Šta je novo?

Koji VPN kupiti?

Kao sto rekoh gore, sa pravim routerom mozes da imas neogranicen broj uredjaja istvoremeno.
 
Ne razumem zašto ne uzmete neki WiFi router koji podržava OpenVPN clijent režim i onda lepo imate neograničen broj uređaja preko NordVPN-a?
Pretpostavljam da moze da se podesi da Nordvpn na ruteru radi samo za EON app? U tom slucaju je to resenje.
Na nordu mozes sa imas koliko hoces uredjaja registrovano samo istovremeno ne mozes da koristis vise od 6.
Ako je tako onda je to resenje svih mojih problema, hvala!
p.s.

Htedoh reci hvala svima na savetima!
 
Ko hoće više uređaja tu su sa neograničeno-beskonačno:

ZenMate VPN
Broj servera: 4800
Broj zemalja: 81
Maksimalno istovremeno povezanih uređaja: Neograničeno

Surfshark VPN
Broj servera: 3200
Broj zemalja: 65
Maksimalno istovremeno povezanih uređaja: Neograničeno

IPVanish VPN
Broj servera: 1600
Broj zemalja: 55+
Maksimalno istovremeno povezanih uređaja: Neograničeno

Atlas VPN
Number of servers: 750+
Number of countries: 37+
Maksimalno istovremeno povezanih uređaja: Neograničeno

Windscribe VPN
Number of servers: 180
Number of countries: 60
Maksimalno istovremeno povezanih uređaja: Neograničeno
 
Ostalo 5-12 uređaja

StrongVPN
Broj servera: 950
Broj zemalja: 35
Maksimalno istovremeno povezanih uređaja: 12

PureVPN
Broj servera: 6500+
Broj zemalja: 140
Maksimalno istovremeno povezanih uređaja: 10

Hide My Ass
Broj servera: 1080+
Broj zemalja: 190+
Maksimalno istovremeno povezanih uređaja: 10

ProtonVPN
Broj servera: 1700+
Broj zemalja: 60+
Maksimalno istovremeno povezanih uređaja: 10

NordVPN
Broj servera: 5460
Broj zemalja: 60
Maksimalno istovremeno povezanih uređaja: 6

Hotspot Shield
Broj servera: 3200
Broj zemalja: 80+
Maksimalno istovremeno povezanih uređaja: 5

Panda VPN
Broj servera: 3000
Broj zemalja: 80
Maksimalno istovremeno povezanih uređaja: 3

Tunnelbear VPN
Broj servera: 2600
Broj zemalja: 25
Maksimalno istovremeno povezanih uređaja: 5

VyprVPN
Broj servera: 700+
Broj zemalja: 70
Maksimalno istovremeno povezanih uređaja: 5
 
Koji su vam rezultati speed testa sa NordVPN?
Meni ne prebacuje 12mbps, podesio sam ga direkt na tplink ruter. Nesto mi je to bas slabo.
Tu ti je problem slab procesor u ruteru. Jednostavno ne moze brze da enkriptuje podatke za OpenVPN.
 
I meni se cini da je to moguci problem, iako je solidan ruter TP link Archer AX55. Kad direkt povezem uredjaj na VPN brzine su solidne, a preko rutera uvek oko 12mbps max i to u slucaju kad se uopste i poveze na server.
 
Evo ja sad izmerih sa NordVPN na Asus ruteru lokacija Srbija:
Ping 4, dl 249 ul 144
isto to lokacija USA
Ping 167, dl 192 ul 129

Uzmi neki Asus ruter i imaces bolje brzine.
Inace kad je VPN na kompu ond idu full brzine 495/152 jer je procesor jaci.
 
@alex303 Izvini kolega ali sta je tebi smesno u ova dva posta o VPN? Neko se trudi da da neke korisne informacije a onda se javi neko sa takvim omalozavackim stavom. Siguran sam da ni ostalim forumasima nije jasno, prosvetli nas.
 
I meni se cini da je to moguci problem, iako je solidan ruter TP link Archer AX55. Kad direkt povezem uredjaj na VPN brzine su solidne, a preko rutera uvek oko 12mbps max i to u slucaju kad se uopste i poveze na server.
Ako iz aplikacije dobijaš full brzinu, a preko routera ne, onda problem nisu serveri kao što sam rekao u prethodnom postu. Jel imaš mogućnost da u routeru staviš cusom option

Kod:
--fast-io

AX55 podržava OpenWRT firmware. A sa tim firmware-om ide i podrška za WireGuard. Sa njim bi dobio full brzine i rasteretio procesor u routeru.
 
Pozdrav svima.

Totalni sam noob sto se VPN-a tice pa me zanima sledece: ako bih kupio VPN, da li bih mogao da pristupim IPTV serveru koji je u USA i blokira sve IP adrese koje nisu USA? To bih hteo da koristim preko Android TV-a i aplikacije koja to podrzava (imam TiviMate a ne verujem da on to podrzava ali bih razmotrio i druge opcije). Hvala. 🍻
 
Pozdrav svima.

Totalni sam noob sto se VPN-a tice pa me zanima sledece: ako bih kupio VPN, da li bih mogao da pristupim IPTV serveru koji je u USA i blokira sve IP adrese koje nisu USA?
To zavisi od IPTV servera. Neki su svesni da pristupaš sa USA VPN adrese, i blokiraće te svakako. Najbolje je da uzmeš mesec dana ili manje čisto radi testiranja. I ako radi, onda uplatiš godinu dana ili koliko ti već treba.
To bih hteo da koristim preko Android TV-a i aplikacije koja to podrzava (imam TiviMate a ne verujem da on to podrzava ali bih razmotrio i druge opcije). Hvala. 🍻
Treba ti router koji ima OpenVPN client mode, i treba da uplatiš VPN servis koji koji će raditi sa tim IPTV provajderom u USA i to je to. Routeru kažeš da se poveže na USA server, i svi uređaji koji se kače na taj router bilo wireless ili žičano, će ići preko VPN-a. Dakle, prvo trebaš da nađeš VPN provajdera koji će sigurno raditi. A onda kupiš neki solidan router sa OpenVPN client-om.

To ti je to ukratko.
 
To zavisi od IPTV servera. Neki su svesni da pristupaš sa USA VPN adrese, i blokiraće te svakako. Najbolje je da uzmeš mesec dana ili manje čisto radi testiranja. I ako radi, onda uplatiš godinu dana ili koliko ti već treba.

Treba ti router koji ima OpenVPN client mode, i treba da uplatiš VPN servis koji koji će raditi sa tim IPTV provajderom u USA i to je to. Routeru kažeš da se poveže na USA server, i svi uređaji koji se kače na taj router bilo wireless ili žičano, će ići preko VPN-a. Dakle, prvo trebaš da nađeš VPN provajdera koji će sigurno raditi. A onda kupiš neki solidan router sa OpenVPN client-om.

To ti je to ukratko.
Hvala!

Ovo zvuci dosta zeznuto jer imam glavni SBB ruter plus povezano dva komada Tenda i AirTies. :D Bice ovde glavobolje i neprospavanih noci. :D
 
Ako ti je bitno samo za taj jedan Android TV imaš u play store dosta app vpn klijenata od kojih velika većina nudi neki vid probe.
U tom slučaju ti nije neophodan poseban ruter za to.
 
Ako ti je bitno samo za taj jedan Android TV imaš u play store dosta app vpn klijenata od kojih velika većina nudi neki vid probe.
U tom slučaju ti nije neophodan poseban ruter za to.
Tako je, treba mi za AndroidTV preko kojeg gledam TiviMate i tu imam listu koja je vrh ali me banuje posle pola minuta zbog IP-a... Ima li negde uputstvo kako to da odradim? Totalni sam tupson za VPN i tako to jer nikada nisam koristio. Hvala na preporuci, svakako. 🍻
 
Dosta aplikacija nudi include exclude liste za aplikacije, recimo windscribe. Nemaju trial, ali mozda jos bolje, imaju besplatne gigabajte na mesecnom nivou.
Cini mi se da je 10gb sa nalogom +4g za tweet. Mozda cak bude dovoljno za prosecno gledanje na mesecnom nivou.
 
Nema šanse 10 gb ni za 5 dana. Ako gleda 50 i 60 FPS TV strimove na tivimate ni 2 dana. Naveo sam koji su VPN najbolji na prethodnim stranama, beskonačno konekcija, tuneling itd...
 
Tako je, treba mi za AndroidTV preko kojeg gledam TiviMate i tu imam listu koja je vrh ali me banuje posle pola minuta zbog IP-a... Ima li negde uputstvo kako to da odradim? Totalni sam tupson za VPN i tako to jer nikada nisam koristio. Hvala na preporuci, svakako. 🍻
expressVPN
Probni period mesec dana, veoma jednostavno za namestanje
 
Ističe mi 2 god na NordVPN standard. Nije mi baš jasna njihova cenivna politika. Najjeftinije produženje je $99,48 za godinu dana. Ako kupim nobu Black Friday akciju (novi korisnik), za 2 god + 3 meseca platio bih $ 80,73. Prosto, mora novi nalog :)
Pre nego što kupim: ima li neka bolja i osetno jeftinija opcija? Treba mi 3-4 istovremene konekcije (povremeno).
Zadovoljan sam NordVPN-om, ali sam primetio da je već nekoliko njihovih srpskih servera blacklistovano u EON-u.
 
Mislim da od SurfsharkVPN neces naci bolji u smislu cena/kvalitet.
24m+2m trenutna akcija za 53,28$
Isti vlasnik kao NordVPN, neogranicen broj klijenata.
 
Kod kupovine VPN-a treba gledati provajdera koji pored iznajmljenih ima i sopstvene servere. ExpressVPN, NordVPN, SurfShark..itd se svi oslanjaju na M247 cloud provajder koji trenutno ima ogromno zagušenje u Srbiji. Vodite računa kad uzimate VPN uslugu na godinu dana jer možete imati problema ako koristite servere u Srbiji.
 
Ok, ja koristim za gledanje americkih streaming servisa i tu nema problema.
 
Kod kupovine VPN-a treba gledati provajdera koji pored iznajmljenih ima i sopstvene servere. ExpressVPN, NordVPN, SurfShark..itd se svi oslanjaju na M247 cloud provajder koji trenutno ima ogromno zagušenje u Srbiji. Vodite računa kad uzimate VPN uslugu na godinu dana jer možete imati problema ako koristite servere u Srbiji.
Ipvanish koristim godinu dana, takođe nord oba su sa 3 (tri) servera, dok zenmate ima 15, gleda se eon na mts i rade bez ijedne greške i bez ikakvog zagušenja a uključeni su u startup tako i da ako se rebot android box sam VPN podiže. Pričam iz iskustva i korišćenja istih. Tako da to da li imaju svoje ili preklopljene servere, uopšte nema razlike bar kod ova dva, zenmate je još bolji sa 15 + neograničeno korisnika po nalogu..
 
Kada pominjem EON i VPN, to mi je potrebno za korišćenje van Srbije, ako je od značaja.
Koristim i za američke streaming servere, kao i za konekciju na austrijske i slovenačke servere (browsing), i na srpske, prvenstveno za EON.
I dalje otvoren za predloge, hvala!

EDIT: Zenmate $59 za 3 godine
 
Poslednja izmena:
Kada pominjem EON i VPN, to mi je potrebno za korišćenje van Srbije, ako je od značaja.
Koristim i za američke streaming servere, kao i za konekciju na austrijske i slovenačke servere (browsing), i na srpske, prvenstveno za EON.
I dalje otvoren za predloge, hvala!

EDIT: Zenmate $59 za 3 godine
Where it fails to meet our expectations are the privacy policy and location. If you're looking for a secure VPN service, those can be a dealbreaker. Five Eyes country and the no-logs policy that notes the possibility that it could be overturned.

Ako se nalazis van Srbije trebao bi da potrazis neki neki drugi VPN. Kod nas zakoni nisu jos tako strogi kao u EU ili USA po pitanju streaming prekrsaja i torentinga.
 
Ako je privatnost prioritet, Mullvad VPN nema alternative jer im prilikom uplate ne ostavljate apsolutno nikakve podatke. Ne treba ni kreditna kartica ni e-mail ni ime. Ništa. Plaćanje može u kriptovaluti, čak vas ohrabruju i daju 10% popusta ako plaćate monerom umesto klasičnom kreditnom karticom. A sajt im je hostovan i na dark web-u.
 
Where it fails to meet our expectations are the privacy policy and location. If you're looking for a secure VPN service, those can be a dealbreaker. Five Eyes country and the no-logs policy that notes the possibility that it could be overturned.

Ako se nalazis van Srbije trebao bi da potrazis neki neki drugi VPN. Kod nas zakoni nisu jos tako strogi kao u EU ili USA po pitanju streaming prekrsaja i torentinga.
Živim u Srbiji, srpski VPN mi samo treba za EON, na (čestim) putovanjima
 
Ako je privatnost prioritet, Mullvad VPN nema alternative jer im prilikom uplate ne ostavljate apsolutno nikakve podatke. Ne treba ni kreditna kartica ni e-mail ni ime. Ništa. Plaćanje može u kriptovaluti, čak vas ohrabruju i daju 10% popusta ako plaćate monerom umesto klasičnom kreditnom karticom. A sajt im je hostovan i na dark web-u.
Znam da mnogi vole Mulvad ali ja ga nikad ne bih koristio.

DON'T LIKE​

  • 14-Eyes jurisdiction (Sweden)
  • Not ideal for international streaming
Živim u Srbiji, srpski VPN mi samo treba za EON, na (čestim) putovanjima
Mislim da je najbolje sam da istestiras par VPN servisa, svi oni daju money back za min 7dana a mnogi i 30dana.
 
Svidja mi se ovaj Mullvad sto moze placanje u kriptu. Kakav je tunnel bear?Vidim da je najjeftiniji za 3$ mesecno..probao sam proton free verziju i sljaka bez problema.
 
Mullvad, ne radi, ako ste na mts mreži u Srbiji sa njim ne možete otvoriti eon kanale, tako da pre nego što neko napiše trebalo bi da proveri pa da piše.
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-11-11-10-06-27-390_net.mullvad.mullvadvpn.jpg
    Screenshot_2022-11-11-10-06-27-390_net.mullvad.mullvadvpn.jpg
    44.8 KB · Pregleda: 29
  • Screenshot_2022-11-11-10-07-42-969_net.mullvad.mullvadvpn.jpg
    Screenshot_2022-11-11-10-07-42-969_net.mullvad.mullvadvpn.jpg
    38.6 KB · Pregleda: 29
  • Screenshot_2022-11-11-10-08-07-283_com.ug.eon.android.tv.jpg
    Screenshot_2022-11-11-10-08-07-283_com.ug.eon.android.tv.jpg
    104.9 KB · Pregleda: 29
Vrh Dno