Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
PDS2 i PDS3 provjereno mogu a za D3 mini ne znam ali vjerujem da i on moze. Pokusaj nista te ne kosta osim 3 minute vremena. Ako treba kakva pomoc napisi mada je postupak prilicno jednostavan.
Ne mogu da nadjem opciju za postavljanje univerzalnog daljinskog, svanulo bi mi kad bi izbacio d3 daljinski, da sve ide preko smart daljinca, ako ima neko uputstvo na netu pusti link molim te, ja sam gledao, ali nalazim samo za suprotnu opciju, da d3 bude glavni daljinski. Hvala

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
za manje-vise iste pare 2k umesto 720p,ista dijagonala,mva (bolja crna,odziv,losiji uglovi gledanja sto je za spavacu sobu apsolutno nebitno) umesto u najboljem slucaju nize klase IPS-a (glow,lose crne,pitanje je dal' su uopste bolje boje)...na kraju realno se svodi na antenski ulaz i zvucnike (mada takvi TV-ovi imaju zvucnike u klasi 500din PC speakera sa pijace,ali nebitno),mada cim pise ovde ima i racunar i internet te i ova prica oko izvora signala (eventualno i zvuka) postaje izlisna...

opet kazem,ovo je moj subjektivni rezon,stvarno u 2018toj da dam iste pare na 720p a mogu 2k da uzmem nikako mi ne ide.licno godinama koristim sve sem antenski ulaz/kartice pa mi sama "TV" funkcionalnost ne igra ulogu.shvatam da ispadam skoro kao AOC bot ali stvarno za tih cca 215e i zasluzuje 'propagandu'. :)
 
apsolutno se izvinjavam onda,nemam pojma kako ali sam ja video 720p na oba modela na tim linkovima i kao IPS,ili sam zeleo to da vidim po difoltu znajuci stanja po nasim 'prodavnicama'.i dalje botujem za AOC,da se razumemo,ali ako su zvuk i antenski/card ulaz prioritet...u svakom slucaju jedna ideja vise. :)
 
Pozdrav.
Treba mi pomoć u četirilemi: LG43UK6750, LG43UJ7507, LG49UJ670 ili SONY 49XE7005. Žrtvovao bih 6 cola za: bolju sliku sa D3, stabilnost prilikom povezivanja na komp, baratanje multimedijom i smart. Da nije ovog UK, mislim da bi redosled bio UJ7507, XE7005, UJ670, ali ne znam kako se kotira ovaj UK, ne mogu da provalim u čemu je bolji/gori od ostalih. Video sam u prodavnici svaki i ne mogu da provalim gubljenje slike iz uglova kod SONY niti nedostatak crne kod LG. Šta predlažete?
ps da li prodavci dozvoljavaju da se uđe u servisni meni da bi se videlo koliko su radili prošlogodišnji modeli?
 
i taj sony je ips u toj velicini tako da gubitke u uglovima neces ni da vidis, takodje ni losiju crnu u prodavnici pod svetlima. Nema neke preterane razlike izmedju modela, a smart funkcije su na svim tim lg modelima skoro isti tako da uzmi veci lg posto ti trebaju smart funkcije.
 
Tačno, svi su IPS. I slažem se da obavezno uzmeš veći, kad se već dvoumiš.
A što se uznaka (naziva) tiče, kod LG-ja UJ su UHD (4K) modeli iz 2017. dok je UK isto to, ali iz 2018.
Dakle, zato ćeš povoljnije da prođeš sa prošlogodišnjim modelima, pada im cena jer se više ne uvoze i prodavci prazne zalihe.
A mislim i da nema nekog napretka u modelima za ovu godinu. Proveri, pogledaj recenzije za LG.
Znam da Samsung NU (2018) nije ama baš ništa bolji od MU (2017) modela iz odgovarajuće klase, čak je i slabiji u ponečemu. A podigli cifru za jedan, tj. serija 7xxx je pandan prošlogodišnjoj 6xxx. Marketing.
 
Ne mogu da nadjem opciju za postavljanje univerzalnog daljinskog, svanulo bi mi kad bi izbacio d3 daljinski, da sve ide preko smart daljinca, ako ima neko uputstvo na netu pusti link molim te, ja sam gledao, ali nalazim samo za suprotnu opciju, da d3 bude glavni daljinski. Hvala

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Moze li D3 mini sa daljincem od MU6172, nista ne javljas? :D Jesi li uopste vidio ovaj video sto sam ti snimio kako da nastimas SBB resiver: https://streamable.com/5p8dm
 
Kako vam se cini Favorit 3250 od 32"? Video sam ga juce u WinWin, bio je pored jos nekih televizora slicnog cenovnog ranga nakacen na kablovsku i imao je najbolju sliku. Deluje kao da je panel sasvim korektan. Zna li neko nesto vise o njemu?
 
Verovatno se samo sklapaju kod nas? Bio je izlozen pored Vox, Fox, Tesla i slicnih modela, i definitivno je slika bila najbolja. Mozda su se prevarili pa stavili neki kvalitetan panel, ko zna...?
 
Uzeo favorota sa androidom tazbini... Doduše od 40"... Evo veće 2 mesec radi super. Slika je ok čak i za fudbal. 27k je bio...
 
Moze li D3 mini sa daljincem od MU6172, nista ne javljas? :D Jesi li uopste vidio ovaj video sto sam ti snimio kako da nastimas SBB resiver: https://streamable.com/5p8dm
Ee izvini, nisam uspeo, video sam video, hvala ti, nece da prepozna, cak sam i pobrisao sva prethodna podesavanja za d3 i isao sam na sbb i nece...aa preko kabla kad sam direktno povezao, znaci obicna kablovska radi bez probema...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
jedno pitanje u vezi TV:

Trenutni model je Samsung Ln37C530 FHD 60Hz[radi nekih 8 godina skoro non-stop], a pošto je vreme za nabavku novog TV-a u razmatranje je uzet LG 50" 4k TV koji ima Tru Motion[TM100] koji je deklarisan na zvaničnom sajtu kao 50Hz.

U pitanju je model LG 50UK6950PLB. Da li ima razloga za brigu ili treba možda uzeti jači model?
 
Poslednja izmena:
I jedan i drugi su televizori sa 50Hz panelima a 60Hz su na americkom i drugim trzistima gdje je struja 60Hz. Kod nas i na ostalim trzistima gdje je struja 50Hz paneli idu 50Hz, 100Hz i 200Hz a na trzistima gdje je struja 60Hz ide 60Hz, 120Hz i 240Hz.
 
200 i 240hz televizora nema još od 2014 ili tako neke godine. 120hz za USA i 100hz za sve ostale je trenutno vrh ponude. Način na koji proizvođači pišu herce u specifikacijama je proizvoljan i često ne odgovara realnom stanju.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
200 i 240hz televizora nema još od 2014 ili tako neke godine. 120hz za USA i 100hz za sve ostale je trenutno vrh ponude. Način na koji proizvođači pišu herce u specifikacijama je proizvoljan i često ne odgovara realnom stanju.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Nikada ne odgovara realnom stanju i lupetaju nekakve ogromne brojeve frekvencija, pogotovo ovi losiji brendovi.
 
To su vrednosti dobijene softverskom interpolacijom, koja naravno nema nikakve veze sa karakteristikama samog panela. Panela sa osvezavanjem vecim od 120Hz nema, ali zato postoje upravljacke jedinice pozadinskog osvetljenja koja rade i na po 300,400 Hz i koja itekako uticu na fluidnost prikaza.
 
kad li će 600Hz paneli? :D
 
Kako su krenuli nikad. :) Bas smo komentarisali na jednom drugom forumu tu temu i zakljucak je da kako godine prolaze sve vise para treba za TV sa 100Hz panelom dok su 200Hz paneli skroz izbaceni jos prije nekoliko godina. Npr ja imam Samsung serije 6 (H6400) iz 2014-te godine koji ima 100Hz panel a sad je suludo i pomisliti da neki televizor serije 6 dodje sa 100Hz panelom a cak su rijetkost i u seriji 7.
 
Kupio sam Samsung UE50MU6172. Naišao mi za 60 hiljada i kupio sam ga.
S obzirom da sam prošle zime kupio LG 43UJ670v, napisaću neke razlike koje primećujem, ali kad budem imao malo više vremena (i za detaljnije isprobavanje televizora i za pisanje na forumu).
Možda bude zanimljivo uporediti ih jer su modeli iz iste godine i približne klase, a različite tehnologije panela, različiti smart, jak rivalitet itd. Malo sam koristio novi TV, ali za ovo vreme primećujem da oba televizora imaju i neke jače i slabije osobine kad se uporede. Iznenađujuće, uopšte utakmica nije odlučena ubedljivom pobedom jednog nego je prilično neizvesna.

Za sada što mogu da kažem jeste da sam ovog puta zadovoljan veličinom (za razliku od prošlog puta kad sam odmah shvatio da je 43" malo). Sada mi 50" za gledanje sa 2,5 m izgleda potaman (upravo dva puta veća razdaljina od dijagonale).
Razmišljao sam o 55", ali mi je 50-ica sad dobra iz jednog glavnog razloga - gledanje običnog kablovskog programa. Primećuje se baš velika degradacija SD slike u odnosu na 43" (bazirano isključivo na veličini, ne upoređujem tehničke detalje prikaza). Da sam uzeo veći TV, tek to bi bilo nepodnošljivo muljavo!
A kad gledam 4K snimke, e onda i 50" jeste premalo i odlično bi leglo više. Da mi televizor treba samo za gejming i kao ekran za filmove, išao bih na veći. Ali zbog običnog TV programa je OK i ovaj.
Idealno za UHD sa ove daljine bilo bi 55" i više, a za SD do 43", ne više. Dakle, 50" kao nekakav kompromis. Nit' smrdi, nit' miriše! :D
 
Poslednja izmena:
Za 55" i 4k preporučena udaljenost je 1.5m-1.6m a za 50" 1.3-1.4m. Na 2.5m imaš možda subjektivno osećaj, ali ljudske oči te piksele ne razaznaju.

Evo direktno sa SONY sajta:

The recommended distance when viewing a video or a program from a 4K TV is 1.5 times of the TV vertical screen size.

Viewing Distance for 4K

PTV_ViewingDistance4K.PNG
The naked eye can't differentiate individual pixels when watching a 4K TV from this distance. This means that pixels effectively disappear when viewing 4K images. Thus, creating an impression of watching the image with the same detail and resolution as real life.

Check the table below for further details about the recommended viewing distance when watching a 4K TV.

TV Size Viewing Distance Range (Approx.)
55 inch 39 inches (3.29 feet)
65 inch 47 inches (3.92 feet)
75 inch 55 inches (4.58 feet)
85 inch 63 inches (5.25 feet)
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno