Šta je novo?

Koji VPN kupiti?

Pa dorbro, samo im ostaviš ime, prezime, adresu, datum rođenja i platnu karticu, kakve veze ima što se bave prevarama i krađom identiteta :d
 
Pa dorbro, samo im ostaviš ime, prezime, adresu, datum rođenja i platnu karticu, kakve veze ima što se bave prevarama i krađom identiteta :d
Ista prča i sa ExpressVPN. Ljudi samo kupuju i daju lične podatke na tacnu a pojma nemaju ko stoji iza njih.
 
Ko da ne postoji Paypal ili virtuelna jednokratna kartica.
Mada realno svakom vpn provideru poveravate svoje podatke, vidi sta radite. E sad no log policy ....
 
pozz svima.jedno pitanje. Probao sam razne vpn-ove expres,surfsark nord pre neki dan sam uzeo mullvad.U sustini za ono sto meni treba svi su isti uz neke nebitne razlike. e sad zanima me android aplikacije prepoznaju vpn.Ima li resenja kako to zaobici?
 
da razumem ja tebe ali da li moze sa ukljucenim vpn-om koristiti aplikaciju?
 
Upravo za to i služi split tunneling. Da aplikacija koju odabereš ne ide preko vpn konekcije, već direktno.
 
Kupio NordVPN i dalje koristim besplatni vpn.lat jer na ovom, iako ima u ponudi, ne radi srpski server
 
Ne razumem? Sa split tunneling biraš aplikacije koje neće ići preko VPN-a (excluded). To je ono što želiš, ako sam dobro shvatio
on hoće da mu apps registruju i koriste ip koji dobiju preko vpn-a, ali da ne prestanu sa radom zbog toga, jer detektuju da je uključen vpn. ako bi uključio split tunneling, aplikacije bi koristile njegov originalni ip, što njemu ne odgovara. valjda sam dobro shvatio, iako se nespretno izrazio.

ako grešim, neka me ispravi @markokg25
 
Koji srpski server?
Na nordu radi više od deset sr servera
Ja samo jedan vidim ili ne radim nesto kako treba.
I stoji mi ovako stalno 'connecting' ali se ne povezuje.
Edit: Probao sam sad i ostale servere, nijedan ne radi..
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-09-28-15-53-34-440_com.nordvpn.android.jpg
    Screenshot_2022-09-28-15-53-34-440_com.nordvpn.android.jpg
    44.4 KB · Pregleda: 21
Nešto je to do tebe
Snimak ekrana 2022-09-28 183126.png
 
Koji su vam rezultati speed testa sa NordVPN?
Meni ne prebacuje 12mbps, podesio sam ga direkt na tplink ruter. Nesto mi je to bas slabo.
 
Koji su vam rezultati speed testa sa NordVPN?
Meni ne prebacuje 12mbps, podesio sam ga direkt na tplink ruter. Nesto mi je to bas slabo.
NordVPN i ExpressVPN koriste M247 cloud provajdere koji su ovih dana poprilično zagušeni. Na sve to dodaj činjenicu da OpenVPN klijent takođe zna poprilično da zaseče brzine pogotovo na slabijim routerima gde postoji veliki broj istovremenih konekcija. Sve to kao rezultat ima to što sada vidiš. Router sa WireGuard protocolom bi poboljšao stvar ali to je malo tricky za podešavanje kod NordVPN-a.
 
Pozdrav ekipo, ja sam trenutno u Beču i interesuje me da kupim VPN koji može da mi otvori i EON SBB i Supernovu, Ruter mi je Huawei a kartica je EETY, ako je to bitno?
Hvala unapred !
 
Da ponovim i ovde, pre 3 dana sam kupio Nordvpn, trenutna cena je 78 $ za 2 godine plus 3 meseca gratis pa ispadne 2,89$ mesecno.

Radi EON na Android TV, Fire stick, Android mob. Ovo kod nas na SN internetu a radi i u UK na laptopu. Svuda po principu upali VPN pa onda startuj EON. Po savetima ovde na televizoru sam probao da prvo startujem EON na kanalima koji rade pa potom da ukljucim VPN ali to kod mene nije funkcionisalo, stavise i oni kanali koji su radili bez VPN bi prestali da rade.

Za sada nisam uspeo da sliku sa fona prebacim na Google TV koji nije na VPN-u, ne znam da li je moguce?
Bez VPN-a sve normalno radi osim UM kanala... ali mi ti kanali koji rade ne trebaju jer ih i inace imam na SN.
 
Ne možeš da prebaciš sa fona na google tv zato što ide preko chromecast-a.
Uslov za rad je da su na istoj Wifi mreži, a sa VPN-om nisu na istoj mreži.
 
Tako je, znam to, pitam da li ima neki drugi nacin da se castuje.

Ako ne postoji nacin onda cu za specijalne slucajeve da setam Fire S od kuce do firme i nazad ... i zaboravicu ga u 90% tih slucajeva :D
 
Jedino možda hotspot da napraviš preko fona sa vpn-om. Nisam probao pa ne znam može li radi.
Što ne instaliraš vpn na google tv? Nije jednostavnije?
 
Na Nordu je dozvoljeno 6 uredjaja, vec sam ih iskoristio. I realno ce svi biti korisceni vise nego ovaj TV u firmi, tamo mi UM kanali trebaju da ponekad pustim Novaka da me nervira ili neki eventualni prenos reprezentacije kada igra istocno od nas pa termin pada u radno vreme.

Za hotspot bih morao da koristim mobilni net a njega nemam bas u nekim znacajnim kolicinama.... a kad bih ga imao ne bi mi ni trebao vpn jer eon jos uvek radi na Yettelu.

Razmisljao sam da mozda postoji neka android app koju bi mogao da instaliram na fonu i TV-u pa da se na taj nacin povezem. (a da radi nezavisno od toga na kojem netu je koji uredjaj).
 
Ne razumem zašto ne uzmete neki WiFi router koji podržava OpenVPN clijent režim i onda lepo imate neograničen broj uređaja preko NordVPN-a?
 
Da ponovim i ovde, pre 3 dana sam kupio Nordvpn, trenutna cena je 78 $ za 2 godine plus 3 meseca gratis pa ispadne 2,89$ mesecno.

Radi EON na Android TV, Fire stick, Android mob. Ovo kod nas na SN internetu a radi i u UK na laptopu. Svuda po principu upali VPN pa onda startuj EON. Po savetima ovde na televizoru sam probao da prvo startujem EON na kanalima koji rade pa potom da ukljucim VPN ali to kod mene nije funkcionisalo, stavise i oni kanali koji su radili bez VPN bi prestali da rade.

Za sada nisam uspeo da sliku sa fona prebacim na Google TV koji nije na VPN-u, ne znam da li je moguce?
Bez VPN-a sve normalno radi osim UM kanala... ali mi ti kanali koji rade ne trebaju jer ih i inace imam na SN.
Da bi ti radio kast dok ti je VPN ukljucen mora oba uredjaja da budu na istom VPN istoj lokaciji i naravno istoj mrezi u kuci.
Ja na Expressvpn imam jos da selektujem da kucna mreza ne ide preko vpn i radi mi kast bez problema dok sam na VPN.
Mada ti je bolja opcija da stavis Nord VPN na ruter ako mozes.
 
Odjaviš telefon sa Nord-a dok si na poslu, prijaviš google tv, odgledaš sport. Posle vratiš kako je bilo.
Ko da nemaš vremena na poslu :)
 
Na nordu mozes sa imas koliko hoces uredjaja registrovano samo istovremeno ne mozes da koristis vise od 6.
 
Nazad
Vrh Dno