Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne uspeh da nadjem razliku izmedju njihovih N i A serija osim možda u postolju.
 
Pozdrav, planiram da kupim neki jeftiniji tv vel. 43" full HD non smart i dvoumim se izmedju dva modela:
Vivax 43S55T2S2 i Vox 43DSA311G
Zanima me da li neko ima iskustva sa njima ili može neki treći predlog do 30k din.
Koristio bi ga uglavnom za sbb d3 i gledanje filmova preko Android box-a. Hvala

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Nemam mesta za tv veći od 43", izbegao bih smart jer imam ok box(s912 2/16).
Svidja mi se ovaj hisense.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ima li neko predlog? pitanje s prošle strane ?

Da pomognem sam sebi uži izbor su pali Sony KD49XE8005BAEP ili LG 49UJ701V . Uz mogućnost razmatranja ponude sa kp tih modela od proverenijih prodavaca. Cene su za oba modela iste oko 650e.
 
Male su razlike, rekao bih. A6100 je izgleda najniži 4K model za ovu godinu, a A6500 nešto iznad. Dizajn je promenjen, nema džojstika za komande na samom TV (makar ga ja ne vidim). Uglavnom samo prepakivanje iliti rebrandiranje.
 
Pozdrav, planiram da kupim neki jeftiniji tv vel. 43" full HD non smart i dvoumim se izmedju dva modela:
Vivax 43S55T2S2 i Vox 43DSA311G
Zanima me da li neko ima iskustva sa njima ili može neki treći predlog do 30k din.
Koristio bi ga uglavnom za sbb d3 i gledanje filmova preko Android box-a. Hvala

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
Skoro sam kupio ovaj model Vivax-a i skroz je ok. Slika je dobra, tv za sada lepo radi, jedino sto je zvuk slabiji a nema klasican 3.5mm izlaz vec samo koaksijalni pa se za eskterne zvucnike mora kupiti poseban konverter.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Danas u radni sam probao ova dva modela I jos uvek nemogu da se opredelim.

Zvuk je daleko bolji na Vivax-u, ekran deluje isti, kvalitet izrade daleko bolji kod vox-a kao, izgled i kvalitet daljinskog na strani Vivax-a.

Skoro svi televizori imaju samo digital out( spidif optical ili coaxial optical) ono što stavljaju izlaz za zlusalice ne računam kao line out.


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Koje prodavnice u Beogradu su najbolje mesto da se vidi i uporedi veći broj različitih modela televizora? Pod tim mislim da su uključeni, da bih mogao da na različitim modelima pogledam isti snimak. Lako ću posle da kupim tv bilo gde, bitno mi je da na jednom mestu mogu da direktno uporedim ono što me zanima. Ako je bitno, uzeo bih neki od budžetskih modela, cena oko 40000, dijagonala 40 do 50 inča.

EDIT: Da, ako nije dozvoljeno navoditi ovako, molim na PM.
 
Poslednja izmena:
Sta kazete na ovaj model https://www.emmi.rs/televizori-tv-32-smart-led-lg-32lj610v.11.html?productId=63258 (32" mora da bude, ne moze veci) gledam za calete nesto da odabre gde bi mogao na cekove. Sada se pitam da li njemu treba full hd, smart,... ili hd ready da mu uzmem koji bi bio jeftiniji sigurno za 5000+ din. Ako neko ima predloge dobro dosli su.
Takodje ako neka marka daje vise od 2,3 god. garanciju onda bi se pre za tako nesto odlucio.
 
Poslednja izmena:
Jel zna mozda neko da mi protumači koji panel ima ovaj vox 43" smart? IMG_20180601_135353.jpeg

Google je čudo :) LG full HD 8ms je upitanju

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sta kazete na ovaj model https://www.emmi.rs/televizori-tv-32-smart-led-lg-32lj610v.11.html?productId=63258 (32" mora da bude, ne moze veci) gledam za calete nesto da odabre gde bi mogao na cekove. Sada se pitam da li njemu treba full hd, smart,... ili hd ready da mu uzmem koji bi bio jeftiniji sigurno za 5000+ din. Ako neko ima predloge dobro dosli su.
Takodje ako neka marka daje vise od 2,3 god. garanciju onda bi se pre za tako nesto odlucio.

Ne treba ti smart. Možeš da uzmeš bilo koji s tri godine garancije, ako gleda na tom daljincu - da bude što lakši za menjanje kanala. I po mogućstvu što brži prilikom šaltanja.

Ako hoće marku, ima neki LG za 22-23 hiljade (hdready, nije smart)

Edit: Mislim da neko daje i 5 godina garancije, konkretno za Vivax.
 
Poslednja izmena:
Šta je najpametnije kupiti do nekih 500-550e?
U nekom užem izboru koliko vidim su:
SAMSUNG UE50MU6172
HISENSE H55N5700
PANASONIC TX-49EX610E
PANASONIC TX-49EX600E

Naravno može i neki koji nije naveden.
Prioritet su filmovi i verovatno konzola, što znači odgovarao bi što manji input lag. Pored toga pre bih išao na manju dijagonalu u korist bolje slike ili celokupnog kvaliteta tv ako je neka značajna razlika u pitanju. Totalno mi je nebitna marka, tj. svejedno mi je da li ce pisati Sony ili Hisense ili nešto deseto. Kupuje se za keš tako da u obzir dolaze i "Mađari" ali kako su krenuli popusti cene su se izjednačile manje više.
Šta vi mislite? Koji TV kupiti i da li eventualno sačekati još koji dan(mada kako je Dovahpig već rekao, spomenuta radnja već ima fine popuste)?
 
Zdravo ljudi, imam par pitanja.

1. Recite mi kakva je kombinacija IPS panel + Direct LED osvjetljenje? Negde sam procitao da to i nije bas najpoželjnija opcija al sad da me pitate zasto nemam pojma. Koje su mane IPS Direct LED, o cemu treba da vodim racuna, da li nesto treba da podesim na televizoru itd? Da li inace savetujete na LG-u da se nesto podesi nakon kupovine, nevezano samo za ovo?

2. Druga stvar, bas sam se razocarao kad sam okacio tv na zid, bukvalno nijedan ulaz ne mogu da koristim. Nema sanse da nesto ukljucim cak ni u ulaze sa strane a o onim pozadi da ne govorim. Koja su mi resenja? Ne bih one fleksibilne drzace zato sto zelim da mi je tv fiksan, estetike radi, ne bih ni one tiltovane jer opet to mi se ne svidja kad je nakrivljen tv a i cini mi se da je kontraefekat od ovog stomeni treba. Da li postoje neki fiksni drzaci koji su malo, ali ne sad pretjerano, odmaknuti od zida, toliko da se moze normalno provuci ruka pozadi da se nesto ukljuci? Mozda trazim previse ali nisam se snasao na guglu pa stoga i pitam.

Hvala vam.
 
Имам два питања, а прво ћу друго :)

1. Јел сме да остане заштитна фолија на екрану ТВ-а ? Имам мало дете па је већ испипало екран, тј. фолију прстима, па ако не смета ТВ-у оставио бих ту фолију.

2. Када са рачунара преко HDMI кабла пустим филм рецимо, то је бар три пута лошије него кад исти тај филм пустим преко USB-a. Ем што је слика 3 пута лошија ем што није
преко целог екрана . Логичан закључак који ми се намеће је да је HDMI кабал уско грло . Телевизор је SAMSUNG UE MU 43 6122 а HDMI кабал неки Xwawe за који пише да
преноси 4К итд.

Поздрав !
 
Treba mi pomoć u odabiru tv-a što veće dijagonale, tu do 50 inča do nekih 40.000 dinara. Samo da je slika što bolja, sve ostalo je manje bitno. Gledaće se uglavnom naš tv program a po neki put i po koji film. Šta predlažete da uzmem? Šta je najmanje loše? :)

Grundig LED TV 49 VLE 5723 BN *** 42.000
Fox LED TV 49DLE468 *** 40.000
VOX 50DSW289B *** 41.000
FOX 50DLE352 *** 42.000
 
Имам два питања, а прво ћу друго :)

1. Јел сме да остане заштитна фолија на екрану ТВ-а ? Имам мало дете па је већ испипало екран, тј. фолију прстима, па ако не смета ТВ-у оставио бих ту фолију.

2. Када са рачунара преко HDMI кабла пустим филм рецимо, то је бар три пута лошије него кад исти тај филм пустим преко USB-a. Ем што је слика 3 пута лошија ем што није
преко целог екрана . Логичан закључак који ми се намеће је да је HDMI кабал уско грло . Телевизор је SAMSUNG UE MU 43 6122 а HDMI кабал неки Xwawe за који пише да
преноси 4К итд.

Поздрав !

1)
Ne sme, za to se banuje, a ako se i daljinski ostavi u celofanu trojke izlaze na teren.
 
Poslednja izmena:
Imaš i neki full HD 49' Vivax za 32000, a i Ultra HD 55' za 45000. U biti, sva ova 4 su ti tu negde. Možda bih dao prednost Grundigu (softver, daljinac, Vestel). Taj jedan inč nećeš da primetiš.
 
2. Када са рачунара преко HDMI кабла пустим филм рецимо, то је бар три пута лошије него кад исти тај филм пустим преко USB-a. Ем што је слика 3 пута лошија ем што није
преко целог екрана . Логичан закључак који ми се намеће је да је HDMI кабал уско грло . Телевизор је SAMSUNG UE MU 43 6122 а HDMI кабал неки Xwawe за који пише да
преноси 4К итд.
Logicno ili ne - jos uvek nije napravljen HDMI kabl koji ume da "smanji" sliku :)

Proveri podesavanja na racunaru.
Koja graficka kartica je u pitanju?
 
Имам два питања, а прво ћу друго :)

1. Јел сме да остане заштитна фолија на екрану ТВ-а ? Имам мало дете па је већ испипало екран, тј. фолију прстима, па ако не смета ТВ-у оставио бих ту фолију.

2. Када са рачунара преко HDMI кабла пустим филм рецимо, то је бар три пута лошије него кад исти тај филм пустим преко USB-a. Ем што је слика 3 пута лошија ем што није
преко целог екрана . Логичан закључак који ми се намеће је да је HDMI кабал уско грло . Телевизор је SAMSUNG UE MU 43 6122 а HDMI кабал неки Xwawe за који пише да
преноси 4К итд.

Поздрав !

Otvoris meni sa inputima,obelezis hdmi na koji si povezao komp,kliknes tools i cekiras pc/dvi...
 
Hisense N5700 na akciji opet u E***z**

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Da li neko zna ima li ikakve bitne razlike izmedju Hisense modela H55N5700 i H55A6100, koji je model za ovu godinu, a može da se nadje za 55.600, što je fantastična cena. Veoma sam blizu kupovini A6100 modela, na papiru deluje isto kao N5700. Pretpostavljam da je niža cena rezultat niže ulazne cene ovogodišnjeg modela.
 
H55A6100 slabija izrada,mnogo jeftina plastika a i slika je klasu ispod vidi se golim okom...H55N5700 je imao problema sa nasim titlovima tj nisam nikako uspeo da ih poteram.
Mozda to rese nekim apdejtom... :type:
 
Šta je trenutno "best buy" od 43-ka full hd non smart? Koristiće se uglavnom za d3, poneki film i serija sa android box-a.

Ako nekog zanima proverio sam u radnji model vox-a smart 43DSA311G ima x2 cortex, 1gb rama, 8gb storage i android 6.0.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno