Šta je novo?

Koji od ovih 27"?

vylota

Čuven
Učlanjen(a)
29.06.2000
Poruke
1,076
Poena
660
Moja oprema  
CPU & Cooler
RYZEN 5 5600X, WRAITH
Matična ploča
GA B450 DS3H
RAM
2X8 GB DDR4 3200
GPU
ASUS GTX 1660
Storage
M2 SAMSUNG 980 EVO PRO 512, WD GREEN SATA II 1TB
Zvuk
INTEGRISAN
PSU
LC POWER 600W 2.31
Kućište
COOLER MASTER
Monitor
SAMSUNG TV/MONITOR T27D390EW
pažljivo sam gledao neke 27ice, i došao sam do nekog izbora... koji bi Vi izabrali, i zbog čega? Ili pak imate neke druge predloge?
Redosled je bitan...

1. LG 27MP75HM (flicker free)
2. Asus MX279Q
3. Samsung S27D590P(PX, PLX)
=====================
4. Benq GW2706HS (flicker free)
5. LG IPS277L
6. Dell P2714H
 
Sad mi pade nešto na pamet... pošto 1080p očigledno postaje neki de facto "standard", moguće da monitori sa 16:10 neće moći da pravilno skaliraju 1080p rezoluciju, a onda sa igrama ili blu ray filmovima može biti problema. Retko koji ima 1:1 pixel mapping ako se ne varam? Čak ni Dell.
Može biti da je 1080p ipak pravi pravac u budućnost...
 
Evo sa tft central sajta koje su razlike uzmeđu Dell P2414 i U2414...

An obvious question is whether the U2414H is better or not than the P2414H model?
The main differences you need to consider are:

The connectivity options - the U2414H has 2x DisplayPort and 2x HDMI (with MHL) whereas the P2414H has DVI, VGA and 1x DisplayPort.
The U2414H's HDMI is an added bonus for external games consoles and DVD/Blu-Ray players. The U2414H also has USB 3.0 whereas the P2414H has older USB 2.0 ports only.

Design - the U2414H has the ultra-thin bezel design so may be more suited for multi-screen setups. It also has touch-sensitive buttons if that it important to you.

Performance - overall, both are very comparable. The U2414H has a better default setup and the additional factory calibration brings about some extra accuracy.
If you're doing more colour critical work and don't have a calibration device the U2414H has the edge. Other aspects like contrast ratio, response time, lag, viewing angles etc are very similar between the two models.
Both have a light AG coating, flicker-free backlight and low levels of IPS glow.

So really the additional cost is for the different connections, USB 3.0 ports, a few design changes and the factory calibration and improved accuracy. Both are very good screens and really are well priced if you compare them to other 24" IPS offerings.

A razlika za to u ceni je oko 50e.
Lično ne volim touch komande, hdmi mi ne treba, usb 3.0 takođe, oba su lepa, fabrička kalibracija nije toliki plus. Panel je praktično isti (pri kraju su 23.8) http://www.tftcentral.co.uk/articles/monitor_panel_parts.htm

Ovo može biti korisno nekom ko planira da kupi neki od ova dva modela, a lomi se...
 
Sad mi pade nešto na pamet... pošto 1080p očigledno postaje neki de facto "standard", moguće da monitori sa 16:10 neće moći da pravilno skaliraju 1080p rezoluciju, a onda sa igrama ili blu ray filmovima može biti problema. Retko koji ima 1:1 pixel mapping ako se ne varam? Čak ni Dell.
Može biti da je 1080p ipak pravi pravac u budućnost...
Igre u 99% slučajeva imaju i 16:10 rezoluciju kao mogućnost izbora, tako da to nije problem. Video materijali isto nisu problem, jer ćeš moći da biraš da imaš malo crnila kod 16:9 materijala ili da ga razvučeš, pa da imaš malo izduženu sliku. Filmovi su ionako uglavnom širi od 16:9 i imaju black bar-ove i na 16:9 ekranima.
 
Zanimljiv taj HP. Interesuju me ovi USB izlazi. Da li mogu nekako da se iskoriste za Unifying?
 
Poslednja izmena:
@ vylota

Jesi li gledao one Samsung pls 27-ice? Mada mislim da nisu flicker free. A i postolja su im ocaj, nemaju podesavanja visine. Krenula je Dell serija 15, nazalost to nece skoro, pola godine dok ne doju do nas 27-ice nove. Uglavnom ja ne bi isao ispod 27", radim povremeno na 24" i deluje ok ali 27" je nekako prava mera pa i 1080p, meni ne smeta je kao i ti imam neku minus dioptriju a razlika od 3" je itekako osetna, vredna te doplate pa i cekanja po meni jer sta god radio monitor koristis.
 
Video sam d390 i d590, slika me nije oduševila(mislim dobra je), a i postolja su bez veze. Nikad nisam imao samsung monitor, nekako mi n leže :). ALi nikad ovi po radnjam ne podese sliku kako treba, nego samo upale i to je to. Verovatno bi to izgledalo kud i kamo bolje posle manje intervencije i kalibracije. No, ne može se tamo čačkati...
Video sam negde da je počeo Dell da prodaje U2415 za oko 550$, to je oko 400e. Mnogo. Možda sačekam malo, problem je što ostajemo bez jednog monitora pa nemam baš vremena za čekanje...
 
Zanimljiv taj HP. Interesuju me ovi USB izlazi. Da li mogu nekako da se iskoriste za Unifying?

Zaboravih da odgovorim... HP Z24i ima i display port i dvi (i vga, ajd.), tako da možeš dva monitora, u njega dvi, iz njega dp. ili obrnuto?
 
Pitao sam ove u Win Win i rekose da ako hocu da ga vidim mora da se predhodno javim da bi da doneli u radnju (po meni je to ******stina) dok su u HP prodavnici u Uscu rekli da ce ga uskoro imati. Ja trenutno koristim monitor iz potpisa star 7 godina. Mada ja u principu cekam dan(ali ce to da potraje dok ne padnu cene) da koristim neki UHD tv ili OLED >50" za monitor posto moja plazma ST60 nije bas za to namenjena.
 
Ja kad sam u HP radnji pitao za monitor, riba me je gledala kao da sam je pitao kad im stiže space shuttle :)! Ali mi je isto tako rekla i nešto korisno - da su oni u stvari gtronova radnja koja prodaje HP opremu. Tako da si ladno mogao i u gt da odeš. Ja bio, i ništa. U CT su imali naređane monitore isklučene, ko urne da su poređali... Ali su iz "muzičke nagrade" kod arene hteli da donesu iz magacina da pogledam, a onda sam počeo da razmišljam šta ću i nisam zvao.
Trenutno je u istoj akcija -10% za dell-ove.
 
Znam da je ta HP radnja u stvari u vlasnistvu GT-a. Ja sam zvao telefonom Ali poenta cele price je da ako neko hoce da kupi neki model monitora ili ga nema ili ga sto rekoste postavise ko ikebana na policu.
 
Moram do sutra da odlučim šta ću, jer je malom otišao monitoru večna lovišta. U E*** imaju akciju -10% na Dell-ove, te bi me P2414H (23.8" 16:9) izašao oko 175, S2740L(27" 16:9, glossy kao MAC) ravno 300. HP Z24i(24" 16:10) je oko 285, i HP Envy 24(23.8" 16:9) oko 265.
 
Došlo krajnje vreme zazamenu monitora, samo sam u dilemi da li da uzmem 24" ili 27" jer je razlika u ceni samo 30evra!
Model je http://www.samsung.com/uk/consumer/pc-peripherals/monitors/digital-tv-monitor/LT27D390EW/XU
a 24ka je isto to samo malo manji.
Da je razlika u ceni bar 50e uzeo bih manji zbog tačke, s druge strane, pošto je MONITOR/TV u pitanju, možda je ipak 27 logičnije? Gledaće se dosta TV na njemu...

27" pod obavezno! Neces se pokajati veruj mi, s' obzirom da imas dioptriju (i ja imam minus) to je jos jedan razlog za vecu dijagonalu.

Ja bi sada rekao da je nekih 31" u 16:9 najbolje za rad sa 60-80cm i povremeno gledanje multimedije sa metar/dva...
 
Kako je moguće da LG 27MT75D-PZ ima Pixel: 0,265 mm x 0,265 mm? Nije greška. video sam na skoro svim zvaničnim LG sajtovima. Obično 27ce imaju 0,31.
 
Ljudi, valja li šta HP Pavilion 27xi? Uzeo bih neki jeftiniji 27" sa IPS ekranom naredne nedelje...

Bitno mi je da ima HDMI jer ću ga u startu povezivati na laptop.
 
Što ne probaš da nađeš BENQ GW2760HM, ima VA panel sa boljim kontrastom, odlična je slika, ima sva 3 ulaza, ispod 200e. A ako hoćeš baš IPS, razmisli o nekom LGu, oni ionako prave panele za ostale...
 
IPS mi treba jer se sve više bavim web developmentom, a LG je prlično skuplji - ja mogu da se protegnem do 33k.
 
Idi pogledaj u t*****aniji samsung S27D390 ili 590, juče sam ih gledao na st trgu, imaju PLS ekran (IPS verzija samsunga), izgledaju odlično, ja sebi nabavljam iz HU isti ali sa tv tjunerom. Ispod 33 su sigurno. Mislim da su ostali svi preko 33k. Po mom mišljenju je ovaj amsung bolji od hp-a.
 
A ovaj Asus MX279H, valja li šta? Sviđa mi se dizajn, plus je 5 godina garancije.
 
Valja, odlična slika, meni nije igrao jer nema vesa mount pozadi.
 
Samo da javim da sam na kraju nabavio samsung T27D390EW, u temi monitori sam napisao par reči... 27" je odličan izbor...
 
Posto trazim nesto slicno,vidim da si ti vec istrazivao oko monitora
ja sam uspio naci,od ovih sto si ti okacio na prvoj strani,Samsung S27D590P za oko 230 e,Benq za oko 220 e i dell za 240 e
sta preporucujes od ovih?Ili nesto cetvrto?
 
Poslednja izmena:
Ako si našao Benq HS a ne HM, navijam za njega, i 590 sami je još bolji od ovog mog, ali nema kačenje sa vesa mount. Oba su flicker free a dell nije.
 
Ako si našao Benq HS a ne HM, navijam za njega, i 590 sami je još bolji od ovog mog, ali nema kačenje sa vesa mount. Oba su flicker free a dell nije.
Jeste,benq je HS.
Benq mi se svidja zato sto ima bas tanke bezle
Samsung je IPS tako da je to +
Dell je isto IPS,ima podesavanja i visine i rotiranje ali nema HDMI prikljucak i nije FF.

Ovaj dell me je bas privukao ali nisam znao da nije FF.Sad jos moram vagati.. :(
 
Nazad
Vrh Dno