Šta je novo?

Kojntelekt

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni se svidja ovo sta je shoomy11 predlozio. Imam 4 naloga na jednoj IP adresi i vec su nakopali 6+ €. Necu nista podizati i pustit cu da nalozi predju 10€ i tamo 2. januara 2015, platiti demo na sva cetri i podici kes. Do tad bi svaki naloga trebao imati 20+ €. Znaci skinem limit od 10€, izbjegnem 30% provizije i jos poslije toga kopam 10 dana sa demo bonusom. Nadam se da se ovi iz Cointellect-a nece ljutiti na nas radi toga :)
 
vec me ozenise ali maler je i dalje tu, :d

evo vam jos jedna fora kako da promenite ip adresu, ko ima kablovski modem, dakle samo modem ne modem+ruter,

iz modema ubodes kabal u switch,
iz switcha ubodes u,
1- kompjuter (imas ip adresu kao i modem),
2- ruter (ip adresa se promenila)
3- ruter -|| -
. . .

Da napomenem, ne promeni se ip adresa sa svakim ruterom, sa jednim mi se promenila a drugi nije hteo da dobije drugu adresu, vec je povukao od modema istu, doduse nisam imao vremena da ga cackam, ako neko proba i radi mu neka mi se javi na pm, isto neka mi se jave vlasnici tplinka
 
Sve je to ok. Svidja se i meni ideja ali ima nas koji ne mozemo da menjamo IP. Ostalima koji su u mogucnosti da ga menjaju zelim puno srece u Novoj godini ;)
 
Na kablovskom ce ti se promjeniti IP adresa svaki put kad na tom ruteru koji je nakacen na modem promjenis MAC adresu. Samo poslije promjene MAC adrese rutera treba resetovati modem kako bi on prepoznao da je dobio novi uredjaj. Ja sam ovo pisao vec par puta ali ne znam da li je neko probavao. Kod mene radi bez greske. Znaci kablovski internet!!
 
Adresu ne dobijas od modema nego od servera provajdera.
Od modema dobijas lokalnu adresu na racunaru ili ruteru ia ta adresa nije bitna.
Totalna zbrkano napisano.

Ako provajder menja adresu na osnovu MAC adrese onda probati sa promenom iste.
Ako menja samo rekonektovanjem to je super ali danas jako retko.
Ako provajder vezuje ip za korisnika mozes i na glavi da dubis opet ces dobiti istu dok oni sami ne promene.
 
http://cointellect.rocks/cointellec...n-bitcoinexpo-2015-london-uk-january-24-25th/

Ovo im je verovatno marketing za ono kao ne brinite nećemo mi pobeći ... JOŠ


Ja sam se malo bavio proucavanjem ovog njihovog sponzorstva. Ispostavilo se da taj expo na koji su se prijavili stvarno postoji, prica prolazi sa te strane.... Googlovao sam na netu i lako je naci sajt i njih i organizatora i svih.... Svejedno to sto su sponzori ne mora da znaci da nece ispaliti, u njihovim TOS pise da mogu da menjanju pravila bukvalno za sve... Kontam da ako ne zapale do tamo 2gog 3ceg januara da onda barem imamo vremena do 20 i nekog da uzmemo koji evric
 
Adresu ne dobijas od modema nego od servera provajdera.
Od modema dobijas lokalnu adresu na racunaru ili ruteru ia ta adresa nije bitna.
Totalna zbrkano napisano.

Ako provajder menja adresu na osnovu MAC adrese onda probati sa promenom iste.
Ako menja samo rekonektovanjem to je super ali danas jako retko.
Ako provajder vezuje ip za korisnika mozes i na glavi da dubis opet ces dobiti istu dok oni sami ne promene.


PTT svaki dan u 5.38 pm resetuje lepo kablovski modem i dodeli ti novu ip.... sto cini kopanje prakticno ne mogucim (na taj nacin), barem je tako u mom gradu...
 
nece da mi edituje post pa moram ovako, dakle ne moraju da mi se javljaju vlasnici tplinka, neka mi jave samo ako im radi kojum su ruterom uspeli da dobiju drugu ip adresu
 
Pa ja sam dubio na glavi, resetovao modem, gasio ga na 12+ sati, resetovao ruter i nista nije pomoglo dok nisam nakacio drugi ruter koji je naravno imao drugu MAC adresu i onda sam provalio sta je. Svaki put kad mi isteknu free nalozi, promjenim MAC rutera, resetujem modem i dobijem novu IP adresu. Znam da IP adresu ne dodjeljuje modem ali modem komunicira sa serverom provajdera i onda mi server dodjeli novu IP adresu.
 
PTT svaki dan u 5.38 pm resetuje lepo kablovski modem i dodeli ti novu ip.... sto cini kopanje prakticno ne mogucim (na taj nacin), barem je tako u mom gradu...

Sto puta kazem. Politika dodele ip adresa zavisi od provajdera do provajdera i ne mozes nikako uticati na to.

To sto ti dodeli novu adresu ne znaci i automatski ban. Ban sledi jedino ako ti zapadne vec banovana adresa.
 
Pa ja sam dubio na glavi, resetovao modem, gasio ga na 12+ sati, resetovao ruter i nista nije pomoglo dok nisam nakacio drugi ruter koji je naravno imao drugu MAC adresu i onda sam provalio sta je. Svaki put kad mi isteknu free nalozi, promjenim MAC rutera, resetujem modem i dobijem novu IP adresu. Znam da IP adresu ne dodjeljuje modem ali modem komunicira sa serverom provajdera i onda mi server dodjeli novu IP adresu.

O tome se i radi, promeni MAC na modemu, reset i eto nove IP adrese. Nisu potrebni nikakvi ruteri i slicno.
Neki su vec pisali da tako to funkcionise bese na SBB, nisam siguran vise.
 
Nisam siguran da to radi na home gateway sa SBB-a. Mislim da je na njemu fiksni MAC i taj MAC mi stoji u ugovoru. Ja mislim da ne moze da se menja, ako je neko uspeo neka to kaze. Od nagadjanja nema nista.
Ne znam koliki je lease time za IP na SBB-u po defaultu ali dok to ne istekne IP necemo zameniti sigurno ;)
A najgore je sto cemo i onda svi koji budemo zamenili IP nekako izmejati IP medjusobno tako da od cele price nema nista.
 
Ako vam je vezana MAC adresa za ip adresu,i ako promenite MAC,necete vise dobiti nijednu ip adresu,tako da pazljivo sa menjanjem.
 
Nisam siguran da to radi na home gateway sa SBB-a. Mislim da je na njemu fiksni MAC i taj MAC mi stoji u ugovoru. Ja mislim da ne moze da se menja, ako je neko uspeo neka to kaze. Od nagadjanja nema nista.
Ne znam koliki je lease time za IP na SBB-u po defaultu ali dok to ne istekne IP necemo zameniti sigurno ;)
A najgore je sto cemo i onda svi koji budemo zamenili IP nekako izmejati IP medjusobno tako da od cele price nema nista.

Ovo i mene zanima, ako je neko uspeo da promeni spoljnu IP adresu na SBB ruteru neka javi.
 
nesicu odgovoricu ti samo zato sto si maler a ako imas posebno modem od sbb-a izmalerisaces ove druge koji imaju zajedno modem i ruter cisco. Kod tebe mozda postoji sansa a kod ovih drugih samo postoji mogucnost da izgube ip i ostanu bez neta, promenom mac adrese blokirace im uredjaj i mora da intervenisu tehnicari iz sbb-a i da objasne zasto su to radili...vec sam to jednom napisao ali slabo citate
 
A najgore je sto cemo i onda svi koji budemo zamenili IP nekako izmejati IP medjusobno tako da od cele price nema nista.

Kao onaj vojnicki vic.

Komandir: Imam jednu dobru i jednu losu vest, koju ce te prvo da vam saopstim.
Vojnici: Dajte prvo dobru.
Komandir: Danas menjamo donji ves.
Vojnici: Odusevljene ... a koja je losa vest?
Komandir: Menjate ga medjusobno :)
 
Mislim da su spustili granicu na 3 naloga po IP. Ja imam 2 meni radi normalno, drug ima 3 i njemu radi normalno. Mislim da je 3 sada granica.

ja sam probao nekoliko puta sa samo dva naloga - ne vredi ...

licno odustao sam , neka se bakcu oni koji su debelo zabrazdili (oni su i omogucili da se napravi ovolika zbrka) i da im pozelim sretno :)
 
ja sam malopre otvorio nekoliko naloga na sbb adresi na koju me je prebacio 188.2.128.160 i zastao sam kad si napisao ovo za dva naloga tako da sam ostavio da samo jedan kopa i pravo cudo radi verifikovan free nalog tako da nemojte praviti jos naloga na ovoj ip blokirace sve odma i tamo kod nesica sam upisao da je aktivna ip...
@nesic nemam ideju zovi njihov korisnicki servis pitaj prvo pa posle probaj ako si vec naumio mozda su bolji od ovih iz sbb za saradnju...
 
Poslednja izmena:
ja sam na kopernikusu

nesicu odgovoricu ti samo zato sto si maler a ako imas posebno modem od sbb-a izmalerisaces ove druge koji imaju zajedno modem i ruter cisco. Kod tebe mozda postoji sansa a kod ovih drugih samo postoji mogucnost da izgube ip i ostanu bez neta, promenom mac adrese blokirace im uredjaj i mora da intervenisu tehnicari iz sbb-a i da objasne zasto su to radili...vec sam to jednom napisao ali slabo citate

ovo bi menjao mac na nekom ruteru pa ako crkne da ne zalim mnogo, modem necu da diram


sad sam opet promenio adresu i opet palica, koliko krene kopanje odmah ban, napravim jedan nalog, jel koristio vec neko ovu adresu da znam cisto sto me banuju stalno? 178,79,30,72
 
Poslednja izmena od urednika:
ja sam malopre otvorio nekoliko naloga na sbb adresi na koju me je prebacio 188.2.128.160 i zastao sam kad si napisao ovo za dva naloga tako da sam ostavio da samo jedan kopa i pravo cudo radi verifikovan free nalog tako da nemojte praviti jos naloga na ovoj ip blokirace sve odma i tamo kod nesica sam upisao da je aktivna ip...
@nesic nemam ideju zovi njihov korisnicki servis pitaj prvo pa posle probaj ako si vec naumio mozda su bolji od ovih iz sbb za saradnju...

Na koju foru moze neko da koristi zauzetu ip adresu ?
 
Ne treba TOR. Ovo ostalo važi.

nažalot neće kako treba - prvi put sam koristio Tor, svaki put novi identity, ukupno 4 naloga, na jednoj IP..
i ujutru viodim da su mi blokirani nalozi..

odradiću to sad sa 4 različita browsera na istoj IP adresi makine na kojoj kopam.. naravno probaću da dobijem novi IP..
možda nije do tora, al nikad mi se nije desilo da mi odma blokira IP.
 
Ne koristite tor nema potrebe za to samo peckate njihovog bota da dobijete ban
 
Nisam baš upratio dal je neko spomenuo pa da priupitam.... kad pravite demo naloge (nakon free kopanja) da li gasite miner-e ili free naloge pretvarate u demo ne gaseći miner-e?
 
Bez gašenja, ako kupuješ demo na postojećem free nalogu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno