Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel ima neki sajt gde mogu da filtriram 4k , 55 inca i hdr, da vidim koji su sve modeli u opticaju?
Da bi dobio HDR treba ti 10 bit panel i 1000 nita brightness, ukucaj to u filter i kao sto ljudi vec rekose minimum 1000e za 50" tv i eto ga..

Televizori imaju oznaku HDR zato sto u osnovi podrzavaju tehnologiju ali da bi dobio pravi HDR efekat mora da se odresi kesa. I moj LG ima po specifikacijama vise HDR varijanti, ali nije to to..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
ja se na kraju odlucio za 65um7100pla... zbog dts -a i ips panela
od 55 sam odustao zbog udaljenosti i preporuka prijatelja da ce 55 biti malo ....3-3.4m od omiljene pozicije
ips panel zbog ugla gledanja jer mi je pozicija odakle 99 posto vremena provodim sledeca
Screenshot_3.jpg

sutra idem da pazarim ako sbb dodje da instalira opremu i da potpisem ugovor kako bi ostvario pravo na popust koji daju

dok nije kasno
ima li neko nesto da kaze za ovaj model pozitivno /negativno ...
kako god zanimaju me utisci i misljenja sa 20%off izadje blizu 90k din
a prevelika je razlika u ceni u odnosu na model 7450
 
Poslednja izmena:
Имаш 70UM7100 у Техноманији за 99к дин, VA панел. Већи тв па ћеш упасти у зону гледања, хех...
Другар купио 65 верзију и одличан је са упаљеним светлом али мрачне сцене и гледање у мраку су ужас.
 
ja se na kraju odlucio za 65um7100pla... zbog dts -a i ips panela
od 55 sam odustao zbog udaljenosti i preporuka prijatelja da ce 55 biti malo ....3-3.4m od omiljene pozicije
ips panel zbog ugla gledanja jer mi je pozicija odakle 99 posto vremena provodim sledeca
Pogledajte prilog 279544

sutra idem da pazarim ako sbb dodje da instalira opremu i da potpisem ugovor kako bi ostvario pravo na popust koji daju

dok nije kasno
ima li neko nesto da kaze za ovaj model pozitivno /negativno ...
kako god zanimaju me utisci i misljenja sa 20%off izadje blizu 90k din
a prevelika je razlika u ceni u odnosu na model 7450


Pros

Image remains accurate at an angle.
Outstanding low input lag.

Cons

Not very bright.
Less accurate RGBW pixel structure.
Backlight always flickers, causing duplications in motion.
 
sad bas merim od centra tv-a do mesta sa kog najcesce gledam 65 stepeni od istog mesta do najudaljenije desne strane tv-a 55 stepeni
kako se ponasa sa tim uglovima VA to me zanima ...jer isti su televizori razlika u dijagonali i va/ips cena od 10k din je zanemarljiv faktor
20200103_041206.jpg

to je neki maksimum bukvalno na 5 cm od prekidaca koliko mogu da se pomerim u desno na crtezu da smanjim ugao
a crna boja u nocnim uslovima mi je takodje jako bitan faktor da ne deluje isprano
 
Poslednja izmena:
Uzmi u obzir da je magic remote jaaaako dobra stvar, ako ga 7100 nema :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
a da uzmeš zidni nosač pa pomeraš po potrebi? tako ja radim pri čemu položaj nije drastičan kao u tvom slučaju

da, 65" je za 3m
 
Poslednja izmena:
ja se na kraju odlucio za 65um7100pla... zbog dts -a i ips panela
od 55 sam odustao zbog udaljenosti i preporuka prijatelja da ce 55 biti malo ....3-3.4m od omiljene pozicije
ips panel zbog ugla gledanja jer mi je pozicija odakle 99 posto vremena provodim sledeca
Pogledajte prilog 279544

sutra idem da pazarim ako sbb dodje da instalira opremu i da potpisem ugovor kako bi ostvario pravo na popust koji daju

dok nije kasno
ima li neko nesto da kaze za ovaj model pozitivno /negativno ...
kako god zanimaju me utisci i misljenja sa 20%off izadje blizu 90k din
a prevelika je razlika u ceni u odnosu na model 7450

Osvetljenje je prosečno, što meni nije dovoljno.
 
sad bas merim od centra tv-a do mesta sa kog najcesce gledam 65 stepeni od istog mesta do najudaljenije desne strane tv-a 55 stepeni
kako se ponasa sa tim uglovima VA to me zanima ...jer isti su televizori razlika u dijagonali i va/ips cena od 10k din je zanemarljiv faktor
Pogledajte prilog 279546

to je neki maksimum bukvalno na 5 cm od prekidaca koliko mogu da se pomerim u desno na crtezu da smanjim ugao
a crna boja u nocnim uslovima mi je takodje jako bitan faktor da ne deluje isprano

Tako kako si nacrtao nema sanse da primetis bilo kakvu promenu na VA panelu!
Evo jedan predlog, imas kod Hisense akciju da probas televizor na 50 dana, pa sta te kosta da probas jedan H50 ili 65B7500?
https://www.hisense.rs/landing/fiftyTest
 
Poslednja izmena:
Juče sam se malo bavio 55" A6500 i uglovi su OK. Osvetljenost ekrana je onako, ali je upscaling relativno loš. Umesto boxa u tv je stavljena kartica pa bi valjda i slika trebala biti bolja nego preko boxa.
E sad, s obzirom na cenu, koliko je plaćen preko toga bih vrlo lako prešao. Softver je posle nekih apdejta postao manje bagovit, pa eto još jedan + za Hisense.
OS je lošiji nego kod korejske konkurencije.
 
Svim članovima srećna nova.
Planiram kupovinu novog TV-a. Imam budžet tu do 900e i veličina TV-a da bude 55 inča. TV bi se koristio za svakodnevnu upotrebu, i ja bi ga koristio za gaming (Ps4 Pro). Živim u Austriji i zapeli su mi za oči ovi modeli.

1. Samsung Q64R - 850e
2. Hisense U8B - 750e
3. Philips 7354 - 740e
4. Sony XG8577 - 899e

Ima za 970e i Sony XF9005, da li vrijedi te pare i da li je bolji od ovih gore nabrojanih?

Samsung ima najlošiji dizajn, dok je Philips po dizajnu najinteresantniji zbog ambijent light što ima. Kako sam čitao po forumima Philips ima najlošiji kvalitet.

Ako imate još neki TV da mi preporucite bilo bi super. Jer mi je kvalitet slike (da ima hdr 10+ ili dobly Vision, da ima što manji input lag itd.) bitan jer svaki dan igram ps4 Pro.
Posedujem 9005 model pa pitaj sta te zanima,za gaming ti ne mogu pomoci ne konzumiram ga.
 
j babic, u ovom slučaju izabrati ono za šta si čuo. između ova 2 Fox 39" HD Ready (može da se gleda sa veće udaljenosti nego 43" koji je Full HD) koji je jeftiniji
 
Имаш 70UM7100 у Техноманији за 99к дин, VA панел. Већи тв па ћеш упасти у зону гледања, хех...
Другар купио 65 верзију и одличан је са упаљеним светлом али мрачне сцене и гледање у мраку су ужас.

otpada ta opcija morao bi da idem iz leskovca za zrenjanin jer je izlozbeni primerak i ne salju ga kurirskim sluzbama ... :)
 
Posedujem 9005 model pa pitaj sta te zanima,za gaming ti ne mogu pomoci ne konzumiram ga.
Za Mashoni1991

Imas u WW radnji Sony 55XG8596 za 96000 ja sam ga uzeo i sto se tice input laga po testovima je jedan od najboljih za gejming . Jedino je mana ips panel ako ti je bitna crna u mraku ali prednost sto se tice uglova . Za taj novac ne postoji bolja kupovina .
 
Poslednja izmena:
Živim u Austriji. Tako da od te ponude u ww ništa . Hvala svima na odgovorima moram ovih dana sa prelomim.

A kakav je Panasonic gx800?
Ima li ko sa njim iskustva ?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Trenutno je u mediamarktu oko 850e. Pa najvjerovatnije ću njega opet mi je najsigurnija opcija.
Koja je samo razlika izmedju q60R i q64R?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Sudeći po displayspecification prilično mala, kada se priča o 55 inča modelima. 49 inča modeli već imaju panel na 60Hz naspram 120Hz kod 55 inča, kao i PQI (Samsungov kvalitet slike) 2500 naspram 3100 koliko je kod 55 inča.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Ima i Q60 local dimming.. Mislim da je Q64 samo varijacija za drugo trziste..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno