Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moze li neko da mi odgonetne misteriju?

U pitanju su dva modela Samsunga: UE49M5672AUXXH i UE49M5522AKXXH. Po oznaci serije rekao bih da je ovaj prvi bolji, kako je onda ovaj drugi skuplji 30 evra? I sta im uopste znace ova poslednja slova u oznaci?
 
GEMBIRD HDMI - HDMI 2.0 kabl Ethernet - CCB-HDMI4-10-2 HDMI kabl, HDMI 2.0 (4K UHD), HDMI 2.0 (4K UHD), 3m. Uzeo sam taj i jos par komada. Ali nisu 2.0. Da li je hama pravi 2.0 protok od 18 Gbit/s.
 
Kako detektujes da nisu "2.0"?
Ne radi ti 4K HDR 60Hz?

Koji TV?
Sta je izvor? Ako je PC - koja graficka?


2.0 je identican kabl kao 1.4, samo da bi omogucio veci propusni opseg mora da zadovolji neki "kvalitet".
Problemi stvarno mogu da nastanu kod duzih kablova, ali na 3m ne bi smelo da bude problema sa iole OK kablovima.

http://4k.com/this-is-why-new-4k-hdr-hdmi-cables-are-basically-a-scam-21589-2/
http://www.avsforum.com/forum/168-h...-uhd-blu-ray-long-hdmi-cables-what-works.html
http://www.avsforum.com/forum/168-h...operly-reliably-support-18gbps-hdmi-2-0b.html
 
Poslednja izmena:
Pomoć oko trileme.

1. Hisense H49N5700 49.000
2. Da li je vredno doplatiti 10.000din za Samsung UE50MU6172? I koje su njegove prednosti u odnosu na prvi? 59.000
3. Hisense H55N5700 60.000

Hilfe
 
Asus strix 1080ti i Samsung UE50MU6172.

Desava da se ugasi pa upali tv na sek.

Kad iskljucim hdmi uhd color onda je sve ok.

Hdmi spec 2.0 4:4:4 60p

Bez toga je 1.0 4:2:0.
 
Poslednja izmena:
Standardi se razlikuju, naravno - kabl je isti.

BTW, 4:4:4 60 Hz moze samo na 8 bit.
https://www.hdmi.org/manufacturer/hdmi_2_0/hdmi_2_0_faq.aspx

Koja su ti podesenja u nvidia control panel-u za output color format, output color depth i output dynamic range?
Jel ti radi 4K HDR na 24/25/30 Hz? Jel TV detektuje HDR?
 
Asus strix 1080ti i Samsung UE50MU6172.

Desava da se ugasi pa upali tv na sek.

Kad iskljucim hdmi uhd color onda je sve ok.

Hdmi spec 2.0 4:4:4 60p

Bez toga je 1.0 4:2:0.

Kod mene su bili isti simptomi, sve je radilo kad iskljucim HDR (Gigabyte GTX 1070 & Sony KD-75XE9005). Sve proradilo (4K, 60Hz, HDR) kad sam zamenio HDMI kabl.
 
Stvarno lici na to da je do kabla, ali je bas cudno sto zeza sa tako kratkim kablom - i to ne samo sa jednim.
 
Tema nije o kablovima i kvarovima.
 
U pravu si.

Mozda bi moglo da se prebaci u "4K temu" - ne znam da li postoji neka koja se bavi bas kablovima.
https://forum.benchmark.rs/showthre...gram-igrice-i-nemam-nikakav-izvor-4K-sadržaja


Ostao sam duzan odgovor, koji mozda moze da pomogne.

Probao sam sada kod sebe 4K (3840 x 2160) 60 Hz u svim varijantama koje mi nvidia dozvoljava:
RGB, 8 bpc, Full
YCbCr444, 8 bpc, Limited
YCbCr422, 12 bpc, Limited
YCbCr420, 12 bpc, Limited
(za YCbCr je, naravno, Output dynamic range uvek Limited).

I sve radi savrseno sa obicnim HDMI kablom duzine 7.5m, koji ako se dobro secam (bacio sam kutiju) nije cak ni deklarisan kao 2.0.

Ako se ne varam, kada se detektuje HD materijal, sta god da je podeseno u nvidia control panel-u na osnovu meta-podataka iz video materijala (ili igre) izlaz ce biti automatski prebacen na 10 bpc 4:2:0 ili 4:2:2.


p.s. 4K filmovi su, naravno, uglavnom 24p, ali ovaj demo (4K, 60 fps, 4:2:0, 10 bpc) je dobar za 60p test:
http://4kmedia.org/lg-chess-hdr-demo/
 
Poslednja izmena:
Imam dilemu oko kupovine TV-a sigurno 6 meseci i nikako ne mogu da se odlucim,sto vise dobijam informacije vise sam i zbunjen.TV mi ne treba za igre,uglavnom bi se gledali nasi kanali,filmovi,sport,youtube i sluzio bi i kao monitor,dijagonala 43,(veca dijagonala mi ne odgovara,) i naravno da ima sto duzu garanciju.Razmisljam o samsungu UE43MU6172UXXH ili Sony KD-43XE7077SAEP/ KD43XE7005BAEP,da li vredi dati par hiljada vise za Sony i da li ima jos neki dobar model u cenovnom rangu do 70000? Pozdrav :)
 
Pomoć oko trileme.

1. Hisense H49N5700 49.000
2. Da li je vredno doplatiti 10.000din za Samsung UE50MU6172? I koje su njegove prednosti u odnosu na prvi? 59.000
3. Hisense H55N5700 60.000

Hilfe

Evo ako ti nešto znači par informacija.
Takođe sam imao dilemu između H55N5700 i spomenutog Samsunga. Hisens verovao ili ne bi trebalo po opisima da ima bolju sliku, a pritom ima i HDR i 5inc više (što mi baš nije bilo presudno).
Hteo sam da pogledam oba, ali da ne bih išao bezveze na Bežanijsku Kosu nazvao sam ih telefonom da proverim stanje i došao do informacije da u Beogradu više nemaju H55N5700 već neko vreme, da ga nema na lageru dobavljača i da ga nije moguće ni poručiti jer ne znaju kad će i da li će ih dobijati. Posle te informacije, smoren nisam ni pitao za Samsung pošto mi je ipak Hisense bio blagi favorit. Razmišljao sam čak i da odustanem od kupovine TVa do daljeg, ali sam naleteo na informaciju da ga 3 ulice dalje od moje kancelarije prodaje jedna firma za 62.850 pa sam ga ipak kupio i bez razgledanja jer već neko vreme pikiram TV pa mi se malo smučilo.

Utisci - Prvi utisak - TV je prevelik. Drugi utisak - slika je odlična! Treči utisak - SD kanali su krš. A šta smatram pod tim krš - pa nakon android box-a(pošto sam po startovanju stavio da mi je HDMI 1 primarni izvor) i kristalno čistih menija TVa, SD kanali izgledaju malo bezveze, ali opet bolje i čistije nego na npr bratovljevom skoro duplo manjem Phillips LCD TV od 32inc (na koji je inače nakačen i D3). Ja nemam D3 jer praktično i ne gledam TV.
Ono što me je najviše plašilo je input lag, međutim PS3 u 1080p radi fantastično i bez kašnjenja, a proban je i Mortal Kombat 9, kao i par FPSa i svašta nešto pride. Ne znam da li će eventualno nešto da se primeti na 4k kad uspem da nabavim PS4Pro. Opet i PS3 bolje izgleda nego na bratovljevom TVu.

Šta bi moglo da ti predstavlja minus:
- TV je stvarno velik (mada se lagano navikavam i od početnog "možda sam malo preterao", lagano dolazim do "ma ništa mu ne fali").
- Nema Android - mada ima smart funkcije, Youtube, Netflix, Opera TV, Browser itd. Meni ovo baš ništa ne znači jer od ranije imam dosta dobar android box.
- Nije Samsung - da znam neko voli da ima zvučnu marku, ali opet imaj u vidu da ovde kupuješ budžetnu klasu Samsunga.

TV imam tek par dana, pa je još uvek rano da izbacujem neke dugoročne utiske, ali mislim da nisam pogrešio i trenutno sam i više nego zadovoljan izborom.
Tebi bih svakako predložio da ošacuješ oba pre kupovine, pa sam proceniš šta ti više odgovara.
 
Poslednja izmena:
Naleteo sam na netu i na ovaj Hisense H50A6500. Po specifikacijama trebalo bi da ima dosta bolji brightness od drugih Hisense modela koji se navodi u temi. Takođe i bolji frame interpolation. Da li je neko video ovaj model uživo?
 
Hvala Rolle što si iskreno podelio prve utiske s nama. I ja sam ozbiljno zainteresovan za Hisense H55N5700, proverio sam i zaista trenutno ne može da se nađe ispod 62.850 din. U Emmezeti je bila cena 60.000, ali su ga rasprodali već prvog dana ponovljene akcije. A što se tiče veličine TV-a, čovek se brzo navikne, pa svaki postane mali posle nekog vremena. Bogati zapad odavno kupuje dijagonale od 65 i 75 inča.
 
Pozdrav svima,zanima me vase misljenje koji je od navedena tri televizora best buy:Samsung UE43MU6172UXXH ;SONY KD43XE7005BAEP ;Sony KD-43XE7077SAEP? (TV bi sluzio za gledanje nasih kanala,filmova i yt i planiram da kupim i graficku karticu pa da ga povezem sa kompom)
 
Imam u planu kupovinu televizora do 30k dinara. Veličina do 32'', minimum 720p i poželjno da bude smart TV(yt i Plex aplikacije). Ne znam razliku između smart TV-a i android TV-a, čitao sam na internetu ali nisam najbolje shvatio. Da li je bolje da televizor bude smart/android ili da se kupi android box? Televizor će koristiti starija osoba i bilo bi poželjno da ima što manje koraka i zavrzlame do Plex aplikacije i yt aplikacije.
 
Naleteo sam na netu i na ovaj Hisense H50A6500. Po specifikacijama trebalo bi da ima dosta bolji brightness od drugih Hisense modela koji se navodi u temi. Takođe i bolji frame interpolation. Da li je neko video ovaj model uživo?

Izgleda da im je to novi model (za 2018). I ja sam se dvoumio izmedju njega i H49N6600 (model za 2017), ali sam na kraju porucio ovaj noviji, racunajuci da ce biti malo bolji, s' obzirom da je noviji i da ce HDR biti malo bolji posto ima malo veci brigthness (400 naspram 350).
 
Pozdrav, danas mi je kurir doneo Sony 43we755. Jel zna neko gde se nalazi aktivacioni kod za produzenje garancije na 5 godina? Ne znam da li sam ga uopste i dobio.
Na uputstvu za produzenje garancije pise da treba otici na https://services.sony.rs/supportmvc/sr/serviceactivation i uneti aktivacioni kod. Na toj stranici pise "Ovaj kôd se nalazi na poleđini kartice koju ste kupili, ispod sivog sloja koji treba da izgrebete. "
Nisam dobio nista sto lici na tako nesto.

.
 
@amadeusss
firma od koje si kupio tv treba da ti da kod ili da ti pošalje mejlom, oni dobijaju od uvoznika.
zovi ih i insistiraj na tome, samo tako ćeš moći da dobiješ 5 godina.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno