Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moze li neko da napise jos neki utisak za LG 43LH630v? Mislim se izmedju njega i sony 40wd650? U prodavnici mi se cini da kod ovog sonija crna boja lici na sivu? Prodavac me ubedjuje da je to samo do podesavanja kontrasta. A za LG me brinu komentari prethodnih korisnika.
 
Sony i LG imaju pet godina garancije do 15-og odnosno 17 Januara ako kupuješ kod nas.
Što se tiče kvaliteta slike najbolje bi bilo da sam odeš do neke radnje pa ih uporediš na licu mesta.
Mislim da razlike u kvalitetu slike i ne mogu da se primete na 4k televizorima. Jedino nijanse i dubina crne boje mogu da se razlikuju.
 
To je apsolutno netačno...
 
Dobro ljudi, objasnite malo, dajte neki primer kako uočiti te razlike u kvalitetu...

ima mnogo tehnika, ali najbolja je empirijska (ako ne verujes testovima po formumima)

upališ 2 tv, pustis isti mat na oba i gledas

Po tvojoj logici svaki auto sa 4 vrata prevozi putnike
da
ali ima fića a ima i ferari sa 4 vrata
 
ima mnogo tehnika, ali najbolja je empirijska (ako ne verujes testovima po formumima)

upališ 2 tv, pustis isti mat na oba i gledas

Po tvojoj logici svaki auto sa 4 vrata prevozi putnike
da
ali ima fića a ima i ferari sa 4 vrata
Nije baš takva logika, već samim tim da su oba 4k, to opet znači da je taj ekran višeg kvaliteta. Uočiti razlike u 4k rezoluciji moguće je sa veoma male razdaljine, dok pri nekoj većoj distanci oko ne može da razlikuje 4k od fhd. Druga je priča kontrast i crna boja. Hteo sam da kažem da su male nijanse u pitanju, a kada nemam 2 televizora koja hoću da kupim u istoj radnji onda nije baš lako utvrditi kvalitet slike na pomenuti način.
Ako grešim nek me neko ispravi i navede činjenice.
 
@Dark Angel
Vidi se da si "truba" za automobile :d

Kakvi, bre, Fica i Ferrari sa 4 vrata? :)

Jedini je prototip / concept - Pinin.
I jos po koja custom made karakondzula izvedena iz 456-ice.



p.s. Morao sam :d
 
Poslednja izmena:
@Dark Angel
Vidi se da si "truba" za automobile :d

Kakvi, bre, Fica i Ferrari sa 4 vrata? :)

Jedini je prototip / concept - Pinin.
I jos po koja custom made karakondzula izvedena iz 456-ice.



p.s. Morao sam :d

Mislim ... "grešiš sinko, silno grešiš" da citiram junak crtanog filma

Fića = fijat 500L
 
Zna se dobro sta je jedan i jedini Fica... ;)

fiat-750-09.jpg
 
Dobro ljudi, objasnite malo, dajte neki primer kako uočiti te razlike u kvalitetu...

Broj piksela je samo jedan od parametara "kvaliteta" slike, treba gledati dubinu crne i svetlinu zbog HDR, vrstu panela zbog uglova i uslova gledanja (IPS, VA, OLED), broj boja koje panel moze da prikaze (8bit, 10bit), da li podrzava i Dolby Vision ili samo HDR10, a u dolazecim novim modelim ce biti jos novina o kojima treba voditi racuna ali o tome kad se pojave u ponudi.

Gomilu ovih stvari nazalost neces moci da vidis u prodavnici ali se zato edukujes pre kupovine, dobro se pripremis pre nego sto doneses odluku a u prodavnicu odes tek da izbrojis pare. Ako odes u prodavnicu da prelomis, doneces odluku na osnovu manje bitnog razloga, bilo to izgled daljinca ili prodavca koji te je ubedio kako je npr. Philips najbolji :)
 
Broj piksela je samo jedan od parametara "kvaliteta" slike, treba gledati dubinu crne i svetlinu zbog HDR, vrstu panela zbog uglova i uslova gledanja (IPS, VA, OLED), broj boja koje panel moze da prikaze (8bit, 10bit), da li podrzava i Dolby Vision ili samo HDR10, a u dolazecim novim modelim ce biti jos novina o kojima treba voditi racuna ali o tome kad se pojave u ponudi.

Gomilu ovih stvari nazalost neces moci da vidis u prodavnici ali se zato edukujes pre kupovine, dobro se pripremis pre nego sto doneses odluku a u prodavnicu odes tek da izbrojis pare. Ako odes u prodavnicu da prelomis, doneces odluku na osnovu manje bitnog razloga, bilo to izgled daljinca ili prodavca koji te je ubedio kako je npr. Philips najbolji :)
Takav odgovor se traži. [emoji122]
Posle konsultovanja interneta i čitanja recenzija odlučio sam se za Philips. Primetio sam i da proizvođači obično daju šture specifikacije i ne navode komponente i funkcije koje nemaju. Zato sam i napisao da se u radnji i ne mogu uočiti razlike u kvalitetu, jer ne možeš da ih "vidiš".
 
Takav odgovor se traži. [emoji122]
Posle konsultovanja interneta i čitanja recenzija odlučio sam se za Philips. Primetio sam i da proizvođači obično daju šture specifikacije i ne navode komponente i funkcije koje nemaju. Zato sam i napisao da se u radnji i ne mogu uočiti razlike u kvalitetu, jer ne možeš da ih "vidiš".

Ovdje si pogledaj kako izgleda u mraku.
untitled.png
 
Da li možda neko ima iskustva sa TV-om LG 43 LH630V? Prvenstveno me zanima da li je značajno izražen Dirty Screen Effect i Backlight Clouding. Koristio bih ga najviše za igranje igara sa PC-ja. Unapred hvala. :)
 
Iz ranijih postova su bile primedbe na spor os, npr. da pojedine aplikacije otvara po 5 sekundi i da se oko objekata u pokretu javlja zatamnjenje(smetnje). Imas li neke neprijatnosti dok gledas tv i koliko ti treba da npr. pustis neki film sa interneta?
 
OS jeste spor, tačno je da mu treba po 2-3 sekunde da odradi neku komandu, tipa BACK, kada npr. gledam YT i hoću da se vratim nazad jedan korak da pregledam nešto drugo, zna da potraje par sekundi. Ovo dosta zavisi od toga šta se radi, ako je samo kretanje kroz OS, to je brzo, ali prelazi iz aplikacije u aplikaciju jesu sporiji. Ako se gleda TV program i hoćeš npr. da pustiš film sa HDDa, pritisneš taster za izbor ulaza, opet se čeka 2-3 sekunde da se pojavi meni.

Zatamnjenja nema, sad sam baš gledao sportske programe i nisam primetio.

Nisam puštao filmove sa interneta, za sada TV kanali, YT, filmovi sa eksternog HDDa i ne vidim tu nikakve probleme. Treba znati da ako je eksterni HDD pun (500GB) kao što je kod mene slučaj, treba mu vremena dok sve ne sažvaće, prvi put kada se disk nakači. Meni ovo nije problem, jer nakon toga puštanje filma sa HDDa traje 5-10 sekundi, ali ga gledaš 1,5-2 sata :).

Kao i kod svakog TVa, korišćenje ugrađene tastature je smor, pa sam poručio sa Aliexpress-a malu tastaturicu sa ugrađenim mišem. Videćemo kako će se pokazati kad stigne, za jedno mesec dana.
 
OS jeste spor, tačno je da mu treba po 2-3 sekunde da odradi neku komandu, tipa BACK, kada npr. gledam YT i hoću da se vratim nazad jedan korak da pregledam nešto drugo, zna da potraje par sekundi. Ovo dosta zavisi od toga šta se radi, ako je samo kretanje kroz OS, to je brzo, ali prelazi iz aplikacije u aplikaciju jesu sporiji. Ako se gleda TV program i hoćeš npr. da pustiš film sa HDDa, pritisneš taster za izbor ulaza, opet se čeka 2-3 sekunde da se pojavi meni.

Zatamnjenja nema, sad sam baš gledao sportske programe i nisam primetio.

Nisam puštao filmove sa interneta, za sada TV kanali, YT, filmovi sa eksternog HDDa i ne vidim tu nikakve probleme. Treba znati da ako je eksterni HDD pun (500GB) kao što je kod mene slučaj, treba mu vremena dok sve ne sažvaće, prvi put kada se disk nakači. Meni ovo nije problem, jer nakon toga puštanje filma sa HDDa traje 5-10 sekundi, ali ga gledaš 1,5-2 sata :).

Kao i kod svakog TVa, korišćenje ugrađene tastature je smor, pa sam poručio sa Aliexpress-a malu tastaturicu sa ugrađenim mišem. Videćemo kako će se pokazati kad stigne, za jedno mesec dana.


Zanima me kada se pusti igra sa kompjutera ili konzole, da li postoji diry screen effect i da li se vidi backlight clouding/bleeding? Primer backlight cloudinga i dirty screen effect se nalazi ispod. To su kao mrlje koje su najbolje uočljive kada se reprodukuje siva boja (za Dirty Screen Effect) i kada je pozadina crna (Backlight Clouding). Najbolje se vidi kad je prikačen TV na komp ili na konzolu i kada je puštena neka igra (Fifa, PES, Skyrim, Gta 5 itd.) S obzirom da je taj TV Direct LED, ne bi trebalo da postoje ti problemi. Unapred hvala @DuleC.

Backlight Clouding.jpgDirty Screen Effect.jpg
 
Poslednja izmena:
TV mi nije povezan na PC, niti imam konzolu, tako da u tome ne mogu pomoći. Ovo sa slika nisam primetio, mada bih mogao da odradim test boja npr. sa USB fleške pa da vidim kako prikazuje.

edit: Ovako, pustio sam LCD test sa YTa. Clouding-a definitivno nema, dok se dirty screen vidi, ali mnogo manje nego na slici i to samo na svetlo sivoj i zelenoj pozadini. Napominjem, u normalnoj upotrebi se neće nikada primetiti.
 
Poslednja izmena:
TV mi nije povezan na PC, niti imam konzolu, tako da u tome ne mogu pomoći. Ovo sa slika nisam primetio, mada bih mogao da odradim test boja npr. sa USB fleške pa da vidim kako prikazuje.

edit: Ovako, pustio sam LCD test sa YTa. Clouding-a definitivno nema, dok se dirty screen vidi, ali mnogo manje nego na slici i to samo na svetlo sivoj i zelenoj pozadini. Napominjem, u normalnoj upotrebi se neće nikada primetiti.


Hvala puno na odgovoru.
 
Imaj u vidu da te stvari variraju od primerka do primerka. Ja sam gledao TV kao moj u radnji i nisam vidio DSE, a kod kuće ga vidim kada žena gleda fudbal (srećom, njoj ne smeta, a ja fudbal ne gledam :) ). Tv je 50LF652
 
Imaj u vidu da te stvari variraju od primerka do primerka. Ja sam gledao TV kao moj u radnji i nisam vidio DSE, a kod kuće ga vidim kada žena gleda fudbal (srećom, njoj ne smeta, a ja fudbal ne gledam :) ). Tv je 50LF652

:D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno