Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li neko poseduje FOX Televizor 55DLE888 SMART? Kakvi su generalno utisci, sobzirom da je cena TVa trenutno 40000rsd uz garanciju od 5 godina.
Vidi, ne znam za konkretno taj model, ali sam video uživo Fox od 43 inča, na kojem je slika bila toliko loša da sam se začudio. Boje i oštrina su bili OK, ali kada se slika pomera izgleda je užasno, kao da secka, taj neki "motion" da ga tako nazovem je užasan. I to sve na Total TV, dakle nije neki bezveze signal. Takođe sam video Fox od 32 inča, koji nema taj problem, možda zbog manje dijagonale. Ono što sam još video od tih drugorazrednih marki je Vox, koji mi je bio OK (isto 43 inča, naspram Fox druga dimenzija) i Vivax od 65 inča na kojem slika izgleda iznenađujuće dobro, ali to je starija, fullHD varijanta, nije 4K. Takođe znam da na Adler TV, koji ima drugar, boja izgleda jako isprano, ne može se namestiti, pokušavali smo, uporedo ima i Vox TV koji je neuporedivo bolji što se slike tiče. To je ono što sam video uživo i moji utisci.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Definiši 10%, planiram sledeći mesec da uzmem 65", kako je moguće da tako dobro ocenjen tv ima tako loše uglove gledanja? Biće maksimalno 50cm ugao gledanja od kraja televizora, sa jedne i druge strane.Garnitura u obliku slova U tv tačno u centralnom delu 150 - 160cm
Na 10% se poremeti cela slika a ne na 30%

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Moras da odes da vidis uzivo i da poneses neki materijal. Na svim demo snimcima to izgleda savrseno odakle god da gledas, barem po meni.

Ja sam gledao u Emmezeti Hisense H65U8B, Philips 70PUS7304, Samsung QE65Q60R, LG 65SM8200 i iskreno nisam primetio nikakvu mnogo ociglednu razliku gledajuci iz raznoraznih uglova.

Na kraju sam uzeo 65SM8600 zato sto je bila ponuda koja se ne odbija :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Winwin, imali su akciju sa soundbarom SL4Y za 159 990, i na to je mogao popust sa karticom banca intesa od 15%, tako da sam dobio i tv i soundbar za 136 000, iliti 1150e (kod madjara je samo tv oko 1300 koliko sam primetio)..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Definiši 10%, planiram sledeći mesec da uzmem 65", kako je moguće da tako dobro ocenjen tv ima tako loše uglove gledanja? Biće maksimalno 50cm ugao gledanja od kraja televizora, sa jedne i druge strane.Garnitura u obliku slova U tv tačno u centralnom delu 150 - 160cm

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
I meni je nerealno nekako da se slika tako deformiše a TV su baš dbr ocijenili svi iako su pisali da mu uglovi gledanja nisu najj. Ali opet ne može to biti tako kriminalno.
Mora se to uživo pogledati a sjutra je praznik odje u Austriji, nadam se da mi popust nece nestati u ova 2 dana.


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Obavezno javi utiske[emoji106]
I meni je nerealno nekako da se slika tako deformiše a TV su baš dbr ocijenili svi iako su pisali da mu uglovi gledanja nisu najj. Ali opet ne može to biti tako kriminalno.
Mora se to uživo pogledati a sjutra je praznik odje u Austriji, nadam se da mi popust nece nestati u ova 2 dana.


Sent from my MI 8 using Tapatalk

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Ljudi, da li neko ima iskustva sa LG 9 serijom.

Konkretno: LG 65SM9010PLA

Prvo, nano cell, koliko daje bolju sliku od "običnog" leda?

Drugo i jako bitno. Jedan od glavnih razloga što uzimam ovaj tv je HDMI 2.1. Preko mreže tj serviia gledam filmove na tv-u sa kompa i treba mi HDMI 2.1 da mogu preko HDMI ARC opcije da pošaljem losseless audio formate na RISIVER koji ne mogu da prođu kroz ovaj standardan HDMI pa ih sve pretvara u običan 5.1 surround.

Dakle, iskustva sa tim i uopšte sa 9om klasom?

Hvala.
 
Poslednja izmena:
Uzivo slika izgleda bas bas dobro, ima u Emmezeti izlozen model od 55"..
Mislim da FALD radi ozbiljan posao, ELED koji je na modelima ispod nije nesto (poredim sa 8600 koji sam uzeo)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Da, sve sto nije na akciji ide 15 posto na dole ako platis odmah ili 5 posto mastercardom na rate, ali mislim da je to bilo samo do 31.12, ne vidim na intesinom sajtu vise spisak radnji sa popustima..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Na 10% se poremeti cela slika a ne na 30%
Mislim da je ovo stvarno preterana procena i da je promena kvaliteta slike do 30% minimalna, većina je ne bi ni primetila, ali najbolje da svako pre kupovine proveri.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pozdrav društvo, zna li neko kakva je razlika između LG 65UM7100 i 65UM7450? Razlika u ceni oko 150 EUR za 7450, a gledajući specifikacije ne uspeh da uocim neke bitne razlike osim “magičnog” daljinskog.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
ljudi, koristite ° a ne % za stepene kada pišete o uglovima. zbunjuje % a ° je dostupan i na samrtfonovima
 
Poslednja izmena:
Zdravo svima,

Da li tv koji u specifikaciji ima rezoluciju ekrana 4k, treba da se podesi na tu rezoluciju i kako? Za sada pokazuje samo FHD (1920x1080) i nigde nema opcije za promenu rezolucije
 
U zavisnosti od kvaliteta sigala on bi trebao to da skalira. Da li ti je tv tuner ili koristis neki box? Ako je box mozda on ne moze da baci 4k signal..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
I šta se ovde tačno poremeti na 10°?!

Sent from my SHT-W09 using Tapatalk
 
A?! Šta se poremeti i gde?

Sent from my SHT-W09 using Tapatalk

Nenormalo se poremeti, ja bih ovo mogao gledati samo pod pravim uglom... :d

Neki izgleda imaju problem sa vidom ili ja imam izuzetan dar. ;)

PS Da me neko pogrešno ne razume, meni je tu do nekih 45° sve ok.
 
Poslednja izmena:
Pa teško da si razumno sažeo te tri rečenice koje nemaju veze s vezom. Poremeti se sve ali tebi je ok do 45°[emoji1787]. *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*šttine kako ne može da se gleda iz "kornera" na ovoj temi dostižu vrhunac. Uskoro će se gledati i iznad kamina na 160° kao ameri[emoji1787]

Sent from my SHT-W09 using Tapatalk
 
LG 55UM7450 4K HDR

SONY KD-55XF7005 55

SHARP 55" LC-55UI7352E

Da li sva tri modela imaju 4:4:4 Chroma Subsampling ? zbog povezivanja na pc, citao sam poslednjih 30-40 strana teme, kao da ukapiram nesto oko izbora, ali ovo bi mi bio neki budzet ~ 550e.

Gledao sam uzivo LG 55 UM7100plb 4K HDR, 4k i ova dijagonala bi trebala da ima piksel iste velicine kao moj sadasnji monitor 21:9 34' , medjutim to nije to kada se priblizim tv-u, da li se tu jednostavno radi o razlici monitor vs tv ili je do modela tv-a? na tv-u izbliza kao da ima neka mreza izmedju piksela, da tako opisem....
 
@Rapture, prema ovoj tabeli (modeli su za tržište SAD, možda i za Kanadu) https://www.rtings.com/tv/tools/table/19172 spomenuti LG bi trebalo da ima 4:4:4. za svaki slučaj proveriti da li je u toj tabeli severnomaerički pandam modelu 55UM7450 (najbolje da proveriš u temi za LG).
SONY podržava YCbCr 4:4:4 (8bit, ako dobro razumeh) https://www.sony.co.uk/electronics/support/articles/00167580
taj Sharp je evropski model (verovatno se pravi u Turskoj za slovačku firmu), što je za nas velika nepoznanica po pitanju 4:4:4 (sviđa mi se što podržava SD kartice :D)
 
Poslednja izmena:
Na XF9005 se cim se pomeris 15cm u stranu odmah se promeni boja i tamnije scene postaju za nijansu svetlije,na 30c je vec ozbiljnija stvar al kao sto rekoh ja sam znao za to i resio sam problem sa full rotation nosacem.

Gledao sam taj tv mnogo puta. Jedini problem na ovom tv-u je bloom oko titlova i local dimming. Na 65" ti vidiš promene u boji pomeranjem 15cm u stranu?! Ja od toga ništa nisam video. Možda oni koji se daleko ozbiljnije bave fotografijom i video tehnikom to vide.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno