Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Išao sam juče u jednu prodavnicu i uživo pogledao Sony 55XE70. Dobar je televizor svakako, ali me nije baš oduševio. Na celom tom zidu gde su Sonijevi modeli, nekako mi je lepša slika bila na njihovim drugim televizorima (isti snimak ide svuda) i ne govorim samo o tome što je oštrija na manjoj dijagonali. Na istom modelu, ali od 49", su boje bile (za moje oko) lepše i više jarke ali ne prenaglašene. IPS je postizao bolje rezultate nego VA kod većeg brata, možda zbog dobro osvetljene prostorije. Probao sam razna podešavanja na onoj 55-ici, kažem jeste jako dobar ali nekako me nije "izuo iz cipela". U dinamičnom modu su boje, naravno, vrlo jarke, ali neprirodno i prenaglašeno. Možda bi u kućnim uslovima izgledao znatno bolje (ne u dinamičnom nego u standardnom modu, uz doterivanje) i možda bi tad pokazao punu snagu, ne znam.

Pogledao sam i jedini Hisense koji imaju izložen, N5700 od 49". I vrlo prijatno sam iznenađen. Baš je bila dobra slika, a i jako brzo je učitavao Youtube aplikaciju i menjao snimke u njoj. Mislio sam da je više trom, ali je baš brzo reagovao. I kvalitet izrade uživo izgleda odlično, bolje nego na snimcima (mislio sam da je siva plastika rama "više plastična", ali zapravo izgleda baš fino).
Šteta što nemam u svom gradu gde da pogledam neki Hisense iz A serije u radu. Ako je A6100 slikom približan ovom N5700, onda mi deluje veoma primamljivo. To što se muči sa nekim video fajlovima i što mu se zaglupljuje Netflix i što kažu da mu je procesor slabašan, to bih rešio kupovinom android boxa (koji već i planiram da kupim, prvenstveno zbog EON-a). Jedino što ne mogu da nađem pouzdane podatke o input lagu koji me brine jer nema game mod. U specifikacijama stoji "manje od 50 ms", ili tako nešto. Negde su napisali da je zapravo oko 30, što bi bilo sasvim solidno. Igram PS4 igre, ali ne kompetitivno, ništa multiplejer.

Dakle, takva kombinacija (Hisense H55A6100 + android box) bi me izašla oko 60 hiljada, a Sony 55XE70xx je oko 80. Prilična razlika. Verovatno soni jeste bolji, ali mi se čini da bih i sa ovim drugim mogao da budem zadovoljan.
 
Poslednja izmena:
Na Samsung TVu 50MU6172 imam onaj smart daljinski, ali nisam zadovoljan se speech recognitionom, pogotovo što radi samo za engleski tako da je zamorno kucati tekst u youtube pretragu. Na netu vidim gomilu daljinskih sa tastaturom, poput Air mouse. Da li mogu oni da se povezuju na ovaj TV? Ima li neko iskustva?
 
Hvala Gorane. Bio u radnji, pogledao... Prodavac me ubedjuje da je bolje uzeti SAMSUNG UE32M5002AKXXH. Ima li neke provizije i koristi oko toga ne znam
Ne znam da li ima proviziju ali je definitivno u pravu. Tu Toshibu proizvodi turski Vestel koji proizvodi i Telefunken, Vox i jos gomilu drugih niskobudzetnih ali i niskokvalitetnih televizora a Samsung je Samsung.
 
Na Samsung TVu 50MU6172 imam onaj smart daljinski, ali nisam zadovoljan se speech recognitionom, pogotovo što radi samo za engleski tako da je zamorno kucati tekst u youtube pretragu. Na netu vidim gomilu daljinskih sa tastaturom, poput Air mouse. Da li mogu oni da se povezuju na ovaj TV? Ima li neko iskustva?
Evo sad sam ja izvadio USB air mouse iz android boxa i ubacio u taj TV. Na youtubeu radi ono sto radi i na standardnom daljinskom, dakle ne radi tastaura kao ni air mouse. U browseru sve radi perfektno, i tastatura i air mouse. Dakle u pitanju je podrska pojedine aplikacije za rad USB tastature i misa koju Samsung ocigledno prihvata jer osim browsera moguce je svrljati i po postavkama a youtube ne prihvata. Dalje nisam testirao. Ono sto sam prilicno siguran da ce raditi u svim aplikacijama je bluetooth tastatura s obzirom da se u postavkama ovog televizora nalazi opcija za dodavanje bluetooth tastature.
 
Na Goranovu preporuku sam otisao i pogledao LG. Tada me je spopao Samsung uniformisani lik :) Izvinjavam se, nisam bio jasan
Aha, razumijemo se sad. :) Po displayspecifications taj LG ima VA panel pa je bolji za filmove i gledanje u mraku jer ima dobar kontrast ali ima los ugao gledanja a taj Samsung ima IPS panel koji ima dobar ugao gledanja ali los kontrast i vise je za dnevnu upotrebu i gledanje u osvijetljenom ambijentu.
https://www.displayspecifications.com/en/comparison/711e27325
 
Na Samsung TVu 50MU6172 imam onaj smart daljinski, ali nisam zadovoljan se speech recognitionom, pogotovo što radi samo za engleski tako da je zamorno kucati tekst u youtube pretragu. Na netu vidim gomilu daljinskih sa tastaturom, poput Air mouse. Da li mogu oni da se povezuju na ovaj TV? Ima li neko iskustva?

Najlakse ti je da povezes telefon i televizor i ukucas na telefonu sta hoces da gledas i to onda ima opcija da pusti na TV-u.
 
Што компликујете, купите лепо тастатуру за те ствари и уживајте. Ја ТВ даљински користим смо за укључивање и искључивање телевизора. Тастатура се користи за све апликације осим СББ рисивера.
Ово сам ја купио.
https://www.winwin.rs/bezicna-tastatura-daljinski-k08-airmouse-sa-touch-pad-om-horizons-4763770.html

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Identična takva tastatura na mom LG 43UJ670v radi kompletno npr. u njegovom browseru, ali u Youtube aplikaciji ne radi, tj. ne radi kucanje slova, ostale funkcije (klik miša, tačped) rade.
 
Не знам шта да вам кажем, осим што ради код мене на VOX телевизору, а код вас на ЛГ и САМСУНГУ не ради. Следећи пут бирајте квалитетније телевизоре! [emoji23][emoji23][emoji23]

Измена: Хтео би да напоменем, ако још неко има VOX са андроид системом, да YouTube апликацију инсталира из Google продавнице, а не из VOX продавнице. Ако инсталира из VOX продавнице, неће моћи ништа нормално гледати. Све споро ради. Коди лепо ради, али само преко мрежног кабла. Тада добија пуну брзину интернета. Преко WiFi брзина је катастрофа, ради само на, 2.4 GHz.
 
Poslednja izmena:
Identična takva tastatura na mom LG 43UJ670v radi kompletno npr. u njegovom browseru, ali u Youtube aplikaciji ne radi, tj. ne radi kucanje slova, ostale funkcije (klik miša, tačped) rade.
Identicno kao i na 50MU6172. Ocigledno youtube aplikacija ne podrzava 2.4G bezicne uredjaje osim na androidu. Jedino rjesenje je dodavanje bluetooth tastature direktno u postavkama televizora i ona bi trebala raditi u svakoj aplikaciji.
 
Не знам шта да вам кажем, осим што ради код мене на VOX телевизору, а код вас на ЛГ и САМСУНГУ не ради. Следећи пут бирајте квалитетније телевизоре! [emoji23][emoji23][emoji23]

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Sljedeci put cu kupiti VOX TV i gledati usranog turcina sa sumnjivim panelom ali cu zato moci koristiti 2.4G tastaturu. Jedva cekam... :D BTW, ti ono rece da za SBB resiver koristis poseban daljinski? E pa pogodi sta, MU6172 korisiti daljinski od televizora i za SBB resivere kao i gomilu drugih prikljucenih uredjaja.
 
Poslednja izmena:
Види пријатељу мој, ја јесам купио VOX телевизор, али за остатак пара што би дао за Самсунг или ЛГ, ја сам отишао са двоје деце и женом на море. Ево задњи дан. Било ми је фантазија и кад дођем кући, спојим хард диск на мој јефтини телевизор и гледам full HD филмове! [emoji39]

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Види пријатељу мој, ја јесам купио VOX телевизор, али за остатак пара што би дао за Самсунг или ЛГ, ја сам отишао са двоје деце и женом на море. Ево задњи дан. Било ми је фантазија и кад дођем кући, спојим хард диск на мој јефтини телевизор и гледам full HD филмове! [emoji39]

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
A zamisli koliko bi tek dobro prošao sa odmorom da nisi kupio TV, ovako si propustio još koji dan na moru ... [emoji12]



Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Da je rekao da je otisao na more sa svalerkom, pa i da razumem [emoji3]

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Kako može za D3 risiver, nešto sam propustio?
 
Taj LG 32LJ500V sto ti je preporucio goran1 je ujedno i najbolji u toj klasi do 30000 din. Dobar panel, izuzetno nizak input lag, slika sa kablovske je znatno bolja nego kod mnogo skupljih modela. Jedina mana koju sam mu nasao je ta sto kada zabodes USB da preko njega gledas filmove, jacina backlight-a ne moze da se menja, sto zna da bude problematicno jer je fabricki nasviran na dosta velike vrednosti. Samo da naglasim da backlight i sve ostale opcije za ekran mogu da se menjaju kada prima signal preko digitalnog tjunera ili HDMI-a, znaci lock-ovano je samo kada nesto gledas preko USB-a.
 
Lagano, spoji ga i sam ce prepoznati SBB. Ako iz nekog razloga ne prepozna idi na postavljanje univerzalnog daljinskog, tu onda izaberi kablovski resiver pa SBB.
Nisam imao pojma da to može. Nemam ni mesta za D3.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno