citaci dolaze i citaju oni imaju kljuc od vrata ormara.
Zato sam napisao da smo slali mail jer u Nisu postoji broj telefona i salter gde se predaje stanje ali ako je brojilo u kuci, ako je na banderi tj. van kuce onda oni citaju.
 
Pa na ulici gde bi drugde, mi imamo tj.imali smo kljucic od ormarica samo da otvorimo i podizemo osigurace.
Ja cak i za to moram da zovem elektrovojvodinu jer samo oni imaju ključ, i onda cekam da se smiluju da dodju. Nije da mi se desavalo cesto ali opet je glupo.
 
Po pravilu daju ključ od ormarića, neretko je u samom ormariću, pa pogledaj prvom prilikom.
 
Nema, nisam čuo da su ikome dali od komsija. I moje je bilo kod bandere pa je bilo grupno sa ostalim komšijama ali zbog pre opisanog problema meni su stavili ispred ograde. Dva puta mi se desilo za 10 godina pa nije neka frka, ali mi se jednom desilo za praznik u 11 uveče pa sam čekao poprilično da dodju
 
Ne daju ključeve od ormarića, lično pitao. Elektrovojvodina - Sremska Mitrovica.
 
Te ključeve imate kod lokalnih kljucara.
Neće svaki da vam proda (pošto ih već imaju napravljene) ali pitaš na par mesta pa će neko i dati.
 
Možda su drugi ormarići. Ovi u Nišu imaju male otvore sa bravicom u dnu gde su osiguraci, davali su ih pre 10ak godina kada su montirali. Možda su i ovde promenili ali koliko sam video u okolini ti otvori su razvaljeni, izgoreli tj.popucali od sunca a negde i cela vrata razvlajena
 
Meni su obarali ormar pre 2 godine, na banderi se nalaze 3 ormara, moj u kome se nalaze 3 strujomera je bas na ulici i malo malo ga neko zakaci, ulica tesna, cekam kada ce ponovo da ga obore...
 
Racun se godisnje uvecava za 10%, ali za 3 clana porodice u stanu, racun nam je oko 3.000 u proseku.
Grejanje na centralno, bez bojlera.
 
Ne mogu da nadjem, ali mi se cini mi se da je neko pisao ranije...sta kad se dobije racun ukome pise da je stanje NEOCITANO??
Imaju pristup brojilima, jedino da nisu dolazili?
Sta ako sledeceg meseca saberu svu potronju i naplate je za jedan mesec, odoh u crveno..
Nikad do sada nisam imao ovakav slucaj.
 
Ne mogu da nadjem, ali mi se cini mi se da je neko pisao ranije...sta kad se dobije racun ukome pise da je stanje NEOCITANO??
Imaju pristup brojilima, jedino da nisu dolazili?
Sta ako sledeceg meseca saberu svu potronju i naplate je za jedan mesec, odoh u crveno..
Nikad do sada nisam imao ovakav slucaj.
Pravac distribucija i odneseš stanje da ubace. Jedino tako.
 
Ne mogu da nadjem, ali mi se cini mi se da je neko pisao ranije...sta kad se dobije racun ukome pise da je stanje NEOCITANO??
Imaju pristup brojilima, jedino da nisu dolazili?
Sta ako sledeceg meseca saberu svu potronju i naplate je za jedan mesec, odoh u crveno..
Nikad do sada nisam imao ovakav slucaj.
Ne mogu da je naplate za jedan mesec, potrošnja se deli na ukupan broj dana izmedju 2 čitanja. Zato i piše datum očitavanja na računu i broj dana izmedju 2 očitavanja, i ako je period obračuna veći ili manji od 30 dana granice zone se srazmerno pomeraju na gore ili dole (drugim rečima granice zelene zone od 350kWh i plave zone od 1600kWh se odnose na period od 30 dana).
Piše i na računu, kačio sam već.
 

Prilozi

  • 2023.jpg
    2023.jpg
    398.7 KB · Pregleda: 24
Izgleda da klince koji citaju potrosnju mora covek da vodi za ruku da odrade poso. Crkla sijalica u prostoriji gde su brojila i mrzelo ga da trazi bateriju da osvetli pa nije ocitao. Poslao sam mail distribuciji da mi kazu da li da nosim stanje ili sta drugo..
 
@djalf Stari portal (koji je bio na ElektroVojvodina sajtu) su roknuli a novi naravno da ne funkcioniše kako treba 😂😂

IMG_20231101_132224.jpg
 
Nazad
Vrh Dno