Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Takođe je pod znakom pitanja kvalitet signala koji se prikazuje na tim uređajima koji su izloženi u radnjama. Ako je TV signal u pitanju, može da ide preko šurnaest splitera i da bude očajna, pa da znate da se ne razočarate :).
 
Ćao narode,

Nedavno sam dobio vaučer od 40.000 dinara u jednoj prodavnici tehnike, pa razmišljam o kupovini televizora. Već neko vreme čitam komentare, review-e, predloge ali ne mogu da se odlučim jer ne poznajem toliko tehnologije, niti sam pratio trendove u poslednjih par godina. Uz ovaj vaučer sam spreman da dodam još maksimalno 20.000 dinara.

Ono što bi mi bilo bitno je da je to LG, Sony ili Samsung, dijagonala 40"-43", rezolucija 1920x1080 (ne jurim 4K), Smart, da se dobro vidi crna boja.

Šta je to najbolje što bih mogao da izvučem za ovaj novac (~60.000 din.)?
Takođe, da li smem da napišem koja je prodavnica u pitanju ili se to smatra reklamiranjem?

Hvala svima!
 
Pa ako ces sony pozuri jer oni daju jos danas i sutra na sve modele 5 god garancije.Inace mom drugaru su preporucili neki sony od 48 incha mislim da je model wd650 i on kosta 69 soma i ima 5 god garancije.Inace to je valjda model za 2017-tu.
 
@VeljkoKG posto cenim da je u pitanju Winwin jer su delili u Bg-u dosta tih vaucera, i da gledas maloprodajne cene, znaci ne zelene(osim ako nije u pitanju akcija koja vazi za sve nacine placanja), tako da do 60k jedino nesto pristojno imas Sony 40WD650 za 57k i Samsung 40K5502 za 60k, LG ne spominjem jer trazis crnu boju... U radnji se igram sa Sony-em, iskreno previse je nekako prost, a ovaj Samsung ima neuporedivo bolji Smart program, i dosta je dobro ocenjen po review-ima po netu, tako da moj glas ide Samsungu :)

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
 
Upravo videh da prethodnim stranicama da su ljudi ostavljali direktne linkove do prodavnica, tako da se nadam da nije problem.

@bojke1

Taj model je 67,990.00 din, to mi je baš preko budžeta, ali hvala u svakom slučaju.

@Marko1996
Nije u pitanju WinWin već Tehnomedia Centar. Dobio sam vaučere preko firme u kojoj radim.

Našao sam taj Sony što si preporučio: http://www.tehnomediacentar.com/tv-foto-video/televizori/sony-led-televizor-kdl-40wd650baep-smart - 56,990.00 din
Ali evo ga i neki sa oznakom 655: http://www.tehnomediacentar.com/tv-foto-video/televizori/sony-led-televizor-kdl-40wd655baep - 58,990.00 din

Je l' ima neke bitne razlike?

Samsung: http://www.tehnomediacentar.com/tv-foto-video/televizori/samsung-led-televizor-ue40k5502-smart - 62,999.00 din

A drugo pitanje je da li možda vredi sačekati neku novu ponudu televizora koji mesec pošto mi vaučer važi do maja ove godine?

Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
@VeljkoKG razlika izmedju Sony-a je u T2 tuneru, tako da ako imas kablovsku, nebitno za tebe... Pa po meni ne, jer nove serije TV-a izlaze na leto, svakako posle maja, jos dok se pojave kod nas i rasproda stari lager, uzimaj sada i ne cekaj, idi na Samsung ima bolji smart, i nesto bolji motion i dobio je mnogo bolje ocene nego ovaj Sony, a nije velika razlika u ceni tako da idi na Samsung ;)

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
 
Upravo videh da prethodnim stranicama da su ljudi ostavljali direktne linkove do prodavnica, tako da se nadam da nije problem.

@bojke1

Taj model je 67,990.00 din, to mi je baš preko budžeta, ali hvala u svakom slučaju.

@Marko1996
Nije u pitanju WinWin već Tehnomedia Centar. Dobio sam vaučere preko firme u kojoj radim.

Našao sam taj Sony što si preporučio: http://www.tehnomediacentar.com/tv-foto-video/televizori/sony-led-televizor-kdl-40wd650baep-smart - 56,990.00 din
Ali evo ga i neki sa oznakom 655: http://www.tehnomediacentar.com/tv-foto-video/televizori/sony-led-televizor-kdl-40wd655baep - 58,990.00 din

Je l' ima neke bitne razlike?

Samsung: http://www.tehnomediacentar.com/tv-foto-video/televizori/samsung-led-televizor-ue40k5502-smart - 62,999.00 din

A drugo pitanje je da li možda vredi sačekati neku novu ponudu televizora koji mesec pošto mi vaučer važi do maja ove godine?

Pozdrav!

Jake su im cene ,ali posto imas vaucer ,manje bitno.
 
Zdravo Svima,

Imam slicnu situaciju kao VeljkoKG, zbog vaucera sam ogranicen da kupim TV u odredjenoj radnji , sveo sam izbor na sledecih par modela :

LED TV 49VLE6621BP GRUDNIG
LED TV 48PFT4100/12 PHILIPS
LED TV KDL48WD650BAEP SONY
LED TV UE49K5102AKXXH SAMSUNG

LED TV UE50J6202AKXXH SAMSUNG
LED TV UE50KU6072UXXH SAMSUNG

Poslednja dva su znatno skuplja pa bih ih uzimao samo ako vredi razlika od 20k dinara.
Kako imam Android TV smart funkcija mi nije toliko bitna.

Hvala unapred na pomoci.
 
Zdravo narode,
Vecito pitanje, da li ima smisla uzimati 4K? Kako stoje nasi HD kanali sa tom rez?
Merkam neki 48-50' do 700e pa gledam da li mi se isplati 4k.
Za sada mi Sony KD49XD7005B i samsung KU6300 deluju ok.
 
Na dijagonalama preko 43" ja bih išao na 4K. Ne zbog naših TV kanala, tu nećemo potpuno preći ni na HD još 5 godina, nego zbog ostalog video materijala YT spotova, filmova, serija...
To će stići 4K kroz godinu, dvije. YT već sada ima dosta materijala 4K.
 
Možeš da razmotriš i Samsung 6072. On je 4k tv i bio je na akciji u Tehnomaniji, ne znam da li je još.
Sad gledam, Samsung KU6300 ima baš dobre recenzije tako da je on vrlo dobar izbor.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav drugari, da li može preporuka koji od ova dva 32" TV-a uzeti:

LG 32LH590U
SAMSUNG UE32K5502

Od navedenih je bolji Samsung.

Istina, ali sony ima Android OS. Koliko sam citao, android bi trebao da je najbolji OS (future updates, etc.). Tako da se dvoumim

Ako si u mogućnosti najbolje bi bilo da lično proveriš kako TV radi, specifikacije su mu dobre. Pogledaj ispod šta sam napisao za moj Android TV. Inače, kažu da je Sony podbacio sa modelima iz 2016-e, izuzev serije 9.

kako se pokazala philips 6501 serija 55' ??? izgleda mi mnogo dobro, a i cijena joj je ok... ima li ko iskustva ?
Kupio sam taj tv pre nekoliko dana i još nisam testirao sve. Za sada, slika je super, zvuk i ambijentalno svetlo, ali je Android sistem sakat... čini mi se da nema ni ugrađeni internet pretraživač. Ako te interesuje još nešto pitaj pa ću da proverim.
 
Poslednja izmena:
Kupio sam taj tv pre nekoliko dana i još nisam testirao sve. Za sada, slika je super, zvuk i ambijentalno svetlo, ali je Android sistem sakat... čini mi se da nema ni ugrađeni internet pretraživač. Ako te interesuje još nešto pitaj pa ću da proverim.[/QUOTE]

evo ja da pitam: kakav je ekran u smislu clouding-a, kako se ponaša sa SD kanalima i kakva je slika kada se gleda recimo pod uglom od 35 stepeni?
 
Od navedenih je bolji Samsung.



Ako si u mogućnosti najbolje bi bilo da lično proveriš kako TV radi, specifikacije su mu dobre. Pogledaj ispod šta sam napisao za moj Android TV. Inače, kažu da je Sony podbacio sa modelima iz 2016-e, izuzev serije 9.


Kupio sam taj tv pre nekoliko dana i još nisam testirao sve. Za sada, slika je super, zvuk i ambijentalno svetlo, ali je Android sistem sakat... čini mi se da nema ni ugrađeni internet pretraživač. Ako te interesuje još nešto pitaj pa ću da proverim.

pa eto da znam ima li sta bolje za te pare od njega?
konkretno bitan mi je kvalitet slike, i eto taj android... ali mislim da za 800+e koliko kosta da nema bolje kupovine ja mislim
 
evo ja da pitam: kakav je ekran u smislu clouding-a, kako se ponaša sa SD kanalima i kakva je slika kada se gleda recimo pod uglom od 35 stepeni?

Gledao sam nekoliko snimaka sa YT-a da testiram "zamućenje" i nisam ga primetio na ekranu. Kada naštelujem sva podešavanja slike ponovo ću da testiram na uzorcima predviđenim za to.
Što se tiče kanala standardne definicije kvalitet slike me sada podseća na kompresovanu sliku primljenu preko Vibera ili Messenger-a. Slika nema oštrinu ni jarkost. Bez HD kanala nema uživanja u gledanju televizije na ovom televizoru. Pod uglom od 35 stepeni je slika u redu, čak je možda i bolje gledanje pod nekim malim uglom u odnosu na gledanje pod uglom od 90 stepeni.


pa eto da znam ima li sta bolje za te pare od njega?
konkretno bitan mi je kvalitet slike, i eto taj android... ali mislim da za 800+e koliko kosta da nema bolje kupovine ja mislim

Tražio sam, pitao i čitao i mislim da do 100 hiljada nema boljeg televizora. Što se tiče Androida, prelazak i otvaranje menija je brzo, otvaranje filmova takođe. Operativni sistem je 5.1 i nije loš, ali nije ni mnogo napredan. Našao sam aplikaciju za internet pretraživač i solidno radi, ali neko naprednije korišćenje interneta nije moguće preko televizora. Iz prodavnice nisu dostupne sve aplikacije pa recimo da aplikacije poput Opere, Vatrene lisice, Hroma i Fejsbuka nisu dostupne. Pošto TV imam samo nekoliko dana nisam ga još detaljno i potpuno testirao.
Ako nekog još nešto interesuje nek pita pa ću proveriti.
 
Mislim da se isplati, a kada već uzimaš kod njih onda bi mogao da uzmeš 7101. Trebalo bi da je mala razlika u ceni u odnosu na 6501. Što se tiče garancije trebalo bi da je isto kao i kod nas. Jedan prodavac mi je rekao da su svi novi televizori dobri i da se retko kvare, a da se produžene garancije daju samo da bi se televizori lakše prodali.
 
Pozdrav,kako vec duze vreme pratim forum manje vise sam upoznat sa stanjem na trzistu televizora. Posedujem Sony 42w651 mislim da je model iz 2014-te godine,i sada bih kupio za svoju sobu novi tv. Opet bih isao na Sony i to na model iz 2015-te 43w755 ili 756,posto sam video da su bolji od modela iz 2016-te godine. Nisam neki zahtevan korisnik uglavnom bih gledao filmove i zato mi je bitan kvalitet slike,a citajuci vidim da se najvise bas iz tog razloga preporucuje. Tv bih kupio preko ljudi sto donse iz madjarske,pa bih molio ako ima neko preporuku za nekog pouzdanog coveka sto donosi. Iz Beograda sam,i ono sto sam na kupujem prodajem nasao,uglavnom su iz subotice ljudi sto donose,nisam iz beograda nasao nekog da ima sony televizore.Ne znam ni koliko je bitno to,jer sad prvi put bih tako kupio,znam da treba da gledam koliko imaju pozitivnih ocena,da li ima jos nesto na sta bih trebao da obratim paznju. Hvala unapred.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno