Šta je novo?

Koji od ovih 27"?

vylota

Čuven
Učlanjen(a)
29.06.2000
Poruke
1,076
Poena
660
Moja oprema  
CPU & Cooler
RYZEN 5 5600X, WRAITH
Matična ploča
GA B450 DS3H
RAM
2X8 GB DDR4 3200
GPU
ASUS GTX 1660
Storage
M2 SAMSUNG 980 EVO PRO 512, WD GREEN SATA II 1TB
Zvuk
INTEGRISAN
PSU
LC POWER 600W 2.31
Kućište
COOLER MASTER
Monitor
SAMSUNG TV/MONITOR T27D390EW
pažljivo sam gledao neke 27ice, i došao sam do nekog izbora... koji bi Vi izabrali, i zbog čega? Ili pak imate neke druge predloge?
Redosled je bitan...

1. LG 27MP75HM (flicker free)
2. Asus MX279Q
3. Samsung S27D590P(PX, PLX)
=====================
4. Benq GW2706HS (flicker free)
5. LG IPS277L
6. Dell P2714H
 
Najmanje je bitan izgled, a imaš dosta testova za HS, vidi na tftcentral... samsung je PLS, a dell je dell :), ali nije ff. Dosta su hvalili HS, da sam ga bar na vreme naručio iz mađarske... tad je bio oko 180. Pa, dobro, i ovaj sad što imam se pokazao jako dobro.
 
a ovako nesto...ako moze da se nadje kod nas...
 
Naravno da ne može, kao ni neki drugi odlični modeli :).
 
Kojih gore, i u kom cenovnom rangu, ako nije problem?
 
Kojih gore, i u kom cenovnom rangu, ako nije problem?

Pa mislim ova tri od pet koje si ti naveo na prvoj stranici,Samsung S27D590P,Benq GW2706HS (flicker free) i Dell P2714H.Ta tri sam uspio pronaci,i sve su tu u cenovnom rangu od 200 do 250e.
Ima li neki bolji best buy monitor u tom rangu ali da ga nema kod nas?Na to sam mislio,samo sam se pogresno izrazio...
 
Benq GW2706HS bi, po meni bio best buy, ali ga nema kod nas, rasprodao se i u mađarskoj. Ovaj koji sam ja uzeo, tv/monitor Samsung T27D390EW je napolju oko 220-30e, po meni takođe vredan pomena. Napolju su bolje cene, može svašta da se nađe. Ja sam više gledao naše i po malo mađarsko tržište, jer sam odande mogao da nabavim. LG 27MP65HQ i LG 27MP75HM su vredni pomena, kao i HP elite display 27.
 
Ja imam brata u Nemackoj pa bi mozda mogao i od tamo nesto da nabavim pa zato pitam.
Benq GW2760HS i meni bio prvi pick,posto vidim da ga dosta hvale ali onda sam odlucio da jos malo protresem da vidim da li ima nesto jos bolje za te pare,nije da svaki dan kupujem monitor.
Naletio sam i na ovaj model AOC i2769Vm,kakav su uopste AOC monitori?
U review-ovima sam vidio da hvale panel,ali da nisu nesto prezadovoljni kvalitetom izrade....
 
Ljudi, a kakav je Samsung S27D390H? Videh ga kod "mađara" za 210€. Što bi se reklo: "can't beat that price" :)

To mi je taman negde u budžetu - oko 25k. Nekako sam pre za ovakvu varijantu nego da uzimam neki dell 24".
 
Isti kao ovaj koji sam uzeo 2 posta iznad. Samo moj ima i tv plus vesa mount.
 
Malera, nema ga više na stanju, izgleda da ću ipak morati neki kompromis da pravim.
 
Stigao danas Asus MX239H. Zasad sam prezadovoljan. Oči ne mogu da mi se naviknu na njega već dva sata, nakon 7-8 meseci buljenja u 17" laptop.
 
Ja sam u megadilemi (megadeki dilemi :)). Dvoumim se Između 24 i 27 inča. Komp koristim za sve - web, office, malo gaming, malo photoshop (amaterski, al bi recimo IPS panel zbog toga lepo legao, ali nije presudno, može i VA...) i za gledanje TVa (d3go, tako da mi ne treba tuner) i filmove (podosta).

Dell p2414h bi mi bio prvi izbor, pošto ima sve što mi treba uključujući i cenu koja je oko 180e.. Ali već se duže dvoumim da li da uzmem 27icu, koje su malo skuplje, ali bih to platio pod uslovom da mi nije preveliko. Gledao sam po raznim radnjama u centru i na ušću, ne bih li probao da vidim kako to zapravo izgleda, ali su im mahom ugašeni, ako ih ima izloženih, ili ako su iuključeni, stoje na nekim vitrinama gde ne mogu da steknem pravi utisak.

Vidim na itsvetu da VrloVažna Kuća ima GW2760HS za nekih 230e, a da je u "Uspjeću" dell p271h nekih 270e što je maksimum maksimuma koji bih platio. Koji od ova dva vam se čini boljim? Benq je ff, ima hdmi, ali nije IPS nego VA (što je opet mnogo bolje od TN) a Dell ima USB hub, koji je kul, deluje mi kvalitetnije urađen i one fore sa pomeranjem, mada mi one nisu preterano bitne (naročito 90 stepeni rotacija). O drugim modelima nisam nešto ni razmišljao, zato što u ovom cenovnom rangu ili su TN paneli, ili su skuplji.

Sad, vidim da pominjete naručivanje iz Mađarske, ali sa tim nisam imao iskustva, a i morao bih kešom da platim odmah (što bih i mogao, ako je pristojna razlika u ceni) dok bih kod nas pazario čekovima. Kolko bi koštali ovi monitori da ih naručim iz Mađarske i kako bih to mogao da uradim? Nikako nisam uspeo da se snađem sa njihovim sajtovima XD
 
Takođe, jes da nije tema za to, ali da li ima neki model 24 inča da je u rangu p2414h a da je jeftiniji? Opet kažem, video sam razne po netu, ali nemam neko direktno iskustvo da bih ih uporedio :(
 
Nazad
Vrh Dno